Erkekler Kadının Neresine Bakarmış Bakın Kızlar ..

AttaQue

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2007
2.710
20
Erkekler kadının neresine bakar?

İşte erkeklerin kadınların vücutlarında en çekici buldukları özellikler ve bölgeler..

Allan ve Barbara Pease; 'Why Men Don't Have A Clue & Women Always Need More Shoes' adlı bestseller kitaplarında, erkeklerin kadınların vücutlarında en çekici buldukları özellikleri anlattı. Marie Claire dergisinin kasım sayısındaki habere göre; erkeklerin bir kadında en çekici buldukları özellikler sırasıyla şöyle:.

Balık eti ve sıkı vücut
23 büyük araştırma ve deneylere dayanarak yazılan kitaptaki araştırma sonuçlarına göre; pek çok erkek, balık eti kadınları zayıf kadınlara tercih ediyor! Çünkü ekstra birkaç kilo, aradaki seks enerjisini bir anda ikiye katlıyor. Yazarlar, gelmiş geçmiş en seksi kadınlardan biri olarak kabul edilen Marilyn Monroe'nun da 44 beden olduğunu hatırlatıyorlar.

Erotik dudak yapısı
Uzmanlar; kadın dudağının genital organlarının bir aynası olduğuna inanıyorlar, zira her ikisi de aynı ölçülere sahip. Bunun yanı sıra cinsel ilişki esnasında her ikisi de genişleyip kanla doluyor. Bu duruma 'genital eko' deniliyor. Yani parlak kırmızı ruj kullanmak; bir kadının erkeğe iletebileceği en seksi sinyallerden biri.

Dolgun göğüsler
Göğüslerin büyüklüğü ya da küçüklüğü değil; dolgunluğu ve diriliği önemliymiş: "Kadınların göğüs ucundaki küçük bezeler, cinsel ilişki sırasında, erkek beynini etkileyen bir koku yayarlar. Bu da erkeklerin neden göğüslere gömülü durmaktan bu kadar hoşlandıklarını açıklıyor."

Uzun bacaklar
Erkeğin dikkati, direkt kadının iki bacağının birleştiği noktaya; yani dizlere ve basenlere odaklanıyor. Ayrıca erkekler topuklu ayakkabı giyen kadınlara bayılıyor, çünkü bu kadını çok daha feminen kılıyor. Topuklu ayakkabı, kadınların daha dik durmalarına neden olduğu için popo çıkıntılarını belirginleştiriyor. İlginç nokta ise erkeklerin hafif dolgun bacakları daha ince ve kaslı bacaklara tercih ediyor oluşu! Çünkü, fazla yağ, kadın ve erkeğin bacaklarındaki cinsiyet farkını ortaya koyuyor.

İnce bel ve kalça
Yazarlar, ideal kadın vücudunda belin, kalçanın yüzde 70'i oranında olması gerektiği tezini savunuyorlar. Eski çağlardan günümüze bu oranın; erkeklerin en çok ilgisini çeken 'altın oran' olduğunun da altını ısrarla çiziyorlar. Bunun yanı sıra; erkekler, kadında yuvarlak ve şeftali biçimindeki popoyu da çok çekici buluyor.

İri gözler
Neredeyse her ülkede büyük gözler 'çekici' olarak tanımlanıyor. Çünkü kadının gözlerinin yüzün alt bölümüne oranla daha büyük gözükmesi, erkeklerde koruma içgüdüsü uyandırıyor. Bebeksi yüz hatlarına sahip kadınlar; erkeklerde dokunma ve sarılma içgüdüsünü şiddetle artırıyorlar. Renkli gözler ise tercih nedeni oluyor.

Uzun saçlar
Moda gün be gün değişse de, uzun saç fenomeni her daim ağırlığını koruyor. 5 bin 214 erkek arasında yapılan bir araştırmada, yüzde 74'ü 'uzun saçlı kadın' demiş. Yazarlara göre; bir kadın, erkeği etkilemek istediğinde kesinlikle uzun saçı tercih etmeli. Ancak iş görüşmelerinde ya da toplantılarda saçlarını toplamalı.

Alıntı : Sabah

Peki biz erkeklerin neresine bakarız diye bir araştırma neden yapmamışlar ki buyrun biz yapalım o zaman :)

Ben bir erkeğin önce ayakkabısına dikkat ederim temiz olması açısından :)

Böyle bir konu vardı emme nese tatlicadiarzu

Bende ilk erkegin gözüne bakarım bana elektirik veriyor mu? diyetatlicadiarzu

ben genel olarak bi tipine bakarım önce sonra bakarım dişleri ve tırnakları temiz mi diye sonrada bi konuşsun baalım o da güzelse o iş tamam

benim için önce dıştan alımlı olması daha sonra da :asigim:eller dişler ve dudaklar önemlidir

sebebını bılmıyorum ama ayakkabılarınaaaaa...

Aynı şekilde bende ayakkabılarına bakıyorum çok ilginçtir. Vücududa önemli tabi ama önce düşüncelerini merak ederim düşüncelerimiz uymlu mu diye. Çok zayıf erkeklerden hoşlanmam her bayan gibi biraz güçlü kuvvetli olması önemli :icecream:

Benim gözüm sadece esimi görür,baskalarina bakmam ama bekarken cok bakardim.Kizlar gülmeyin ama ben bekarken erkeklerin poposuna ve yürüyüsüne cok bakardim.:eek:Ama gülmeyin dediimmm yaa.

Evet önce temizlik önemli benim için eller, dişler, saçlar, kokusu, sonra fizik eee tabiki atletik olmalı diyorum :)

önce gözler, sonra eller.. bende bi el takıntısı var nedendir bilmem. elleri, ince uzun, narin ve temiz olmalı.. yoksa kendisi çok yakışıklı bile olsa ellerini beğenmiyorsam çok itici geliyor bana:uhm:

X