fsh yüksek olup hamile kalan varmı.....

arkadaşlar ben mayıs ayında adet gördükten sonra korunmayı bıraktık ...ben hemen hamile kalıcağımı sanıyodum..ama haziran ayında adet görünce şooook oldum ..resmen bunalıma girdim..sonra temmuzda adet gördüm tamam dedim herhalde bende bi sorun var..ağustostosta adet görünce doktora gidip hemen hormon testlerimi yaptırdım..ve fsh 28 çıktı doktor beni tüp bebek merkezine gönderdi ...orada da fsh 15 altına düşünce sana tüp bebek yapabiliriz düşmezse yapılmaz...eşimde bende sanki bi kabus görüyoduk...eylül ayı boyunca bi ay ağladım ...ve eylül 25 tekerra adet gördüm ve hormon testlerimi tekrar yaptırdım ve fsh 5 çıktı...ve şuan 2 aylık hamileyim..anlayacağınız hepi
miz aynı hatayı yapıyoruz biz korunmayı bırakmalıyız ve hamilelik ne zaman olurasa olsun yani stres yapmalıyız....bu stres bizim hormonlarımızı bozuyo....inşallah en yakın zamanda dileğinize kavuşturur Allah...[/QUOT

Merhaba arkadaşlar,

ben 35 yaşında bekarım.Sanırım durumum buradakı herkesten daha vahim.8 ay önce adetlerim 2.5 oluyo diye doktora gittim ve bana test yaptılar. Sonuçlarım çok kötü çıktı.Yani FSH 24.80 idi.AMH : 0,1 den küçük çıktı bir kaç kez.Erken menapoz dendi.Daha sonra yani yakın zamanda adetin 4.gün test yaptırdım .FSH : 15,72 Östrojen : 17,86 çıktı LH : 5,28 çıktı.En son bir lab.ta AMH baktırdım .O da 0,91 çıktı.Noluyo bana sizce ? Görüşleriniz paylaşır mısınız.Çok üzgünüm

Ben 35 yaşında ve bekarım.Adet sürem 2.5 güne düşünce şüphelendim ve doktora gittim.Benden FSH, LH ve AMH istedi.İlk zamanlar 3 lab.ta da AMH ım düşük çıktı.FSH : 24.80 LH Normaldi.Yakın zamanda tekrar AMH baktırdım ve AMH yükselmişti :0,91 çıktı.FSH : 15, 72 VE Östrojen : 17,86 çıktı.Östrojenim düşük, FSH yüksek .Bana erken menapoz tanısı konuldu.Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar.Moralim çok bozuk.Evli bile değilim:KK43:( Nasıl yenebiliriz bu erken menapozu:KK43:((

--------------------------------------------------------------------------------

Edakaya canim benimde fsh değerim 45 ama ben adet olamiyorum sen adet oluyormusun canim ve çok üzülüyorum bende başladim cyclo kullanmaya bana cevap yazarsan çok sevinirim

Ben 35 yaşında bekar bi bayanım.Adet sürem 2.5 güne düşünce doktora gittim.AMH 'ıma baktılar 2 farklı lab.ta 0.1 den düşük çıktı.Erken menapoz dendi.Sadece 1 lab.ta ilk nce 0,43 sonra 0,3 çıktı.Geçen hafta aynı lab.ta baktırdım.0,91 çıktı.Bu amh sürekli değişir mi.Bu ay FSH ım bu ay 15.72 çıktı.Östrojen ise 17,86 çıktı.Arkadaşlar bana bişey söyleyin.Moralim çok bozuk.Burada hiç aynı durumu yaşayan bekar arkadaş yok galiba:KK43:((

soğan suyu iç canım aslan pençesi hayıt tohumu bitkisel kürler yap ve bol bol yürüyüş stres yapmamaya çalış kiloluysan kilo vermeye bak. ve mümkün olduğunca sağlıklı organik beslenmeye çalış hazır gıdalardan kaçın

benim fsh ım 71 lh 62 ama hiç umutsuz değilim düşecek inşallah...moralim iyi herşeyin güzel olacağına inanıyorumm...

kızlaarrr konu eski ama beni ilgilendiriyor
hele hele evtmvt evtmvt ve NXIXDAA NXIXDAA nın bebişlerini de öğrenince iyice umutlandım. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.
kızlar iğne ile tedavi görmüş müydünüz?

