Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

merhaba arkadaşlar bende 14 haftalık hamileyim.ara ara kanamam oluyor.doktorum rahim agzında yara var ve dokuz ay boyunca devamedebilir dedi.böyle bir sorun yaşayan yada duyan varmı.bebege bakıy
or ultrasonda bir sıkıntı gözükmüyor

Merhaba hanımlar,
Ben de bu konuyu takip ediyorum epeydir. Aynı dertten muzdaribim.
Yaktırmama rağmen tamamen geçmeyen bir yaram var.
2.kez operasyona girmem gerekiyordu, erteledim.
Hamilelik gündeme gelmeden tamamen kurtulmak istiyorum, risk içerdiğini söylüyorlar çünkü.
Herkese geçmiş olsun.

bende de küçük bir yara olduğunu söyledi doktor o kadar büyütülecek bişey yok dedi fitil verdi bir de muayene sırasında vajinanın içine bişey sürdü su an acısından duramıyorum küçük dudaklar bile kocaman oldu size böle bişey sürdümü acaba ne oldugunu anlayamadım

Kızlar benim doktorum,bende yara olmadığını söyledi,Herhangi bir enfeksiyon yok,smear testim de iyi çıktı,ben de iki aydır, iki üç damla kadar kan geliyor,bu ortalama adetten on gün önce falan oluyor,nedeni ne olabilir acaba bir fikriniz var mı????

Kızlar benim doktorum,bende yara olmadığını söyledi,Herhangi bir enfeksiyon yok,smear testim de iyi çıktı,ben de iki aydır, iki üç damla kadar kan geliyor,bu ortalama adetten on gün önce falan oluyor,nedeni ne olabilir acaba bir fikriniz var mı????

Doğum kontrol hapları bu tür lekelenmeler yapabilir.

Korkulacak birşey değildir, içinizi ferah tutun.

merhabalar...öncelikle herkese geçmiş olsun. ben yaklaşık 2yıldır sorun yaşıyorum. ama benimki biraz farklı, benim asıl sorunum sık sık idrar yolları enfeksiyonu geçirmem. inanılmaz bi yanma hissi,idrar yaparken de normal zamandada, bazende bunun yanında kanlı idrar.. şimdiye kadar kum ya da taş var deyip, serum ya da ilaçla geçiştirdiler. bu durum ayda bir falan tekrarlamaya ve çoğunlukla da cinsel ilişki sonrası gerçekleşmeye başladı. bende jinekoloağa gittim, yara var deyip ilaç verdi ama ilaç bittikten bir süre sonra yine aynı şey başladı. aynı doktora bi daha gittim, enfeksiyon var dedi ilaç verdi yine. içim rahat etmedi bende şimdi özel bi hastaneye gittim dr u çok önerdiler. prof. dr ali ayhan. daha şimdi den 2 günde 285tl harcadım. bakalım sonuçları pztsi alcam. daha ne olduğu belli deil ama bu iş çok canımı sıkıyo..hastane hastane gezmekten ve yapılan işlemlerden çokı yoruldum. ayrıca nereye ne parası vereceğimi düşünmek de cabası...bu dondurma işleminin ücretini bilen varsa lütfn acele cvp yazrmsnz???

yara olduğunda iltihap problemin olabiliyor bende baya büyüktü yara ve dondurdular hiç birşey hissetmiyorsun bu konuda doktorumun eli çok hafifti ve telki verdi hep bana korktuğum gibi değildi hiç birşey hiisetmedim sadece o anda bir basınç oluyor ve anında geçiyor zaten geçmiş olsun

kızlar konunun tamamını okuyamadım ama bu işlemden cok korkuyorum. bana da doktorum doğum sonrası olabilir bu tarz yaralar dedi, küçük bir yara varmıs sanırım dondurucaz dedi, bu işlemin ücreti ne kadar bilen var mı?

