Bebek Beslenmesi hangi pişik kremini kullanıyorsunuz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
yazın ara ara popoyu havalandırmak da iyi geliyor. Ayrıca ben de doktor önerisiyle nivea ıslak mendil kullanıyorum. İlaç olarak hametan ve trosyd kullanıyorum. Hametanı önleyici olarak trosyd u pişik durumunda kullanmayı önerdi doktorum.

benim bebeğimde pişik oldu yeni bugün doktora götürdük ampul verdi 5 tane gazlı bazel pansuman yapıp üzerine taravazol krem sürüceksiniz dedi sabah akşam yapılacakmış bugün yaptık bide akşam yapıcaz bakalım ii gelicekmi kıyamam derisi kalkmıştı yavrumun o kadarda dikkat ediyorum ama nıveanın pişik kremini ve ıslak mendilini kullnaıyorum sanırım işe yaramadı bundan sonra pişikler geçtikten sonra hamedan kullanıcam...

canım ben Huggies kullanıyorum kızım için, hiç problem yaşamadım. Benim akıl hocam ablam. Onun 2 çocuğu var.Pek çok bez kullanmış, ıslaklığı en iyi emeni Huggies dedi. Gerçekten bebeğimin altında hiç ıslaklık kalmıyor. Pişik kremine gelince ben Bepanthene kullanıyorum.Özellikle kakasını yaptığında mutlaka krem sürüyorum. Birşey daha:Eğer ıslak mendil kullanıyorsan hemen bırakmanı tavsiye ederim. Çünkü onlar da bebeğinin derisini tahriş ediyor olabilir. Onun yerine ıslak pamuk kullan. Geçmiş olsun bebeğine..

merhaba arkadaşlar ben troys ve dermorest kullanıyorum hangisi daha iyi hala karar veremedim.sık sık sürmeme rağmen yinede bebeğimde kızarıklık oluyor bezinide sık değiştiriyorum siz ne dersiniz

troysd mükemmel bir pişik kremi ondan iyisini bilmiyorum ve ayrıca madecassol harika bir yara yanık kremi ben bunlardan çok memnunum.

kızarıklık çok ise ikisinide karıştırıp sürebilirsin ben onlarla büyüttüm kızlarımı nerdeyse.kaydirigubbakcemile5

Benim oğlumunda pişik sorunu olmadi hiç.prima kullaniyorum,islak pamukla silip tkağidi ile kuruluyorum.hametan sürüyorum.maşallah.bazende niveanin islak mendilini kullaniyorum.süper

benim de bebeğimin poposu pişik olmuştu,nerdeyse piyasadaki bütün kremleri ve ilaçları kullandık, pişik artık açık yaraya dönüşmüştü. molfix bezden olduğunu anladık ama biraz geç oldu. öncelikle bezini değiştirmeni tavsiye ediyorum. bide ıslak mendil asla kullanma,ıslak pamuk en iyisi. krem olarak da lansinoh meme başı çatlak kremini bebeğimin poposuna kullandım çok iyi geldi sana da öneririm. şimdi çok şükür geçti. koruyucu olarak nivea yı kullanıyorum bi sorun olmadı. huggies ve prima bez de çok iyi

Nıvea nın pişik kremi çok iyi gelıyor kaydirigubbakcemile2 pişik kremım bittiği zamnlarda ananem hep derdi aman boyna cesıt cesıt krem ler suruonuz cocuklara ben hepinize arko krem sürdüm yesıl tuptekı arkolardan ne pişiğiniz oldu nede kızarıklıgınız hazır bezlerde yoktu ozman derdi sonradan oğluma arko krem surmeye basladım gercektende pişik felan hiç olmadı :dance:

Arkadaşlar pişik için bir numara: popişi yıkayıp kuruladıktan sonra hametan ve trosyd karıştırıp sürün..

Merhabalar ...
9aylık kızımı popişi çok kızarıyordu başlarada;pişik oluyordu her kremi denedik;ama kesinlikle en etkili çözüm Bepanten...10 numara....
Bu aralar diş çıkardığı için tekrar pişikler oluyor zaman zaman;merhem olanı kullanıyoruz..Hemen geçiriyor...Bence denemelisiniz..
Rabbim bebişlerinize hayırlı ömürler tatlı bir yaşam versin..

benim kızım 3 aylık ilk doğduğu sıralar pişiği vardı ama geçti. nıvea kullanıyorum ve memnunum. bezimizde prima. ağzı pamukçuk olduğunda da tutuşunda kırmızılıklar vardı dr a kontrole gittik ozaman ağzında pamukçuk geçmesi için bi mantar ilacıyla beraber tutuşundakiler içinde travazol verdi. travazol kortioznlu bir ilaç. çok etkili. ama ince bir şekilde deriye sürülmesi gerekiyor. çünkü deriyi inceltiyormuş. bunuda eczacım söylemişti. 3 günden fazla kullanılmıyor bildiğim kadarıyla. o da iyi geliyor. bu sıcaklarda falan çok şükür pişik mişik olmadık :nazar::nazar::nazar: herkese geçmiş olsunnn sositososito

