Eşinin sperm sayısında sorun olup hamile kalamayanlar?

E

EU3

Ziyaretçi
Kızlar benımde 1 senedir bebeğim olmuyor.Bu ay adetımın 3.günü hormon tahlıllerim yapıldı.yumurtalıklarda hıcbır sorun yok..Bu ay ılk defa dr esımle gıttım.dr bende sorun olmadıgını ama esımın sperm tahlılerıne bakınca sperm sayısı---46 milyon sayısını beğenmedi.ileri hızlı hareketı az buldu.Bana direk dediği sey neydı kızlar bılıyonuzmu 2 AŞILAMA yada TÜP BEBEK.Ben dr karsında soke oldum ıste kendı bılgılerımle dr anlatmaya basladım normal yolla kalabılırım dıye oda kalabılırsın ama tercıhımız asıla yapalım dedı.Benım morelım cook bozuldu aglamamak ıcın zor tuttum kendımı.Esımı ürologa gönderdi tahlılde bol lokosıt gözüktü.Eşimde ürologa sormuş 46 mılyon nasıl bır sayı dıye.ürologta sayın gayet ıyı demıs.hemde lokosıt sperm sayısının daha az cıkmasına sebebtır.sımdı 1 haftalık ilaç tedavısı eşim görüyor.ürolog tekrar sperm tahlili istedi ama hastanede yaptırıcaksın tahlılı.esım ılk tahlili evde yapmıştı.ARKADAŞLAR BENİM KAFAMA TAKILAN SORUN ŞUU KADIN DOGUMCU SAYIYI AZ,ÜROLOG SAYIYI NORMAL DİYOR 46 MILYONLA NORMAL YOLDAN HAMİLE KALAMAM MI?EŞİNİN SPERM TAHLILLERINDE HAREKET SORUNU OLUP İLAÇLA NORMALE DÖNEN VARMI?

canım hiç üzülme 46 milyon gayet iyi bir rakam.benim eşimde varikosel çıktı 20 milyondu ve 10 ay önce ameliyat oldu.ameliyattan 7 ay sonra 3 olumsuz aşılama geçirdim.şimdi baharı bekliyoruz maddi manevi çok yorulduk çünkü.vücudumunda normale dönmesi lazım 3 aşılama beni çok etkiledi çünkü.sizin rakam çok iyi sakın üzülme benim bile 30 milyon oldu ve doktor normal yollada olabilir dedi ve türkiyenin en iyi doktorlarından birine gidiyorum.sakın üzülme kafana takma senin o ilk anki hayal kırıklığını o kadar iyi biliyorumki ağlaya ağlaya çıkmıştım ilk gittiğimizde ama değmiyor.dediğim gibi sakın üzülme canım çok normal bir sayı sizinki.herşey gönlünce olsun hepimize sağlıklı birer bebiş vericek Rabbim inşallah...

cnm benim eşiminde sprem sayısısı sorunlu senin toplammı?46 milyon

benim eşimin toplam 62 milyon 1ccdede 10.200.000 1 cc.20.000.000 olması gerekiyor dedi doktor o yüzden aşılma yaptırıdk cnm

ama sonucda toplam sayı normal yolla gebeliği çok uzatiyor benim doktorumda aynı şeyi dedi gebe olmazsın demem ama çokkk uzar bu iş dedi.

CANO77 Canım o kadar güzel yazmışşın ki içime su serptin.inşallah senin dediğin gibi sorun yoktur.eşımide bu hafta dr çağırmış varikosel muayne yapıcak.ALLAHIM bana.cano,dırımkızı, isteyen herkeze sağlıklı bebekler verir

canım benım eşiminde 53 mıyon cıkmıstı doktor normal dedı hareketlı sperm %70 ama hala bebek yok :KK43::KK43:

Dırımkızı elimdeki tahili kagıdında SPERMATOZOIT Sayısı:46MILYON/cc yazıyor.İLK CANLI-HAREKETLİ:%50:çok üzgünüm:canım nasıl düşükmü sence.CANO SAYIMA NORMAL DİYOR:dance::teytey::sm_cool:

