Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

canlar ben 1 yıldır 2.bebek için korunmuyordum olmuyo diye gittim ve yara çıktı. korunmadığımız için adeti bekleyelim dedi. benim birde genaital siğillerim var onlarıda yakacak. siz ne kadar korundunuz yakmadan sonra sanırım bebek hayallerimi bir süre rafa kaldıracağım...

sevgili darkinlife, benim yaram çok büyükmüş, azcık iyileşmiş. bazen tek seferde geçmezmiş. zaten yakma sırasında da sürekli kanayıp durmuş:KK43: keşke benim de tek seferde geçseydi. ayda 2 defa değil, ayda bir gittim. ikinci yakıldı, inşallah bi daha olmaz, pzt gidicem

merhaba ben aranıza yeni katıldım 2,5 yıldır evliyim ve çocuğumz olmuyor dün doktora gittim rahimde yara olduğunu söyledi.fitil verdi adetten sonra doktora tekrar gidicem. korkuyorum.

canlar ben 1 yıldır 2.bebek için korunmuyordum olmuyo diye gittim ve yara çıktı. korunmadığımız için adeti bekleyelim dedi. benim birde genaital siğillerim var onlarıda yakacak. siz ne kadar korundunuz yakmadan sonra sanırım bebek hayallerimi bir süre rafa kaldıracağım...

ben 40 gün kadar ilişkiye girmedim.Ondan sonra zaten korunmadık,bizim zaten çocuğumuz olmuyor diye korunmuyorduk :) Bebek istiyorduk.
Yakmadan sonra İlk ay bebek gelmedi ama 2. ay bebeğimiz geldi çok şükür..Hemde kendiliğinden.
Darısı başına olsun.Sadece 1-2 ay rafa kaldırırsın hayallerini merak etme.
Ama iyice iyileşmeden ilişkiyi denemeyin derim ben.Ben walla iyice bekledim.

sevgili darkinlife, benim yaram çok büyükmüş, azcık iyileşmiş. bazen tek seferde geçmezmiş. zaten yakma sırasında da sürekli kanayıp durmuş:KK43: keşke benim de tek seferde geçseydi. ayda 2 defa değil, ayda bir gittim. ikinci yakıldı, inşallah bi daha olmaz, pzt gidicem
İnşallah olmaz canım bir daha.Pazartesi gelişmelerini bekliyorum.Umarım güzel haberlerle gelirsin.

merhaba ben aranıza yeni katıldım 2,5 yıldır evliyim ve çocuğumz olmuyor dün doktora gittim rahimde yara olduğunu söyledi.fitil verdi adetten sonra doktora tekrar gidicem. korkuyorum.

Fitil kullandıktan sonra tekrarlayabiliyor.Mutlaka iyileşme olmuşmu diye kontrole git.

slm kızlar bende bugün dr a gittim dr yara oldugunu söyledi ve fitil verdi 15 adet her akşam 1 adet kullan dedi.ayın 29 undada hapa başla ondada 30 adet var sabah akşam iç sonra tekrar kntrole gel dedi.bizim bu 7. ay korunmuyoruz bebek tutmadı dr yaradan dolayı tutmuyordur dedi yara tedavi olunca dogurganlıkta artacaktır dedi.kızlar bu arada bişey sorcam bu fitilleri kullanırken ilişkiye ve korunmaya ora veriliyomu yoksa devammı?

darkınlife cnm kusura bakma özelimde problem var onun için ziyaretçi msjlarına yazdım.bu fitilleri kullanırken ilişki yasagı oluyormu? sana vermişmiydi dr un? yakma iilaki gerekiyormu yani ilaçla tedavi edilemiyomu?yakma,dondurma işlemi şartmı?

Ececim ilaçla da tedavi edilebiliyor yaralar.
Ama bazen ilaç yeterli olmayabilir.Bunu deneyip görmek lazım.
bende önce ilaç kullanmıştım ama kontrole gitmemiştim keşke gitseydim de iyileşmediğini görüp tekrar ilaç kullansaydım.

