Bebek Beslenmesi hangi pişik kremini kullanıyorsunuz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
arkadaşlar doğduğundan beri dalinin pişik kremini kullanıyorum e vitaminli çok iyi geliyor 2.5 yaşında hala onu kullanıyorm bence bir deneyin derim..

arkadaşlar doğduğundan beri dalinin pişik kremini kullanıyorum e vitaminli çok iyi geliyor 2.5 yaşında hala onu kullanıyorm bence bir deneyin derim..

bu arada kazara teşekkür etmişim arkadaşa :roflol: ben dalini kullandım hiç iyi gelmedi hatta daha kötü oldu pişikleri bence en iyisi merhemler arkadaşlar dr danışın mutlaka

benimde kzımın cildi çok hassastı her bez değişiminde bepantene merhemini kullandım..dr.muz sürekli kullanmamın bi sakıncasının olmadığını söyledi..bikaç kezçok kötü oldu o zamanda travazol kullandım..kortizon içerikli bi ilaç olduğu için günde sadece 1 kez ve 5 günden fazla kullanmamak şartı ile..tabiki bi dr.a göstermekte yarar var ciddi boyuttaysa..

Yavrumun poposu okadar pişmiştiki artık kan geliyordu. Heraltını açışımda için kan ağlıyordu. Her gittiğimiz dr. ayrı bir ilaç verdi hiç biri iyi gelmedi. Son gittiğimiz dr. travazol adında kortizonlu bir krem verdi. Ama günde 2 kez 3 günden fazla kullanmadık. Hastanedede acısını alması için anestol krem sürmüşlerdi. 1 haftada düzeldi yavrumun poposu. Ama asıl iyi gelen pamuk ve su ile temizlemek her altını açışta 20 dk. havalandırmak, sildikten sonra ıslak bırakmamak, kremi uyguladıktan sonra 5 dk. kremin çekmesini beklemek. Bu arada havalandırma işlemini yaparken bulunduğun odanın kapısını kapat ve varsa ufak bir soba yak karşısına yoksa poposunu iyi edeyim derken çocuğu gazmana cevire bilirsin.
Ay nekadar uzattım. Çok çektim ya ben bu pişik illetinden kimse çekmesin istiyorum.

Benim kızımda felaket pişik oldu ya sadece genital bölgesi. Dr. götürdüm sadece Hametan sarı paket birde kortizon içerikli Locoid krem verdi. Sadece gece kullan dedi. Bugün 3 günü oldu pişik duruyor. Islak mendil de kullanmıyorum şimdi. Napabilirim

slm çok kızarmış hatta etrafı beyaz kabuklanmışsa ilk önce ılık ıslak pamukla temizleyin kurutun ve trosyd sürün en azından yanmayı ortadan kaldırır. sonrada hametan yada bepanthen yada dalinin pişik önleyici kremini kullanın . benimde başıma gelmişti.

slm çok kızarmış hatta etrafı beyaz kabuklanmışsa ilk önce ılık ıslak pamukla temizleyin kurutun ve trosyd sürün en azından yanmayı ortadan kaldırır. sonrada hametan yada bepanthen yada dalinin pişik önleyici kremini kullanın . benimde başıma gelmişti. kremlerinizin içeriğinde çinko oksit içeriğinin olmasına dikkat edin. geçmiş olsun

bizde bepanten kullandık .ama fayda olmadı.popolin sürüyorum günde 3 yada2.ama uyumadan önce gece iice sürünce sabah tapatze tertemiz kalkıyoz.çok memmnunum.tavsiye ederim

Ben bebeğimi büyütürken karı koca doktor arkadaşların araştırmaları sonucunda kendi çocukları için seçtiği hametan ı pişik olmaması için kullandım. Yani her baz değiştirmede çocuğun poposunu temizleyip sürdüm, 1 kere bile pişik olmadı. Kokulu pedler bezler sağlıksızdır. Koksa ne olur ayrıca poposu.

benim bebegim su an 6 aylık hıc pısık olmadı. farklı kremler kullanıyorum. ama altını hıc ıslak mendılle sılmedım. kucuk temız bır tulben parcasını ılık suyla ısletıyorum onunla sılıyorum poposunu, sıldıktensonra kurulayıp kremını suuyorum. bence hersey kremle bıtmıyor.

