Elimdeki yalarla masaj ya nasil yapilir?

CaRMiN

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
600
15
40
Kızlar elimde bikaç tane yağ var:
anason
yasemin
kayısı
portakal
susam
badem
kekik
biberiye
hint

şimdi ben bu yağları karıştırıp normal bi masaj yağı yapmak istiyorum. neyden ne kadar katmalıyım. bu yağları nasıl değerlendirebilirim..

carmin ben yasemin yağini banyo suyuma katıyorum
mükemmel kokuyor ve zindelik veriyor jeyyar
hepsini kariştirip kullanmanda herhangi bir sakınca yok
yalnız lütfen susam, hint ve badem yağini yüzüne sürme
kıl köklerini besleyici ozelliğe sahipler
saç derine masaj yapabilirsin bunlarla şakkıdı

Canım yağlardan damla olarak kullanmalısın masajda mesela bir bebe yağı alıp onun içine damlatabilirsin direk olarak bu yağlarla masaj yaparsan cildin yanabilir, yağlar çok ağır gelebilir.
Biberiye, portakal selülit için iyi gelir bunları kalça ve bacak bölgende kullanabilirsin.
Yasemin , lavanta rahatlamaya iyi gelir sırt bölgende kullanabilirsin.
Diğerlerini tam olarak bilemeyeceğim alternatif tıp bölümünde bitkisel yağlar konusu var oradan neye iyi geldiklerini bulabilirsin.

teşekkür ederim canlarım.. ben güzel kokanlrı bi güzel karıştırıp keyif yağı yapıyım kendime.. masaj yapar keyiflenirim :KK70:

forumda vardi tamda istedigin bir konu ama simdi nerde basligi hatirlayamadim :uhm:
buldugumda sana linki veririm canim yerimseniben

kızlar ben masaj için lavanta yağı alacağım fakat yakıcı bi yağ olduğu için seyreltmek gerekiyormuş... başka bir yağla bilginiz var mı hangi yağla seyreltebilrim masaj için ii olacak bilgilendrirseniz sevinirim

anason
yasemin
kayısı
portakal
susam
badem
kekik
biberiye
hint

şimdi ben bu yağları karıştırıp normal bi masaj yağı yapmak istiyorum. neyden ne kadar katmalıyım. bu yağları nasıl değerlendirebilirim..

cnm ilk önce sabit yagları bilmen gerekiyo yaglardan ne ürünü yapacaksan mutlaka uçucu yagları sabit bir yagla karıştırman gerekiyo ki cilde zarar vermesin tahriş etmesin
elnideki yaglardan birsürü ürün yapabilirsin sabit yagların hintyagı,susam ,badem,kayısı geride kalanlar ise uçucu yagların yani yakıcı olanlar mesela;
masaj yagına badem ekliyelim kuru ve çatlak ciletlerde faydalı vücüt masajlarında kullanılabilir kayısı yagıda ekleyebiliriz hem koku verir hemde yumusatır cildi kekik romatizma agrılarına, vücüdu rahatlatıcı özelligi vardır en sonda susam yagı eklersin sabitleyici olarak bence hepsini kullanman gerekmiyor
vücüt sıkılastırıcı ve göbek eritici yada yapabilirin faydası oluyor
biberiye yasemin portakal susam bunlarınsa sıklasıtırıcı özelligi var

kızlar ben masaj için lavanta yağı alacağım fakat yakıcı bi yağ olduğu için seyreltmek gerekiyormuş... başka bir yağla bilginiz var mı hangi yağla seyreltebilrim masaj için ii olacak bilgilendrirseniz sevinirim

lavantanın rahatlatıcı özelligi vardır masaj için oldukça iyi bir bitki susam yagıyla karıstırabilirsin

anason
yasemin
kayısı
portakal
susam
badem
kekik
biberiye
hint

Öncelikle yağların %100 saf eter olup olmadığını sormalıyım. Ardından konu ile alakalı tavsiyede bulunabilirim.

X