DERRAM benım hıc bilgim yok bu konuda.sana normal yolla kalabılırsın dedimi dr

bana normal dedı sperm sayısı ama guven oolmuyokı her kafadan bı ses bende kis var canım pko o yuzden olmayısının sebebı

Dırımkızı elimdeki tahili kagıdında SPERMATOZOIT Sayısı:46MILYON/cc yazıyor.İLK CANLI-HAREKETLİ:%50:çok üzgünüm:canım nasıl düşükmü sence.CANO SAYIMA NORMAL DİYOR:dance::teytey::sm_cool:

cnm spremin çokluğunda ziyade harektliliği ve kalitesi önemli hereketlilik yüzde elli ise senin hamişlikde yüzde oluyor cnm eeeeee tabi bu yüzde ellilik şans birde senin yumurtlama gününe den gelmesei gerk o yüzden bence maddi durumunuzu sarsmazsa aşılama yaptrı benim eşimin hareketlilik yüzde 40 ben aşılama yaptırdım 17 aralık sonucu öğrenecem cnm

bana normal dedı sperm sayısı ama guven oolmuyokı her kafadan bı ses bende kis var canım pko o yuzden olmayısının sebebı

pkolu hastalarda hamiş kalabiliyıor ama uzun sürede pkonun tedavisini yapsu,ın cnm kistini eritsin .......yumurtlama takibi yapılsın aşılama yapılsın seneceğin çok önce sorunu çömzsün bence doktorun

canım ben doktorumu begenmedım tedavıyı bıraktım 6 ay oluyo bana zayıfla dedı baska bır doktora gıtcem zayıflamaktan baska cözüm yok dedı

senağlamaDırım kızı maddi açıdan hiç sorun olmaz ama ben hormon almak ıstemıyorum vucuduma.Hemde çok korkuyorum aşılama yaptırmaktan yaa kızlar .benım akrabam sperm sayısı 20 mılyonla asılama yaptı tutmadı .jadın 4 sene sonra kendı kendıne hamıle kaldı .yanı ben demek ıstıyorum kı 1 -2 sene beklesem normal yolla olabılırmı?senağlama

canım ben doktorumu begenmedım tedavıyı bıraktım 6 ay oluyo bana zayıfla dedı baska bır doktora gıtcem zayıflamaktan baska cözüm yok dedı

cnm benim bende 4sene pko ile uğraştım banada her gittiğim doktor zayıfla dedi ama ben yiyerek şişmiyordum neyi keseyimde zayıflayım dedim daha sonra bi doktora gittim o bana kendi kendime zayıflayamayacağımı dok.kontrolünde zayıflayacağımı söyledi ...bende öle yaptım 5 ayda 15 kilo verdim daha sonra ama yine aldım bu kilo alıp vermek beni çok yıprattı doktorum tek hatası bir ilaç vardı onu vermedi o ilaç kilo verdikten sonra kilo alımını engelliyor ama ben o sürecde çok üzüldüm..şimdi o ilacı içiyorum ve kilomu koruyor..ve pko gitti bende yumurtalıklarım normale döndü cnm

canım ya benım yumurtlamamda bi sorun yok hormon tahlıllerı normal sadece ultrasyonda göründü pko ama kıloluyum 23 yas 75 kılo hühühü

senağlamaDırım kızı maddi açıdan hiç sorun olmaz ama ben hormon almak ıstemıyorum vucuduma.Hemde çok korkuyorum aşılama yaptırmaktan yaa kızlar .benım akrabam sperm sayısı 20 mılyonla asılama yaptı tutmadı .jadın 4 sene sonra kendı kendıne hamıle kaldı .yanı ben demek ıstıyorum kı 1 -2 sene beklesem normal yolla olabılırmı?senağlama

valla cnm tabiki şans ama bu işlemde canlı hareketliliği yüksek spremleri sana yolladığı için normal yola göre daha şanslısın ama sen bilirsin ben yaptırdım herhangi bir sorun yaşamadım....

valla cnm tabiki şans ama bu işlemde canlı hareketliliği yüksek spremleri sana yolladığı için normal yola göre daha şanslısın ama sen bilirsin ben yaptırdım herhangi bir sorun yaşamadım....

rahimflimi çektirmek zorundamıyım AŞILAMA yaptırmadan önce canım

X