14 Aralık Cuma Silikon ameliyatı oluyoruumm

mia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2007
273
78
Arkadaşlar daha önce birçok yerden yazıştık ama buradan tekrar bilgilerini vereyim istedim. 14 Aralık Cuma günü Memorial hastanesinde dr. Barış Çakır silikon ameliyatımı gerçekleştirecek. 220 cc kas zarına damla pütürlü silikon takacak. Daha önce yaptığı ameliyatların sonuçlarını gördüm gerçekten çok güzel sonuçlar çıkarmış. Onu seçmemin sebebi de bu zaten ama yinede çokk heyecanlıyım inşallah herşey yolunda gider :) ameliyattan sonra elimden geldiğince yaşadıklarımı anlatıp, merak edenlerin sorularını cevaplamaya çalışacağım. :teytey:

selam kızlar ben geldiiiimmm :) cuma sabah 8.30 gibi indim ameliyata ve 13.30'da çıktım. Benim silikonlar kas zarına yerleştirildi doktor için çok zahmetli bir işlem olduğu için uzun sürdü. ilk günüm biraz zor geçti ağrı değil ama çok bulantım oldu narkozdan dolayı. Fakat doktorum Barış Çakır muhteşemm bir doktor o kadar pozitif elektrik veriyorki en zor geçmesi gerekne ilk gecem bile odama uğrayıp bana detayları anlattıktan sonra keyife döndü. Bana 190 cc uygun görmüş yani büyük değil ama güzel göğüs yapmayı tercih etti kendisi :)) bu arada ilk günden beri kendim yatıp kalkabiliyorum. Dün hastaneden çıktık ve eve geldim drenlerim vardı göğüslerimde biraz onlar rahatsız etti ama yinede fena bir gece değildi. Bugün tekrar hastanedeydim drenlerimi çıkarttı ameliyatta bile bu kadar heyecanlanmamıştım ama hiç acımadıı :) bugün göğüslerimdeki bandajları azalttı hala tam olarak göremiyorum üzerinde baskılı bandaj var büyük değiller ama şekilleri çok güzel duruyor. Hepinize çok teşekkür ederim ilginiz ve iyi dilekleriniz için Can' ım sanada çok teşekkür ederim korkulacak bişey yokmuş:))) ama tekrar söylüyorum Dr. Barış Çakır gerçekten çok iyi iş çıkarıyor en baştan beri kendisine çok güvenmiştim zaten güvenim boşa çımkadı... Sormak istediğiniz bişeyler olursa seve seve cevaplarım arkadaşlar hepinizi çok öpüyorum sevgiler :)))

Can'ım sana çok çok teşekkür ederim en başından beri verdiğin destek için. Çok iyiyim canım ve çoook mutluyum. Dün bandajlarımı çıkarttı doktorum sonucu görünce o kadar mutlu oldum ki çok küçükler diye Barış bey'in başının etini yiyordum ve o sana en yakışanı bu diye ısrar ediyordu dün sonucu görünce iyiki kendisine güvenmişim dedim tekrar. Gerçekten çok çok güzeller ve kesinlikle küçük değiller daha üst tarafları şiş ve epey sert ama bu haliyle bile bayıldım normale dönünce neler hissedeceğim düşünemiyorum bile :)) şimdiden görüntüleri o kadar doğalkiii. Ben çook uzun süre doktor aradım ve bunun sıkıntısını çok yaşadım nerdeyse 1 seneye yakın napacağımı bilemez durumda araştırdım durdum ve bu sitede Dr. Barış Çakır'ın ismini duyup onu da görüşecekler listesine aldım ve ilk görüşmemi kendisiyle yapmıştım. O kadar şanslıyımki gerçekten çok çok iyi b.ir doktor gözüm kapalı gönlüm rahat herkese tavsiye ederim doktor arayışındaysanız mutlaka Barış Çakır ile de bir görüşün derim. Zaten kendisiyle tanışıp birde önceki ameliyat sonuçlarını görünce insan doğruyu bulduğunu anlıyor. Göğüs ve burun sonuçlarını gördüm muayenehanesinde ikiside çok çok güzel ve en önemlisi çok doğallar. Benim annem çok karşıydı ameliyatıma Can bilir :) ve doktoruma giderken yanımda geldi ama ben içeriye sokmak istemedim. Barış bey annemin onayının çok önemli olduğunu ve onunda odaya gelmesinde ısrar etti ve biz ameliyat tarihini kesinleştirip odadan çıkarken annem kendi burnunu soruyordu doktora, varmı düzeltmeye ihtiyacım diye :)))) düşünün artık nasıl bir pozitif enerji ve güven verdiğini. Üstelik kesinlikle bu işi para için yapmıyor işini gerçekten çok seviyor ve çok özen gösteriyor. O kadar minnetarım ki kendisine bu güzel sonuç için, anlata anlata bitiremiyorum :))) herkese iyi bayramlar dilerim arkadaşlar

