eşimin ailesi beni yaşamdan soğuttu...

se_da

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2006
265
0
Yaklaşik 1,5 Senelik Evliyim.eşimin Ailesi Ile Ayni Binada Altli Ustlu Dairelerde Yaşiyoruz...her Gun Olmasada Gun Aşiri Mutlaka Bir Problem Yaşiyorum...evlenmeden Once Neşe Dolu Ve Herşeyden Mutlu Bir Kişi Iken Evlendikten Sonra Eşimin Ailesi Ve Ailesinin Akil Almaz Tavirlari Yuzunden Tam Anlamiyla Yaşayan Olu Durumuna Geldim.artik çekemiyorum ...fakat Evliliğimiz Esnasinda Ve Sonrasinda Hiçbir şekilde Destek Göremediğimiz Için Borç Içinde Yuzuyoruz...ben Son Hakkima Kadar Kredi Kullandim Ve Ii Bir Maaşim Olmasina Karşin Tum Aldiğim Para Krediye Gidiyor.eşimin Maaşi Oldukça Düşük Kendi Kredi Kartlarina Ancak Yetiyor.bu Sureçte Tabiki Depresyon Durumlari Başladi Bende...böyle Manzaralara Hiç Alişik Değilken Kendimi Bir çalkantinin Içinde Buldum...tek Isteğim şu Burçlardan Bir şekilde Kurtulup Kiralik Bir Eve çikmak.ama şu An Için Bu çok Zor.oturduğumuz Daire Eşimin Babasina Ait...ordan çikarsak Kesinlikle Kiraya Veremeyeceğiz...dun Akşam Gecenin Bir Vakti Eşimi Oldukça Uzak Bir Mesafeye Arabayla Kardeşini Almaya Göndermek Istediler Tabiki Buna Karşi çiktim.evde Yalniz Kalmaktan Korkuyorum...ayrica Bekar Kardeşi Varken Niye Sen Gidiyorsun Dediğim An Yine Kotu Ben Oldum...eşyalarimi Topladim .gitmek Istedim .fakat Gecenin O Saatinde Nereye Gidebilirimki...ailemi Kendi Sorunlarimla Uzmek Istemiyorum...ama çok Fazlasi Ile Bunaldim.maddi Manevi Herşeyimi Son Haddine Kadar Kullanip Evliliğimizi Ayakta Tutmaya çalişirken Dişaridan Aldiğim Darbeler Beni Fazlasi Ile Yipratiyor...artik Yaşamaktan Bile Biktimmm..bu Süre Içinde Dapresyona Girdim...hala Ilaç Kullanmaya Devam Ediyorum...onlarin Yanina Ayda 1-2 Defa çikiyorum .ama Bu Ziyaret Edişlerimde Bile Lafi Sokup Oyle Gönderiyorlar Beni...ya Başimin Açik Olmasini Konu Ediyorlar Yada Saptan Samandan Konulari...çaliştiğim Halde Akşamlari Ve Haftasonlari Evde Olduğum Sure Yetiyor Beni Sinirlendirmelerine.ben Kendime Kolay Kolay Ezdirmediğim Için Oğullarini Kullaniyorlar Surekli...sanki Oğullari Onlarin Parasiz Uşaklari Her Dediklerini Yapmak Zorunda En Ufak şeyde Hemen çağirip Git şunu Al Git Bunu Al Gel şeklinde Istekleri Hiç Bitmiyor..beni Eşimden Uzaklaştiran Tek Yon Ailesine Hayir Diyemeyişi...onlarin Her Dediği Onun Için Yapilmasi Zorunlu Emir Niteliğinde...olmazsa Olmaz Yani...umarim Buraya Birdahaki Yazişim ''kizlar Eşimden Ayrildim'' şeklinde Olmazzz...senağlama

Valla arada aile olunca insan ne bir yöntem nede bir akıl sunabiliyor...Şuanda oldugu gibi..
Allah yardımcın olsundemekten başka bir şey diyemiyorum...:1hug:

