Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

ben hala kırmızıları bekliyorum.... gelmiyorlar ama gelmiyorlar..:KK30:

ayyyy ne güldüm gyaman bunun için mi üzüldün .... canım eşin yanında kıymetini bil... bak ben yalnızım buralarda keşke ben de laptop için birileriyle kavga etsem... aaaahhh nerede o günler:KK24::KK66:

olabilir lepi.. uzmanların pko konusundaki ortak görüşü eğer kadında tiroidden kaynaklanan bir sorunu yoksa pkonun nedeni insülin direncidr.. baya bir araştırdım bu konuyu türkçe kaynaklar yetersiz zaten yabancı kaynaklar daha iyi bu konuda özellikle makaleler..

Canım sağlık olsun gelir inşallah biraz daha bekle bakalım inşallh gelir canım temennim o.Ama olur ya gelmedi diyelim duphaston kullanırsın üzme kendini:KK16::KK54:Ya canım kafama birşey takıldı.Bicim dediki 17.gün başla 8 gün sabah akşam kullan diye.Bu duphastonda
20 tablet vardı.10 unu içmiş oldum 5 günde.10 tablet var 5 günlük.8 günmü içmem şart? ozman yeniden duphaston almam lazım değilmi?:44:İyigeceler canım görüşürüz kib:KK16::KK3:

sagol canım öyle düşüneyim bende bi bakayımmm o zaman sagol çakşırı duymustum kız

canım valla ben deniycem sende bir araştır aktara sor inşallah vesile olurumda iyi gelir kız :)

Canım çok gitmeyi istemiyorsan ben gün ortamlarından çok hoşlanmıyorum de .Kendini niye strese sokuyorsun?Hoşlanmadığın ortama gitmek zorunda değilsin herşey senin sağlığından önemli değil canım:KK34::KK16:

şimdi canım olay o kadar basit değil şu anda ben kaynanamlayım her hafta gidiyor çağırıyor beni bende sevmedğimi söylüyorum ve gitmiyorum habire birşeyler uyduruyorum ve ben daha evlenmeden söyledim ona hiç hoşlanmadığımı saolsun napıyor biliyormusun eşim yanımızdayken bir kere ağladı resmen benimle güne gitmiyor herkez yanlış anlıyor diye beni istemiyor diyor birşeyi baktı tutturamıyor eşimin yanında gözyaşı döküp aramızı açıyor eskiden sorun oluyordu ama artık eşim kızmıyor daha anlayışlı artık sesim daha çok çıkıyor başta bişi diyemiyor içim içimi yiyordu artık susmuyorum nadiren gidiyorum işte gönlü olsun diye eşimin evime geçince zaten hiççççç işim olmaz ben istersem giderim
ben her cuma güne gitmek zorundamıyım yaaa :)))

ayyyy ne güldüm gyaman bunun için mi üzüldün .... canım eşin yanında kıymetini bil... bak ben yalnızım buralarda keşke ben de laptop için birileriyle kavga etsem... aaaahhh nerede o günler:KK24::KK66:

kız yok onun için üzülürmüyüm :KK1::KK1: bugün kayınvalideyle gündeydim de sıkıntıdan patladım kötü bir gündü onu anlatmak istedim bilgisayar eşimde telden yazıyorum fazla yazamazsam anlayın diye :KK1::KK1:
eşim ogame diye bir oyun oynuyor saolsun evde olduğu sürece genelde bilgisayar ondaa

canım valla ben deniycem sende bir araştır aktara sor inşallah vesile olurumda iyi gelir kız :)

şimdi canım olay o kadar basit değil şu anda ben kaynanamlayım her hafta gidiyor çağırıyor beni bende sevmedğimi söylüyorum ve gitmiyorum habire birşeyler uyduruyorum ve ben daha evlenmeden söyledim ona hiç hoşlanmadığımı saolsun napıyor biliyormusun eşim yanımızdayken bir kere ağladı resmen benimle güne gitmiyor herkez yanlış anlıyor diye beni istemiyor diyor birşeyi baktı tutturamıyor eşimin yanında gözyaşı döküp aramızı açıyor eskiden sorun oluyordu ama artık eşim kızmıyor daha anlayışlı artık sesim daha çok çıkıyor başta bişi diyemiyor içim içimi yiyordu artık susmuyorum nadiren gidiyorum işte gönlü olsun diye eşimin evime geçince zaten hiççççç işim olmaz ben istersem giderim
ben her cuma güne gitmek zorundamıyım yaaa :)))

