bosanmak veya dayanmak?

Antepligelin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
196
1
37
Sinirden aglayasim geliyor arkadaslar....

Ben esimi aslinda cok seviyorum öyleki ona bir bebek gibi davraniyorum ve öyle görüyorum. ama o yapdiklariyla sabrimi zorluyor beni mutsuz ediyor ve bu onun umrunda bile degil.

Toplum icinde azarliyor, kücük düsürüyor. Annemi babami hice sayiyor saygi göstermiyor hatta yanlarina bile gitmiyor. Ikimizde calisiyoruz hatta suan ikimizinde ikiser tane isi var ama o hala evin bütün islerini benden bekliyor. Ortaliga toplamaya bile yardim etmiyor. Ben onu özgür birakiyorum istedigi gibi gezip tozabiliyor ama bana hersey yasak. Hatta eski okul arkadaslarimin msnimde oldugu icin beni sucluyor sanki erkeklerle bulusuyormusum gibi.

Agzindan hic güzel bir laf cikmiyor hep azarliyor halinden sikayet ediyor bu ev niye toplanmadi gene diyor offffffffff cildiracagim ya :çok üzgünüm:
ama beyefendinin cani iliskiye girmek istediginde melek kesiliyor birden biri tatli biri olup cikiyor taki isi bitip arkasini dönüp yatincaya kadar.

Biz daha 8 aylik evliyiz ve ben daha 21 yasindayim 10 sene sonra bu duruma gelmis olsak bununla yasiya bilirdim ama ben bu genc yasta hayattan hicbir zevk alamiyacak miyim?:1no2:

Baska bayanlar eslerine naz yaparlar, yemin ederim bizde tam tersi o bana naz yapiyor. Kin de tutamiyorum gidip tekrar öpüyorum. Inatci kecinin biri oldu cikti konusmaktan hicbirey anlamiyor. Hatta bugün tartistik bu böyle olmayacak biz yollarimizi ayiralim dedi. Bende dedim öfff senin pesinden kosacak degilm.

Isyerindeyim ve böyle sms ler yaziyoruz bir iliski tek tarafli caba ile yürürmü sizce vede o kisinin gücü nereye kadar caba göstermeye yeter ve en önemli soru ise durum böyle iken caba göstermeye deger mi sizce?

canım ben dayananlar sınıfındanım ama benim 2 çocuğum var ve onlar için dayanıyorum, ama çocuklarım olmasa bugün hemen boşanırım.
Seni hiçe sayan biri için bence üzülmene bile değmez. Saygı karşılıklıdır. Bence eşinle otur karşılıklı düşün, evliliği yıkmak kolaydır ama ayakta tutmakta zordur. Bence bir fırsat daha ver eşine.

Ben esimi aslinda cok seviyorum öyleki ona bir bebek gibi davraniyorum ve öyle görüyorum. ama o yapdiklariyla sabrimi zorluyor beni mutsuz ediyor ve bu onun umrunda bile degil.

Toplum icinde azarliyor, kücük düsürüyor. Annemi babami hice sayiyor saygi göstermiyor hatta yanlarina bile gitmiyor. Ikimizde calisiyoruz hatta suan ikimizinde ikiser tane isi var ama o hala evin bütün islerini benden bekliyor. Ortaliga toplamaya bile yardim etmiyor. Ben onu özgür birakiyorum istedigi gibi gezip tozabiliyor ama bana hersey yasak. Hatta eski okul arkadaslarimin msnimde oldugu icin beni sucluyor sanki erkeklerle bulusuyormusum gibi.

Agzindan hic güzel bir laf cikmiyor hep azarliyor halinden sikayet ediyor bu ev niye toplanmadi gene diyor offffffffff cildiracagim ya :çok üzgünüm:
ama beyefendinin cani iliskiye girmek istediginde melek kesiliyor birden biri tatli biri olup cikiyor taki isi bitip arkasini dönüp yatincaya kadar.