Öncelikle geçmiş olsun, ben daha yeni anneyim ve pişik olmaması için çok dikkat ediyorum. Nivea'nın alkolsüz ıslak mendilini kullanıyordum şimdi Fresh'n Soft'un ıslak mendilini aldım. Alkol, kolonya v.s. içermiyor sadece pamuk ve su. Evde pamuklu suyla silmekten daha kolay, pamuk yapışıyor çünkü. Güzelce altını temizliyorum, ben hasta olmasından korktuğum için hergün yıkamıyorum. Ama eğer altını çok pislettiyse belden altını güzelce yıkıyor kuruluyor ve bir kaç dakikada havalandırıyorum. Sebamed kremim var onuda her değiştirmede kullanıyorum, şükürler olsun şu ana kadar hiç pişik v.s. olmadı. En önemlisi temiz olması ve ıslak olmaması bence.

ben oglum dogdugundan berri her alt degistirmede "Bübchen"
pisik önleyici kremini kullaniyorum. Pisik olduktan sonra en iyi cözüm
bence "Bepanthen" kremi.

Islak mendildede ilk 6 ay Pampersin mendillerini tavsiye ederim.
Cünkü parfüm icermiyor

pişik çok ilerlemişse travazol dan başkası geçirmez.hemde iki sürüşde hiç kalmaz.kesinlikle kullanın.

narçiçeğim
bende oğlumun pişiğiyle baş edemedim uzun süre bazen öyle bir hal alıyorduki yanık gibi oluyordu cildi senağlama
doktorumuz a&d pişik kremi ve pişik önleyici merhemi önerdi. altını pamukla temizliyorum ve peçeteyle kurulayıp kremini sürüyorum.. kısa sürede pişiği geçirdi diyebilirim a.s sanada tavsiye ederim eczanelerde bulabilirsin yoksada eczane getirtiyor.
birde kantaron yağını kullan. aktarlarda satılan biryağ internet üzerinden de araştırabilirsin bu yağın faydaları ve kullanım alanı öyle çokki ben evimden eksik etmiyorum

benim oğlumdada olmuştu eczanelerde hazırlanan pişik kremi yapılıyor hazırlardan değil ama onlardan al 2 sürmede düzelir geçmiş olsun

merhaba arkadaşlar ben troys ve dermorest kullanıyorum hangisi daha iyi hala karar veremedim.sık sık sürmeme rağmen yinede bebeğimde kızarıklık oluyor bezinide sık değiştiriyorum siz ne dersiniz

benim kızımda nerdeyse doğduğundan beri pişik hatta mantar problemi yaşıyoruz,çok etkili denen bir sürü ilaç kullandık hiçbiri işe yaramadı,sonra bir gün evde hiç krem kalmayınca (umarım marka adı kullanmamda bir sakınca yoktur),hamileyken karnım yarılmasın diye aldığım bebak marka acı badem sütünü kullandım,o günden beri kullanmaya devam ediyorum,bizde çok işe yaradı,aklında bulunsun belki seninde işine yarayabilir.Şeniz

arkadaşlar benim oğluşum jadar hassas ciltli olan bi bebek daha yoktur herhalde:) biz de sık sık pişik problemi yaşıyoduk, hem de bezini sık sık değiştirdiğim halde. sonra araştırmalarım sonunda sebamed in pişik kremini buldum, her bez değiştirmede kullanıyosunuz ama bizde pişik diye bi problem kalmadı. allaha şükür çok hassas olmasına rağmen çok rahatız artık.

X