Görücü usulü evlilik mi? Tanışarak evlilik mi?

çok derin mevzular bunlar kişiden kişiye değişir bence görücü usulüyle evlenenlerin hepsi aynı olmuyo mutlu olanda var mutsuz olanda..severek evlenenlerde aynı çok mutlu olanda var çok mutsuz olanda var..ben görücü usulüyle evlendim ama eşimle baya görüştük öle 1-2 defa değil tanıştık anlaştık ben hayır deseydim ailem beni asla zorlamazdı. sanırım ben bu konuda şanslıyım eşim ve ailasinden çok memnunum ve mutluyum:nazar:allah bozmasın inşallah birazda alın yazısı kader kısmeta.s.

Ben ikisine karşı değilim ancak görücü usulü evliliği biraz daha uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum.Tabi ki bu annem babam beğenmiş benimde kabulümdür demek değil kişinin de elektrik alması mantığına yatması lazım aileside destek olduktan sonra iyi olur diye düşünüyorum..

kızlar ben görücü usulü ile evlendim çok şükür allahıma ben çok mutluyum allahım bozmasın ben aileme çok teşekkür ediyorum ben aşık olarak evlenseydim eğriyi doğruyu göremezdim kör olurdum ama aileme benim için önce araştırdılar doğrumu değilmi ögrendiler bana da bir baskı yapmadan istersen olur dediler ben de kabul ettim iyiki kabul etmişim benim bulduklarımdan ne hayır çıktıkı diye düşünüyorum bence görücü usulü bu benim fikrim am arkadaşında dediği gibi evlilik kumar işi hiç belli olmuyor

bende görücü usulü evlendim tavsiye etmişler beni geldi baktılar beğendiler ailemde asla baskı yapmadı bana şartlar çok uygundu kabul ettim ve pişman değilim
aileler birbirine uygundu
ben kendi bulduğum çıktığım biriyle evlenecek kadar cesaretli değildim ayrıca allah korusun bi geçimsizlik olsa boşanma durumu falan aileme karşı yüzüm olmazdı bizim buralarda kurallar çok katı
haa ailemin uygun gördüğü kişiyle evlendim yine aynı şey başıma gelse paşa paşa gelirdim arkamda aile desteğim olduğu için
allah herkese hayırlı kapılar yazsın yinede huzursuzluk geçimsizlik olmasa herkes sevdiğiyle evlense ailelerde desteğini esirgemeseler daha iyi olur diye düşünüyorum

ben eşimle severek evlendim 14 senedirde sorunsuz devam ediyoruz .önemli ola anlaşabilmektir saygı ve sevgi karşılklı olursa görücü yada anlaşarak evlenmek farketmez bence allah herkese mutlu bir yuva versin

evet bencede görücü usulü evlilikl daha mantıklı ben eşimle görücü usulü evlenmedim ama yinede ona yakın bişiy oldu tanıştık ve birbirmizi tanımadan yani pek bi flört dönemi olmadan nişan oldu 2 ay sonra düğün oldu yani çok hızlı oldu çünkü zamanla evlilik içerisinde birbirini tanıman daha mantıklı tabiki birazda şans olması lazım flört dönemi ne kadar uzarsa ilişki o kadar yıpranıoo

ne olursa olsun bu şanş işi diyorum çok seviyosun evleniyosun ama aynı evi paylaştığın insan birden huyları değişiyo sanş sanş evlilikte bir şanş

ben eşimle tanısarak evlendım ama soyle bir tabır vardır.. eşiyle evlenen onun ailesıylede evlenır gibilerine..
gorucu usulunde zaten kaynana olcak gelını beyenıp sever.. ogluda sonradan , gelip ''damat'' olayları vs ..
nişanlıyken ben Aşkımı sevmesem,nişanı kesın atardım kaynanamdan oturu...
sabrettım Biricigim için..

yıllarca çıktığınız insanı bile yeri geliyor tanıyamaz oluyorsunuz, görücü usulüne bu durumda nasıl güvenilir ben anlamıyorum, ama her zaman söylerim, şans biraz bu işler.