Son düzenleme:
herkese merhaba 5 yıldır evliyim fsh denen hormon benım basımada bela 31 yasındayım bi 56 ya cıkıyor bi 18e dusuyor tup bebek istedik doktor bu fsh degeriyle olmaz dedi yumurta nakli dneyecem bide surekli sıcak basıyor deliriyorum yokmu bi cozumu lütfen yaarrrdddıııımmmmmmmmmmmmmmmmm

Merhaba kızlar
Benimde aralık da 5 çıkan fsh bu ay 23 çıktı dr çok zor dedi tüp bebek yapılamaz dedi yıkıldım resmen ama toparladim kendimi sonuçta yuksekken de hamile kalanlar var umarım hepimizin umudu gerçek olur

hele hele evtmvt evtmvt ve NXIXDAA NXIXDAA nın bebişlerini de öğrenince iyice umutlandım. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.
Canım yeni gördüm , çok teşekkür ederim.
Hiç bir tedavi görmedim, kadınlar klübü ve diğer okuduklarımla fsh a iyi gelebilecek kürleri uyguladım.Soğan incir aslan pençesi ve hayıt tohumu (saraç oğlunun tarifinden , sırası ve tarifleri sitesinde var)
Doktorlara kalsa çocuk sahibi olmam tüp bebekle bile zordu,önce yıkıldım sonra çok şükür toparladım ve 8 içerisinde rabbim nasip etti
Darısı hepinizin başına , ama lütfen moralınızı bozmayın ve o hormon ilaçlarını kullanmayın

herkese merhaba 5 yıldır evliyim fsh denen hormon benım basımada bela 31 yasındayım bi 56 ya cıkıyor bi 18e dusuyor tup bebek istedik doktor bu fsh degeriyle olmaz dedi yumurta nakli dneyecem bide surekli sıcak basıyor deliriyorum yokmu bi cozumu lütfen yaarrrdddıııımmmmmmmmmmmmmmmmm
Yukarıda yazdığım kürleri dene ve srtes yapma canım inşallah rabbim tez zamanda nasip eder

Yukarıda yazdığım kürleri dene ve srtes yapma canım inşallah rabbim tez zamanda nasip eder
Inşallah bizde senin gibi anne oluruz canım
Birde şu Kürlerin hangisi önce hangisi sonra bulsam heryerde farklı sitede farklı yazmislar videosunda farklı

Tedaviden kaynaklıymış negatif çıktı sonucum :KK43: Allahım isteyen herkesin yüzünü güldürsün, emeklerimiz boşa çıkmasın inşallahh...

benim fsh nisanda 10 ağustosta 18 aralıkta 8 ocakta 27 çıktı. 8 olduğu ay 2 ay öncesinden düzenli hayıt otu içiyordum aktar ara ver dedi bıraktım ve hemen 27 ye yükseldi. 2 tane yumurta oluştu. iptal edelim dememe rağmen doktor tedaviyi iptal etmedi. 2 yumurtam da döllendi transfer oldu ama kimyasal gebelikle sonuçlandı. demek ki fsh yüksek bile olsa yumurta işe yarıyor. adet ile beraber hayıt otu- aslan pençesi - adaçayı - civan perçemi içmeye başladım. ayrıca vitamin ve gıda takviyesi de alıyorum. tedaviye 2 ay ara verdim. bu süre zarfında yumurtlama takibi yapıcam. inşallah kendiliğinden gelir.

benim fsh nisanda 10 ağustosta 18 aralıkta 8 ocakta 27 çıktı. 8 olduğu ay 2 ay öncesinden düzenli hayıt otu içiyordum aktar ara ver dedi bıraktım ve hemen 27 ye yükseldi. 2 tane yumurta oluştu. iptal edelim dememe rağmen doktor tedaviyi iptal etmedi. 2 yumurtam da döllendi transfer oldu ama kimyasal gebelikle sonuçlandı. demek ki fsh yüksek bile olsa yumurta işe yarıyor. adet ile beraber hayıt otu- aslan pençesi - adaçayı - civan perçemi içmeye başladım. ayrıca vitamin ve gıda takviyesi de alıyorum. tedaviye 2 ay ara verdim. bu süre zarfında yumurtlama takibi yapıcam. inşallah kendiliğinden gelir.
Bende incir kuru ve Testere dislisi ne başladım bakaljm ne olacak cuma günü bakacak dr yumurtam büyüyor mu diye
Aralıkta hersey çok iyiyken birden tersine döndü anlamıyorum ki

