Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi aşılar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

mavice

öylesineee ;)
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2007
3.168
0
45
bugün 3 aylık oğlumun ilk aşılarını yaptırdık. ateş yapmasın diye özel almak istedim. ama doktorumuz gereksiz olduğunu söyledi. bebişi olanlarında bilgisine sunulur. bu aşılar sağlık bakanlığı tarafından bir sürü testten geçiriliyormuş. diğerlerine güvence veremem çünkü ithal dedi. herkese sevgiler
:emir_bebek:

bugün 3 aylık oğlumun ilk aşılarını yaptırdık. ateş yapmasın diye özel almak istedim. ama doktorumuz gereksiz olduğunu söyledi. bebişi olanlarında bilgisine sunulur. bu aşılar sağlık bakanlığı tarafından bir sürü testten geçiriliyormuş. diğerlerine güvence veremem çünkü ithal dedi. herkese sevgiler
:emir_bebek:

geçmiş olsun :nazar: maaşallah bebişin çok tatlı...ben ateşten çok korkuyorum ve özel hastenede yaptırdım 5li karma ücretide yaklaşık 50 ytl di.yinede sabaha kadar başında bekledim çok şükür ateş yapmadı.benim kızımda bugün 7 aylık oldu biz şimdilik ara verdik aşılmız 12.ayda. görüşmek üzere

bende kızıma özel aşı yaptırdım ama çok şükür hiç ateş yapmadı.çokta memnun kaldım.ama tabii sen yinede doktorunun tavsiyesine uyabilirsin canım

yaptırdım canım çok şükür ateş yapmadı tam tersine iki gündür çok uslu. saol saol

yaptırdım canım çok şükür ateş yapmadı tam tersine iki gündür çok uslu. saol saol

teşekkür ederim canım geçti çok şükür ateş felanda yapmadı. tam aksine iki gündür çok uslu ilgin için saol

ben 1 yaşına kadar özel aşı yaptırmadım arkadaşlar.devlet aşıları eteş yapar ben sabaha kadar uyumazdım.

canım ya bende ilk oğlumda çok çektim bu aşılardan. ama bu bücür sekiz aylık doğdu ama maşallah dirençli çıktı. çocuğun direnci çok önemli. bünye meselesi yani. senin yavrunada sağlık diliyorum.

bende kararsızım bu konuda napsam diye bebegim 32 günlük daha ama bir daha ki ay napcam kara kara düşünüyom.....

kızlar bende oğlumun son karmasında ithal yaptırdım diğerlerinde hem ateş hem ağrı yapmıştı ama ithalde öle olmadı bende dr. tavsiyesiyle yaptırdım çok şükürki ben atlattım onları ama belki bilmeyenimiz vardır diye sölüyorum menenjit aşısını mutlaka yaptırın

kızlar bende oğlumun son karmasında ithal yaptırdım diğerlerinde hem ateş hem ağrı yapmıştı ama ithalde öle olmadı bende dr. tavsiyesiyle yaptırdım çok şükürki ben atlattım onları ama belki bilmeyenimiz vardır diye sölüyorum menenjit aşısını mutlaka yaptırın

canım menenjit aşısını zaten sağlık ocaklarında yapmıyorlarmı ilk oğluşumda yoktu ama artık yapılıyormuş değilmi? ateş ağrı olayına gelince doktor dediki ithallerde yapabilir ama sağlık ocaklarının yaptığı aşının ağrı ve ateş yapma şansı%5 ise ithallerin%1 dir dedi bizde sağlık ocağında yaptırdık. neyseki ağrıda ateşte yapmadı. ama benimkine yapmadı diye başkasına yapmıyacak diye bi kaide yok yani tercih meselesi. sevgiler:1hug::enbuyukkk:

benim oğlumda bugün aşı oldu 3 aylık ama bilmiyorum ateşi olur mu diğer ay 3aşı oldu çok şükür ateşi olmamıştı inş bugünde olmaz

Ben hep özel hastanede yaptırıyorum ve muhtemelen ithal aşı kullanıyorlar. Bu güne kadar yapılan aşıların hiç birinde ateş ve huysuzluk yapmadı. Ama bu belkide çocuktan çocuğa değişiklik gösteriyordur. Karar sizin tabiki.

oğlumun doktoru çok ünlü bir profesör olmasına rağmen kabakulak aşısından kabakulak oldu...milyonda bir ihtimal olsa da bu tür şeyler olabiliyor...ben gene de doktorumuza güvenerek tüm aşılarını yaptırdım...

hatta o zamanlar yapılıp yapılmaması tartışılan Hepatit B aşılarını da yaptırdım...Hepatit B aşısını uygulayan ilklerdeniz...yıllar sonra okullarda kampanya ile hepatit b aşısı yapılmaya başlandı.

çocuktan çocuğa ateşlenme yapabilir ve hatta oğluma olduğu gibi aşıdan hastalanabilir...

ama olsun ne olacak ki, herşey kontrol altında olduktan sonra korkmaya gerek yok.

canım menenjit aşısını zaten sağlık ocaklarında yapmıyorlarmı ilk oğluşumda yoktu ama artık yapılıyormuş değilmi? ateş ağrı olayına gelince doktor dediki ithallerde yapabilir ama sağlık ocaklarının yaptığı aşının ağrı ve ateş yapma şansı%5 ise ithallerin%1 dir dedi bizde sağlık ocağında yaptırdık. neyseki ağrıda ateşte yapmadı. ama benimkine yapmadı diye başkasına yapmıyacak diye bi kaide yok yani tercih meselesi. sevgiler:1hug::enbuyukkk:

mavicem aşınıların yan tesiri ateşlenmedir....bu çok dığal ve beklenen birşey...önemli olan ateşlendiği zaman ne yapacağımızı bilmemiz...eğer çocuğumuz ateşlendiği zaman ne yapacağımızı biliyorsak korkacak en ufak bir şey yok...

yalnız aşıdan ateşlenmeyebilir de çocuklar...biz annelerin ateşlenmeye karşı her daim hazırlı olmamız lazım...

oğlum 3 aylıkken ilk hastalanmasın da ateşi gece yarısından sonra çok yükseldi...tek başımayım bir yandan ağlıyorum bir yandan da ne yapacağımı düşünüyorum çaresizlik içinde aklıma saat çok geç olmasına doktorumuzu aramak geldi...Allah binbir kere razı olsun bana telefonda çok moral verdi ve paniğimi atlatıp direktiflerini yapmamı sağlayarak oğlumun ateşini kontrol altına aldırdı...

hastaneye acile götürmeme kesinlikle karşı çıktı...aynen şöyle dedi "kızım şimdi bu saatte acilde asistan bir doktor kaş yapayım derken göz çıkartır, şu an senden başka hiç kimse senin baktığın kadar iyi bakamaz bebeğine" dedi...

ateşten den korkmayın ateşlendiği zaman ne yapacağınızı bilememekten korkun diye tavsiye ediyorum acizane.

sarduşum ben bu konuyu unuttuydum yaaa:eek:

hepait b evet ama diğer özel aşıları yaptırmadım evet aşıların bazen böyle yan tesirleri olabiliyo kızamık aşısından sonra kızamık olanlar gibi

renk vermişsin buraya öpüyorum seni bidenemmmm

X