Slm tuce ve diger arkadaslar,

sans derken haklisin, gercekten sans. ama bence her evlilik icin gecerli bu. cünki taniyip sevdigin insan da sonuc da sana iyi yönlerini tanitacak degilmi?
ben kendim görücü usulü ile evlendim, bugün yaparmiydim? HAYIRRRRRRRRRRR herkez ekonomik özgürlükden bahsediyor. ben özgürüm o yönden. gelirim esiminkinden dahi iyidir, allaha sükür kimseye muhtacligim yok, ama 2 sirin kizim var. kaydirigubbakcemile5 onlarin günahi ne? aci cekmiyormuyum? cekiyorum. elbette. eger bugünkü aklim seneler önce olsaydi, ailemi kirmama adina böyle birsey yapmazdim. ah keske su anki gibi düsünebilseydim ama olmadi. üstelik esim gercekten iyi biri, anlayisli, vefali, bana uzun süre rahatsizken bakti, everkegi ya, ickisi yok, kumari yok.herkez diyor daha ne istiyorsun diye ama mutlu olmaya yetmiyor iste.duygusal bagliligim yok. bu yüzden yetmiyor. ben duygusal oldugumdan cok önem veriyorum.: 1no2: anlayacaginiz benim gibilerde var. duygusalligi sebebiyle ayrilamiyorlar.yavrularini tercih etmek zorunda kaliyorlar. onlar benim hayatim, KADER diyorum. allah yardimcimiz olsun napalim. simdi onlarin kendi ayaklari üzerine durmalarini bekliyorum sonrasini bilmiyorum. ve su an :asigim: ama kavusmam imkansiz :asigim:senağlama

bence tanışarak, severek.. ben eşimle 5 sene çıktım onu deliler gibi sevdim halada ilk günkü gibi seviyorum........herşeye rağmen

Son düzenleme:
önemli olan evliliği uzun tutmak mı?
bence görücü usulü mü tanışarak mı evlilik uzun sürer yerine hangisi daha mutlu olur denmelidir.
sonuçda ikisindede tanışılır,
eşler anlaşıyorlarsa ikiside uygundur bence

ister görücü usulü ister uzun yıllar birlikte olarak olsun sevgiye ve saygıya dayalı bir evlilik.
ben görücü usulü evlenmem orası ayrı.

Ben tanisarak evlendim hic görmeden konusmadan evlenmekde cok sans ister en azindan görücüde olsa insanin bir süre konusmasi tanismasi gerek
Bence insan iki tarafli tabi cok ciddi ve aciksa ne istedigini biliyorsa evlenecegi kisiyi cok cabuk secebilir :KK66:

görücü usulü evlilik yapanların büyük bir çoğunluğu ev kızı diye tabir edilen, dışarıya çok az çıkan kişilerdir:kahve:
bu sırada tabi eş bulacağı bir ortam karşısına çıkmamaktadır
zaten okumasına izin verilmeyen kızların aileleride baskıcı tavırdadırlar
kendi buldukları damat adayları ile evlenilmesini istemektedirler
böyle bir evlilik yapan bir kadın ise ekonomik özgürlüğü olmadığı için
boşanmaya gidemeza.s
böylece görücü usulu evlilikler daha uzun sürer:1closedeyes:

çok dogru ve size 100% katiliyorum kaydirigubbakcemile5

görücü usulü demek ille de ailenin uygun gördüğü kişiyle zorla evleneceksin demek değildir.tanışırsın flört edersin eğer anlaşırsan ve seversen de evlenirsin.arkadaşlarının tanıştırdığı kişiyle evlenenler de bir bakıma görücü usulü olmuyor mu?mantık aynı birileri tanıştırıyor.tabi ben bunu modern aileler için söylüyorum.kızlarını zorlayanlar da yok deil.bana gelince ben aşk evliliği yapıcam ama görücü usulüne de karşı olan biri deilim..

X