32haftada alınan iş görmezlik raporu hakkında bilgisi olan paylaşsın lütfen..

G

gLLcNN

Ziyaretçi
kızlar 32. haftamıza az kaldı. ve çalışan hamişlerin izinli sayılabilmesi için 32+0da iş görmezlik raporu alması gerekiyormuş. ve araştırdığım kadarıyla özel hastaneden alınan raporlar gecersiz sayılıyormuş.devlet doğum ödeneği çıkartmıyormuş. devlet yada ssk hastanelerinden almak şartmış.bi de 31+6da bile rapor yazmıyorlarmış.illa 32+0 olması şart. ama ne tür evraklar lazım ve son adet tarihimize göre mi, yoksa ultrasonda cıkan haftamıza göremi gideceğiz ondan emin olamıyorum açıkçası. sizin bu konu hakkında bilginiz var mı? lütfen paylaşırmısınız? :enbuyukkk:

bilgilerini paylaştıgın için teşekkür ederim canım. sen 37.haftaya kadar çalışabilir kağıdı aldıgın zaman çalıştıgın haftalar dogumdan sonraki iznine ilave edilecekmi? off kafam hala karışık benim çünkü özel hastane raporu geçerli ama ozaman ödenek vermiyor devlet diyor bazılarıda. ben en iyisi seninde söylediğin gibi sigorta müdürlüğünü arayayım. en net bilgiyi onlardan alırım. bende kadıköy sigorta müdürlüğüne bağlıyım.bakalım orada kabul ediyorlarmı?
zaten günler yaklaştıkca heyecan cogalıyor birde bu rapor için koşturuyoruz. rabbim hayırlısıyla sağlıklı bi şekilde kucağımıza almayı nasip eder inşallah bebeklerimizi.. :nazar:

kadıköy ssk müdürlüğünü aradım. ssk ile anlaşmalı olan özel hastanelerin raporları geçerli oluyomuş. ayrıca bu raporlara ödenekte çıkartıyorlarmış. haberiniz olsun diye söylüyorum kızlar. ben yarın kontrole gidicem doktoruma. raporumuda cıkartıcam. ssk müdürlüğüne teslim edicekmişim raporumu. ödenek alabilmek için. yarınki yeni bilgilerimide aktarırım size. bana kimse yardımcı olmadı bu konuda. ben kendi cabalarımla ögrendim. ama ben size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..

kadıköy ssk müdürlüğünü aradım. ssk ile anlaşmalı olan özel hastanelerin raporları geçerli oluyomuş. ayrıca bu raporlara ödenekte çıkartıyorlarmış. haberiniz olsun diye söylüyorum kızlar. ben yarın kontrole gidicem doktoruma. raporumuda cıkartıcam. ssk müdürlüğüne teslim edicekmişim raporumu. ödenek alabilmek için. yarınki yeni bilgilerimide aktarırım size. bana kimse yardımcı olmadı bu konuda. ben kendi cabalarımla ögrendim. ama ben size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..

canım çok sağol verdiğin bilgiler çok işime yaradı. bende kadıköy ssk ya bağlıyım. senin yazını okuduktan sonra aramama gerek kalmadı. bu arada şirketin ssk müdürlüğüne teslim etmiyormu raporu illaki kendimizin mi vermesi gerekiyormuş. ben 37. haftaya kadar çalışabilir raporumu ssk ile anlaşmalı özel hastaneden aldım ama şirketim kendilerine raporu iletmem istedi. sanırım onlar gönderecekler.

şirketin muhasebesini de ben tutuyorum zaten işin entresan kısmı:) kendi işimi kendim göreceğim anlayacağın. ya bende düşünüyorum acaba 37.haftaya kadar çalışabilir kağıdımı alsam yoksa işimi bıraksam diye.ama kim görse sen hala çalışıyormusun diyor bana. bilmiyorum karar veremedim. bugece eşime fikrini soracagım son kez. yarın kontrolüm var gitmişken raporumu da alırım. aramızda 5 gün var sen dayanabilecekmisin 37.haftaya kadar çalışmaya? kilo ve rahatsızlık ne durumda? ben cesaret edemiyorum aslında :çok üzgünüm:

şirketin muhasebesini de ben tutuyorum zaten işin entresan kısmı:) kendi işimi kendim göreceğim anlayacağın. ya bende düşünüyorum acaba 37.haftaya kadar çalışabilir kağıdımı alsam yoksa işimi bıraksam diye.ama kim görse sen hala çalışıyormusun diyor bana. bilmiyorum karar veremedim. bugece eşime fikrini soracagım son kez. yarın kontrolüm var gitmişken raporumu da alırım. aramızda 5 gün var sen dayanabilecekmisin 37.haftaya kadar çalışmaya? kilo ve rahatsızlık ne durumda? ben cesaret edemiyorum aslında :çok üzgünüm:[/QUOTE

benim geçen hafta kontrolüm vardı. Maşallah oğluşumunda benimde sağlığımız gayet iyiymiş. oğluşum 2050 gr olmuş:)) doktorum çalışmamda bir mahsur görmedi ama ben 35. haftamda ayrılacağım. 37. haftaya kadar raporu yazıyorlar ama sen kendini rahatsız hissedersen istediğin zaman zaten geçici iş görememezlik raporu alıp ayrılabiliyorsun çalıştığın kadar günde doğum sonrasına ekleniyor. sende yarınki kontrolünde doktorunla bir görüş bir problem yok derse çalışabildiğin kadar çalış bence doğum sonrasına ne kadar kalırsa o kadar iyi bence. ben 35 .haftamda ayrılacağım o şekilde karar verdim çünkü evdede yapmam gereken işler var. yoğun çalıştığım için şuan ilgilenemiyorum hepsini raporlu olduğum zamana bıraktım....

sayazcım 32. haftadan sonra normalde doguma 8hafta kalıyor ama benim doktorum 2hafta önce gözüküyor dogumun dedi.yani benim 6haftam kalmıs doktorumun söyledigine göre. ve 6hafta içinde anca eksiklerimi tamamlarım diye düşünüyorum ben. aslında bende 34.haftama kadar çalışmak zorunda kalacagım büyük ihtimalle. ama yinede olur da işe çalışacak gücü kendimde bulamazsam diye düşünmüyor değilim. bakalım yarın bi konuşayımda doktorumla. çalış mı dicek çık mı dicek görcez..

kızlar ben de 32+0 da 5 hafta daha çalışabilir raporu aldım.Bugün kontrolüm vardı herşey yolunda,kendimi de iyi hissediyorum.Sanırım iki hafta daha çalışacam ama hiç belli olmaz.Ne zaman haftaya perşembe tekrar gidecem.Ayrıl dediği gün ayrılacam

kızlar ben de 32+0 da 5 hafta daha çalışabilir raporu aldım.Bugün kontrolüm vardı herşey yolunda,kendimi de iyi hissediyorum.Sanırım iki hafta daha çalışacam ama hiç belli olmaz.Ne zaman haftaya perşembe tekrar gidecem.Ayrıl dediği gün ayrılacam

canım nasılsın
ösledim seni
bebiş kocaman olmuş
ikiniz de iyisinizdir umarım...

koalam benim iyiyim canım sen napıyosun nasılsın?Kızın olacak demek,çokk sevindim.Benim de 35-40günüm var gün sayıyoruz.Ben de seni ösledim canım.Arada girebiliyorum artık,eskisi kadar değil.Çokkkk öpüyürum seni kendine ve bebişine iyi bak canım...

bende bugün gittim kontrole herşey yolunda.bebişim kocaman olmuş.esniyodu.uyuku gelmişti belliki. hersey yolunda olsugu için fikrimi değiştirdim.rapor almadım.37.haftaya kadar çalışabilir belgesi aldım.ama en geç 35.haftamda alıcam raporumu.işyerinde işlerimi bitiremedim daha malum yılbaşına denk geldi en az ocak 15e kadar buralardayım mecburen..

bende çalışabilir raporu aldım.bunu almadığımız takdirde bu 5 haftalık izni doğum sonrasına aktaramıyormuşuz.

bende çalışabilir raporu aldım.bunu almadığımız takdirde bu 5 haftalık izni doğum sonrasına aktaramıyormuşuz.

evet canım öyleymiş.o belge senin güvencen yani. ama şöyle bişey var belki doktorlarınız söylemiştir. 5haftalık calısabilir belgesi aldın diye 5hafta bitene kadar calısmak zorunda değilsin. ne zaman istersen doktora gidip rapor alabilirsin. çalışabilir kağıdının tarihiyle rapor tarihinin arasındaki gün kadar dogumdan sonraki iznine ekliyorlar. bana doktorum dedi istersen yarın gel rapor al. canın ne zaman isterse dedi.

X