Ben yaktırmak zorunda kaldım.

İlaç kullanırken korunmak gerekli diye biliyorum ben.
Spermleri etkiler ilaç sanırım.

Bence bekleyin iyice iyileşsin sonra denersiniz.İyileşme sürecinde beraberlik iyileşmeyi geciktirebilir canım.

Temiz bir rahimde şansın çok artıyor.Ben yaktırdıktan sonra ilişki yasağı kalktı 2. ayda hamile kaldım.darısı başına olsun.

çok teşekür ederim cnm.dr um konunma için bişey demedi ama korunsak tetiklemesek daha iyi olur bencede.belki yaktırmaya filan gerek kalmaz.bizimde 7. ayımız bir kalınlık çıktı rahimde bir yara aslında 1 senedir drlardayım bende.bu 4. drum yara oldugunu anca ögrandim.

drumda yara oldugu için gebelik olmuyo dedi.hakkımızda hayırlısı.cnm bu arada seninde az kalmış doguma allah sag saglim kucagına almayı nasip etsin inşallah

Daha çok yenisiniz bebek için sanırım endişelenmeyin bence.yaranız yakıldıktan sonra daha iyi olur.

1 yıldır mı çocuğunuz olmuyor, 7 aydır mı?

Peki başka tetkikler yaptırdınız mı?

Eğer 1 yıl olduysa bence spermiyogram felan da yaptırın.Hatta senin yumurta gelişimine baktırın.Tabi yaptırmadıysanız ve 1 yıl dolduysa.

yok cnm 7 ay oldu daha.biz korunmayı eşimin spermiyogram testi benim testlerim filanda yani drda erken daha acele etmeyin diyo.bizim ilişkiden sonra kanama şikayetiyle gittik biz dr a zaten yara çıktı işte şimdi.bilğilerin için sagol cnm

Bu iyileşme sürecini 7 ayın üzerine eklemezsiniz o zaman.Erken daha cidden.

Rica ederim herzaman yardımcı olmaya hazırım.Görmezsem yine özelden yada ziyaretçi mesajından ulaşırsın.Geçmiş olsun.

cocugu olmayanlarda genelde yapılmıyomuş yakma işlemi bazılarıda yok öle bişey diyor ...bende 1 sene önce yaktırdım ve yenıden akıntım bas gösterdi akıntım öncesinde denemedigim ilaç tedavısı kalmadı doktora yenıden gidicem bir arkadaşım dondurma yöntemı yaptırmıştı doktoru onu önermişti ve hiç sorun yaşamadı bir daha ...

sm kızlar bende 1 yıl önce yara vardı yaktırdım şimdi tekrar dr. gittiğimde yara çıktı ve yakılması lazım dedi dr. bu zırt pırt tekrarlayan bişey mi ya??????
ayrıca benimle aynı dönemde bi arkadaşımdada yara vardı o yaktırmadı ilaç falanda kullanmadı ii değil diye duymuş ve şimdi bebişi var bende hala bişey yok

Viladancım herkesin yarası ve bünyesi farklıdır canım.
Bazı yaralar küçük olduğundan doktorlar ilaçla tedavi ediyorlar ve yakmaya yanaşmıyorlar.

Bende yaradan fena halde bunalmıştım ve doktorum yakmak istemese de ben yaktırdım.Sonra hamile kaldım.Biraz risk işi bu yaktırma çocuğun yoksa eğer.

Ama zaten çocuğun olmuyorsa da yaktırmanın bi zararı olacağını sanmam.

Ben baktım zaten çocuk olmuyor,ee ne diye yaktırmayayım ki dedim.Öyle de olmuyor böyle de, diyerek yaktırdım.Bende işe yaradı.
2. ayda hamile kaldım.