Biz daha 8 aylik evliyiz ve ben daha 21 yasindayim 10 sene sonra bu duruma gelmis olsak bununla yasiya bilirdim ama ben bu genc yasta hayattan hicbir zevk alamiyacak miyim?:1no2:

Baska bayanlar eslerine naz yaparlar, yemin ederim bizde tam tersi o bana naz yapiyor. Kin de tutamiyorum gidip tekrar öpüyorum. Inatci kecinin biri oldu cikti konusmaktan hicbirey anlamiyor. Hatta bugün tartistik bu böyle olmayacak biz yollarimizi ayiralim dedi. Bende dedim öfff senin pesinden kosacak degilm.

Isyerindeyim ve böyle sms ler yaziyoruz bir iliski tek tarafli caba ile yürürmü sizce vede o kisinin gücü nereye kadar caba göstermeye yeter ve en önemli soru ise durum böyle iken caba göstermeye deger mi sizce?

Ahhh canım ya o kadar küçüksün ki kıyamadım sana..:teselli:
Eşinin bu ters davranışlarının elbet bir sebebi olmalı..benneyaptımki
Adam hiç bir nedensiz bu kadar kötü olmaz ki.. Açıkça konuşsan, neden bu şekilde sana ve ailene kötü davrandığını sorsan daha güzel olur..
Belki çok kırıldığı bir şeyler oldu,sen de farketmedin daha çok kızıyor..
Mutlaka sebebini öğrenmelisin..:1closedeyes:

canım daha çok yenisiniz.birbirinizin huylarını öğrenmeye çalışıyorsunuz...sabret ve eşini her yönüyle dene...ama şunu da aklından çıkarma: insanları asla değiştiremezsin...evliliğini yürütmek istiyorsan sabretmeli ve ona katlanıp katlanamayacağına iyice karar vermelisin...

eski sevglinle msn de konuştuğunu sen söylememişmiydinCADIARZU
o zaman kocan bi yerde haklı arkadaş listendekilere karışmaya:1closedeyes:

Hayir eskiden böyle degildi kavga ettigimiz zaman bile böyle davranmazdi bana. Ilgilenirdi isteklerimi ciddiye alirdi. Aileme böyle davranmasinin sebebi ailemin onu zamanina istemememis olmasi. Bana neden böyle davrandigini bilmiyorum defalarca konusmaya calistim onunla ama diyorum ya inatci kecinin teki oldu.

Biliyorum batil inanc ama birkere fala baktirdigimda görümcen size büyü yapmis demislerdi yavas yavas inanmaya basliyorum hakkatende :KK43:

tatlım daha senin cicim aylarını yaşaman gerekirken 8 ay olmuş evleneli ve sen neleri dert etmişsin kendine haklıısn eşler bazen çok sinir bozucu olabiliyor ama bunun çözümü tabiki tek taraflı olamaz..daha evvel sorunlarınız olduğunda nasıl bir çözüm üretiyordunuz öncelikle bunu merak ediyorum çünkü evlilik tabiki çocuk oyuncağı değil al misketlerini ver misketlerimi diyerek ayrılık olmaz.evliliğin çok başındasınız.öncelikle sana tavsiyem iki insam gibi eşinle bu sıkıntılarını dile getir ve bütün içindekileri onunla paylaş derim hemen kesip atmayın.tamam sonuçta daha sizi bağlayacak bir çocuk yok ve eğer devam eder isenizde bu evililiğinize belirli bir sürede evliliğinizi oturtana kadar da yapmanı tavsiye etmiyorm çünkü daha gencecik insanlarsınız.
öncelikle dediğim gibi aranızdaki sana göre yanlış olan şeyleri eşin ile birlikte sorunlara mantıklı bir şekilde çözüm üretin,kavga etmeden,birbirinizi rencide etmeden daha sonra eğer yine aynı tavırlara devam eder ise onun sonrasında en son çaredir ayrılık,çünkü sende bir kadın olarak eşinden istediğin ve beklediğin gayet doğla şeyler..Umarım bir an evvel eşin ile aranızdaki sorunlarınızı çözersin tatlım..