mia cım çok geçmiş olsun canım ve tabiki gözün aydın.. peki bu ameliyet sana ne kadara mal oldu?

miacım inan bana çok mutlu oldum.iyileşme sürecinin bu kadar güzel olması istediğini alabilmen,beklentilerine uyması müthiş.:nazar:nasıl cesaretlendirdin beni anlatamam.nerdeyse senden dolayı karar verdim.ameliyatı filan atlattın peki ağrı kesici iğne filan oluyor musun?:eek:ben iğneden o kadar çok korkuyorum ki ameliyat bile sorun olmuyor bunu düşününce.çünkü burun estetiğinden idmanlıyım.

Emilyano cum çok teşekkür ederim canım :) iğne sadece ameliyat öncesinde serum takılırken gördüm. Amaliyat sonrasında ağrı kesiciler doğrudan serumun içine verildi. Ertesi gün de ağrı kesici hap verdi doktor 5 gün günde 2 kere onu kullandım. Bu ağrı sızı olayı sanırım bünye ve doktorun kullandığı yöntemle alakalı. Bende kendimi burada okuduklarımdan sonra ilk bir hafta çok ağrım olacak diye şartlandırdım hatta tek başıma yatıp kalkamam sandım ama benimki kas zarına yerleştirildiği için kas altına yerleştirilenler gibi eziyet çekmedim fakat görüntü kas arkası ile aynı. Bu yöntemin böyle bi avantajı var. İnşallah sende hayırlısıyla ameliyatını olur ve çooookkk mutlu olursun :)) aklına takılan bişey olursa lütfen çekinme sor bana olurmu. Herkese iyi bayramlar dilerim...

Carmin cim teşekkür ederim iyi dileklerin için. Memorial hastanesinde oldum ameliyatımı. Yılbaşına kadar özel fiyat uyguluyorlarmış benim ameliyatım 5.000 YTL tuttu herşey dahil...

mia bayramın kutlu olsun canım.sanırım kendine en güzel bayram hediyesini verdin.aslında soru soracağım ama o kadar açıklayıcı bilgiler vermişinki ameliyat sürecinin ne olduğunu anlamamak ve artık sadece ameliyat olduğundaki psikolojik duruma hazırlanmaktan başka bir durum kalmıyor.silikon tam yerine oturduğunda ve dokunulduğunda göğüste madde olduğu anlaşılır mı? özellikle kas zarına yerleştirilirse.ayrıca miacım iyi dileklerin içinde teşekkür ederim.inşallah bende bu durumu sana anlatacağım zamana gelirim.sayende psikolojik gerilimimdenbile kurtulmak üzereyim.kendimi biraz daha disipline edersem nerdeyse olacak.

Tozbempe çok teşekkür ederim iyi dileklerin için. Emilyano cum şu anda göğüslerim çok sert ve dimdik duruyorlar fakat burada benden önce ameliyat olanların ve doktorumun söylediği gibi zamanla yerine oturacaklar aslında günden güne yumuşama başladı bile. Silikonu hissedeceğimi hiç sanmıyorum canım şimdilik yaptığım tek deneme göğüslerimi sıkıştırıp lukarıya doğru bastırmak oldu hani sanatçılarda olur ya genelde böyle top gibi bi görüntü o olmadı işte çok doğal bir kabarıklık oldu sadece. Doktorum görüşmeye gittiğimde silikonu sütyenimin içine koydu ve dışardan dokunmamı söylemişti. Gerçekten yumuşacıktı verdiği his. İşte herşey yerli yerine oturup yumuşadığı zaman öyle hissedecekmişim yine. Sende doktorunda bu denemeyi mutlaka yap canım. 1 hafta sonra tekrar gideceğim doktora masajı nasıl yapacağımı öğretecek herhalde masajla birlikte yuluşama da hızlanır diye umuyorum...

