Saç Kesim Şekilleri Sac Modelleri Resimleri /Sanal Katalog (ARSIV)

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
Bende uzun saçlarımı önleri uzun arkası kısa şeklinde kestirmek istiyorum ancak çok kısa olmayacak yanları maşayla kıvırtacak kadar.cesaretim yok ama :KK43:

Arkadaslar merhaba. Yarin kuafore gidecegim ve pek cogunuz icin zevk olan bu mesele benım icin eziyet oldu yine. Sebep yuvarlak yuzlugum ama ince telli ve cansiz sacim var. Dolayisiyla nasil kestirecegime karar veremiyorum. Bir de sizden fikir almak istedim. Yuz bicimine gore onerildigi gibi duz kestirsem yuzum daha toplu gorunuyor katli kestirsem ince telli oldugundan bu sefer de daha cansiz duruyor. Halimi anlayan bir kuafor de bulamadim maalesef. Biraz uzun oldu ama lutfen cevap tesekkurler.

bunlar da benim beğendiklerim...
noje24s38beyonce313438na4.jpg

rihjz3.jpg

newsl117xq8.jpg

Bende beyonce nin saç şeklini ve rengini beğeniyorum şahane duruyor.Uzun saç her zaman tercihimdir :)))

hep kısa kullanırdım ben, üç senedir kısacık saçlarımı uzatmaya çalışıyorum. daha henüz göğüslerimden aşağı düşemedi saçım. ama umutsuzluğa yer yok, mücadeleye devam :)

Merhabalaaaaarrrr

Kızımı uyuttum, terastayım. Bugün o kadar sıcaktı ki şuan esen rüzgar bana çok iyi geliyor. Emzirme koltuğunu da terasa çıkardım. Onda ileri geri sallanıyorum, dizimde bilgisayarım, bu akşam biraz bakım konusunda yazmak istiyorum. Son zamanlarda çoğunlukla çocuk ile ilgili yazdım. Rüzgar olduğu için sivrisinek de yok. Harika!

Benim saçlarım ne tam düz ne de tam kıvırcıktır. Bu sebeple iyi fön tutar ama çekecek zamanım olursa tabi :) Saçım için çok uzun zaman ayırdığım çok nadirdir. Ama genelde bakımlı görünür. Bunun için neler yaptığımı paylaşmak istiyorum. İnanın hepsi çok basit.

Bu yaz sıcaklarında özellikle, elim hiç fön çekmeye gitmiyor, hep toplayıp enseme hava aldırmak istiyorum. Bunun bir yolu tabii ki saçı çok kısa kestirmek ama hiçbir zaman ona cesaret edemedim. Her zaman için “toplanacak” kadar kısa kestirdim. Ayrıca güzelce fönlenmiş, omuzlardan aşağı dökülen saçlar da çok hoşuma gider :) Diğer taraftan saç çok kısa olduğunda mutlaka şekil vermek için bir şeyler yapmam gerekecek gibi gelir. Bilmem, belki de öyle değildir.

Sabahları işe gitmek için hazırlanırken, saçım şekilsizse ve toplamak istiyorsam en büyük kurtarıcım süslü taçlarımdan birini takıp saçımın kalan kısmını da dağınık topuz yapmaktır. Benim şöyle bir problemim var aslında. Doğumdan sonra saçlarım çok fazla döküldü ve şuan o dökülenlerin yerine yenileri çıkıyor. Uzun lafın kısası kafamın her tarafında antenlerim var. Onları yatıştırmam şart! Fazla kozmetik kullanmaktan hoşlanan biri de değilim. Aynı aşağıdaki gibi oluyor. İnanın 10 saniyede yapılıyor. En üstteki fotoğraf gibi önden bir tutam saçınızı maşalayıp salık bırakabilirsiniz de. Her türlü çok basit. Bu model saç ile minik parlak küpeler çok cici oluyor. Bu arada görselleri Google’dan buldum.

Bir başka model ise yandan topuz. Bunda taç kullanmıyorum. Kulağımın arkasından hafifçe dağınık olarak saçımı sarıveriyorum, bitti gitti. O da böyle duruyor. Yalnız bu modeli yaparken topuzunuzun kulağın arkasında kalmasına özel gösterin yoksa en alt fotoğraftaki gibi durur. Biraz düşük ve arkada olunca daha iyi duruyor.

Bir de ben genelde at kuyruğu yapmıyorum. Onun yerine o at kuyruğunun lastiğini biraz öne çekip saçımın ucunu içeri doğru sokuyorum. Böylece çok basit ama daha şık bir görünüm oluyor.

Gelelim asıl gizli silahıma. Kimisi saç simidi diyor, kimisi hair donut diyor. Ne ise ne, artık her yerde satılan yuvarlak topuz aparatı. Bunu kullanmak çok çok çok kolay ve gerçekten büyük kurtarıcı. Bununla kaç düğün kaç nişana gittim. Mutlaka bir tane edinmenizi tavsiye ederim.

Kimyasal kullanmaktan hoşlanmadığımı söyledim evet ama bu hiçbir şey kullanmadığım anlamına gelmiyor. Saçlarıma bazen tony &guy deniz suyu spreyi sıkarak onları bir tık daha hacimli ve kıvırcık yapıyorum. Bu şekilde dağınık olarak da kullanıyorum. Bir de yıkayamadığım zamanlar john frieda kuru şampuan kullanıyorum. Üniversitedeyken ara sıra bebek pudrası döküp saçın yağlı görünümünü alırdım. Kuru şampuan da pudralı bir şey. Şimdi minik boyları da çıkmış. Onlarla deneyebilirsiniz.

Umarım benim yöntemlerim size de birkaç fikir vermiştir.

Şimdi gözlerimi kapatıp bu tatlı yaz akşamının rüzgarını içime çekeceğim

Neşeyle kalın ❤

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradaki saç modelellerinin hemen hepsine baktım ancak bir de şuradaki saç modellerine bakacak olursanız, daha şahane fikirler görebilirsiniz.
2016’da trend olması beklenen ve bu yıl çokça göreceğimiz birbirinden şahane saç modelleri, bazı saç modelleri günlük kullanıma çok uygunken bazıları çok iddialı duruyor. Seçiminizi doğru yapın

Son düzenleyen: Moderatör:
X