Hayir eskiden böyle degildi kavga ettigimiz zaman bile böyle davranmazdi bana. Ilgilenirdi isteklerimi ciddiye alirdi. Aileme böyle davranmasinin sebebi ailemin onu zamanina istemememis olmasi. Bana neden böyle davrandigini bilmiyorum defalarca konusmaya calistim onunla ama diyorum ya inatci kecinin teki oldu.

Biliyorum batil inanc ama birkere fala baktirdigimda görümcen size büyü yapmis demislerdi yavas yavas inanmaya basliyorum hakkatende :KK43:

ben yazımı yazana kadar sen zaten başka bir arkadaşıma cevabını vermişsin canım..eğer bu şekilde onu değiştiren ve onu dürten bir şey olabilirmi.ne bileyim insanın aklına her türlü şey geliyor..evlilik öncesini ve sonrasını anlatıyorsun ama aradan geçen zaman da zaten aman aman dedirtecek kadar geçmemiş 8 ay işte.benim kardeşimle aynı sayılırsınız.
tamam benim kardeşimin şuanki eşini benim ailemde istememişti baştan ama sonrasın da kabullendiler.

çok üzülüyorum yemin ediyorum böyle olaylara.bende sana şunu sormak istiyorum 8 aylık evlisiniz ama eşin ne zamandır böyle davranıyor.daha yeniyse biraz daha zaman tanı ona evliliklerde eşler birbirlerinin huylarını öğrenene kadar çektiriyolar karşısındakine ama cidden anlaşılamayacak bir durum tamam alışana kadar ama seni çaresiz bırakmış gibi görünüyor.bencede çocuk yapma hemen.böyle dışarıdan konuşmak kolay ben sana ayrılda derim ama bir yuvayı kurmak kadar yıkmakta çok zor allah kolaylık versin hayatım sana ne denirki başka ama şunu unutma her inişin bir yokuşu var hiç ummadığın bir anda düzelebilir herşey.

eski sevglinle msn de konuştuğunu sen söylememişmiydinCADIARZU
o zaman kocan bi yerde haklı arkadaş listendekilere karışmaya:1closedeyes:

Gerçekten böyle bir durum varsa ki Eylülüm yalan konuşmaz..yasakkelime
İşin çok zor. Adamın güvenini çok sarsmışsın,sana iyi davranmasını bekleyemezsin ki..:sm_confused:

Evlendigimizden beri böyle, yani tam tamina 8 ay. Canim cicim ayimiz olmadi yada onlari nisanliyken yasadik diyebilirim. Birbirimizi zaten suan 2,5 senedir taniyoruz ama bana soracak olursaniz benim bastan tanidigim insan bambaska suanda evlendigim insan bambaska biri.

Gerçekten böyle bir durum varsa ki Eylülüm yalan konuşmaz..yasakkelime
İşin çok zor. Adamın güvenini çok sarsmışsın,sana iyi davranmasını bekleyemezsin ki..:sm_confused:

laalecım eylül dogru yazmıs hatta bu konuda bende yorum yazmıstım eger esının ona sergıledıgı davranıslar msn yuzundense haklı adam ben o zamanda kocana yazık edıyorsun dıye mesaj yazmıstım

kıyamam sana.anlattıklarını yaşamış biri olarak sana tavsiyem hiiiiiiiiiiç ama hiç umursama kocanı.en kısa zamanda da kendine bi yardımcı tut hergün gelsin evinin işini yapsın iki işte çalışan biri olarak bu senin en doğal hakkın.ben artık kocamı önemsesem dahi bunu büyük sır gibi saklıyorum,ev işini yardımcıma yaptırıyorum ve en önemlisi kocama benle ilgilen diye dır dır yapmıyorum bırak o sana desin benle ilgilen diye.bak nası yola geliyo

Haa ne alaka konu yine bambaska biryerlere gelmis eski sevgilinin bu konuyla ne alakasi var... Birkac ay önce kafami kurcalayan seyle simdikisi bambaska birsey bu bir. Bir ara eski sevgilimle konusmustum bu dogru ama gidip onunla beraber olmadim herhalde üstelik bu geride kalan bir konu benim icin sacma sapan aklima bile gelmeyen bir konuyu güncellestirmissiniz yine.

