öğrenim kredisi hakkında

Ç

çığlık

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi çığlık
avukat arkadaşlara bir sorum olcak.üniversiteyken öğrenim kredisi almıştım.okul bittikten 2 sene sonra ödeneceğini biliyordum.şimdi ödeme zamanı geldi ancak bankadan bana hiç bir bildiri gelmedi,nette araştırırken ilk taksidimin son gününün 31 aralık olduğunu öğrendim.elime bankadan bi bildiri gelmediği için sizlere sormak istedim,böyle bi bildiri gelmediği halde nette borç günlerim belirtilmiş,borçu geciktirdiğim takdirde faiz işlermi???

• Konu Sahibi çığlık
Evet, elinize bankadan bir bildirim yapılmamış olabilir, hatta herhangi bir bankadan bugün kredi çekmiş olsanız banka size ilk vade tarihinden önce ödeyin diye bildirimde bulunmaz. Ancak siz öğrenim kredisini çekerken ilk vade tarihini ve diğer tarihler ile taksit sayı ve miktarını biliyorsunuzdur, buna ilişikin bir belgeyi krediyi aldığınız gün sizden imza karşılığı alırlar ve bir örneği sizde bırakılır. Borcu geciktirdiğiniz ay başına faiz ödersiniz. Sanırım faizin neye göre endekslendiği osym nin sayfasında vardır. Ama çok yüksek bir faiz olduğunu sanmam.

X