Mia selamlar, bende 15 aralıkta ameliyat oldum ama senin kadar şanslı değildim sanırım ağrı açısından. Ben inanılmaz ağrı çektim neden bilmiyorum. Kas altına 250 cc yuvarlak high profile pütürlü cohesive gel konuldu. İlk gün ve sonrasındaki 3 gun kabustu kendi başıma oturup kalkamadım sırt ustu yatmak zaten işkence. Ama dun ve bugun daha iyiyim. bende bandaj falan foktu sadece dikişlerin üzerinde bant vardı. Onlar da 2 gun sonra alındı ve banyo yapabildim inanılmaz iyi geldi. Sanki biraz yumuşadılar. Ameliyat gununden beri ameliyathaneye getirilen medikal bir sütyen takıyorum. Sonuç süper aslında. Çokçok güzel duruyorlar ama çektiğim acıları düşününce hala içim titriyor. Çok şiddetli dayanılmaz derecede kas ağrılarıydı bunlar. Kollarımı hareket bile ettiremiyordum. Ama iyileşme çabul oldu Allah'tan. Salı gunu tekrar kontrole gideceğim. Sen sporcu sütyeni takıyor musun ne kadar takmanı söyledi?

İnşallah en kısa zamanda ikimizinki de yumuşar ve doğallaşır. Çok sertler şu anda. Kendine çok iyi bak...

bayanlar bişey sorucam, ben çok çok küçük bir silikon yaptırmak istiyorum ilerde yani şu andaki gibi dümdüz olmak değil de sadece işte vücuduma orantılı bir göğüs istiyorum, çok zayıfım, 40 kiloyum, göğüs altım 64 cm göğsüm 73 cm, benim istediğim göğüs altı ile göğüs arasının 15 cm olması yani bir bedene denk gelebilmek, birincisi sizce bu mantıklımı yani doktor yapar mı bunu, daha büyüğünü istemiyorum kesinlikle çünkü bi düşünün 40 kilo bi insanda kocaman göğüsler çoook kötü durur. ikinci sorum daha 22 yaşımdayım ve illaki çocuk istiyorum evlendiğimde, bu silikonlar emzirme sırasında bebeğe bi zarar verirmiymiş hiç sordunuz mu? bana bilgi verirseniz çoook sevinirim

miacım sana da çok geçmiş olsun, çok sevindim mutlu olmana, ve gerçekten de çok uygun bi fiyata yaptırmışsın. doktorunun işini severek yapması da senin için çooook güzel bişey...

sbilgin cim sanada çok çok geçmiş olsun canım. Sanırım bu kadar çok ağrı çekmenin nedeni kas altına yerleştirlmiş olmasından dolayı. Benimkiler kas zarının arasına yerleştirildi kasın önünde soğan zarı gibi bi zarmış bu. Görüntü kas altı gibi fakat ağrısı çok az oldu. Benim göğüslerim 5 gün bandajlı kaldı epey sıkı bir bandaj vardı. 5.gün çıkarttı ve sporcu sütyeni taktım bu da çok sıkı , cuma günü tekrar gideceğim masaj öğretecek. Şu anda benimkilerde epey sert ve dimdik duruyorlar ama gün geçtikçe yuluşuyorlar üst kısımları epey şişti onlar indi ama sertlik devam canım. Sütyeni ne kadar takacağımı bilmiyorum cuma günü sorucam inşallah çok uzun süre takmam gerekmez çünkü sıkıldım bundan artık :) cici cici sütyenler takmak istiyorum :)))

Pamuk çum benim doktorum bu konuda çok titiz davrandı bana kalsaydı ben çok daha büyük taktırırdım ama ısrarla vücut ölçülerimnden daha büyük bir silikonun yapay duracağını ve bunun kendisinin yapmayacağını söyledi. Ben de kendisine güvendim ve tamam dedim. İyiki dinlemişim doktorumu çünkü şu anda göğüslerim gerçekten benim vücudum için olabilecek en ideal boyutta. Bu konuda doktorlar bizlerden daha titiz davranıyor canım emin ol. En azından benim doktorum öyleydi. Endişe etme canım zaten doktor bu isteğini dikkate alacaktır. Sevgiler hepinize

