Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesi-Saçını Sabunla yıkayanların yorumları?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

ferday

Guru
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
492
3
evet arkadaşlar yalnış anlamadınız şampuan kullanmayı bir haftadır bıraktım.Bunun yerine aktardan sabun aldım onu kullanıyorum.sonuç mu süper.Arkadaşlar benim saçlarım geç uzuyordu,dökülüyordu ve cansızdı.geçenlerde aktardan içerisinde zeytinyağı,susam yağı,sinameki,çökeltilmiş kükürt,terebentin,meyan kökü,kostik ve su olan sabun aldım.Ayrıca saçlarım çok kuru ve boyalıydı.
sabunun kokusu çok iyi değil.ilk yıkamada saçlarım kazık gibi oldu.zor tarandı v matlaştı.Ama inanın artık tam tersi ve gerçekten canlandıinanıyorum ki çok daha iyi olacak.
Bütün saç tipleri için var.Tavsiye ederim.Gelişmelerden de haberdar edecem.

Ferday bu dediğin sabun heryerde bulunurmu ??Bir ismi varmı acaba senin açlarındaki asıl problem neydi??Ben mesela az olmasından ve cansız olmasından şikayetçiyim bunlarada iyi gelirmi acaba??

Ferday bu dediğin sabun heryerde bulunurmu ??Bir ismi varmı acaba senin açlarındaki asıl problem neydi??Ben mesela az olmasından ve cansız olmasından şikayetçiyim bunlarada iyi gelirmi acaba??

canım aktardan aldım zeytinyağlı sabun deyince verdi.

canım aktardan aldım zeytinyağlı sabun deyince verdi.

Hımm sağol canım bende kullanıyorum ama yeşil sabun diyerekten alıyorum seninkini rengi yeşilmi?? Bende sadece şampuan kullanmıyorum yok kafamda saç denen bişey kalmıyor:1no2::1no2:

Hımm sağol canım bende kullanıyorum ama yeşil sabun diyerekten alıyorum seninkini rengi yeşilmi?? Bende sadece şampuan kullanmıyorum yok kafamda saç denen bişey kalmıyor:1no2::1no2:

Canım benimki de yeşil renkli.Valla sonuç iyi devam ederse şampuanı tamamen çıkaracam hayatımdan.

Yalnız bu sabun saçı çabuk yağlandırıyo Ferday ben bu sabunu yaklaşık 2 senedir kullanıyorum..En sonda çok sertleştirmesin diye biraz şampuan kullanıyorum o da avonun bitkisel şampuanlarından ancak böyle..Direkt sabun kullanırsam saçlarım çok cılız ve hacimsiz görünüyo..senin saçlarında benimkiler gibi ince telli ve seyrekmi???

Yalnız bu sabun saçı çabuk yağlandırıyo Ferday ben bu sabunu yaklaşık 2 senedir kullanıyorum..En sonda çok sertleştirmesin diye biraz şampuan kullanıyorum o da avonun bitkisel şampuanlarından ancak böyle..Direkt sabun kullanırsam saçlarım çok cılız ve hacimsiz görünüyo..senin saçlarında benimkiler gibi ince telli ve seyrekmi???

canım benimkiler kalın telli gür olmasada biraz sık.Şuan memnunum.ilerde ne olur bilmiyorum.şöyle bir ay kullanayım bakalım tam sonucu sanırım o zaman alırım.

canım benimkiler kalın telli gür olmasada biraz sık.Şuan memnunum.ilerde ne olur bilmiyorum.şöyle bir ay kullanayım bakalım tam sonucu sanırım o zaman alırım.

İyi ya çok güzel peki bu sabunu ne amaçla kullanıyorsun??fisfisfis

canım ben saçlar çok dökülüyor,kırık,nemsiz,geç uzuyor,cansız bu nedenlerden dolayı kullanıyom inşallah daha iyi olacak diye umut ediyorum.