dondurmak isteyen bayanlar yada donduran bayanlar bu daha iyi bi çözümmü ki donduruyorsunuz. ben yaktırdım acaba dondursamıydım hangisi daha iyi acaba kızlar bilemedim:uhm:

araştırdığım kadarıyla dondurma yöntemi daha küçük yaralar için ve kısırlığa sebep olmuyor. yaktırma kanallarda daralmaya sebep olduğu için kısırlığa neden olabiliyormuş. siteden okuduğum kadarıyla yaktırma-dondurma işleminin fiyatı 120-300 tl arasında değişkenlik gösteriyor.
ben de dün gittim dr.a ultrasonda kistler çıktı overlerde. doktorum yaradan da parça aldı biyopsi için. yani bana öyle söyledi. kolposkopi de oldum. bu yaralarda biyopsi yapılıyomu acaba??? dr pek konuşmuyo ama benim içime kurt düştü, acaba kanserden şüphelendiği için mi bakılıyo?? lütfen bilen varsa bana acele bi cevap yazsın:KK43:((

iyi akşamlar kızlar benim de bir sorum olacak sizlere..10 gün önce kadar kürtaj olmak zorunda kaldım :KK43:((
sonrasında kontrole gittiğimde rahim eğriliği olduğunu söyledi doktor. anormal bir durum görmediğini söyledi ancak tedirgin oldum.. acaba bu eğrilik normal bir durum mu yoksa bir hastalık mı?
bir daha hamile kalmamı engelleyen bir durum olur mu acaba ?
bir de kanamam 10 gün sürdü, buna bile normal dedi sevgili (!) doktor.. korkuyorumm..

araştırdığım kadarıyla dondurma yöntemi daha küçük yaralar için ve kısırlığa sebep olmuyor. yaktırma kanallarda daralmaya sebep olduğu için kısırlığa neden olabiliyormuş. siteden okuduğum kadarıyla yaktırma-dondurma işleminin fiyatı 120-300 tl arasında değişkenlik gösteriyor.
ben de dün gittim dr.a ultrasonda kistler çıktı overlerde. doktorum yaradan da parça aldı biyopsi için. yani bana öyle söyledi. kolposkopi de oldum. bu yaralarda biyopsi yapılıyomu acaba??? dr pek konuşmuyo ama benim içime kurt düştü, acaba kanserden şüphelendiği için mi bakılıyo?? lütfen bilen varsa bana acele bi cevap yazsın:KK43:((

bu doktorların konuşmamalarına da ayrıca sinir oluyorumm
canım bildiğim kadarıyla biyopsi de yapılıyor, bir arkadaşımın annesi ileri yaşına rağmen olmuştu

ben de dün gittim dr.a ultrasonda kistler çıktı overlerde. doktorum yaradan da parça aldı biyopsi için. yani bana öyle söyledi. kolposkopi de oldum. bu yaralarda biyopsi yapılıyomu acaba??? dr pek konuşmuyo ama benim içime kurt düştü, acaba kanserden şüphelendiği için mi bakılıyo?? lütfen bilen varsa bana acele bi cevap yazsın:KK43:(([/QUO

cnm teşekkürler inşallah yakma işlemi kısırlık falan yapmıyodur.benım daha bebeğim bile yoksenağlama.bu arada cnm bende kolposkopi ve biyopsi yaptırdım eğer yaranda enfeksiyon falan varsa iyi mi kötü mü yada başka bir mikrop varmı dıye bakıyor doktor çok geçmiş olsun zor işlemler benım canım çok yanmıstı ama allah tan kötü bişey çıkmadı içini rahat tut inşallah senınde çıkmaz.bize gelişmeleri yazarsına.s.

cnm teşekkürler inşallah yakma işlemi kısırlık falan yapmıyodur.benım daha bebeğim bile yok.bu arada cnm bende kolposkopi ve biyopsi yaptırdım eğer yaranda enfeksiyon falan varsa iyi mi kötü mü yada başka bir mikrop varmı dıye bakıyor doktor çok geçmiş olsun zor işlemler benım canım çok yanmıstı ama allah tan kötü bişey çıkmadı içini rahat tut inşallah senınde çıkmaz.bize gelişmeleri yazarsın

kızlar bugün doktora gittim ve sadece yara var dedi.. rahimde falan demedi ama... hiçte gitmemiştim şimdiye kadar doktora sonra bu kısırlık falan olaylarını duyunca içime kurt düştü... bana sadece krem ve birkaç ilaç vardi... 10 gün sonra gel kontrole dedi... labaratuara bişeyler gönderdi ordanda sonuclar 15 gün içinde cıkarmışş ne sonucu bu.???.. nolur bilen varsa bi açıklasın bana :KK43:((

kızlar bugün doktora gittim ve sadece yara var dedi.. rahimde falan demedi ama... hiçte gitmemiştim şimdiye kadar doktora sonra bu kısırlık falan olaylarını duyunca içime kurt düştü... bana sadece krem ve birkaç ilaç vardi... 10 gün sonra gel kontrole dedi... labaratuara bişeyler gönderdi ordanda sonuclar 15 gün içinde cıkarmışş ne sonucu bu.???.. nolur bilen varsa bi açıklasın bana :KK43:((

