Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

Öncelikle geçmiş olsun bende polip ameliyatı olmuştum,ama sizinki daha farklı sanırım.
Narkozdan korkmanız gerekmez,sonuçta bu ameliyata karar verecek olan sizsiniz.
Başka doktorla görüşüp fikir alın bence onlarda aynı şeyi söyleyecekmi,geçmiş olsun.

arkadaşlar bende 22 haftalık hamileyim.daha önce bu haftada erken doğumla bebek kaybettim.şimdi rahim uzunluğu 1 cm altına düşünce serklaj atıldı ancak kasılmalarım kullandığım prepara rağmen var.hastanede serumla tokoliz başlandı.4 gün sonunda kasılmalar azaldı eve geldim.prepar başladım.dün hastaneden çıktım bugün gene düzensiz kasılmalarım var.dr düzenli değilse sorun etme 1,5 saatte 1 olan kasılmalar sorun olmaz diyor ama endişeliyim.benzer tabloda olan varmı?kasılmaları olan benim gibi

Bazılarına ilaç ve fitil veriliyor galiba.Çünkü doktor sana ilaç yada fitil vermeyeceğim dedi.

raporluk bir işlem değil canım.Aynen yürüyerek geldiğin gibi hastaneden çıkıyorsun.

selam kızlar yara küçük ve önemsiz dedi dok bana ilaçda vermedi yakılma yada dondurma olayından da bahsetmedi ve ben büyümesinden ileşmemesinden korkuyorum yani bu küçük yara olması hamile kalmayı engellermi? birde ben başka bir doktoramı gitsem yaa kafam çok karışıkkafamçokkarıştı:çok üzgünüm:

Son düzenleme:
arkadaşlar kkorkmayın serklajla 40.hf da doğum yaptım.tabi acil serklaj old.için 20.hf da atılmıştı. sürekli yattım,32 hftaya kadar heyet raporu verdi dr.um.oğlum 2 yaşında ve şimdi ben tekrar hamileyim hem de 26.hf tadyım.14.hf serklaj atıldı....herşey yolunda. merak etmeyin....çok dikkatli olun..sıcak duş,yürüyüş,ağır iş yapma dedi dr. dinlen dedi.ilaç kullanmıyorum hiç..oğlumda da vermemişlerdi.HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK İNŞALLAH...MERAK ETMEYİN.....

merhaba
bende 21 haftada serklaj atıldı.ama kasılmalarım var ara ara hastaneye yattım tokoliz verildi.şimdi evdeyim ama prepar almama rağmen hala kasılmalarım var.acaba sizdede oldumu böyle karın birden sertleşiyor

merhaba
bende 21 haftada serklaj atıldı.ama kasılmalarım var ara ara hastaneye yattım tokoliz verildi.şimdi evdeyim ama prepar almama rağmen hala kasılmalarım var.acaba sizdede oldumu böyle karın birden sertleşiyor

Merhaba oyesilova, kasılmaları tarif edermisin? taş gibi oluyor değil mi? tüm karnın mı oluyor yoksa sadece kasıkların mı?Benim kasıklarım da kasılıyor, bazen tüm rahmim taş gibi olduğuda oluyor.Profiline de yazmıştım ama okumadın sanırım.Benimde kasılmalarım var, seninkiler düzenli mi?Ve kaç saniye sürüyor?Regl ağrısı gibi mi?
Birde ben preparın sadece hastanede yüksek dozda serumu verildiğinde kasılmayı durduruyor diye biliyorum.Bence en az 1 ay hastanede kal derim.Onlar serumla versinler preparı.Allah yardımcımız olsun bu kasılma yüzünden bende bunalıma girdim...30. haftaya bir gelseydik...

selam kızlar yara küçük ve önemsiz dedi dok bana ilaçda vermedi yakılma yada dondurma olayından da bahsetmedi ve ben büyümesinden ileşmemesinden korkuyorum yani bu küçük yara olması hamile kalmayı engellermi? birde ben başka bir doktoramı gitsem yaa kafam çok karışıkkafamçokkarıştı:çok üzgünüm:

Canım küçük yralar için genellikle ilaç ve fitil tedavisi uygulanıyor.yara iyileşmezse ileride kötüleşip büyüyebilir.Benimkide başta küçüktü ama ihmal etmiştim ben biraz.

Bence başka bir doktora git.Geçmiş olsun.

Arkadaslar rahim agizi polyp ( türkceside polyp mi bilmiyorum), olan veya gecirmis olan varmi aranizda.
Ne yaptiniz nasil gecti?
Bilgileriniz varsa sevinirim.

