fsh yüksek olup hamile kalan varmı.....

Merhaba arkadaslar benim fsh aralikta 123 ocakta 160 subatta 4.95 martta 60 nisanda 6 geldi. Aralk ayinda gittigim dr cocugun olmaz derken son gittigim dr amh istedi 4.2 geldi bir cok dr boyle bi vakayla karsilasmadiklarini soyledi vs vs. Ben tabiki baslarda berbattim sonra hayit suyu corek otu bal karisimi bir de beni oyalacak ev yapimi isler derken zamanla normale dondu. Bu ay yani mayista regl olmadim 28 gun gunude gelen reglim fshtan sonra 35 e cikti regl gecikmesinin 40. Gununde test yaptim pozitif kan testi verdim bhcg 1000 cikti kese gorundu. 4 ya da 5 haftalik kalp sesini duymam gerekiyordu ama duyamadim dedi cok endiseliyim tabiki benim fsh im bebegi etkilemez insallah diye dua ediyorum tek derdim sagligi simdi. Nerden nereye arkadaslar Allah hhepinizin gonlune gore versi. Ben de boyle bir ornegim iste

inşallah bebeğini sağlıkla sıhhatle kucağına alırsın ve darısı tüm isteyenlerin başına olur.Canım bi sorum olacak sana fsh dışındaki değerlerinde sıkıntı varmıydı ve adet düzensizliğin varmı zira benim diğer bütün değerler çok iyi adetle ilgili hiç pronlem yaşamadım ama fsh 27

inşallah bebeğini sağlıkla sıhhatle kucağına alırsın ve darısı tüm isteyenlerin başına olur.Canım bi sorum olacak sana fsh dışındaki değerlerinde sıkıntı varmıydı ve adet düzensizliğin varmı zira benim diğer bütün değerler çok iyi adetle ilgili hiç pronlem yaşamadım ama fsh 27
cok tesekkur ederim iyi dileklerin icin benim regl sorunum yoktu daha onceden ama kasimda bobrek tasi dusurdum cok siddetliydi atesim 35 e dustu ve kasim ayinda ilk kez regl duzensizligi yasadim. Ocakta ilacla adet gordum iki ay. Sonra ilacsiz 35 gunde bir adet oldum normal dongum 28di.

Doktor ates dusmesine bagliyor fsh yukselmesini aralikta fsh 126ydi. Senin fsh benimkine gore cok cok iyiymis amh kac peki sen de?

Ostrojenim dusuktu tiroidim iyiydi canim

Doktor ates dusmesine bagliyor fsh yukselmesini aralikta fsh 126ydi. Senin fsh benimkine gore cok cok iyiymis amh kac peki sen de?

Canım henüz amh yaptırmadım ,tanıdığım herkes 6 ay dolmadan başka test yaptırma sadece stres olursun diyo banada mantıklı geldi
Ama bu ay yine misafir gelince çok üzüldüm tabi :KK43:
Hayırlısı inşallah eylüle kadar bekleyeceğim

arkadaslar selamlar ... gecenlerde kan testi yaptirlar bir inceleyim dedim bazilarinda sorun var gibi bilen bir arkadas bakabilir mi acaba ???

TSH 2.25
LH 0.07
FSH 0.25
Oestradiol 606.2
Prolactine 18.41
:26:

arkadaslar selamlar ... gecenlerde kan testi yaptirlar bir inceleyim dedim bazilarinda sorun var gibi bilen bir arkadas bakabilir mi acaba ???

TSH 2.25
LH 0.07
FSH 0.25
Oestradiol 606.2
Prolactine 18.41
:26:

Doktorun ne dedi canım , e2 yüksek gibi

doktorun ne dedi canım , e2 yüksek gibi

saol nıdacım cevap verdıgın ıcın ... 12 sınde randevum o zaman bakıcak ama sankı dıgerlerı de cok dusuk gıbı degıl mı ? Hep onların yanına yıldız koymuslar :26:

saol nıdacım cevap verdıgın ıcın ... 12 sınde randevum o zaman bakıcak ama sankı dıgerlerı de cok dusuk gıbı degıl mı ? Hep onların yanına yıldız koymuslar :26:

canım senin testinin referanları önemli, ama benim testin referanslarına göre lh ve fsh düşük gibi. İnşallah 12 sinde güzel haberler verirsin :)

canım senin testinin referanları önemli, ama benim testin referanslarına göre lh ve fsh düşük gibi. Inşallah 12 sinde güzel haberler verirsin :)

saol hayatım ınsallah ıkımız ıcınde hersey en kısa zamanda yoluna gırer ... Forma baktımda genelde fsh yukselıgınden herkes yakınıyor bızımkılerde dusukkkkk :KK52:

ne fsh miş ya ...geçen ay 27 çıkan fsh bu ay 8 çıktı..geçtiğimiz ay gittiğim doktor hiç vakit kaymetden tüp bebek yaptır dedi, bu ayki hiç sıkıntı yok çalışın .Ne zormuş anne olmak :KK43:

ne fsh miş ya ...geçen ay 27 çıkan fsh bu ay 8 çıktı..geçtiğimiz ay gittiğim doktor hiç vakit kaymetden tüp bebek yaptır d edi, bu ayki hiç sıkıntı yok çalışın .Ne zormuş anne olmak :KK43:
benim de fshim 4 e dustugunde dr hic vakit kaybetme tup bebek yaptir dedi ben de fsh nasil olsa dustu bir kac ay sonra yaptiririm diye erteledim kendiligimden hamile kaldim o ay. Bu arada amh bir kan testi yumurtalik rezervini olcuyor. Fshtan cok cok guvenilir altin degerinde. Dr un biri sadece yuksek fsh imla hic bir zaman anne olamayacagimi soyledi gittigim baska dr amh ye bakmadan cocugun olup olmayacagi soylenmez ki amh dusuk bile olsa kimseye cocugun olmaz denmez dedi. Benim amh 4.2 geldi cok sukur.

Son düzenleme:
benim de fshim 4 e dustugunde dr hic vakit kaybetme tup bebek yaptir dedi ben de fsh nasil olsa dustu bir kac ay sonra yaptiririm diye erteledim kendiligimden hamile kaldim o ay. Bu arada amh bir kan testi yumurtalik rezervini olcuyor. Fshtan cok cok guvenilir altin degerinde. Dr un biri sadece yuksek fsh imla hic bir zaman anne olamayacagimi soyledi gittigim baska dr amh ye bakmadan cocugun olup olmayacagi soylenmez ki amh dusuk bile olsa kimseye cocugun olmaz denmez dedi. Benim amh 4.2 geldi cok sukur.

doktorlar ya ....inşaalah canım bu ay bende hamile kalırım :KK43:

Merhaba arkadaşlar,

Ben bu siteye yeni üye oldum.35 yaşında ve bekarım.Sanırım durumum sizlerden daha vahim.Hem bekarım, hem de erken menapoz dendi bana 8 ay önce.Adet sürem kısalmıştı.2,5 gün oluyordum.O yüzden doktora gitmiştim.AMH'ım sürekli dalgalanıyor.En son yaptırdığım yerde 0,91 çıktı.Daha önceki yerlerde 0,1 den küçük çıkıyordu.En son yaptırdığım FSH : 15 Estradiol : 17,86 LH : 5,28 çıktı.Çok üzgünüm kızlar.Ne yapıyım sizce?

X