Esimin ondan haberi yoktu birkere yani onunla alakasi olamaz ve benden iyi bilecek degil herhalde birkac kisi aklimin baskasinda kalip kalmadigini. Yok aklin eski sevgilindeyse esinle aran iyi olmazda yok eger onun icin böyle davraniyorsa haklidirda. Cok güzel bir senaryo yazilmis benim bile aklima gelmeyen seyler. Ya ben birsey söyliyecegim burada dert anlatilmaz bunu birkez daha ve son defa anladim.

Simdi bu konuya hicbir cevap istemiyorum bir zahmet artik cünki S-A-C-M-A-L-A-M-I-S yine birkac arkadas lütfen herkez kendi senaryosunu kendi kendine kursun. Bu konu burda bitsin.

Ben esimi cok seviyorum diyorum bir bebek gibi diyorum aramizin kötü olduguna üzüldügümü anlatiyorum sonra aklin eski sevgilindeyse gibi yorumlar aliyorum. Mantik cercevesini biraz genisletelim lütfen.

Evlilğin ilk yılı alışma devresidir.Yalnız bence sana saygı duymuyor.karşına alıp konuşmaktan başka çaren yok.ayrıca blöfüne yanıt vermen de belki işe yarar diye düşünüyorum.avukat tutacak mıyız diye bir sor istersen.Bakalım ne cevap vercek.Çok şımartmasan birde.

bencede arkadaşımızın üztüne çok gitmişiniz.

sonuç olarak derdi sıkıntısını paytlaşmış hemen önceki olayla ilişki kurmuşuz.

bence kimse dört dörtlük değil herkesin bir hatası vardır.

eger başına gelen herşeyi yaptığı ohataya baglarsak olmaz.

bazı arkadaşlarımızn evliliği eşi kendi istediğine göre olunca bazı arkadaşlarımızı anlayamışlar sanki

ıyı de arkadasım sen bundan once msn de eskı sevgılımle konustum aklım karısık falan dıye bı topıc acmıstın sımdıde kocanla aranadakı sorunları anlatan bı topıc acmıssın demışsınkı esım "msn lısteme" karısıyo. aklıma ne gelmesını beklıyorsun pekı artık kk da dert yanılmaz demıssın once erkek arkadasım kafamı karıstırdı sonra kocamı sevıyom ama karsılık alamıyom dersen bu tur tepkıyle karsılasman cok dogal nıye kızıyorsun kı....

ıyı de arkadasım sen bundan once msn de eskı sevgılımle konustum aklım karısık falan dıye bı topıc acmıstın sımdıde kocanla aranadakı sorunları anlatan bı topıc acmıssın demışsınkı esım "msn lısteme" karısıyo. aklıma ne gelmesını beklıyorsun pekı artık kk da dert yanılmaz demıssın once erkek arkadasım kafamı karıstırdı sonra kocamı sevıyom ama karsılık alamıyom dersen bu tur tepkıyle karsılasman cok dogal nıye kızıyorsun kı....

msn listeme karisiyor demedim msnde eski okul arkadaslarimla konusmama kiziyor dedim üstelik bu saydigim en kücük ayrinti idi.

Üstelik o actigim topicin üstünden aylar gecti ve eger deseydim ben kocama isinamiyorum sevemiyorum ozaman eski davayi karistirmak mantikli olurdu ama sacma sapan seyler öne sürülmüs. Önce eski sevgilimi unutamiyorum diye konu actin sonrada esimle aramizda sorunlar var diye topic acmissin diyorsun seni duyanda o ilk konuyu daha dün actim sanir.

Mademki aklina o eski konuyla alaka olabilecegi geldi, önce bir sorsana olabilirmi diye. Veya sorsana esin duymus olabilir mi diye veya sorsana ex´in yoksa hala aklinda mi diye. Kafana göre yargisiz infaz yaparda olmayan konuyu olmus gibi konusulursa kizilir elbette.

bu tür tepkiyle karsilasmam dogal degil cok sacma ve aptalca birsey.

X