Kimyasal gebelik geçirip de ertesi ay hemen tekrar hamile kalan var mı?

elmalxix turta

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
1.182
4
46
Selam kızlar,
Geçen ay kimyasal gebelik geçirmiştim. Doktor 1 ay korun ondan sonra tekrar hamile kalabilirsin demişti... Ama sanırım biz biraz sabırsız davrandık:eek:
Aslında hamile kalmak için ekstra bir önlem almamıştım ama adetim de 2 gün gecikti ve ben şüphelenmeye başladım... Yoksa kimyasal gebelik sonrası adet düzensizliği olur mu?
Cevaplarınızı bekliyorum a.s.

Selam kızlar,
Geçen ay kimyasal gebelik geçirmiştim. Doktor 1 ay korun ondan sonra tekrar hamile kalabilirsin demişti... Ama sanırım biz biraz sabırsız davrandık:eek:
Aslında hamile kalmak için ekstra bir önlem almamıştım ama adetim de 2 gün gecikti ve ben şüphelenmeye başladım... Yoksa kimyasal gebelik sonrası adet düzensizliği olur mu?
Cevaplarınızı bekliyorum a.s.

canim bende 3 ay once kimyasal hamilelik yasamistim ve doktorum hemen hamile kalabilirsin demisti yani hamile olabilirsin cnm isallah sagliklida olur cunku bir sebep yoksa bir gebelikte sorun varsa diger gebelige hicbir etki etmez her gebelik kendine hastir isallah hamilesindir cnm

tatlım bende geçirdim
ama doktorum bana 2 ay dinlenmemim iyi olacağını söylemişti
yani adetimin düzene girip yeni bir regl tarihi belirlenmesi içndi
ben kimyasal gebelikten sonra 36 gün sonra regl oldum bi dahaki ay ise 33 gün sonra
bence hemen ümitlenme derim tatlım

Kardelencim,
Senin normalde de siklusun öyle uzun sürer miydi, yoksa kimyasal gebvelik nedeniyle mi 36 gün sonra adet oldun?
Benim çok kafam karıştı çünkü... NOrmalde 28 günde bir olurdum bugün 31. gün ve hala vücut ısım düşmedi...

ya Gercek Mi Bana 1 Ay Beraber Olma Dedi 3 Ayda Korun Dedi Sonra Hamile Kalirsan Gel Dedi Hamaleligimin 3 Günü Düstü Zaten Benim Ki
Benim 5. Günü Düşmüştü Ama Bu Normal Bi Düşük Olarak Kabul Bile Edilmiyoki Zaten Yani En Azindan Bana Doktorum öyle Demişti Normal Ilişkinize De Devam Edin Dedi.zaten Embriyo Oluşamadan Düşüyo Oda Yumurtanin Sağlikli Döllenemediğinden Kaynaklaniyomuş Kese Bile Oluşmuyo Yani .ham çoğu Kadin Bunu Yaşarken Farkina Bile Varmazmiş Normal Adet Kanamasi Olarak Sanirmiş .yani Bence öyle 3 Ay Korunmani Gerektirecek Bişi Yoktur.

çok Korkuyorum Eşimle Aram Acildi Sanki Suclu Benmişim Gibi Ona Hiçbirseyi Amlatamiyorum Bana Karsi Soguk Dogru Dürüst Konusmuyo Kafayi Yiyecegm Ne Olur Bana Dua Edin

bend ekimyasal gebelik yaşadım ve hemen haile kaldım 1 ay bile geçmedi anlayacağınız şu anda sorun yok hamileliğimde yani doktorumda bana 1yada 3 ay hamile kalmamam gerekir diye bişeyde demedi.bence beklemenize gerek yok.Durmak yok yola devam edin:):teytey:

ÇOK TESEKKÜR EDERİM İNSALLH BİRDAHA SAGLIKLI SIHHATLI BEBEK SAHİBİ OLURUM ÇOK ZOR BİR DURUM ALLAH KİMSEYE YASATMASIN
BU ARADA BENDN ACIK KAHVERENGİ LEKE GELİYOR ACABA KANAMAM BİTİYOR MU:1hug:

çok Tesekkür Ederim Insallh Birdaha Saglikli Sihhatli Bebek Sahibi Olurum çok Zor Bir Durum Allah Kimseye Yasatmasin
Bu Arada Bendn Acik Kahverengi Leke Geliyor Acaba Kanamam Bitiyor Mu:1hug:

Canim Bu Gebeliğin Sonlanmasinda Tek Senin Suçun Varmiş Gibi Kocanin Sana Davranmasi çok Yanliş Bikere çünkü Zaten Erkekten Gelen Sperm Ve Kadinin Yumurtasinin Kalitesi Kötüyse Gebelik Devam Etmiyoo Bunda Senin Suçun Falan Yok Bence , Ayrica Bidaki Ay Kesin Hamilesin Kizim Seniolmazsa Bidahaki Aya Kesinnnn.

kimyasalgebelik geçiren arkadaşlar lütfen yardımmmm....benimde kanamam ve hamile olduğumu anlamam bir kaç gün içinde oldu.ilk bhcg 9 kanamadan 2 gün sonra 20 sonra 16 ve dün yani toplam1 hafta sonra 52 çıktı.....dış gebelikmi kimyasal mı bilemiyorum bu arada kanamam 5 gün sürdü.drum 10 gün kan takibi dedi ve ben her gece ağlıyorum.sizler kimyasal gebelik geçirdiniz.kanamadan sonra degerleriniz nasıldı.lütfen yardımmmmmmmmmmmmmm

kanamadan sonra değerin düşmesi lazım aslında yani düşük yapıyosun demek oluyo.fakat senin durumun farklı değerlerin düşücene yükseliyoo kanamam normal kanama gibimiydi kaç gün sürdü ve doktor muayne etmedimi seni tatlım.

15 Kasım 2007 de kimyasal düşük yaşadım. 13 ocak 2008 de adet gördüm .
doktar bana da 1 ay bekle adetini gör ondan sonra gebelik düşünebilirsin demişti. 3 aydır deniyoruz olmadı. yazan arkadaşlar maşallah hemen gebe kalmışlar.(imrendim valla) allah nazarlardan saklasın onları ;
benim bu 4.ayım , inşallah bu ay kalırım .
vakit geçince insanın morali bozuluyor.

İNSALLAH DEDİGİN GİBİ OLURDA HAMİLE KALIRIM DÜNYALAR BENİM OLUR BEBEK SEVGİSİNİ HİÇ BİLMİYORUM COK AMA COK İSTYRUM RABBİM İNSALLAH TÜM ARKADASLARA BEBEK NASİB EDER DUALARIM SİZİNLE.TRAKYALI BANA ESİMDEN ÇOK SEN DESTEK VERDİN COK TŞK EDERİM ALLAH RAZI OLSUN TÜM DİLEKLERİN GERCEK OLSUN a.s.a.s.a.s.

Merhaba, ben aranıza yeni katıldım
3 gün önce kimyasal gebelik geçirdim. İki doktora sordum; biri hemen gebe kalabilirsin dedi, diğeri 2-3 ay korun dedi. Hemen hamile kalmak, bebek sahibi olmak istiyorum.. Yardımcı olur musun bana kendini anlatarak, hemen gebe kaldın diye herhangi bir sorun-sıkıntı yaşadın mı??

bende ağustosta kimyasal gebelik yaaşdım..eylülde tekrar hamile kaldım.şükrüler olsun.. dr um hiç sorun diil dedi.. kimayala gebelik adından anlaşılacağı gbi i hormonal zaten.

Sevgili arkadaşlar;

Kimyasal gebelik yaadım birkaç gün önce.. Hemen hamile kalmak istiyorum. İki doktora sordum; biri korunma, diğeri 3 ay korun dedi. Ne yapmalıyım; ikinci bebeğim de böyle düşer mi, hep bu korkularla yaşıyorum.

Desteğinize ve önerilerinize ihtiyacım var.

X