Geçmiş olsun inşallah seninde gönlüne ögre olur.

merhabalar hanımlar bende evliliğimin 6 ayında falan ilişki sonrası kan geldi korktum ve gittim dr ye. bana rahim ağzında damarlaşma artışı olduğunu söyledi. bu genelde 40 yaş üstü kadınlarda görülürmüş ve ben 21 yaşımdayım. tekrar gidicem dr ye yakıcaz veya dondurucaz dedi. bebek istiyoruz.sizlere birkaç sorum olacak yardımcı olun lütfen. benim ssk falan yok özel muayeneye gidiyorum maliyeti ne kadar oluyo bunların. hangisi daha faydalı ( ben yaktırmak istiyorum) bide bu işlem sonucu hamile kalan varmı . bende damarlaşma artışı olduğu için rahim girişi daha dar oluyo. ne yapacağım bilmiyırumm

kızlar günaydın... benimde rahim ağzında yara var dedi dr. ve yüzeysel olduğunu söledi yara hakkında yorum yapabilmesi için smear testi istedi ... ama gebeliğe engel dedğil dedi... bende nette araştırdım ve hiç hamile kalmayanlarda dondurma işleminin yapıldığını yakılma işleminin önerilmediğini okudum...
bende bu ayında geçmesini bekliyroum.. ve muayene esnasında yumurtamın oluştuğunu bir kaç güne çatlayacağını ilişkide bulunduğumuz takdirde hamile kalabileceğimi söyledi.. bende erteledim biraz daha... adet olursam gideceğim tekrar...

merhabalar hanımlar bende evliliğimin 6 ayında falan ilişki sonrası kan geldi korktum ve gittim dr ye. bana rahim ağzında damarlaşma artışı olduğunu söyledi. bu genelde 40 yaş üstü kadınlarda görülürmüş ve ben 21 yaşımdayım. tekrar gidicem dr ye yakıcaz veya dondurucaz dedi. bebek istiyoruz.sizlere birkaç sorum olacak yardımcı olun lütfen. benim ssk falan yok özel muayeneye gidiyorum maliyeti ne kadar oluyo bunların. hangisi daha faydalı ( ben yaktırmak istiyorum) bide bu işlem sonucu hamile kalan varmı . bende damarlaşma artışı olduğu için rahim girişi daha dar oluyo. ne yapacağım bilmiyırumm

canım hst yaptırmadım bende özelde yaktırmıştım izmire gittim 350 falandı geçen yıl ama blk de biraz daha uygun tlfla sorabilirsin ücretleri burdaki dr.ların isimlerini biliyosundur internetten gir numaraları çıkar yaktırıp hamile kalanları duydum bu arada blk gördüm ondan öyle yazdım ama blk desin sanırım bide nurettin serinkan var doğumevinde o iyi bi dr. diyolar tavsiye ederim alahattini pek önermem

Arkadaşlar mrb ben araniza yeni katildm.malesef bu dert bende 2senedir var bir sefer 2seans(15gün arayla)dondurdum.sonra 6 ay önce tekrar gittim yenilemiş ve bir daha dondurdum bir ay sonra kontrole gelmemi söyledi ama işimden dolayi gidemedm.sanirim iyileşmedi yazin 3ay bebek denedik olmadi çünkü.gitmekten biktm artk.bebeğimde yok ve çok istiyorum ne yapacağimi şaşirdm artk.

Viladancım herkesin yarası ve bünyesi farklıdır canım.
Bazı yaralar küçük olduğundan doktorlar ilaçla tedavi ediyorlar ve yakmaya yanaşmıyorlar.

Bende yaradan fena halde bunalmıştım ve doktorum yakmak istemese de ben yaktırdım.Sonra hamile kaldım.Biraz risk işi bu yaktırma çocuğun yoksa eğer.

Ama zaten çocuğun olmuyorsa da yaktırmanın bi zararı olacağını sanmam.

Ben baktım zaten çocuk olmuyor,ee ne diye yaktırmayayım ki dedim.Öyle de olmuyor böyle de, diyerek yaktırdım.Bende işe yaradı.
2. ayda hamile kaldım.

Geçmiş olsun inşallah seninde gönlüne ögre olur.

saol canım inş bizde geçirenlerden oluruz ve bebişimize kavuşuruz

X