kız yok onun için üzülürmüyüm :KK1::KK1: bugün kayınvalideyle gündeydim de sıkıntıdan patladım kötü bir gündü onu anlatmak istedim bilgisayar eşimde telden yazıyorum fazla yazamazsam anlayın diye :KK1::KK1:
eşim ogame diye bir oyun oynuyor saolsun evde olduğu sürece genelde bilgisayar ondaa

Hımm şimdi anladım canım :KK34:Allah inşallah ev nasip ederde evinde rahat edersin canım.Kayınvaldende alemmiş yani gözyaşı dökmeler filan:KK20:Neyse takma sen kafana boşver evine geçene kadar idare et.Allah yardımcın olsun canım:KK16:

tuncss u merak edenler facebookta gördüm eğlencede sanırım resimlerini koymuş ooh vur patlasın çal oynasın :KK1::KK1:

tuncss alacağın olsun bizide götür ne zamandır eğlenmek istiyorum valla çok özledim kafa dağıtmayı

Hımm şimdi anladım canım :KK34:Allah inşallah ev nasip ederde evinde rahat edersin canım.Kayınvaldende alemmiş yani gözyaşı dökmeler filan:KK20:Neyse takma sen kafana boşver evine geçene kadar idare et.Allah yardımcın olsun canım:KK16:

ah ah gün sayıyorum resmen mayıs hazıran gibi inşallah geçicem Allahın izniyle alemdir kendisi saolsun içime ata ata zaten içimde bir bomba patlıycak sanki :KK1::KK1:

bilmiyorumki ablacım doktora gitmedim valla c.tesi giderim herhalde c.tesi adetimin 13 günü olcak varsa bişey görünür herhalde dimi
yumurtalık yapın benim gibiyse benim 13. günümde oldukça büyüktü yumurtam canım git geciktirme... çatlatma iğnesi için geç kalma sakın...

biraz sancı var bicim eğer 35. güne kadar olursam bu benim için gerçekten çok iyi normalde 40. günden önce adet olamıyordum.. evet kendi haline bıraktım hormon tahlili yaptırmayı düşünüyorum metformin bende etkili mi diye takip edeyim dedim.. 6. ayım olacak seninle aynı zamanlarda başlamaıştık diye hatırlıyorum...

biçimcim canım yaa yardımcı olmuş topiğimizin gülü.. Rabbim ona hayırlı evlatlar nasip eder inşallah.. bu arada baharcım söktürücü almadım bu ay bekliyorum kendiliğinden gelecek mi diye ama geleceğinden ümitliyim biraz sancım var umarım soğuk havadan kaynaklanmıyordur bu... geldiğinde tahlil yaptıracağım metformin etki ediyor mu diye hormonlarıma.. benim doktorum en az 6 ay kullan sonra tahlil yaptır demişti onun dediklerini yapıyorum.. senin metforminle aran nasıl oldu ?
metformin acayip bişey ya bu gün 16. günüm ve yumurtalıklarımda hareket başladı önceden hiç olmazdı kesin sende de etki ediyordur canım.... inşallah yarın olursun gecikmez fazla...
sen de topiğimizin demirbaşı oldun canım... :) hepimize listeler yaptın... her gün geliyorsun maşallah :KK54:
bir süre metforminle devam et duphaston içme canım bu ay yaptığın gibi ancak o zaman metforminin regl dönemine etkisi net olarak anlaşılır...

işe yarayacağına eminim ben de tedavinin.
kilolarımdan kurtulabilecek miyim o soru işareti ben de.
bakalım metformin başlarsam belki biraz iştah kontrolü sağlarım,zayıflamaya başlarım.
ben gliforla kilo vermeye başladım 59 a çıkmıştım şimdi 57.5 a indim ve az yemeye devam ediyorum aklına koydunmu yapacağım dedin mi oluyor canım biraz zorlamak gerekli kendini kilo konusunda rahat olmayacaksın...