geçmiş olsun... meraklanacak çok bişey yok. dr smear testi yapacaktır muhtemelen. yara dediği de rahim ağzındadır. önce ilaç veriyorlar sonra bi kez daha kontol edip duruma göre yakma ya da dondurma işlemi yapıyolar. bende aynı şeyi yaşadım. ama 2. gidişimde dr enfeksiyon var deyip ilaç verip yolladı. içime sinmedi.küçük bir tıp merkeziydi. özel bir üniversite hastanesine gittim. iyice bakıyolar. yara var, kist var, daha da ne var bilmiyorum. diğer dr ilaçla yollamıştı eve.. iyi bir dr araştır, incelemelerini iyi yaptr bence. ihmal etme... ama sakın da paniğe kapılma. maalesef bu durum biz kadınların çoğunda oluyomuş:KK43:( bende yeni öğrendim...

cnm teşekkürler inşallah yakma işlemi kısırlık falan yapmıyodur.benım daha bebeğim bile yok.bu arada cnm bende kolposkopi ve biyopsi yaptırdım eğer yaranda enfeksiyon falan varsa iyi mi kötü mü yada başka bir mikrop varmı dıye bakıyor doktor çok geçmiş olsun zor işlemler benım canım çok yanmıstı ama allah tan kötü bişey çıkmadı içini rahat tut inşallah senınde çıkmaz.bize gelişmeleri yazarsın

çok saol.. yaran belki büyük olduğu için yakmıştr.kesin kısırlık yapıyo diye bişey yok.. bende netten araştırdğım kadarıyla söylüyorum, kanallarda daralma yaptığı için kısırlığa sebep olabiliyo diyolardı...ne kadar kesin ve doğru bilinmez.. sen içini ferah tut.. benim de daha bebeğim yok..cuma günü sonucumu alcam umarım bakalım neler olcak. gelişmeleri yazarım...

ArkadaŞlarrrrrrrrrrrrrrr yarın

(tÜp bebek fıyatlarında ındırım ıstıyoruz )

topıĞınde maıl gÜnÜ lÜtfen topıĞe uĞrayıp hazırlanan dılekÇeyı gereklı yerlere maıl olarak atarmısınız

lÜtfen herkese haber verelım

merhaba, lütfen bilgilendirin beni arkadaşlar...

gecen hafta genel bir kontrol için doktora gittim...rahim ağzında yara oldugunu söyledi :KK43: fitil, antibiyotik,krem gibi ilaçlar verdi...smear testi yapıldı sonuç önümüzdeki hafta çıkacak...
sorunum ise; muayneye gittiğim günden beri kanamam var...adet kanaması değil eminim,daha zamanı var.....ped kullanıyorum o kadar çok yani...çıldıracağım...rahim ağzı yaraları kanama yaparmı? yaparsa neden muayneye gidene kadar hiç kanama yapmadı?böyle birşeyle karşılaşan var mı aranızda????????

merhaba, lütfen bilgilendirin beni arkadaşlar...

gecen hafta genel bir kontrol için doktora gittim...rahim ağzında yara oldugunu söyledi :KK43: fitil, antibiyotik,krem gibi ilaçlar verdi...smear testi yapıldı sonuç önümüzdeki hafta çıkacak...
sorunum ise; muayneye gittiğim günden beri kanamam var...adet kanaması değil eminim,daha zamanı var.....ped kullanıyorum o kadar çok yani...çıldıracağım...rahim ağzı yaraları kanama yaparmı? yaparsa neden muayneye gidene kadar hiç kanama yapmadı?böyle birşeyle karşılaşan var mı aranızda????????

merhaba,
Aynı şey benimde başıma gelmişti geçen yıl. Rahimağzındaki yararlar bazen kanama yapabiliyor. Bazen ilişki sonlarasında bile olabiliyor. Doktora gittiğinde muayne sırasında yara olan yerde tahrip olmuş olabilir buda kanamaya sebep olur. Ben rahimağzındaki yarayı dondurttum ve sorun ortadan kalktı o yüzden canını sıkma. İlaç tedavin sonuç vermezse sende yaktırır veya dondurursun çok ufak bir işlem zaten korkulacak hiçbirşey yok.

X