Canim Uzuldum Durumuna Allahim Sabir Versin Bizlere Bu Konularda Umarim Esinle Iyi Anlasiyorsundurda Bu En Azindan Tesellin Olur

ya çok üzüldüm canım yaaa.allah sabır versin insan ne diyeceğini bilemior.benimde eşimin ailesiyle bi soğukluğum var ama kesinlikle karışmazlar.bu kadarıı bile çok üzerken senin durumunun ne zor olduğunu anlayabiliorum

anlattıklarına,senin ruh haline çok üzüldüm tatlım.senin yapacağın en doğru şey bence onlardan uzak biryere taşınmak olacak,tamam o zaman da maddi sıkıntı yaşayacaksın ama en azından kafan rahat olur,huzurlu olursun.belki bukadar yıpranmazsın o zaman,eşinden ayrılmayı neden düşünüyorsun,o sana destek değilmi??odamı ailesi gibi davranıyor ya da onlara bu konuda destek oluyor.kendini ezdirme lütfen,senin psikolojin herşeyden önemli sakın unutma...

kardeşim ne diyebilirimki Allah çok büyük sabır versin..inan kk'da hemen hemen hergün böyle yazılar geliyor..neden diye soruyorum kendime,madem oğlunuz bu kadar değerli ve önemli saygıdeğer kayınvalideler neden peki onun mutlu olmasına mani olup neden rahat bırkmıyorsunuz..
neden evlendirdiniz???neden neden.......yazık sana çok büyük yazık kardeşim..

üzüldüm vallaha ama sen başta yapmışsın hatayı bence neden aynı çatı altında oturmayı kabullendin.benim annemde aynı senin durumundaydı depresyon tedavisi gördü yıllarca dr.babama hemen ayrı eve çıkmalısınız yoksa eşinden olacaksın demiş.ayrı bir eve taşındık çok sık görüşmüyorlar hala.annem şimdi rahat onları hiç takmıyo insan yerine bile koyduğu söylenemez aslında onun ezilmesine sebep olan babamıda takmıyo bak geziye gitti turla termal otelde kaldı 2 gün tatilini yaptı geldi tek başına artık kendi için yaşamayı öğrendi onu böyle gören babaannemde sinirinden çatlıyo ama artık hiçbirşey demiyolar annem buna fırsat vermiyo çünkü:eek:klava::eek:klava:

bu erkekleri aanlamıyorum.
bir kadın evlendiği zaman o kadar olgunlaşıyor ki,artık kendisine ait bir ailesi oldğunu,önceliği ona vermesi gerektiğini ve daha bir çok sorumluluğu otomatik olarak üzerine alıyor.
ama erkekler ve onların aileleri,evlendikten sonra artık yeni bir aile ve düzen kurduklarını,kendilerine ait yeni bir hayatları olduğunu bir türlü algılayamıyorlar.
kendi aileleri yüzünden eşlerini kolayca kırabiliyorlar,evliliklerini yıpratabiliyorlar.
kız ailesi genelde aman geçimleri bozulmasın diye uzakta durmaya razı olurken,erkek aileleri her türlü müdahele hakkına sahip oluyor.
şu an bekar olmama reğmen evliliklerde en çok hazmedemediğim durum bu.yani neden böyle anlamıyorum.ama tabi ki olması gerektiği gibi davranabilecek olgunluğa erişmiş erkekler de var.ama çok az sanırım:1no2:

aynı durumları bizde yaşadık ama yıllar geçtikçe insan alışıyor onları öyle kabul etmek zorundayız biz yeni evliyken gezmeye giderken mutlaka nereye gittiğimizi söylerdik zamanla kendi kurallarına alıştırıyorsun eşinde yavaş yavaş onların hükmünden sıyrıllır.

Allah sana ve senin durumunda olan bütün hanimlarin yardimcisi olsun insallah.Keske elimizden bisey gelseydi canim.Ama en iyisi oradan bir göz oda bile olsa ayrilip baska bir eve cikmak.