Peki bunun türkcesi nedir?
Türkecede polypmi?
Seninki ne büyüklükde?
Dr. ne önerdi sana, aldirmanimi yoksa aldirmasanda bir sorun yokmu?
Ne zamandir var sende?
Ay cok sordum ama merak ediyorum.

Çarşamba günü doktora gittim. Rahim ağzında yara olduğunu söyledi. Bana bir fitil yazdı. 2 gündür kullanıyorum. Acaba ilaç ile tedavisi mümkün müdür yoksa operasyon şart mıdır ? İlaç ile hastalığı düzelen var mı ?

bende vardı fitil ve antibiyotik kullandım.tekrargittiğimde yakılması gerektiğini söyledi.bende prof.e gittim.çok küçümüş olduğunu söyleyip.smir istedi temiz çıkınca 6 ay sonrA KONTROLE GEL DEDİ.GEBELİK DÜŞÜNDÜĞÜMÜ SÖYLEYİNCE SAKINCASI YOKDEDİ.VE BEN HEMEN HAMİŞ KALMIŞIM.ŞU AN NE DURUM BİLEMİYORUM

gelin_c GÜZELİM BANADA FİTİL VERMİŞTİ... KULLANDIM AMA BİR MÜDDET SONRA YİNE AKINTILARIM BAŞLADI.. TEST YAPTIRDIM TEMİZ ÇIKTI... YİNE FİTİL VERDİİİİ VE ONU KULLANIYORUM... DONDURMAK YETERLİ İMİŞ BAKALIM ONUDA YAPTIRCAM EĞER GEÇMEZSE..geçeceğinnide sanmıyorum..sende dondur yada yaktır...

11 aylık evlıyım 3 aylık evlıyken 5 haftalık hamile olduğumu öğrendım 6 cı haftasında bebeğimin kalp atışlarının sesi başlamadığı ve gelişmediği için aldırdım daha sonra rahımde yara olduğunu duydum ozamandan bu yana korunmadığım halde hamıle kalamadım acaba yaradan olabılırmı doktorum ilgisi yok hamile kalabılırsın bır sorunun yk dedi ama ben yınede şüphelıyım acaba dondursammı dıye dondurma işlemınıde doğum yapmamış kadınlara tavsiye etmıyolar aklım çok karıştıkafamçokkarıştı

merhaba, benim böyle bir sorunum yok ama, bekar olduğu halde rahi ağzı yarasını donduran bir yakınım var.
ayrıca, yine başka bir tanıdığım, çok büyük kabul edilen rahim ağzındaki yarayı yaktırdı, %80i yakıldıktan sonra da hamile kaldı şuan 4 aylık hamile. seninki ufak sanıyorum ki, o yuzden gebeliğe engel değildir yoksa doktor hemen yakmayı önerirdi.
için rahat olsun canım bence. sevgiler.

canım benim 1 . hamileliğimden sonra doktor banada rahim ağzında yaran var dedi
tam olarak tedavi olmadım ama 2 hamilelik ve 3 çocuk sahibiyim
en doğrusu önce dondur yaktırmaya göre daha avantajlı
geçmiş olsun

bendede yara varmış dktorum fitil verdi gece bunu koy sabah gel tahlil yapalım ona göre lazerle yakalım dedi yani simdi sizin yazılarınızı okuyunca aydınlandım ama dktrum abna yaran büyük veya küçük die bişi demedi yaktırıp üstünden zaman gecen arkadaşlarım durumunuz nasıl ililşkide ağrı kanama varmı veya başka bi rahatsızlık??? bide bana öle antibiotik tedavisi vermedi neden acaba hemen yakalım dediki dktrum benim doğum yaptığım dktr....sizler yani yaktıranlar ücret ne ödediniz acaba bana mı pahalı geldi yoksa hakkaten ölemi bana ssk lıya tahlilin 100 ytl civarı yakmanın 80 ytl civarı oldunu söledi lazerle yakıcakmış

Arkadaşlar bendede yara vardı yaktırdım gebelik düşünüyoruz bizde 4.ayımdayım hala olmadı zamanını bekliyoruz artık nasip kafama takıldı acaba yakma işlemi gebe kalmaya engel mi?Hiç çocuğum yok bunu da belirteyim...

kızlar bugun dktra giittim dktrum simir testi yaptı ama öle sıvı almadı bişi tuttu orama ilaç sürdü bekledi sonrada temiz dedi ama yara büyük dedi doğuhaneye cıktık lazerle yaktı uyuşturdu için cok aşırı acımadı ama genede acı var tabi yalan diil ama abartılcak kadar diil oldu bitti yaktırdım seyimi :pbakalım 1 ay sonra kontrolüm var bu bize 350 ytl ye mal oldu 1 ay sonraki muayenemle birlikte :))

X