Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

bendede var ve 5 aydır deniyoruz cocuk tutmuyor dogum yapmayanlarınkini donduruyorlar yakmıyorlar yakma catıyı daraltıyormus ilk dogumdan sonra yakıyolar ben bu ay tekrar gitcem bakalım dondurulacakmı??

kızlar analatılana gore bendede var
tatıldeyken dr'a gıttım a.vaajınıt dedı antıbıotık ve fıtıl werdı ama adetten sonraa sarı akıntı ıdarrı yaparken yanma bu sefer ikamet ettigım yerdekı dr a gıttım gecmıs gıbı gorunuyordedı ama tavırlı olaarak bu uılaçları aaldınız dr gıtseydınız ya dedı ,dr haanıma tatılde oldugumu soyledım mecbur kaldıgımı da soyledım .gecmıs dedı
yıne akıntı devam edıyor alt karın bolgesınde agrı oluyor tatıldeyken gıttım dr u aradım odaa ılaç ısmı werdı ama muayene olmalısın dedı ilacı kullandım
cinsel ılışkı sırasında yanma ve acı ilişki sonrasında pembe lekeyı gorunce hemen ıkamet ettıgım yerdekı dr'a gıtım muyene etmıyecegım bırseyınız yok dedı 2 gun sonraada 6 gun damla damla kanamam geldı sımdıde adet goruyorum telefonla 2 dr a sordum muyene etmek lazımdı o nasıl dr oyle dedı rahım agzına bakılması lazım dedı tum belırtıler uyuyor bu arada enf gecmıs yapılan teste oyle cıktı ama benım sıkayetlerım var komplekslerı olmayan hastanın daha once gıttıgı dr takılmayan ankarada ıyı ısını bılen ve bayan dr a ıhtıyacım var
sımdık ankarada oturaan aarkadaslaar ban dr ısmı verırı mısınız ? bayan olmalı

Çatıyı daralttığını ilk kez duyuyorum ama spermler her yerden geçer,seebep bu olamaz bence.

Bana da bir doktor rahim ağzında spermlerin geçişine yardımcı olan bir sıvı var ve yakınca bu sıvı zarar görür demişti.

Kızlar dondurmayla yakmanın bir farkı olacağını sanmıyorum.İyi ellerde yapılırsa ikiside sorun yaratmaz.

Netten okuduğum kadarıyla ikisinin pek bir farkı yok gibi geldi.
Bende senin giib düşünmüştüm ilk etapta dondurmak daha hafif olur donrurayım demiştim.
Ama benim doktorum kendi hastanelerinde sadec yaktıklarını söyledi.İstersen seni başka yere sevk edeyim dedi.Bende canımdan bezmiştim artık yok dedim.Hemen yaktırdım o gün.
Yaktırdıktan sonra.40 gün felan ilişki zaten yasak.
Ben kasımda yaktırdım.Ocakda hamilelik olmadı ama şubatta hamile kaldım.Üstelik kaç yıl boyunca korunmuyordum ve bebeğim olmuyordu.
Yalnız doktorum bununla yaramı yaktırmamın bi alakası olduğuyla ilgili evet demedi bize.
Sanırım bizimki birçok etkenin bir araya gelmesiyle gerçekleşen bi mucize oldu.
Bende senin gibi dondurma yanlısıydım ama yaktırdım.Ve hamiş kaldım.Başka bir arkadaşım da dondurmuştu.O da hemen ertesi ay hamile kaldığını söylemişti.
Kısmet bu iş ve riski de göze alabilmek var.gerçekten çoğu doktor bebeği olmayanlara önermiyorlar.

Ama uzun bir süre çocuğumuz olmadığı için de biraz gözümü kararttım.Amaaan öylede olmuyor zaten böylede olmasın dedim :)

Allah şifa versin canım,inşallah bebeğine sağlıklı bir şekilde kavuşursun.

ben bunu geçenlerde merak edip sordum ama hiç yanıt gelmedi hassasiyetinden dolyı çok tşkkrler canım ya ..ben özele gittim 700 ytl istedi bende dedim ki neden vereyim ege üni. ne gittim ve muayene oldum ne deseler beğenirsin sende yara falan yok dedi hatta 5 dk boyunca inceleyerek baktı yok dedi ultrasonda temiz çıkınca sinirlendim . Neden mi?
1.bir daha doktora gidip o masaya yatmak var
2.hangisi doğru diye düşünüp durmak var
3.acaba benden para almak için anestesi yapıp başka hiç bişi yapmamak mı var
4.varsa kime inanayım
5.yoksa ağrılarım neden
6.canımızın sağlığı kadınlığımız neden bu kadar dolambaçlı
benim yerimde olsanız ne yapar dınız?
sinirlenmemeK elde sizce..?

