Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

selam canım bendede var ama benimkiler tedaviyle yani ilaçlarla oluştu görünürdeydi şeker ilacı kullandım 1,5 ay geçti.. şimdi bir sene geçti üzerinden yine tekrarladı çünki aşılama tedavilerim oldu.. sanırım ben 5-6 kilo verirsem her şey normala döner dr ilaç kullnmama gerek yok dedi.. benim adetlerim düzenlidir yani pco belirtileri bende yok şimdilik... bu arada 4. aşılamamı oldum sonuç bekliyorum...

söyle canım... bende pkos'luyum 2 yıldır bebek için tedavi görüyorum malaef 1 yıldan fazlası işi bilmeyen birinin elinde heba oldu gitti... bende glukofen kullanıyorum 10 kilo verdim ve adetlerim düzene girdi 2 aşılama oldum her ikiside negatif... ocakta 3. olacak inşallah bu sefer pozitif olur

valla bende görünürde pko belırtısı yok adetlerım cok duzenlı yumurtlama sorunum yok hormonlar cok ıyı ama ultrasyonda gozuktu 2.5 yıldır olmuyo doktor zayıfla dıyo zayıfladım ama gene kılo aldım hayırlısı bakalım

arkadaşlar teşekkürler
bende 3 aydır glucophage ve duphaston ile tedavi oluyorum ama bakalım doktor 6 ay sürecek dedi (bu 3.doktorum) bu tedavi hamile kalabilirmişimde kalamayabilirmişimde hayırlısı Allah tan....
sevgili desire tabiki doktorlar daha iyi bilir ama adetin düzensiz ve tüylenmen varsa bu belirtiler hormonal bir düzensizlik var demektir.pko da olabilir ama bence başka bir doktora daha gitsen iyi olur .....,
İnşallah Rabbim hepimize hayırlı evlatlar nasip eder......

Peki kızlar bir sorum daha olacak ...Pko ilaç tedavisinden sonra aşılamaya mı geçiliyor?Doktorum bana bu tedavi ile gebe kalamazsam çatlamaya yardımcı ilaç vereceğini sonra belirli günler verip o günlerde ilişkiye girmemiz gerektiğini söyledi de..... cahilliğimi bağışlayın ama bu aşılama değildir dimi????

yok gözden bu aşılama değil bahsettiğin ilaçla yumurta takibi canım aşılamada aynı şekilde başlıyor ama ilişki yerine labaratuvar ortamında hazırlanmış spermler rahime enjekte ediliyor. inşallah bunlara gerek kalmadan hamile olursun

İnşallah morgül inşallah
bakalım daha 3 ay var ilaç bitimine ...
İnşallah Rabbim senin aşılama sonucunuda olumlu kılar.....

merhaba arkadaşlar,
ben pcos adayıyım bu nasıl oluyor derseniz doktorum muayeneden sonra büyük ihtimalle pcos olabileceğimi söyledi ve yarın test yaptıracağım,onun sonucunda ne olduğum ortaya çıkacak,tedavi süreci nasıl olur ne kadar sürer bilmiyorum ama bende sizler gibi bebek sahibi olmak istiyorum,inşallah bu zorlu yolda fazla zorlanmadan hayırlısıyla kavuşuruz bebeklerimize,sonuçlarım ve tedavimi burdan paylaşırım ,sizlerde deneyimlerinizi paylaşmaya devam ederseniz sevinirim ve en çok morale ihtiyacımız olduğunu unutmayalım.

slm kızlar bende pkos hastasıyım benımkı rahımde kistler şeklinde degılde hrmon bozuklugu şeklinde 1 yılı gecmesıne ragmen hamıle kalamadım 3 aydırda klomen ve catlatma ıgnesıyle tedavi gördüm ama snuc olumsuz şimdide klomenle degılde karından ıgneler şeklınde tedavıye başlıycaz şuan adet lmayı beklıyorum hastalanayım 3. gunu başlıycaz inşallah Allah hepımıze anne olmayı nasıp eder inşallah

bende pkoluyum 3 aydır tdv görüyorum bebek için ama olmuyor sanırım doktorumu değiştireceğim beni pek fazla aydınlatmıyor sorarsam söylüyor buda beni memnun etmiyor bakalım hayırlısı 18 aralıkta kontrolüm var gebelik testi yapılacak şuan adetim 4 gün geçmiş durumda ama benim hiç umudum yok sanırım bu ayda olmayacak kısmet

hadi bakalım kızlar inşallah bizde hamiş çıkaracağız buradan.. olumlu düşünün yeterki ve tedavinizi aksatmayın...

