6 aylık bebeği olan arkadaşlar

BENNARCICEGIM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2007
41
0
ek gıdalarla başımız dertte veriyorum bebişim kusuyor siz neler yaptınız bir de şu pas kokan damla ferro sanol bebeğinize nasıl veriyorsunuz.ben muz ve mandalina püresine karıştırıyorum doktor tek vermelisin diyor ama tadı çok kötü..

ek gıdalarla başımız dertte veriyorum bebişim kusuyor siz neler yaptınız bir de şu pas kokan damla ferro sanol bebeğinize nasıl veriyorsunuz.ben muz ve mandalina püresine karıştırıyorum doktor tek vermelisin diyor ama tadı çok kötü..

benim bebeğimde 6 aylık bizde yeni gectik ek gıdalara ama bizimki pek sorun çıkarmıyo ama bizimde bi sorun var kaşık maması yemiyo bebeğim her türlü çorbayı yiyor ama kaşık maması veremedim bi türlü bede vermiyorum artık onun yerine çorba veriyorum ve pişirdiğim her yemeğe bi küçük patates doğruyorum öyle veriyorum.sende dene istersn hem böylelikle tüm tatlara alışıyo ben daha ferro sanola başlamadım büyük kızımda çok çektim hiç sevmiyodu bakalım bu ne yapıcak

bebeğinin yediğine sevindim :) bir günde kaç öğün veriyorsun ben sanki az veriyormuşum gibi geliyor üzülüyorum.ben kahvaltı-yoğurt ya da sebze çorbası-meyva suyu-yatmadan önce de muhallebi veriyorum ve emziriyorum.tabi bu yazdıklarımı çok az miktarda yiyor istemeyince zorlamıyorum bir kaç kez üsteledim kustu.küçük meleğim dudaklarını bile aralamıyor ağzına kaşığı zor sokuyorum.çok minikler ama istediklerini yaptırıyorlar :)

nısarzum ferro sanol ben 6.7 ay kullandım oglumda . kansızlık var galıba bebegınde. benım ogluma dr.kansız oldugu ıcın vermıstı .ama pek degrlerını yukseltmemıs dogrusu dıle kolay 3 sıse bıtırdım banamısın demedı hala kansızdır oglum.eger bebegının dıslerı cıkmaya basladıysa dıkkat et cboyuyor dıslerını bızımkıler kırk yıllık tıryakı gıbı olmustu.verdıkten bıraz sonra meyve meyve suyu ne bılıyım ne verıyosan öle ver.hemen emzırme arkasdından.bıraz su ıcırmeyı unutma gorusmek uzere.a.s.

dişleri boyadığını bilmiyordum sağol daha dişlerimiz yok ama 9. aya kadar kullanacakmışız.damlayı vermeden önce 30' verdikten sonra 30' emzirilmiyormuş demirin emilimi yavaşlıyormuş.ben C vitamini olan meyva sularına karıştırıyorum o zaman demir daha kolay emiliyormuş.görüşmek üzere

Merhaba Ek Gidalari Vermeye Devam Et.bebek önce Yadirgayabilirmis.benim Oglanin Masallahi Var Ne Versen Yiyoo.

ben bugün başladım ek besine sabah kahvaltı maması verdim paket üstündeki ölçüye göre yaptım ama sanırım çok geldi anca yarısı kadarını yedi ilk günden zorlamadım yeter herhalde ilk günden arkasından azcık su içirdim 20 dk kadar sonrada emzirdim şimdi uyuyo uyanınca kereviz havuç kabak haşlıyorum onları vericem inş yer çok telaşlıyım aç kalıcak diye korkuyorum

merhaba bizde ferro sanola yeni başladık sayılır aynı sorunu bende yaşadım demir kokusu oldugu için bebekte ister istemez bi agrasiflik oluyo sonrasında portakal suyunun içine damlatıp verdim öyle yedi ve tavsiye ederim bi dene istersen

X