kızlar bir sorum var ayın 9 da çatlama iğnesni vurundum cumartesi kontrole gidecem doktor kan testimi yapacak yoksaalttan mı bakacak bu arada iğnenin etkisiyle idrarda çift çizgi olur demişti burda bir arkadaş sırf görmek için yaptım:))belli olmaz belki hayatımda hiç göremem dedim yaptım çift çizgiyi degörmüş oldum saklıyorum testi:))
çatlatma iğnesi ile çok silik çizgiyi belki görürsün çizgi belirgin miydi inşallah hamilesindir... iğnenin etkisi 10 gündür teste etkisi.... 10 günden sonra hamileysen 2 çigi çıkar....

ben hasta oldum yine:KK43:( boğazım ağrımaya başladı.ne çok hasta oluyorumya hamileliğimde hastalanmayım diyodum ama oldum işte.bugün okula gitmedim.sağlık ocağına gittm dr.sprey verdi içini okudum hamilelikte kullanılmaz diyo söyledim hamile olduğumu hatta baktı bil.dan kaçıncı haftadayım diye ama niye o spreyi verdi anlamadım.bide ateş olursa diye minoset verdi plus olmayanndan onu okudum kullanılırmış.ikisinide kullanmadım gerçi dr.mu arıcam benden habersiz ilaç kullanma demişti.doğal yollardan ne yapabilirm ki?

busmai nasıl oldun canm geçmişi okuyamadım gözlerim acıyo çok kalamıycam yatcam.

bicim,sen naptın rahim filmine ne dedi dr.a gittin mi?

cvr,sen nasılsın canm.

umarım herkes iyidir.öpüyorm hepinizi...
sık hastalanıyorsun canım benim gibi hamile olduğundan 2 kat dikkat et geçmiş olsun...
ben doktora gitmedim yazacağım canım gittiğimde...

henüz yumurtlaman yok canım gelişme aşamasında demekki...

off bugün kayınvalideyle güne gidiyoruz nefret ediyorum günlerden yaa ne kadar kaçarsam kaçayım olmuyor yakalanıyorum arada neden anlamak istemez bu kaynanalar gelinleriin böyle şeylerden nefret ettiğini deliricem artık :KK14::KK14:
ayyy Allah kolaylıklar versin canım benim :KK52:

daha yumurtlaman olmamış tatlım sabit gidiyor işte benimkide daha çizgiyi çekmedi

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com
yumurtlaman yakın :KK34:
ben artık ateş bakmıyorum bıraktım :))

ah ah gün sayıyorum resmen mayıs hazıran gibi inşallah geçicem Allahın izniyle alemdir kendisi saolsun içime ata ata zaten içimde bir bomba patlıycak sanki :KK1::KK1:

İnşallah canım bende kiradayım ama ayrıyım daha rahat tabiki böyle.Allah herkeze ev nasip etsin kiracılıkta zor:KK43:İçine atmak iyi değil sana diyorum ama bende içime atarım genelde:KK1:hiç iyi değil kendimize ediyoruz :KK20:Sakin ol canım içinede atmamaya çalış bak az kalmış evine geçersen herşey daha iyi olur boşver takma:KK34:

ayyy Allah kolaylıklar versin canım benim :KK52:

yumurtlaman yakın :KK34:
ben artık ateş bakmıyorum bıraktım :))

evet tatlım Allah kolaylık versin bana :)
ateş alışkanlık gibi oldu bana ya tatlım bakmadan duramıyorum :KK1:
bu arada ben giriyorum ara ara buraya ama çoğu konuyu okuyamıyorum sadece bana yazılanlara bakıyorum işim oluyor genelde
senin bu rahim filmi ne oldu sonuç nedir bana biraz anlatırmısın

evet tatlım Allah kolaylık versin bana :)
ateş alışkanlık gibi oldu bana ya tatlım bakmadan duramıyorum :KK1:
bu arada ben giriyorum ara ara buraya ama çoğu konuyu okuyamıyorum sadece bana yazılanlara bakıyorum işim oluyor genelde
senin bu rahim filmi ne oldu sonuç nedir bana biraz anlatırmısın

hiç sorma canım ben çok sabırlıyım hala doktora göstermedim 19 unda gelecekmiş mecburi hizmetle il dışında şu anda ve pazartesi ya da salı göstereceğim doktora...bende merak içindeyim...
ateşin harika düşüş yapmış sen bunu çok düşünme şimdi ama bu gün yarın önemli günler...

