Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

kıslarr ben de genel olarak gittim k doğuma..dr bana iltihap var dedi o yzüden bi antibiyotik ,fitil ve çubuk şeklinde merhem verdi ( ceocilin) fitiller bitti şimdi o çubukları kullanıyorum..ya kadın olmak ne zormuşşşşşşşşş...o çubuğu vajen derinliklerine sokana kadar anam ağlıyor bee..hiç aranızda kullanan var mı yaa bunlardan..ben şimdi bunları bitirince dr a tekrar mı gideceğim ooooooof yaa elle muayensi çok kötüydüüü dr un bi daha gitmesem olur mu yani ilaçlarım bittikten sonra gitmesem :))

merhaba kızlar

biraz önce kayın validemele konuştum kendisi menopozda olmasına rağmen bir kaç gün yoğun kanaması olmuş şimdi doktora gidiyor doktor rahminde bir zar olduğunu ve zarın kalınlığının normalde 4-6 cm olduğunu ama onunkinin 11 cm olduğunu söylemiş şimdi tahlil filan yaptırıyor ilaç vermiş kanaması durmuş ilaç bitince yeniden başlamış tahlil sonuçlarında parça alınıp mikroplu olup olmadığına bakılabilr mikrop yoksa kazıyıp alınabilir demiş diğer türlüyse Allah korusun rahim alınabilrmiş

aynı problemden yaşayan arkadaşlarımız varsaki Allah yaşatmasın tecrübelerini tedavi safhalarını anlatabilirlermi

Arkadaşlar merhaba ben 2.5 yıllık evliyim ve 1 yıldır bebek istiyoz ama olmadı bir türlü bende k.doğum doktoruna gittim ve doktor rahmimde yara oldunu söyledi smil testi yaptı test temiz çıktı adet bitiminde gel yarayı dondurucaz dedi bende gittim yarayı dondurdular benim yaramda içten kanayan bir yaraymış eşinle 1 hafta ilişkiye girme 2 ay sonra gel dedi doktoryanlız 15 gün geçmesine ragmen orada yanmalar ve kasıkta ağrılar devam ediyor acaba dahamı fazla beklemek gerekiyordu bilmiyorum bide neden bebek için tedavi başlatmadıda 2 ay sonra gel dedi onu anlamış değilim bu konuda bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim

Herkese merhaba, bende yaklaşık 10 gün önce yara yakma tedavisi gördüm fakat merak ettiğim bir konu var.
yara yakma işleminden yaklaşık 6 gün kadar sonra gelen akıntım kokulu olmaya başladı. aynı durumdan şikayetçi olan varmı?

merhaba arkadaslar
ben bugün doktora gittim iltihap varmıs yarada var gibi gözüküyor ama tam emin degilim iltihap dolayısıylada böyle gözüküyor olabilir dedi suanki teşisim servisit yani rahim agzı dokusu iltihabı buda yara gibi gözükebiliyomus internettede arastırdım biraz.simdilik antibiyotik verdi adetim baslayınca kullanacakmısım 2 hafta boyunca ama dikkatte etmem lazım gebelik varsa ilacı almayacakmısım.
yazdıklarınızı okudumda biraz hangisi daha iyi yakmakmı dondurmakmı.nette biraz okudum cok korktum kısırlık falan diyorlar ama sanki burayı okuyunca birazcık rahatladım

merhaba yakamoz12. geçen hafta doktora gittiğimde aynı şeyleri yaşadım bende. ama şu an daha iyiyim. smear testinin sonucunda bana da servisit tanısı koydular. ilaçlarını düzenli kullan, bir daha kontrole git bakalım, belki, diğer işlemlere gerek kalmadan iyileşirsin inşallah. benim ilaölarım daha bitmedi. adet dönemine girince ara verdim, bakalım nasıl olacak...

merhaba yakamoz12. geçen hafta doktora gittiğimde aynı şeyleri yaşadım bende. ama şu an daha iyiyim. smear testinin sonucunda bana da servisit tanısı koydular. ilaçlarını düzenli kullan, bir daha kontrole git bakalım, belki, diğer işlemlere gerek kalmadan iyileşirsin inşallah. benim ilaölarım daha bitmedi. adet dönemine girince ara verdim, bakalım nasıl olacak...