Cnim ben aslen izmirliyim izmir doruk tip polikilinigi dr ayşe inmezden randevü al pahalida degil oraya git suan ramaazanin son haftasina veyaa bayraama randevu weriyor çok yogun ama iyi basarili bir hekim pahalida degil.
Randevu telefonu : 487 60 60 bucada :) geçmis olsun
2. Olrak şifa haastanesinde esra hanim var ama 1.dr ayse inmez derim

Sihirsensin geçmiş olsun,belki başka bir sorun olabilir.Ben yaramı yaktırdıktan baya bir süre kontrole gittiğimde canım hafif yanıyordu.Bende geçmemiştir kesin yara diye üzülüyordum.
Ama doktor baktı tertemiz dedi yaram tamamen iyileşmiş.Ona rağmen hafif acı oluyordu.O da enfeksiyondanmış canım.Belki sende de başka bişey çıkar.
İyi bir doktora tüm şikayetlerini yeniden anlatmaktan başka çare yok.
Hem bak sana doktor da tavsiye edilmiş.İnş.istediğin gibi bir doktoru bulursun.

Merhaba arkadaşlar ben şiddetli kanamalar sonunda düşük yaptım 5 aylık ama sebebini bulamadılar daha sonrasında kontrole gittiğimde yara olduğunu ögrendim test sonucunu haftaya alcam ama fitil ve antibiyotik verdi kullanacağım daha sonra kontrolde belli olcak ne olcagı bu esnada ilişki yasakmı?ben bebegim olsun istiyorum dayanamıyorum ne yapmam lazım bana yardım edin kafayı yiycem.........

slm arkadaşlar bende yaramı yaktırdım endişelenecek bir şey yok ben çok korkuyordum üstelik..önce yara var dedi doktorum sonra ise ilaç verdi.tekrar kontrole gittigimde yara geçmemiş yaktırmamız lazım dedi ve hemen o an yaktı yaktıracam diye gitseydim eminim çok kötü olurdum hatta bayılırdım..spekulum takılıyken (kontrol ediyordu ) yakmamız lazım dedi yardımcısına aleti getirtti hemen başladı ben ama sürekli soruyorum agrımaz dimi çok korkuyorum falan derken doktorda tanıdıktı görümcemün dogumuna o girmişti ikizdi kızlar onlar la ilgili konuşurken bebkler nasıl büyüdülermi falan bende onları anlatırken sonra bana bitti tamam dedi şaşırdım ilkinde hafiften elektrik çarpar gibi oldu sonra geçti ara ara da üflüyordu..sanırım yaranın içte yada dışta olmasına baglı olarak agrı oluyor diye söylemişti oradaki yardımcısı benim yara içte oldugu için agrımamış.. doktor bizede 2 hafta demişti..6 hafta sonrada kontrole gittigimde temizlenmişti..şimdi bir sorun yok(inş böyle devam eder)bu ay bebk nasip olmadı bize 46 gün ardından regl oldum gecikti yani düzensiz biraz adetim..darkinlife seninle bu topikte sanırım öncden karşılaşmıştım ama o zaman hamilemiydin sen..ben dgldin diye sanki hatırlıyorum ..neyse allah kucagınada almayı nasip etsin..bzide bebk istiyoruz artık ama bu ay nasip olmadı inş.önümüzdeki aya rabbim nasip eder...

Merhaba arkadaşlar ben şiddetli kanamalar sonunda düşük yaptım 5 aylık ama sebebini bulamadılar daha sonrasında kontrole gittiğimde yara olduğunu ögrendim test sonucunu haftaya alcam ama fitil ve antibiyotik verdi kullanacağım daha sonra kontrolde belli olcak ne olcagı bu esnada ilişki yasakmı?ben bebegim olsun istiyorum dayanamıyorum ne yapmam lazım bana yardım edin kafayı yiycem.........
yakıldıktan sonra ilişki yasak.
ben yaktırmaya karar vermeden önce hemşire bana iyimser bi şekilde 15 gün dedi.
Sonra yaktıracağım kattaki hemşireye sordum 30 gün dedi.Doktorumda 1 ay yada 40 gün deyince bizde baya bi aüre yapmadık,iyice geçsin diye.