İnşallah canım bende kiradayım ama ayrıyım daha rahat tabiki böyle.Allah herkeze ev nasip etsin kiracılıkta zor:KK43:İçine atmak iyi değil sana diyorum ama bende içime atarım genelde:KK1:hiç iyi değil kendimize ediyoruz :KK20:Sakin ol canım içinede atmamaya çalış bak az kalmış evine geçersen herşey daha iyi olur boşver takma:KK34:

valla tatlım ev konusunda şanslıyım güzel bir ev yaptırıyorum ama ne fayda yine yan yana olacak evlerimiz kaçış yok istanbula taşınma durumları var kızıyla dua ediyorum inşallah öyle olur biraz kafayı dinlerim bende ama zor bir ihtimal deniz kenarını çok seviyor bakalım taşınmıycak evine deniz kenarında kirada kalacak bizim tarafımız yapılıyor zaten onunki askıda

ben hasta oldum yine:KK43:( boğazım ağrımaya başladı.ne çok hasta oluyorumya hamileliğimde hastalanmayım diyodum ama oldum işte.bugün okula gitmedim.sağlık ocağına gittm dr.sprey verdi içini okudum hamilelikte kullanılmaz diyo söyledim hamile olduğumu hatta baktı bil.dan kaçıncı haftadayım diye ama niye o spreyi verdi anlamadım.bide ateş olursa diye minoset verdi plus olmayanndan onu okudum kullanılırmış.ikisinide kullanmadım gerçi dr.mu arıcam benden habersiz ilaç kullanma demişti.doğal yollardan ne yapabilirm ki?

busmai nasıl oldun canm geçmişi okuyamadım gözlerim acıyo çok kalamıycam yatcam.

bicim,sen naptın rahim filmine ne dedi dr.a gittin mi?

cvr,sen nasılsın canm.

umarım herkes iyidir.öpüyorm hepinizi...
canm çok geçmiş olsun bende yeni atlattım.bitki çayı yap başka çare yok birde bol bol limonu kabuğuyla beraber ye.bana çok iyi geldi birde Turuncu demiştiki tarçın elma kabuğu ,ıhlamuru karıştırıp ta iç.en kısa zamanda düzelirsin inşaallah canım.bende nasıl olsun işte yarın doktora gidicem.sanırım kalp atışı için daha erken.ama zaman geçmek bilmiyor bir türlü :KK1::KK1:

aynen bildiğin gibiyim canım kırmızıları bekliyoruum ama gelmiyorlar 30. güne girdim... umarım uzun süre beklemem
canım sen son 3 ayın adetinde kaç günde bir oluyordun hatırlıyormusun.yani en son kaç günlere düşmüştü.

hayırlısı olsun canım benim yazını okudum ama yazamadım bende heyecanlanmıştım.Allah nasip ederse olacak tabiki

teşekkürler canım benim öptüm çok bende okuyacam meryem suresine başladım :) rabbim dualrımızı kabul eder inş.
Allah kabul etsin canım adet olursanda ,bitiminden sonra devam edersin .

slm kızlar ben yeniyim siz çok uzun zaman olmuş kaynaşalı ben pko lu olduğumu yeni öprendim ilaçlara başladım ama araştırınca çok kolay bişey olmadığını anladım 8 aylık evliyim 27 yaşındayım ve tarlusal flagyl ve diane 35 le tedaviye başladım çocuk için erken diye dr da bişey söylemedi ama pkolu çocuk sahibi olmak baya uğraştırıyo anladığı kadarıyla sizce yanlış mı yaptım hemen çocuk sahibi olmam mı gerekiyodu
canım tabiki 8 ay çok erken bir zaman hemende çocuk sahibi olabilme ihtimalin herzaman vat tabiki ama PKO gebe kalma sürecini uzatıyor.önemli olan düzenli yumurtlayabilmen benim tavsiyem şimdilik çocuk düşünmüyorsanda yumurtlamanı düzene koymaya bak.doğum kontrol haplarıyla değil ama.

canım farlutal kullanmayalı uzun zaman oldu hatırlamıyorum bile nasıl ve ne kadar içtiğimi, evde var farlutalım olmazsa onu kullanırım ama nedense hiç sevmiyorum o ilacı :S evde progestanımda var hamileyken vermişti doktor onuda kullanabilirim ama 200 mg lık var bende..hemen gelsin istiyorum en çabuk hangisiyle olursa onu kullanırım farketmez.. soğan suyuda yaptım niye gecikti anlamadım :26::26::26: soğan suyu yapıp adeti geciken varmı hiiiççç aramızdaaa :26::26::26:
canım soğan suyu ilk yaptığın ay adeti geciktirir.benimde ilk ay gecikmişti.

