fsh yüksek olup hamile kalan varmı.....

arkadaşlar ben mayıs ayında adet gördükten sonra korunmayı bıraktık ...ben hemen hamile kalıcağımı sanıyodum..ama haziran ayında adet görünce şooook oldum ..resmen bunalıma girdim..sonra temmuzda adet gördüm tamam dedim herhalde bende bi sorun var..ağustostosta adet görünce doktora gidip hemen hormon testlerimi yaptırdım..ve fsh 28 çıktı doktor beni tüp bebek merkezine gönderdi ...orada da fsh 15 altına düşünce sana tüp bebek yapabiliriz düşmezse yapılmaz...eşimde bende sanki bi kabus görüyoduk...eylül ayı boyunca bi ay ağladım ...ve eylül 25 tekerra adet gördüm ve hormon testlerimi tekrar yaptırdım ve fsh 5 çıktı...ve şuan 2 aylık hamileyim..anlayacağınız hepi
miz aynı hatayı yapıyoruz biz korunmayı bırakmalıyız ve hamilelik ne zaman olurasa olsun yani stres yapmalıyız....bu stres bizim hormonlarımızı bozuyo....inşallah en yakın zamanda dileğinize kavuşturur Allah...

canım evet arkadas normal yolla hamile kaldı.....MDSUD canım herhalde hersey kısmet baksana fsh 28 den 5 düşmüş...darısı bizlere.....MDSUD canım yasın kaçtı acaba......

merhaba ferşar ben.benim de fsh değerim 10,17 ve doktorum en kısa sürede bebek sahibi olmamız gerektiğini söyledi ve rahim filmi istedi.benim de değerim yüksekmiş.ama düşürülmesi gerekilen bir değeri mi ya da bunu için biri ilaç var mı bilmiyorum.ama senin adına gerçekten çok sevindim.allah bebeğine sağ salim kavuşmanı nasip eder inşallah.sana sormak istediğim bu fsh değerinin düşmesi için sana nasıl bir tedavi ve ilaç uygulandı.ve doktorun nerede görev yapmakta.ben istanbul G.O.P da oturuyorum.şimdiden teşekkür eder tektar hay:emir_bebek:ırlı olsun dilerim.

eda cım 45 lemi nsl kaldın....ilaç vaeya baska şey kullandınmı....

16 ya yüksekmi diyosunuz yaa benimki her ay değişiyo bazen 60 oluyo bazen 40 olyo bende anlamadım 16 ya düştüğünü görsem sevinçten neler yapmam yaaa çok kötü bişey kadın hastalıkları allah kimselere vermesin...allah herkesin kalbine göre versin

eda cım 45 lemi nsl kaldın....ilaç vaeya baska şey kullandınmı....

3 ay cyclo progyonava kullandım hiç düşmedi. ilacı bıraktım 1 ay sonra 45 fsh ile hamile kaldım. canım hiç üzülmemek ve oluruna bırakmak morali olmak ben böyle yaptım. doktor çok şaşırdı. sanıyorum insan vucudu çok az biliniyor. tıp endüsrisinin tuzaklarına düşmemek lazım. genede tüp bebek vs öneririm. inşallah her şey istediğn gibi olur

Edakaya canim benimde fsh değerim 45 ama ben adet olamiyorum sen adet oluyormusun canim ve çok üzülüyorum bende başladim cyclo kullanmaya bana cevap yazarsan çok sevinirim

--------------------------------------------------------------------------------

Edakaya canim benimde fsh değerim 45 ama ben adet olamiyorum sen adet oluyormusun canim ve çok üzülüyorum bende başladim cyclo kullanmaya bana cevap yazarsan çok sevinirim

selam arkadaşlar. ben 21fsh ile doğal yoldan sadece 1 ay içinde hamile kaldımçok şükür. moralinizi bozmayacakınız, protein ağırlıklı besleneceksiniz, sabah akşam hayıt tohumu, keçiboynuzu pekmezi, polen yiyin, ama illaki moral yüksek, sorun yokmuş gibi olacaksınız. Zaten sorun yok bakın arkadaşlar, bu meretin düşme ihtimali varmış demekki, doğal yollardan da hamile kalınabiliyormuş. sırf size moral olsun ve azim gücünüz artsın diye yazıyorum. Allah hayırlıını versin hepimize arkadaşlar...

mhb arkadaslar fsh seviyem 29 yuksektı cloprognova kullandım adet oldum yaklasık 4 aydan beri kullanmıyorym 4 ay 28 gunde hastalanmaya basladım bu fsh düsmesimi dir

merhaba arkadaşlar
bu topiği neden kullanan yok? eminim ki aynı sorunu yaşayan hanımlar vardır.benim fsh 12.66 ben de düşürmek istiyorum ne yapmak gerekli bilen var mı?

arkadaşlar slm ben yeni üye oldum 35 yasındayım . hiççocugum yok .fsh 14 cıktı. doktorum yumurtalık rezervlerının azaldıgını söyledi . bu durumda olanlardan görüş bekliyorum.

arkadaşlar slm ben yeni üye oldum 35 yasındayım . hiççocugum yok .fsh 14 cıktı. doktorum yumurtalık rezervlerının azaldıgını söyledi . bu durumda olanlardan görüş bekliyorum.

bunlara takılmayın..ben 14 fsh ile hamile kaldım hemde 2 kez...sadece hamile kaldığım aylarda 20 gün kadar çörek tou+bal+tarçın yedim sabahları aç karına,günde birer bardakta adaçayı+hayıt tohumu+civanperçemi karşımından çay yapıp içtim..asla moralini bozma,allah istediği zaman fsh ın 100 de olsa oluyor işte...arkadaşımda kırk yılda bir adet olurdu ama benden önce hamile kaldı..çok şaırmıştım..

Arkadaşlar, ben de yüksek fsh'a rağmen hamile kalacağıma inananlardanım, incir kürü yapıyorum, akşamları 2 tablet dhea alıyorum, arısütü bal polen, çörekotu, bal, tarçın yiyorum ve yogaya başladım bakalım göreceğiz. Benim fsh geçen sene 22 idi bir daha ölçtürmeye cesaretim yok, 35-45 günde adet oluyorum.

Arkadaşlar lütfen hayıt tohumu kullanın benim de 13 civarıydı fsh ım, adetim düzenliydi ve ultrasonda problem yoktu çok şükür bu nedenle doktorum önemsememişti. Prolaktinimin de yükseldiği oldu arada 3 ay hayıt tohumu kullandım ve hormonlarım normale döndü Allah'a şükür, yumurtlama problemim yoktu. 11. ayımda kendiliğinden hamile kaldım Rabbime şükürler olsun. Allah isteyen herkese tez zamanda hayırlı evlat nasip etsin.

Merhaba ,
30 yaşındayım ve bekarım.Adet düzenliği şikayatiyle gittiğim doktor geçen hafta kan tahlili yaptırmamı istedi ve sonuçlarım pek iyi çıkmadı.FSH değerim 19,78, LH değerim ise 11,85 çıktı.3 ay sonra yeniden tahlil yaptırmam gerekiyormuş.Doktorun söylediğine göre Erken menepoz veya yumurtlamada azalma olabilirmiş.Bende tabi hemen araştırmaya başladım ve pek çok kişininde kullandığı Hayıt otu tohumundan aldım.Ama nasıl kullanıldığı konusunda bir fikrim yok bana yardımcı olursanız sevinirim. Xara seninde kullandığını okudum lütfen bana bilgi verirmisin.şimdiden herkeze teşekkür ederim.

X