Bende incir kuru ve Testere dislisi ne başladım bakaljm ne olacak cuma günü bakacak dr yumurtam büyüyor mu diye
Aralıkta hersey çok iyiyken birden tersine döndü anlamıyorum ki
incir kürünü çalıştığım için sürekli yapamadım. ben de onun yerine inciri yedim geçen ay

incir kürünü çalıştığım için sürekli yapamadım. ben de onun yerine inciri yedim geçen ay
O da olurmuş bende çalışıyorum ama bakaljm yapmaya calisacam soğan suyu icmedim icsem mj bilemedim ama kist falan yok bende ondan direk fsh düşüren şeylere geçtim
Dr ancak kendi yumurtan olursa büyürse tüp bebek denerim dedi yoksa olmaz zaten zor oda dedi
Salı günü başka bir dr da gidecem bakalım o ne dicek
Benim hp normaldi birden neden yükselir bu kadar bu hormon ya :KK43:

Haber ver gelişmeleri olur mu inşallah tedavisiyle gerek kalmadan hersey yolunda gider cnm

Inşallah bizde senin gibi anne oluruz canım
Birde şu Kürlerin hangisi önce hangisi sonra bulsam heryerde farklı sitede farklı yazmislar videosunda farklı
Arkadaşlar üstünden zaman geçmiş ama yazmak istedim aslında konu başlığı açmak isterdim ama devrim82 senin yazına cevaben yazıyorum. Ben 2014 Ağustos ayında doktordan 23,5 fshla ağlayacak çıktım sağolsun beni bi uçurumun kenarına itmesini kaldı. Çocuğun olmaz tüp bebekte olmaz ancak donasyon ama yasal değil falan dedi..........ağladım zırladım tabi. Doktor araştır interneti kurcala falan derken bi çıkmaz döngüye giriverdim herkes gibi . Stres, hormonlar , kocam , ailem , bebek, anne olmak yada olamamak ..... Bu konu başlığına girip tüm sayfaları okudum defalarca bi umut ışığı bulabilirmiyim diye. Kimi zaman buldum kimi zaman çok ağladım... Ama şimdi size umut ışığı olmak için yazıyorum anne oldum yüksek fshla da hamile kalınabiliyormuş. O zaman bu sayfaları okurken bende eğer birgün bende hamile kalırsam yazacağım dedim çünkü umut etmenin ne demek olduğunu bu sayfaları okuyanlardan daha iyi bilen yoktur. Tüp bebekle hamile kaldım ikizlerim oldu.ağustosta öğrendim Aralık ayında hamile kaldım. İlaçlar iğneler falan filan bide saraçoğlunun testere dişli Aslan pençesini yapıp içtim bide polenli bala arı sütü katıp onu tükettim. En çokta hayırlısı istedim isyan etmedim. Niye ben dedim, doğurup sokağa atanların oluyo da benim neden olmuyo da dedim ilk şokla, acıyla... Allah de ötesin bırak diye bi kitap okudum beni çok sakinleştirdi tavsiye ederim orada bizimle ilgili bir hikaye var her ağladığımda onu getirmeye çalıştım aklıma işe yaradı bende. Sakın o güçlüymüş ben değilim demekki demeyin bende değildim gece , gündüz , evde , işte, sokakta, uyuyor numarası yapıp yatakta her an ağladım. Allah'tan umut kesilmez herşeyim hayırlısı diye diye sakinlemeye çalıştım herkes gibi. Bu arada tek sorunum fsh ta değildi prolaktin, lh , tiroid falan filan birsürü şey işte ama Rabbim ol dedikten sonra oluyo. Asla vazgeçmeyin, ne olur vazgeçmeyin örnekleri var demekki imkansız değil. Özür dilerim çok uzun oldu ama hissettiklerimi yazarak yanlız değilsiniz demek istedim her gece evlat sahibi olmak isteyen herkese Rabbim bu duyguyu yaşatsın diye dua ediyorum.

X