Yine hüsran....krmızılarla başbaşayım şu an. Gözlerim doluyor, ağlasam rahatlayacağım galiba...
canım üzüle üzüle üzülmemeyi öğreniyor insan .bu ağladığın günler seni güçlendirip istediğine biraz daha yaklaştırıyor emin ol.çok zor biliyorum ama sabret,Allah gönlüne göre versin.

dün akşamdan ve bugunden beri yürüken sağ kasıkda bişeyler batıyor bana galıba buay yumurtladım daha önce hiç böye olmamısım ben yaa yumurtladımmı acaba kızlarrrrrr:KK53::KK53::KK53::KK53: bu ayadan çok umutluyum ben yaaa:KK16: çalışmalara devam :)
canım akıntı kontrolü yapmıyormusun sen .ben sadece yumurtladığımı akıntıdan anlıyordum.hatta akıntı 3-4 gün sürdüğü için gün aşırı ilişki olursa tutacaktı.

kızlarrr bişisorucammm...ben günlük 850 mg bir tane glukofen içiyordumm...bi süredir 2 taneye çıkardım şimdi bitti alıcam yeni..1000mg lık alsam 2 tane içsem sorun olarmıı..böle içenler var dimii...??yakın arkadaşım gitti oda pkoluymuşş kız 55 kilo sabah akşam 1000 mg vermişşş...bende kiloda varr....bende sabah akşam 1000kullanayım diyorumm...daha işe yarar belkiii...bi paylaşmak istedimm...
canım ben 850 mg.günde 2 kez alıyordum.eğer adetlerin metforminle düzene girmediyse bende senin yerinde olsam 1000 mg alırdım. ama düzene girdiyse bence gerek yok canım.

danış tabi canım

Canım teşekkür ederim:KK16:Sen bana demiştin hani 17.gün başla duphastona 8 gün iç diye.Ben şimdi adet söktürsün diye 10 tablet içtim günde 2 kullandım.5 gün yani.Şimdi 10 tablet kaldı 5 günlük.8 gün içersem duphaston almam lazım değilmi?Neden 8 gün onu merak ettim ben 5 gün diye biliyordumda oyüzden sana danışayım dedim canım:KK34:Bu arada sen nasılsın ne var neyok canım az kaldı sonuçlarını almaya inşallh güzel çıkar sonucun:KK16:

hiç sorma canım ben çok sabırlıyım hala doktora göstermedim 19 unda gelecekmiş mecburi hizmetle il dışında şu anda ve pazartesi ya da salı göstereceğim doktora...bende merak içindeyim...
ateşin harika düşüş yapmış sen bunu çok düşünme şimdi ama bu gün yarın önemli günler...

merakım biraz acı çektin ya acaba tıkanıklık falanmı var neden acı çektin onu merak edyorum çünkü ben hiçbirşey anlamamıştım rahim şeklindendir belkide o kadar sıkıntılı geçmesi :44:
iki günde bir deniyorum hayatım dün gece vardı yarın gece olacak sorun olmaz dimi zaten şimdi fosur fosur uyuyor :KK1:

canm çok geçmiş olsun bende yeni atlattım.bitki çayı yap başka çare yok birde bol bol limonu kabuğuyla beraber ye.bana çok iyi geldi birde Turuncu demiştiki tarçın elma kabuğu ,ıhlamuru karıştırıp ta iç.en kısa zamanda düzelirsin inşaallah canım.bende nasıl olsun işte yarın doktora gidicem.sanırım kalp atışı için daha erken.ama zaman geçmek bilmiyor bir türlü :KK1::KK1:

canım sen son 3 ayın adetinde kaç günde bir oluyordun hatırlıyormusun.yani en son kaç günlere düşmüştü.