merhaba canım ben dünden beri cok kötüyüm esime catıyorum sinirden korkudaan ne yapacagımı sasırdım gecen haziranda yutdısında doktora gittim iliskide bazen agrım kanamam oluyo dedim baktı cok darsın o yüzden kanaman oluyo normal biseyin yok dedi dün gittigim doktorda eger bu yaraysa yeni bi yara degil yani bi kac ay icinde cıkmıs degil daha uzun doktorun böyle demesi tuhaf dedi.bana ilac verdi sadece adet baslayınca kullancakmsım 2 hafta boyunca.sana ne dedi adetliyken kullanmayacakmısın.ben baska doktorada gitsem diyorum cünki tam emin olamadım smear testiyaptımı onuda hatırlamıyorum en son ne zaman smear testi yaptın dedi haziranda gittigimde doktor yaptı dedim.ama o yaptımı bilmiyorum ultrasonla alltan baktı.napsam sasırdım

kıslar ya yeni evliyim malum ben genel bi kontrole gitmiştim ,dr bana yara değil ama iltihap olduğunu söyledi :KK43: ilaç , fitil ve de böle sopa boru gibi bişi verdi krem ,kullandım bitti şükür..peki bunu kullanan var mıı yaa ..ben dr gitmekten inanın korkuyorum elle muayene etti beni =(((( mahvoldum bayılmışım o kadar yaniii kasıldım ben muayene olduğunda...smear testini ben yaptırmak istiyroum aslında ama illakii dr un önerisiyle mi olmalıdır bu ? bu kadar röntgenin stresini boşuna çekmek istemiyorum ya ne bilim kıslar ben çok bunaldım her şey biz kadınlara oluyor yaa

bende de geçen hafta yara olduğu söylendi.Bu salı smear testi yaptırdım.yarına belli olacak.kafayı yemek üzereyim.bu yara nedne oluştu çok kötü bişey mi offf. ya rahim ağzı kanseriysem kaç gündür uyuyamıyorum duramıyorum yerinde inşş bişey yoktur:KK43::KK43::KK43:

canım o yara bendede vardı geçen hafta doktora gittim antibiyotik ve fitil verdi kullandım dün kontrolüm vardı tamamen geçtiğini söyledi çok sevindim.korkmana hiç gerek yok her kadında olabilir ve tedaviside var benim geçmeseydi yakcaktı ama şükür geçti bundan sonra çok dikkat etmeliyim enfeksiyon kapmayayım diye rahat ol seninde ilaçla geçer inşallah

benim soruma cevap verecek bi bilir kişi yokmu acaba? yara yakma işleminden 5,6 gün sonra akıntısında koku olan kimse oldumu? bu durumda yaklaşık 1 haftadır devam ediyor. aynı durumdan şikayetçi olan oldumu?

sonucum geldi temizmiş:)bu seferde yara yakma acıtırmı onu düşünmeye başladım:)doktor açıkladı gerçi acımıcak dedi ama yine takıntı:)

benim soruma cevap verecek bi bilir kişi yokmu acaba? yara yakma işleminden 5,6 gün sonra akıntısında koku olan kimse oldumu? bu durumda yaklaşık 1 haftadır devam ediyor. aynı durumdan şikayetçi olan oldumu?

MERHABA BEN DE OCAK AYININ SONUNDA YARAMI YAKTIRDIM SENİN DEDİĞİN GİBİ AKINTI KOKULUYDU 15 GÜN FALAN SÜRDÜ ADET OLDUM ONDAN SONRA GEÇTİ ZATEN:dance:

sonucum geldi temizmiş:)bu seferde yara yakma acıtırmı onu düşünmeye başladım:)doktor açıkladı gerçi acımıcak dedi ama yine takıntı:)

kesinlikle korkulacak bişey yok 2-3 dk sürüyo
hiç acı hissetmiyorsun normal hayatına hemen geri dönüyorsun
jinekolojik muayane gibi düşün yakmadan dolayı bi acı hissetmiyorsun geçmiş olsun

X