Çok teşekkürler kızlar inanınki hepinizle yüzyüze dertleşiyormuşum gibi hissettirdiniz ; destek oldunuz bana...
Dün gece eşimle konuştum...Oturduğumuz ev babasının evı ama evlilik aşamasında sıfırdan tum tadılatını ikimiz çektiğimiz kredi ile yaptırıp kafamıza gore döşemiştik.Eşim bu evden çıksak babam başkasına kıraya verır tum emeklerımız boşa gıder dıyor.Ama ben ısrar edınce babası ıle konuşmaya karar verdı.Bu akşam gıdınce konuşacak...Şu an oturduğumuz daireyi biz kiraya verip aldığımız kıra parası ıle işyerimize yakın bır bolgeye taşınacağız...Tabıkı şu an bu bana hayal gıbı geliyor ama bakalım akşam ne olacak...Babası ewet derse herşeye yenıden başlıyor gıbı olucaz fakat hayır derse o zaman umarım eşim benim ailesinin tutumu hakkındaki düşüncelerimde ne kadar haklı olduğumu anlar...Ve ona gore karar verir...
Herşeye karşın tek oda bıle olsa razıyım...Ordan kesin taşınacağım....:a015:

Benim için dua edin kızlarrr....
İnanınki buna çok ihtiyacım var....

bak canım,izin verirsen içimden geçenleri yazmak istiyorum sana.içinde bulunduğun sıkıntıdan dolayı üzüldüm ama doğrusunu istersen durumun depresyona girecek kadar vahim gelmedi bana.hele hele yaşamdan soğutacak kadar.dünyada gerçekten dertleri olan insanları düşünürsen ruh halinin abartı olduğunun sende farkına varacaksındır eminim.
birincisi evlenirken bir şeyden eksik kalmamak adına borca girmişsiniz.çektiğiniz sıkıntı bu yüzden.yani elbet o borç bitecek.ayrıca ailelerden destek görmeyeceğinizi bile bile bu kadar borcun altına hangi mantıkla girdiniz ouda anlayabilmek mümkün değil...bazı şeylerinizi eksik bıraksaydınız keşke...
ikincisi uğruna bu kadar zahmet çektiğiniz,sıkıntıya girdiğiniz evinizi şimdide bırakıp gitmekten bahsediyorsunuz.yani sıkıntısını siz çektiniz sefasını kiracı sürecek.hatta belki kirayıda alamayacağınız zamanlar gelecek.(eğer iilesi dediğin kadar anlayışszsa tamam kirayı alırsınız deyip vermeyebilirde)bence ayrı bi ev iyi bi çözüm değil.
ailesinin tutumunu bilemiyorum.elbette sizi bu kadar yalnız bırakmaları doğru değil.ama oğullarında bişeyler istemelerini,eşininde bunları yapmasını çok doğal buluyorum.belkide diğer oğullarına nazları geçmiyordur.evlat anne babasının dediklerini yapmakla sıkıntıya girmez.aile gıcıklığına yapsa dahi Allah rızası için deyip yapsanız,sende eşine destek olsan ne çıkar.eşin senden yana olduktan sonra onların her dediğine he demek bu kadar zormu?sen yine kendi bildiğini yap sonra.
önemli olan insanın iç hhuzuru.onu koruyabilirsen her yerde mutlu olursun demektir.yoksa bugün kaynanan,yarın iş arkadaşın,öbür gün komşun yine bunaltır.her yerdende kaçamayacağına göre:kahve:

zor bir durum ama bende sıkıntı çeksen bile uzak biryere geçmeni tavsiye ediyorum zaten bunun için girişimde bulunmuşsunuz umarım istediğin gibi sonlanır

eşininizin konuşması işallah iyi geçer demkten başka bir söz bulamdım çok zor bir durum ailelerin akrışması laf sokmaları falan hiçmi değerin yok senin sen sonuçta biricik oğullarının eşisin canlarının canısın sonuçta sizlerin mutlu olkmanız için ellerinden geleni yapmaları gerekirken yaptıkları davranışgerçekten kötü allah yardımcınız olsun

