Beta HCG

etki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
16
0
45
MEHHABA KIZLARR!!!!

Öncelikle bu samimi platform icin hepinize tesekkur ederim. :enbuyukkk:Bu kadar gec tanısmak istemezdim gercekten.İnsallah acemiliğimi bir an once telafi ederim..
size sunu sormak istiyorum ;
dollenmeden kac dun sonra kanda beta hcg yukselir?

10 gün en azından beklemelisin bence çünkü 4 -5 gün civarı tüplerdeki yolculukları sürüyor rahime düşmeden önce diye biliyorum

dollenmeden sonra degil canim implantasyon yani bebegin rahime tam olarak yerlesmesinden sonra bhcg 10 olur ve her iki gunde bir 2 katina cikar!!!

Canım bence beklediğin adet gününde yaptır en kesin sonucu o zaman alırsın inşallah Allah gönlüne göre verir

tesekkur ederim kızlarr...
21 günümde progesteron icin kan verdim bu arada beta hcg de yaptırdım ama sonuc negatifti...Bu ay icin hala umut olup olmadıgını merak ediyorum.Ayrıca iki aydır galiba 14 degil 18. gunde ovulasyon oluyorum....Bu durumda az olsa ihtimal var sanırım........
Umarım bende dahil isteyen herkes bu guzel duyguyu hissseder.....

progesteron testin kaç çıktı canım.yumurtlama olup olmadığı orda belli oluyo

Canım bence beklediğin adet gününde yaptır en kesin sonucu o zaman alırsın inşallah Allah gönlüne göre verir

17 kasımda bir ayım tamamlandı ve adet olmamanın sevinciyle (2 gün gecikme)bu sabah idrar testi yaptım.gecikme az mı erkenmi yaptım yada ne bileyim moralim çok bozuldu.öyle böyle değil sanki heyecanım umudum ne bileyim hepsi uçtu bir anda .duphastonu bu ay ikinci kez kullanıyorum ilkinde hamilelik şansım yoktu zaten ve 28 günde tamamlanmıştı siklus.diğer adetim başlamışdı şimdi yani bu ay ise gecikme olunca duphastona rağmen ümitli olmalımıyım ilerde kan testi yaptırmak için acaba ?(27 sinde yapılsa beta hcg kesin sonuç alırmıyım 10 gün gecikme yetmezmi) bir dk güzel düşünmeye çalışsam ikinci dakika ümitsizliğe kapılma arasında vakit geçiremiyorum.hergün kaç defa ayın kaçı diye düşünmek vs..yeni yıla bebiş haberi alarak girmek çok istiyorum.testleri tek başıma yapıp defalarca hayal kırıklığına uğramak istemiyorum.:sm_confused:ne yapmalıyım?:uhm: :a015:

kimse yok mu? birde kasım değil aralık diye düzeltmem gerekliydi yanlış yazmışım neysefisfisfis

beta hcg adetinden bir iki gün önce bile çıkar adetinin günündede yaptırabilirsin bir kaç gün kalada ama idrardan yapılan gebelik testinde çıkmayabilir onda biraz geçmesi gerekebilir.

progesteron 24.gün 14.5 cıktı... yorum yaparmısınız

selam canım,progesteron testi adetin 21. günü yapılır ve amacı yumurtlamanın kesin olarak olup olmadığını anlamak için.. sen 24. gün yaptırmışın belki doktorun öyle uygun gördü bilemiycem.. 14,5 iyi yumurtlaman olmuş ama bu hamile olduğun anlamına gelmez.. gebelik testi bhcg'dir gebeliği merak ediyorsan bu aralar bu testden yaptır..

cok tesekkur ederim yorumlar için..bayram diye bir türlü konsanter olup yazamadım işin aslı şöyle
...progestronu 21.günündede yaptırmıştim 8.5 cıkmıştı..
24.günde ise 14.5 oldu.. bana göre 16-18 .gün de yumurtladım.
24.günde betahcg negatifti....
Şu an 30. gündeyim fakat tık yokk.......
ne düşüneyim bilemiyorummmm

merhaba arkadaşlar ben adetime 9 gün kala kan testi yaptırdım ve negatif çıktı. sizce beklemeli miyim? yanılma payı var mı?

Arkadaşlar ben kan testimi adetimden 1 gün önce yaptırdım yani 25 ocak ta 100 bhcg,sonra bugün yaptırdım(28 ocak)177 bhcg, son sat:22 aralık 2009,35 günde bir adet oluyorum.Doktor bana büyük ihtimalle kimyasal gebelik dedi.Pazartesi gel tekrar kan tahlili yaptır ultrasona sokalım dedi sizce kimyasal gebelik mi benim gibi olan arkadaşlar varmı birden artış olurmu ?

X