Maske Tarifleri Maden suyu ve limonla sivilcelere son

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

ferday

Guru
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
492
3
arkadaşlar bu tarife bir sitede karşılaştım.denemekte yarar var bence zaten maden suyu ve limonun cilde zarar verme gibi bir durumu yok biliyorsunuz.aksine faydalı.
denemek isteyenler buyrun

maden suyunun içine yarım limonu sıkın,buz kaplarına maden suyunu dökün donduktan sonra her gün bir tane buzu yüzünüzde gezdirin..maden suyunun içindeki limon sivilceleri kuruturken maden suyuda gözeneklerinizi kapatacak ..

ben bir kaç gün denedim fakat daha sonra bıraktım..fakat soğuk buz kalıbını yüzünde gezdirdiğinde doku altı kanaması yapabiliyormuş ve buda kanama olan bölgede kırmızılığa sebep oluyormuş..o yüzden korkuyorum kızlar açıkcası devam etmeye fakat aslında düzenli olarak yapmak istiyorum..

evet bence de işe yarar limon ve maden suyu ancak cilt kuru ve hassassa ciddi derecede tahriş oluşabilir lütfen dikkatli olun uygulerken cilt tipinize göre bişiler uygulayın...yerimsenibenyerimseniben

canım benim ben bu tarifi yağlı ciltlere öneriyorum limon cildin yağını alır maden suyuda içindeki minerallerle cilde can verir buz kalıbı yapmaya gerek yok
sabah akşam yapabilirsiniz
kuru ciltler sadece maden suyu kullanabilir

benden söylemesi

maden suyunu bende duymustum ama tv.de izledim cildiye uzmanımıydı ne anlatıyodu yüze sürülen maden suyunun cilde hiç bi yararı olmayacagını sölüodu bnde yapmadım,limonda yüzümü cok kızartıyo ondan sürmüom hiç

yaaa ben de yapmaya başlamıştım aslında cildim kuru ama sanki allık bölgemdeki gözenekler biraz açık gibi gelmişti kuru ciltte gözenek açık olmazmış hay allahım hala anlayamadım şu cildimi neyse ben bırakayım bari şunu ya çünkü cildim kırış kırış oldu gibi sanırım yağını aldığından

yaaa ben de yapmaya başlamıştım aslında cildim kuru ama sanki allık bölgemdeki gözenekler biraz açık gibi gelmişti kuru ciltte gözenek açık olmazmış hay allahım hala anlayamadım şu cildimi neyse ben bırakayım bari şunu ya çünkü cildim kırış kırış oldu gibi sanırım yağını aldığından

kartanesi canım maden suyu mineral ve vitamin var niye kurutsun cildi sen onu yap yüzün kurusun üstüne nemlendirici sür bak bakalım cildin nasıl oluyo

ben yıllardır cildim yağlı diye nemlendirici kullanmadım ne büyük hata yapmışım halbuki her cildin neme ihtiyacı var
ben habire kurutmaya çalıştım ama artık avene clenance diye yağlı ciltler için bi nemlendiricisi var onu kullanıcam

ya canım bilmiyorum ama cildim bi acaip oldu gibi geldi bana böyle derim kırışıyo gibi mimik falan yapınca ne bileyim anlatamadım ama işte kurumadı da ama acaba dedim bundan mı oluyo nemlendirici kullanmadan yapamam zaten hemen kurur cildim sürekli sürüyorum sanki yağını yitirdi iyice limondan kaynaklanıyo olabilir mi acaba

arkadaşlar bu tarife bir sitede karşılaştım.denemekte yarar var bence zaten maden suyu ve limonun cilde zarar verme gibi bir durumu yok biliyorsunuz.aksine faydalı.
denemek isteyenler buyrun

maden suyunun içine yarım limonu sıkın,buz kaplarına maden suyunu dökün donduktan sonra her gün bir tane buzu yüzünüzde gezdirin..maden suyunun içindeki limon sivilceleri kuruturken maden suyuda gözeneklerinizi kapatacak ..

arkadaşım bende denesem olurmu cildim kuru ama o kadar sivilce var ki özellikle çenemde ya elimde durmuyor ounuyorum bu kez de iz kalacak ne yapmalıyım banada yardım denesem olurmuy ki:çok üzgünüm::çok üzgünüm:çok sinir olyuorum bu duru ma

ya canım bilmiyorum ama cildim bi acaip oldu gibi geldi bana böyle derim kırışıyo gibi mimik falan yapınca ne bileyim anlatamadım ama işte kurumadı da ama acaba dedim bundan mı oluyo nemlendirici kullanmadan yapamam zaten hemen kurur cildim sürekli sürüyorum sanki yağını yitirdi iyice limondan kaynaklanıyo olabilir mi acaba

senin cildin kuruysa limondan uzak dur o yağlı ciltler için
sen nemlendirici maskeler var
onlardan yap salatalık cildin için süper olabilir mesela

evet bıraktım ben de zaten cildimin tüm yağını aldı sanırım allahım yaşlanıyodum kendi ellerimler elastikiyetini kaybetti cildim ayva çekirdeği de sürüyordum hergün ama onun öyle bi etkisi yok sanırım

ben zaten gülsuyunu tonik olarak kullanıyorum ve sürekli nemlendirici kullanırım çünkü cildim hemen kuruyo ama maden suyuna gül suyu koyayım da cildim hem minarel de almış olsun bari

kullanan var mı ?? sivilcelerine iyi gelen yok mu ?? ben de deniyim benm cildim çok yağlı ve sivilceli

canımcım karma cilt tipine sahipsindir o zaman:1hug:

arkadaşım bende denesem olurmu cildim kuru ama o kadar sivilce var ki özellikle çenemde ya elimde durmuyor ounuyorum bu kez de iz kalacak ne yapmalıyım banada yardım denesem olurmuy ki:çok üzgünüm::çok üzgünüm:çok sinir olyuorum bu duru ma

canım ben bir şişe maden suyunu kalıplara paylaştırıorm her kalıba üç damla limon sıkıorm ve salatalığın kabuklarını rendeleyip kalıplara pay ediorm kalan salatalığı da yiyorum hem içten hem dıştan destek yani sabahları da bu buzlarla ferahlıorm yüzümde gezdirip kuruyunca biraz da bekliorm sonra yıkıorm malum kuru bi cildim var sonra kaşıntı yapıo ondan yıkamamm gerekio yumuşacık oluo cildim tavsiye ederimŞeniz

Benden size tavsiye maden suyunun gazını alın :1closedeyes:
Deneme yanılma yöntemiyle ve sitedeki arkadaşların fikirleriyle anladım ki yanaklarımda oluşan soyukluk maden suyunun gazını almadan cildime uyguladıgım içinmiş :dilcikar:
Tavsiyem dikkatli olun :lepi:

ben bu yöntemi karbonat ve limonla yapıyordum bi zararı olmadı ama inanılmaz faydası oldud a diyemem ama denemenizi tavsiye ederim sonuçta herkesde farklı etki gösteriyor

Arkadaşlar karma ve yağlı bi cildi olan kesinlikle yapsın. Cildim o kadar kötüydü ki sivilce gibi fısır fısır birşetler olmuştu.çok moralim bozuluyordu. Yaptım sadece bu 3.günüm hafif bi azalma oldu.bu sivilceler biraz zaman alan birşey ama bu formul kesinlikle güzel birşey tavsiye ederim.ve hiç bir zararı da yok. Güzellik uzmanları da öneriyor. Biraz sabredin sabah ve akşam yüzünüze düzenli kullanın değişimi fark edeceksiniz.:KK49::KK49::KK49:

X