slm arkadaşlar bende yaramı yaktırdım endişelenecek bir şey yok ben çok korkuyordum üstelik..önce yara var dedi doktorum sonra ise ilaç verdi.tekrar kontrole gittigimde yara geçmemiş yaktırmamız lazım dedi ve hemen o an yaktı yaktıracam diye gitseydim eminim çok kötü olurdum hatta bayılırdım..spekulum takılıyken (kontrol ediyordu ) yakmamız lazım dedi yardımcısına aleti getirtti hemen başladı ben ama sürekli soruyorum agrımaz dimi çok korkuyorum falan derken doktorda tanıdıktı görümcemün dogumuna o girmişti ikizdi kızlar onlar la ilgili konuşurken bebkler nasıl büyüdülermi falan bende onları anlatırken sonra bana bitti tamam dedi şaşırdım ilkinde hafiften elektrik çarpar gibi oldu sonra geçti ara ara da üflüyordu..sanırım yaranın içte yada dışta olmasına baglı olarak agrı oluyor diye söylemişti oradaki yardımcısı benim yara içte oldugu için agrımamış.. doktor bizede 2 hafta demişti..6 hafta sonrada kontrole gittigimde temizlenmişti..şimdi bir sorun yok(inş böyle devam eder)bu ay bebk nasip olmadı bize 46 gün ardından regl oldum gecikti yani düzensiz biraz adetim..darkinlife seninle bu topikte sanırım öncden karşılaşmıştım ama o zaman hamilemiydin sen..ben dgldin diye sanki hatırlıyorum ..neyse allah kucagınada almayı nasip etsin..bzide bebk istiyoruz artık ama bu ay nasip olmadı inş.önümüzdeki aya rabbim nasip eder...
Ya yinede sana sormalıydı doktorun yakalım mı diye.
Neyse umarım bir daha karşılaşmazsın.
Daha önce karşılaşmışızdır.7,5 aylık hamileyim.Ne kadar önce karşılaştığımıza bağlı,hamile olup olmadığım.daha önce yazışmışsak hamile olmadığım dönemde konuşmuşuzdur.
Çok şükür az kaldı doğuma.
Darısı tüm isteeyenlere olur inşallah.:nazar:

merhaba arkadaslar
bende de yara var 2 kere ilac tedavisi gördüm .
gittiğim 2 dr da hiç bebek doğurmadığım için müdahale edemeyiz dediler.yara gebeliğe engel değil dediler .

Benimde bebeğim yok ama şu anda 2.5 cm olmuş yara. Bu nedenle bu hafta tedavi görüyorum, Vajenden bir merhem, kalçadan iğne oluyorum ve bir hap kullanıyorum. 25 eylülde kontrolüm var çok ağır ilaçlar ama geçmez ise yeni bir sistem varmış elektro magnetik dalgalarla yok edilecek kısaca lazer diyelim. 300 ytl imiş özelde olacağ9ım. Bu arada Anadolu yakasında gerçekten iyi bir doktor arıyorsanız doktorumu tavsiye edebilirim. Erkek ama yaş olarak yaşlı ve gerçekten bilgili. Bende eğitimciyim az çok bilgi düzeyini ölçebiliyorum. Kendisi doçent, Yaklaşım çok iyi her zaman pozitif benim bebeğimin tedavi ile olabileceğini söyledi. Bende ayrıca polikistik over var. 2 ay önce 6cm çapında kistim vardı ve tedavi ile geçti. Ayrıca onunda tedavisine devam ediyorum. Bnece doğum yapmamış bayanşlar yaktırma falan yaptırmasın. Rahim kanalını daraltıyor ve ilişkşidesperm geçişini zorlaştırıyormuş. Lazer sonucu iyi olan bir yöntem dondurma da öyle

Kadriyecim tşkler bilgi için. Acikcasi kime inanacağimi sasirdim. Gittiğim 2 dr da kesinlikle gebeliğe ve düşüğe sebep olmadiğini söyledi .yakma olayinda zaten rahim azği taribata uğrayip büzüstüğü için onu yapamam dedi. Dondurmadan da hiç bahsetmediler nedense
sen şuan hamile misin peki?

Canim benimde mart ayinda düşüğüm oldu kürtajla aldilar sanirim benimde kürtajdan sonra oldu yaram .yok benim belirtim falan yoktu sadece biras kasiğim ağriyodu okadar . Inş canim çok beklemeden kavuşursun

ama hamile kalmayı engelliyor diyorlar beni daha bebeğim yok ne yapcam fena halde kafam karıştı

canım bendede yara vardı aynen senin dediğin gibi düşük yaptıktan sonra yara oluştu benim doktorum çocuk olmadan kesinlikle yara yakılmacağını veya dondurulmaması gerektiğini söylemişti,çocuğu hiç olmamış bir kadın böyle birşey yaptırırsa birdaha asla normal doğum yapamaz demişti.Ben daha sonra hamile kaldım ve doğumda yara diye birşey kalmadı yani yaranın hamile kalmada asla etkisi yok çünkü bende yarayla kaldım.

çok tşk ederim ahsenim içimi biraz olsun rahatlattın inşallah bende hamile kalırım inşallah herkes çocuğunu kucağına almayı yı nasip eder allah çok zor bişeymiş ayrıca yara için doktor bana ilaç vermişti bu ay adetim 5 gün gecikti pzt de kontrolüm var adetimde gelmiyor aksi gibi arayada bayram gircek hep aksilik hep aksilik allah yardımcımız olsun

arkadaşlar benımde vajinamda sivilce gibi bisey var ucu beyaz bazen kaşınıyo dokununca yanıyo ne oldugunu anlamadım bı haftadan fazla oldu gecmedi,o bölgede sivilce cıkarmı bebe yagı kullanmıstım o sebep olmus olabılırmı,siğil olma ihtimali nedir bi fikri olan varsa bana yardım etsin lütfen

X