zor bir durum ....ama çok daha kötü durumda olabilirdin...bence bu şekilde düşün...böyle düşünürsen bence bu olayların üstesinden daha kolay gelebilirsin....erkeklerin çogu ailelerine hayır diyemez...allahım sana sabır versin ...kuvvetli olmaya çalış...unutma her gecenin ardından güneş dogar.....bu günleride atlatacaksın....evlilik kolay değildir.....herkes mutlaka bir takım zorluklarla karşılaşıyor...en azından eşin sana karşı iyimiş....

günaydın kızlar...berbat bir gece geçirdim.eşim beni dinlemeyerek babamla ve annemle konuşmaya gitti.açıkçası benden çok dertliymiş dert yanmaya gitti.babam çok sinirli bir insandır.ben gitmedim onada geri dönmesi için yalvardım.fakat dinlemedi beni.anneme beni çok el bebek gül bebek yetiştirdiği için suç sızde demiş.babamla ne konuştular tam olarak bilmiyorum ama benim kiraya çıkmaya gücüm yok ve kızınız benim aileme hep soğuk duruyor gıbı şeyler söylemış sanırım.bense o gelene kadar evde kelimenin tam anlamıyla sinir krizi geçirdim.sinirden yatak odamdaki eşimin tüm parfüm şişelerini paramparça yapmışım.kızdığım kendi aramızda halledilecek bir olayı anne ve babama duyurması...her anne baba gibi benimkilerde beni çok severler.fazlası ile üzüldüler tabi duyduklarına.ve eşime karşı duydukları sevgi şimdi nefrete dönüştü.annem artık onu eve istemiyor.insan çaresiz kalınca sanki yaşam duruyor.dün akşam sadece nefes alıyordum ama yaşadığım söylenemez.bir an bunların hepsi rüyamı dedim.gerçek olamazdı .ben gayet mutluyken ufak tefek sorunlar bu kadar büyüyüp eşim tarafından aileme bu şekilde yansıtılamzdı.istemiyordum artık onu,o evi inanınki herşeyden nefret ettim bir anda.eve geldiğinde onun boğazına yapışmamak için zor tuttum kendimi.sesimizi duyup eşimin annesi geldi.bir sürü nasihat öğüt ...tabii hapsının sonunda ben haksız oğlu haklıydı.evi ayakta tutacak dişi kuştur.sen bunu becerememişsin ki oğlum gidip seni ailene şikayet etmiş tarzında beni iyice çileden çıkaracak şeyler söyledi.sabah işe geldim ve hala düşünüyorum.akşam o eve dönmek mi doğru olan yoksa anneme gitmekmi?anneme gidersem birdaha geri dönüşüm olmayacağınıda biliyorum.ama çok kırıldım ,çok yıprandı herşey.bir taraftan severken eşimi , diğer taraftan yaptıkları aklıma geliyor ve nefret ediyorum.boşanmayı bile geçiriyorum aklımdan.çok çaresizce ve çok kötü hissediyorum kendimi.kızlar bu durum karşısında ne yapardınız ?fikir verin bana...

