Lekeler, Çiller Çil ve güneş lekeleri için özel formüller

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Asortie

bun@luzumvar..
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
9.319
604
38
Ünlü Bitki Bilimi ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankayanın kendi kendinize kolayca uygulayabileceğiniz mucize formülleri ile doğal yöntemlerle güzelliğinize güzellik katın.

Evde de rahatlıkla uygulayabileceğiniz formüller ile cildinizdeki leke ve izlerin renklerini kolayca açabilirsiniz.

Çiller İçin Formül I

Malzeme:

Keten tohumu

Uygulama:

Keten tohumu kaynatılır, çıkan yumuşak su ile cilde masaj yapılarak çillere ve lekelere maske olarak uygulanır.

Çiller İçin Formül II

Malzeme:

1 çay kaşığı toz tarçın
1 yumurta akı

Uygulama:

Malzemeler karıştırılıp cilde sürülür. 20 dakika bekletilip ovarak çıkarılır. Hassas cilt için uygun değildir.

Güneş Lekeleri İçin Formül

Malzeme:

Küçük bir kavunun yarısı(mevsimine göre şeftali)
1 adet elma
1 kahve fincanı kırmızı şarap
2 yemek kaşığı toz şeker

Uygulama:

Kavun içi ve elma bir kabın içerisine rendelenir. Daha sonra üzerine şeker ve şarap ilave edilip iyice karıştırılır. Bu karışım bir kavanoza alınıp, güneş gören bir yerde 10 gün bekletilir ve temiz bir bezle süzülür. Her gün temiz bir pamukla cilde uygulanır. Bir süre sonra lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Doğum Sonrası Lekeleri İçin Özel Formül

Malzeme:

4 adet yumurta kabuğu
Limon suyu(üzerini kapatacak kadar)

Uygulama:

Yumurta kabuğu 10 gün suda bekletilir ve sudan çıkardıktan sonra kurutulup, un haline getirilir. Limon suyu da ilave edilip boza kıvamına gelince lekelere maske olarak uygulanır.(Hassas ciltlerde kullanılmamalıdır)

:asigim::1hug::smiley-cool:[/COLOR]

yerimsenibenbenim de çillerim var alıştım onlarla yaşamaya belki yumurta akını deniyebilirim teşekkürler

ben bunların bi kaçını denedim 15 er gün işe yaramadııı..

çok uygun fiyata devletin de karşıladığı etkili kremler var.. çiller ve lekeler için... şimdi bi yeri yapayım derken cilde başka hasarlar vermeyin. expigment bunlardan biri 1 hafta içinde etkisini gösteriyor.

arkadaslar bu ciller ve lekeler icin olan DRULA EXTRA FORTE diye bir krem var süper bisey ya.ama gecen sene eskisehir de bikac eczanede satisi yapiliyordu.benim yasadigim bolgenin en yakin eczacinin adresini verdik kargoyla gondermislerdi.dedigim gibi cok etkili bi krem.

X