Son düzenleme:
valla arkadaşlar hametanmış bepantenmiş popolinmiş yok kortisonlu pişik kremiymiş asla hiç biri fayda etmedi benim oğluma domates yediği an veya kırmızı talı biber ciğ ki cok seviyor hemen akşamı pposu kızarıyordu allahım deliriyordum yazdığım kremleri denedim ama cocuk altını islatınca biraz iyileşmeden 2 katı pişik artık kanama kabarık yaralar oluşuyordu dedim yok artık ....ama en sonunda mutlu sona ulaşdım bübchen pişik kremi ile inanılmaz ne kortizon ne katkı maddeleri var gayet doğal bir ürün hayretler icerisinde kaldım cok araştırdım nasıl birşey diye cünki pahalı bir krem 1 günden sonra hemen etkisini gösteriyormuş hakkaten öyle oldu inanamadım hatta bu krem sadece popo icin değil genel olarak kapalı yaralarada iyi geliyormuş acık yaralara uygulamayın diyor kapalı derken nasırlı ayaklara ellere caltalmış ellere erkekler tıraş sonrası kullanıyor ve cok sürmüyorsunuz... bilmiyorum ama kesinlikle almalısınız pahalı ama rahat bir uyku uyusun bebeyim diyorsanız ve siz tabi rahat uyumak istiyorsanız bunu muhakkak deneyin cevremde bir cok kişiye tavsiye ettim inanamadılar 100ml bübchen wundschutzkreme ismi

merhaba arkadaşlar ben troys ve dermorest kullanıyorum hangisi daha iyi hala karar veremedim.sık sık sürmeme rağmen yinede bebeğimde kızarıklık oluyor bezinide sık değiştiriyorum siz ne dersiniz

bizde ilk doğduğunda huggies bez kullandık kızım 2 aylık olduğunda pişik oldu öyle böyle pişik değil hemde göz göz kabardı..doktora götürdük bezini değiştirmeyin alışsın hametan sürün dedi..1-2 hafta geçti fakat pişiğinde hiç bir değişiklik olmadı..hametan,bepanten,nivea pişik kremi,chicco pişik kremi bebek pudarası bile denedim hiç biri benim kızımda işe yaramadı..sonra sudocremi bulduk ve pişiği 3-4 gün içinde kayboldu..kremi sürmeyi bıraktığımızda tekrar kızarır gibi oldu bende bezini değiştirdim şuan molfix kullanıyorum kızım 4 aylık oldu ve birdaha hiç pişik olmadı:nazar:

ben de doğumdan beri prima ve krem olarak da chicco kullanıyorum. şu an iki yaşında ve bir kez pişik oldu.pişik olmaması içinher kakadan sonra yıkamaktan başka çare yok. eğer alerjik bir durum yoksa tabi.

yaz aylarında kesinlikle suyla yıkayın su en iyi pişik önleyicidir ben her bez değiştirdiğimde yıkıyorum doğmadan önce aldığım krem 1.5 senedır duruyor çünkü yıkıyorum pişik olmuyor:emir_bebek:

MERHABALAR

OLUŞUMUN İLK DOĞDUĞU GÜNDEN İTİBAREN BÜCHEN DİYE BİR ALMAN MARKASI ONU KULLANIYORUM VE MÜKEMMEL BİR KREMM KESİNLİKLE PİŞİRMİYOR.VE TABİKİ HİÇ BİR ZAMAN 3-4 SAAT BEZ BIRAKMADIM ALTINDAyerimseniben

Merhaba bende bübcheni cok seviyoru
m siz nekadara aliyorsunuz acaba?

Ya arkadaşlar bişey sorcam..Benim oğlumda pişik başladı birkaç gündür..Üstelik artık sürekli ağlıyor, emerken huysuzlanıyor..Başlarda gazı var ondan yapıyor sanıyordum ama resmen pişik yüzünden perişan oldu bebeğim..Burada okuduğum bazı şeyler çok işime yarar diye düşünüyorum mesela altını bundan sonra su ve pamukla temizleyip kurulayıp biraz havalandırmayı düşünüyorum..Ama pişiklerinin üstü beyazlamış resmen ve pipisinin altı bile kızarmış..Ne tavsiye edersiniz..Şu an niveanın pişik kremini kullanıyorum..Ama sanırım pek aydası yok ..:çok üzgünüm:

Merhaba arkadasim ....oglundaki o yara gibi beyazlik benim oglumda da oluyordu pipisinin alti kizarmis yani yanmis gibi bir hal aliyordu özelikle dikkat ettim yemeklerde kirmizi tatli biber var ise veya bez degistirirken hemen yara oluyordu ....ben ankarada oturuyorum ama almanyaya da sürekli git gel yapiyorum ve hangi pisik kremini julandiysam fayda etmedi almanyadan bile cok arastirmisdim ama nafile oglum iki suan.... bes ay önce
Bübchenin bir kremiyle tanisdim aman dedim kesin faydasi olmicakdir cünki bübchenin pisik kremini kulanmisdim ama cikartiyi farkli bir kremmis yani kapali yara el catlaklari lekeli bolgeleri temizleye bikini bölgesi gibi bayanlarda veya erkeklerin tiras sonrasi gibi ....üstündede 1. Günden itibaren faydasini göreceksiniz diye yazisi var aloe verali zaten cocukdan cocuga cok fark oluyor bu oisik kremlerle ilgili biribe nivea iyi gelir digerine degil birine ucuz markalar itigelir digerine degil benim oglum sab sari altin sacli bembayaz tenli cok hassas her konuda o yüzde ben ph si yüksek banyo ve bakim gerecleri kullaniyorum ...tüm arkadaslarimada tavsiye ettim cok memnun kaldilar kimisi cocuguna kimisi kendine esine kullanmaya basladi tr de pahali ben almanyadan uyguna getiriyorum onlara .....

X