slm arkadaşlar,
adetimin 3.günü fsh , lh,e2,prl,tsh testlerimi yaptırdım,doktorum pcos olduğumu söyledi fakat herhangi bir tedavi vermedi,kilo verirsem hamile kalabileceğimi söyledi,diyetteyim zaten 2 kilo verdim,6 kilo daha vereceğim,ama pcos olanlara hep ilaç veriliyor neden bana verilmiyor dedim,gerekli görmedi,size değerlerimi yazsam bakabilir misiniz,sanırım başka bir doktora daha gideceğim.
fsh:5,92
e2:26.87
lh:6,53
prl:8,12
tsh:1,93

slm arkadaşlar,
adetimin 3.günü fsh , lh,e2,prl,tsh testlerimi yaptırdım,doktorum pcos olduğumu söyledi fakat herhangi bir tedavi vermedi,kilo verirsem hamile kalabileceğimi söyledi,diyetteyim zaten 2 kilo verdim,6 kilo daha vereceğim,ama pcos olanlara hep ilaç veriliyor neden bana verilmiyor dedim,gerekli görmedi,size değerlerimi yazsam bakabilir misiniz,sanırım başka bir doktora daha gideceğim.
fsh:5,92
e2:26.87
lh:6,53
prl:8,12
tsh:1,93

selam canım değerlerini kendi değerlerimle karşılaştırdım, benimkinden daha iyisin, kilo sorunu var sanırım, adet düzensizliğin varmı, 2 yıldır tedavi görüyorum ben daha hiç bir yol katedemedim aşılama oldum kasım ayında ama malesef, pcos luların bir diğer sorunu ise stres, doktorum stres yapmamam gerektiğini söylüyo sende dokyorunu dinle acele etme ve sabır et canım meleklerimiz bi gün mutlaka gelecek bekleyelim

kızlar yumurtalık kistlerine ve pkos a iyi geldiği söylenen bitkisel çok kolay bir tarif var isterseniz verebilirim ama bilimsel bir yanı yok,dr biri söylemişti.

selam lütfen alabilirmiyim, bu arada ilaç kullanıyorum birlikte kullansam zararı olurmu bilgin varmı teşekkür edrm

gözdenc teşekkür ederim cnm ii dileklerin için.bu ayın 25.inde başka bi doktordan randevu aldım. umarım kötü şeyler duymam Allah hepimizin gönlüne göre hayırlı evlatlar werir inşallah. hakkaten moral önemli. ama gece yattığımda bu hastalıktan başka bişey düşünemiyorum ve anne olamamaktan çok korkuyorum.Allah hepimzin yardımcısı olsun

merhaba arkadaşlar doktor bana polikistik görünüm var dedi ayrıca onun dışında doktorun nuf dediği başka bir kistim varmış ama o gitti. sadece adet düzensizliğim var kalan herşey normal bende... 2 aydır korunmadığımız için 8-10 ay izlemeye aldı doktorum yalnızca adetimin 21. gününde progesteron baktırcam yumurtlama varmı yokmu diye....

selam canım değerlerini kendi değerlerimle karşılaştırdım, benimkinden daha iyisin, kilo sorunu var sanırım, adet düzensizliğin varmı, 2 yıldır tedavi görüyorum ben daha hiç bir yol katedemedim aşılama oldum kasım ayında ama malesef, pcos luların bir diğer sorunu ise stres, doktorum stres yapmamam gerektiğini söylüyo sende dokyorunu dinle acele etme ve sabır et canım meleklerimiz bi gün mutlaka gelecek bekleyelim

son 3 aydır adetlerim kendiliğinden düzene girdi,aslında kilolu değilim,diyetisyenime göre normalim ancak yağ oranım fazla ,diyete başlamadan önce 62 kiloydum,şimdi 60 kiloyum,her hafta 1 kilo veriyorum,geriye 6 kilo kaldı,onuda verirsem inşallah bebek çalışmalarına kaldığımız yerden devam edeceğiz,sabırla bekliyoruz.

selam arkadaşalar...Bende 1yıldır pko tedavisi görüyorum henüz hiç gelişme yok ne hamile kalabiliyorum nede adetlerim düzene giriyor.son iki aydır düzene girdi sanmıştım şuan yine geçti garip akıntıkarım ve kasıklarımda ağrı var.6 ay yumurtlama ilacı ile tedavi gördüm herseferinde ümitlendim ama hep hayal kırıklığı.Psikolejik olarak çökmüş durumdayım etraftakilerin 'cocuk' sorularına cevap vermekten bıktım.Kimseye çocuğum olmuyo itirafını yapamadım kendime bile.Bigün mutlaka bende anne sesini duymak istiyorum...Beni sadece sizler anlayabilirsiniz.Sizler sayesinde yanlızlıktan kurtuldum.

X