Allah kabul etsin canım adet olursanda ,bitiminden sonra devam edersin .

canım tabiki 8 ay çok erken bir zaman hemende çocuk sahibi olabilme ihtimalin herzaman vat tabiki ama PKO gebe kalma sürecini uzatıyor.önemli olan düzenli yumurtlayabilmen benim tavsiyem şimdilik çocuk düşünmüyorsanda yumurtlamanı düzene koymaya bak.doğum kontrol haplarıyla değil ama.

canım soğan suyu ilk yaptığın ay adeti geciktirir.benimde ilk ay gecikmişti.

canım üzüle üzüle üzülmemeyi öğreniyor insan .bu ağladığın günler seni güçlendirip istediğine biraz daha yaklaştırıyor emin ol.çok zor biliyorum ama sabret,Allah gönlüne göre versin.

canım akıntı kontrolü yapmıyormusun sen .ben sadece yumurtladığımı akıntıdan anlıyordum.hatta akıntı 3-4 gün sürdüğü için gün aşırı ilişki olursa tutacaktı.

canım ben 850 mg.günde 2 kez alıyordum.eğer adetlerin metforminle düzene girmediyse bende senin yerinde olsam 1000 mg alırdım. ama düzene girdiyse bence gerek yok canım.

Cvr hoşgeldin canım nasılsın?:KK16:Bende metformini 850 mg kullanıyorum günde 2 defa. 2 sene olmuştur kullanalı ama adetlerimi düzene sokmadı acaba bendemi 1000 mglık kullansam canım?:44:

canım sen iki senedir mi kullanıyorsun aaaaa :44: hiçbir şeye yaramadımı peki doktorun ne diyor bu konuda nasıl yaramaz yaa çok şaşırdımm :44:

Canım teşekkür ederim:KK16:Sen bana demiştin hani 17.gün başla duphastona 8 gün iç diye.Ben şimdi adet söktürsün diye 10 tablet içtim günde 2 kullandım.5 gün yani.Şimdi 10 tablet kaldı 5 günlük.8 gün içersem duphaston almam lazım değilmi?Neden 8 gün onu merak ettim ben 5 gün diye biliyordumda oyüzden sana danışayım dedim canım:KK34:Bu arada sen nasılsın ne var neyok canım az kaldı sonuçlarını almaya inşallh güzel çıkar sonucun:KK16:

8 gün dememin nedeni ilaca erken başlaman adet gecikmesinde 5 gün içilir çünkü zaten adet gecikmiş 5 günde içsen yeterli ama siklus ortasında başladın mı 8 hatta 10 gün bile içebilirsin... rahmi gebeliğe hazırlar bununla beraber 1 ayda regl olmanı sağlar...

merakım biraz acı çektin ya acaba tıkanıklık falanmı var neden acı çektin onu merak edyorum çünkü ben hiçbirşey anlamamıştım rahim şeklindendir belkide o kadar sıkıntılı geçmesi :44:
iki günde bir deniyorum hayatım dün gece vardı yarın gece olacak sorun olmaz dimi zaten şimdi fosur fosur uyuyor :KK1:

tabi canım gün aşırı ilişki yeterli... hatta öncesinde olması daha bile güzel çünkü o zaman sperm hazır bekliyor oluyor...onca yolu katetmesi gerekmiyor :) ben bu konuları önceden çok okumuştum meraktan hepsini biliyorum....

rahim şeklim farklı canım ondan acı çektim o kadar ama nasıl bir farklılık olduğunu doktor diyecek bakalım hayırlısı....

Son düzenleme:
Cvr hoşgeldin canım nasılsın?:KK16:Bende metformini 850 mg kullanıyorum günde 2 defa. 2 sene olmuştur kullanalı ama adetlerimi düzene sokmadı acaba bendemi 1000 mglık kullansam canım?:44:
hoşbulduk canım 2 sene çok uzun zaman canım düzene girmesi gerekirdi bence sen 1000 mg alabilirsin.yani ben senin yerinde olsam 1000 mg sabah akşam kesin alırdım.günde 2-2,5 LT suyunu içmeyi ihmal etme canım.aslında senin endokrin uzmanı da mg .ı yükseltebilirdi. Biricikte 1000 mg içiyordu .

X