Miacım tekrar merhaba, çok haklısın benimki kas altı diye öyle oldu heralde, ben çok zayıf olduğum için göğüs kafesim çok küçükmüş ve silikonu gizleyebilecek yeterli göğüs dokum da olmadığı için kas altı yapmazsak gizleyemeyiz yandan belli olur dedi dr.um. Bir de tekrar emzirme olanağım olursa diye mümkün mertebe mem dokuları ile hiç karşı karşıya bırakmayalım dedi. Kas zarı altını hiç bilmiyorum ama onndan hiç bahsetmedi. Muhtemelen ondan dolayı çok ağrı çektim. Hala sabah kalkıyorum bir süre çok ağrı çekiyorum bütün vücudum uyuşmuş gibi oluyor. Gün içerisinde hareket ettikçe kaslar açılıyor rahatlıyor heralde. Ama ne olursa olsun herşeye değermiş. Çok çok memnunum şu anda. 2-3 gün önce pişman bile olmuştum ama ağrılar hafifledikçe insan daha mutlu oluyor gördükçe.
Bu arada ben MARMARA ÜN. VAKFI HASTANESİ ACADEMIC HOSPITAL da oldum Doç. Dr. Özhan Çelebiler yaptı ameliyatımı. Silikonlar dahil 4.100 YTL ye mal oldu merak edenler için söylüyorum. Ben de çok memnun kaldım dr. umdan. O da bana baştan söyledi sakın büyük göğüs isteme diye zaten ben de istemiyordum ve çok korkuyordum büyük olursa diye. Dr. um sen bana güven yeter dedi ve 250 cc yi uygun görmüş. Ne çok küçük ne de büyük gayet ideal bir ölçü oldu. Bakalım zamanla daha da doğallaşırsa daha iyi olacak tabiki.

mrb arkadaslar benımde goguslerım cok kucuk sılıkon yaptırmayı dusunuyorum iz kalır dıye korkuyorum aranızda yakınlarda yaptıran varsa bana bılgı verırsenız cok mutlu olurum saygılarımla

mrb arkadaslar benımde goguslerım cok kucuk sılıkon yaptırmayı dusunuyorum iz kalır dıye korkuyorum aranızda yakınlarda yaptıran varsa bana bılgı verırsenız cok mutlu olurum saygılarımla

Merhaba ebrugül benim meme başından kondu protezim, 1.5 yıl önce izim şu anda kalemle çizilmiş gibi incecik, arkadaşıma da meme altından protez kondu. Onun izi başta karşıdan görünür haldeyken protez yerine yerleştikten sonra meme katlantısı altında kaldı. Bence meme altı daha az iz bırakıyor, meme altını tercih etmeni öneririm.

merhaba ebrugül bende silikon yaptırmıştım 1,5yıl önce korkacak veya endişelenecek hiç bişey yok.ben daha önceden yaptırmadığıma pişman bile olmuştum.ayrıca neşter değen her yerde küçükte olsa iz kalır gülü seven dikenine katlanır diye düşünüyorum alacağın sonuçtan dolayı onu kafaya takacağını bile sanmıyorum.meme katlantımda kaldığı için sanırım fazla takmıyorum.

merhaba ebrugül bende silikon yaptırmıştım 1,5yıl önce korkacak veya endişelenecek hiç bişey yok.ben daha önceden yaptırmadığıma pişman bile olmuştum.ayrıca neşter değen her yerde küçükte olsa iz kalır gülü seven dikenine katlanır diye düşünüyorum alacağın sonuçtan dolayı onu kafaya takacağını bile sanmıyorum.meme katlantımda kaldığı için sanırım fazla takmıyorum.

sizin yaptıralı uzun süre olmuş acaba memenizin yumuşaklığı nasıl benim daha 2 ay oldu doktorum 1 yıl sonra normal meme kıvamında olucak dedi

hatırladığım kadarıyla bir kaç ay içinde hemen şeklini alıyor bir yıl kadar beklemene gerek kalmayacaktır.ameliyattan bir kaç ay sonraki kıvamı nasılsa şimdide öyle geliyor bana. ilk yapıldığında meme altındaki dikiş izleri görünüyordu fakat şimdi katlantıdan görünmüyor.fark budur sanırım

Kızlar benim 260 cc dual plan damla protez takıldı hatırlayan vardır. Göğüslerim ayrık gibi geliyor bu durum normal mi ve geçici mi? doktor aşağı ineceğini ve birleşeceğini söylemişti ama doğru mu acaba?

X