günaydın kızlar...berbat bir gece geçirdim.eşim beni dinlemeyerek babamla ve annemle konuşmaya gitti.açıkçası benden çok dertliymiş dert yanmaya gitti.babam çok sinirli bir insandır.ben gitmedim onada geri dönmesi için yalvardım.fakat dinlemedi beni.anneme beni çok el bebek gül bebek yetiştirdiği için suç sızde demiş.babamla ne konuştular tam olarak bilmiyorum ama benim kiraya çıkmaya gücüm yok ve kızınız benim aileme hep soğuk duruyor gıbı şeyler söylemış sanırım.bense o gelene kadar evde kelimenin tam anlamıyla sinir krizi geçirdim.sinirden yatak odamdaki eşimin tüm parfüm şişelerini paramparça yapmışım.kızdığım kendi aramızda halledilecek bir olayı anne ve babama duyurması...her anne baba gibi benimkilerde beni çok severler.fazlası ile üzüldüler tabi duyduklarına.ve eşime karşı duydukları sevgi şimdi nefrete dönüştü.annem artık onu eve istemiyor.insan çaresiz kalınca sanki yaşam duruyor.dün akşam sadece nefes alıyordum ama yaşadığım söylenemez.bir an bunların hepsi rüyamı dedim.gerçek olamazdı .ben gayet mutluyken ufak tefek sorunlar bu kadar büyüyüp eşim tarafından aileme bu şekilde yansıtılamzdı.istemiyordum artık onu,o evi inanınki herşeyden nefret ettim bir anda.eve geldiğinde onun boğazına yapışmamak için zor tuttum kendimi.sesimizi duyup eşimin annesi geldi.bir sürü nasihat öğüt ...tabii hapsının sonunda ben haksız oğlu haklıydı.evi ayakta tutacak dişi kuştur.sen bunu becerememişsin ki oğlum gidip seni ailene şikayet etmiş tarzında beni iyice çileden çıkaracak şeyler söyledi.sabah işe geldim ve hala düşünüyorum.akşam o eve dönmek mi doğru olan yoksa anneme gitmekmi?anneme gidersem birdaha geri dönüşüm olmayacağınıda biliyorum.ama çok kırıldım ,çok yıprandı herşey.bir taraftan severken eşimi , diğer taraftan yaptıkları aklıma geliyor ve nefret ediyorum.boşanmayı bile geçiriyorum aklımdan.çok çaresizce ve çok kötü hissediyorum kendimi.kızlar bu durum karşısında ne yapardınız ?fikir verin bana...

neden eşine kızıyorsun ki seda?adamı o kadar sıkboğaz etmişsin ki bunalmış çareyi annenlere anlatmakta bulmuş demek ki...önceki cevabımı okudunmu bilmiyorum.okumadıysan okumanı rica ediyorum...
o kadar saçma sebeplerle huzurunu bozmuşsun ki bi gün anlayacaksın ama çok geç olacak...eşinin annesi ne yaparsa yapsın sen eşinle huzuru yakalayabilmiş olsaydın aranızı bozamazdı...ama sen yaşamaktan bıktım şeklinde değerlendiriyorsun olayları.gerçek bir derdin yokken hem de...adamın suçu ne peki?ailesi bişey istediğinde yapmak,git dediklerinde gitmek..bumudur yani..senin ailen senden bişey istese apmayacak mısın?bi yere yollasa gitmeyecek misin?otur ve olayları bu kadar büyütmeye değip değmeyeceğini düşün...istersen ayrıl adamdan,öyle kukumal kuşu gibi kal ortada.bu saatten sonra annenin evinde ne yapacaksan:1closedeyes:KK43:hayır adam içkici,kumarcı,çapkın olsa anlıcamÇok üzgünüm çoook)
benden sana abla tavsiyesi:kahve:

Ilk Başta çok üzüldüm Söylemeliyim Hepimiz Eminim Eşimiz Aileleriyle Problem Yaşiyoruz Ben Yaşadiğim Problemleri Eşime Anlatiyorum Ama Benim Eşimde Bi Anda Tepkisini Gösteren Biri Yani Senin Sinirlenmeyeceğin Birşeye Sinirlenen Biri Ama Ben Yinede Söylüyorum Herşeyi Ki çok şükür Hakli Olduğum Konu Hepside Ve Eşim Bunun Farkinda. Açikçasi Eşin Neden Böyle Birşey Yapti Anlamiş Değilim Sonuçta Sen O Evde Onunla Huzursuz Olduğun Için Gidip Konuşmasini Istedin Sanirim Onun Ailesine Böyle Gidipte Bi Takim şeyleri Söylemeye Cesareti Yok Ve Bu şekilde Yani Senin Ailene Giderek Suç Bastiriyo Yani Hakli Duruma çikmaya çalişiyooo

X