Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesine karşı Placenta Şampuan

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
bayanlar merhaba foruma yeni üye oldum sırf dökülme sürecinde yaşadıklarımı anlatmak için :) önce saçlarımın dökülmeye başlamasını farkettiğimde 1-2 ay sürer geçer diye düşündüm hiçbişey yapmadım daha öncede oldu çünkü 1-2 ayda dökülme durdu.ama sonuncuda 6 ay civarında sürdü ve ben 3 tane hastane değiştirdim..ilk başta bi devlet hastanesine gittim kan tahlillerim normal çıktı strestendir deyip placenta isimli şampuan verdi 1 ay kullandım bi işe yaramadı.sonra eczacının tavsiye ettiği bi sarımsaklı şampuanı yine 1 ay civarında kullandım yine fayda göremedim..özel bi tıp merkezine gittim tekrar kan tahlili mantar araması falan yaptılar sonuçlar normal ama doktor bana ' sende seboreik dermatit diye bi cilt hastalığı tespit ettik 3 yıl çikolata,cips.baharat,meyve suyu,boyalı gıdalar asla yemiceksin eğer dikkat etmezsen şiddetli egzamaya çevirir' gibi bişey söyledi..tabi benim dünyam başıma yıkıldı çikolatasız 3 yıl ne demek :) sonra başkalarına anlatınca bu durumu başka bi hastaneye daha git dediler.bende bikaç gün sonra daha iyi bi özel hastaneye gittim.ordaki dermatolog ben hayatımda öyle bişey duymadım dedi. tiroid ve hormon testleri falan yapıldı sonuçlarda yine bişey yok.tabi bu arada saçlarım yarıyarıya azaldı dışardan bakan insanlar bile farkediyodu artık ben iyice bunalıma girmiştim.sonuçlarda da bişey çıkmayınca doktor sebamed'in her gün yıkama şampuanını ve plantur adında bi toniği tavsiye etti.3 aydır şampuanı kullanıyorum çok memnunum dökülmem sona erdi diyebilirim.toniğide ilk başlarda 2 ay kadar çok düzenli kullandım onunda faydası oldu yeni saçlarım bile çıkmaya başladı hangisi çıkardı bilmiyorum ama saç derim pullanmaya başlamıştı onların hepsi geçti Allah'a şükür.saçlarıma keratin bakımı bile yaptırmıştım belki düzelir diye.o sıralar aldığım maaş saçıma gidiyodu yani,şimdi yeniden aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum Allah herkese acilllll şifalar versin....

Arkadaşlar lush'un tamamen bitkisel olan ısırgan otlu katı şampuanı da işe yarıyor. 5-6 yıkamada etkisini görüyorsunuz. Gittiğinizde tarçınlısını öneriyorlar ama bende ve etrafımdaki birçok kişide ısırgan otlu olan fayda etti. Cevahir avm de Migros katında mağazası var.

Bunu da denemiştim dökülmem için,
cıks, dökülmeye hiçbir etki etmedi , bi kutuyu tamamen bitirene kadar da bekledim.
sadece yeni saç çıkarmada etkili.

X