Hımm anladım inşallah sonuç alırsın canım dediğim gibi ben yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ve çok memnunum alıştığımdan direk şampuan kullanıyorum(kötü de oluyor zaten) onu kesinlikle kullanırım..bakalım sonuçlarını yaz..Sadece biraz çabuk yağlandırıyor o kadar onun dışında gerçekten çok iyyiia.s

Yeşil sabunu kaç kez kullanınca o ilk kullanmadaki taranmaz durum geçiyor. Küçükken onunla yıkanırdık. Büyüdükçe şampuanlar girdi hayatımıza. Birinde tekrar kullanayım dedim saçımda bir tabaka oluşturdu, kuruttuğumda tarağımın içinde bulaşık bıraktı, şampuanlasam da tam temizleyemedim. İşe yaraması ya da saçın alışması için kaç yıkama gerekiyor. Saçlarım uzun, göğsümün hizasında, gür ve kalın tellidir.

Yeşil sabunu kaç kez kullanınca o ilk kullanmadaki taranmaz durum geçiyor. Küçükken onunla yıkanırdık. Büyüdükçe şampuanlar girdi hayatımıza. Birinde tekrar kullanayım dedim saçımda bir tabaka oluşturdu, kuruttuğumda tarağımın içinde bulaşık bıraktı, şampuanlasam da tam temizleyemedim. İşe yaraması ya da saçın alışması için kaç yıkama gerekiyor. Saçlarım uzun, göğsümün hizasında, gür ve kalın tellidir.

canım ben yaklaşık iki haftadır yıkıyorum.Haftada 2-3 kez yıkanıyorum.İlk yıkamamda gerçektende de saçım biraz zor taranıyordu ama inanın 2. ve sonrki durumlarda bu sorun kalmadı ve benim saçlarım kuru olmasına rağmen yumuşacık yaptı. Şampuanı da tamamen bıraktım.

cnm bişey sormak istiyorum sana sabun yağlandırıyo demişsin ciddi misin?sabun çünkü yağlandırmaz aksine kurutur diye biliyorum merak ettim cidden.bu arada ben de sizin gibi şampuan kullanımını çok azalttım sabun kullanıyorum bende sabun kullandığım zaman saçlarım daha hacimli oluyo.benim saç da senin gibi aynen ince telli ve seyrek çok kötü bi durum gerçekten hiç şekil almıyo az görünmesi de cabası:KK43: ben defneli bi sabun kullanıyorum artık şampuanı çok çok az kullanıcam.

hacışakirde kullana bilirsiniz pek sert yapmıyo annem 55 yaşında ve saçları benimkinin 3 katı sabun kullandıktan sonra çok azıcık şampuan oyuyo hele teyzemi görseniz aslan yelesi mübarek oda annemden daha yaşlı kuaförler gene senmi geldin diyo saçını kesmek için gittiginde ..Oda kil kullanıyo

hacışakirde kullana bilirsiniz pek sert yapmıyo annem 55 yaşında ve saçları benimkinin 3 katı sabun kullandıktan sonra çok azıcık şampuan oyuyo hele teyzemi görseniz aslan yelesi mübarek oda annemden daha yaşlı kuaförler gene senmi geldin diyo saçını kesmek için gittiginde ..Oda kil kullanıyo

canım ben artık doğal olan şeylerin kesinlikle çok daha iyi olduğuna inandım.Senin de söylediğin gibi sabun,kil gibi şeyler şampuanlardan çok daha iyi.

canım ben artık doğal olan şeylerin kesinlikle çok daha iyi olduğuna inandım.Senin de söylediğin gibi sabun,kil gibi şeyler şampuanlardan çok daha iyi.

tabikide arkadaşlar evet şampuan bi süreligine daha güzel bi görüntü verebilir ama
sonrası geçekten kötü oluyor saçı döküyor yıpratıyorr vs

cnm teyzen kili nerde buluyo yani nerelerde satılıyor?bir de nasıl kullanıyo acaba saçına?

hım canım kil hem uzattırıyo hem gürleştiriyo teyzem uzamasından şikayettiçi artık
pek süsünepüsüne düşkün degildir

canım bi tane komşusumu ne varmış dagdan getitiriyomuş
unutma aktarlarda satılan yeşil kilin içinde kreç var semsert yapıyo
kahve rengi olanlardan alcak kahve ve keçe rengi olcak
yeşil renklisi igrenç.

macun kıvamına geliceye kadar sıcak su koycan saça köklerine sürceksin yrım saat bekletcen

X