Sezeryanla Doğum Yapanlar

Kızlar merhaba. Benım ilk dogumum sezaryendi genel anesteziyle sezeryan oldum. Sımdı yıne hamıleyim 37 haftadaym. İkinciyi epidural yada spinal olarak istiyorum aslında ama bıraz tırsıyorum aslında :) bununla alakalı fıkır verecek olan varmı. Birde önceki mesajlarda yapışıklık falan okudum bana gulmeyın ama o ne oluyo bı soylesenızde bende ogrensemm:oops:

Ben doğumdan bir hafta önce anestezi druyka görüştüm spinal istiyorum diye,korkuyormusun diye sordu evet dedim,tamam genel yapıyoruz,epidural işin tamamen tiyatral kısmı dedi,zaten acil alındım ama iyi ki genel olmuşum.

4 ay önce doğum yaptım ilk dogumumdu çok korkuyorum ameliyat haneye girerken çok ağladım. Epidural anestezi oldum ve cook memnunum ayıksin herseyi biliyosun ve hcbsy hssetmiyosun doktorum tavsiye etmişti iyiki dinlemisim sdce sezaryandan sonra ilk ayağa kalkiş kötü ee okdrda olucak artık :)

Ben epidural anesteziyle dogum yaptim.ameliyatta bir yandan doktorumla sohbet ettik.ne kestiklerini duydum.Ne bebegi cikardiklarini. Cokta korkuyordum ameliyattan, ameliyathaneye ilk girdigimde zangir zangir titremistim, boşuna korkmusum .

Merhaba anneler ben bebeğimi kaybettim 7 ay oldu. Sezeryan doğum oldum. SizCe bidaha ne zaman hamile kalmalıyım yeniden hamile kalmak istiyorum ama bidaha aynı şeyi yaşarsam diye çok korkuyorum

bebeğini kaybetmene üzüldüm cnm :KK43: kendini ne zaman rahat ve hazır hissdersen o zaman tekrar düşün derim..1 sene sonra falan tekrar sezeryanla doğım yapanlar oluyor..bende spinal sezeryan oldum çok rahattı tavsiye ederm

Merhaba anneler ben bebeğimi kaybettim 7 ay oldu. Sezeryan doğum oldum. SizCe bidaha ne zaman hamile kalmalıyım yeniden hamile kalmak istiyorum ama bidaha aynı şeyi yaşarsam diye çok korkuyorum
çok geçmiş olsun rabbim hamileliği ve anneliği bir an önce sağlıkla taddırsın genellikle drlar 6 ay sonra öneriyor ama sen kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman iste bide kayıp nedenin nedir iyice araştırırsın genellikle gözden kaçan kan pıhtılaşması oluyor aklında bulunsun.

çok geçmiş olsun rabbim hamileliği ve anneliği bir an önce sağlıkla taddırsın genellikle drlar 6 ay sonra öneriyor ama sen kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman iste bide kayıp nedenin nedir iyice araştırırsın genellikle gözden kaçan kan pıhtılaşması oluyor aklında bulunsun.
Amin inşallah benim anne karnında kordon düğümlenmesi sonucu bebeğimi kaybettim malesef .Kordon düğümlenmesi ni çok araştırdım ama net bişi bulamadım. Bebeğim sağlıklıydı. Riskli gebelik uzmanı araştırıyorum ama 400 tl muayene ücreti çok fazla istanbul da önerebileceğiniz bi doktor varmı acaba

canım mrb bi kaç yerde yazdım sanada yazayım benim bi tanıdığım 4 buçuk yılda 4 sezeryan oldu gecen yıl gördüm en büyüğü 4 buçuk en küçüğü 6 aylıktı hiç sorun yaşamadığını söylüyor bende sezeryan oldum ve kasım ayında inşallah martta düşünüyorum Allah verirse tabi Allah hayırlısını, akıllısını ,fikirlisini,uzun ömürlüsünü verir hepimize inşallah

Amin inşallah benim anne karnında kordon düğümlenmesi sonucu bebeğimi kaybettim malesef .Kordon düğümlenmesi ni çok araştırdım ama net bişi bulamadım. Bebeğim sağlıklıydı. Riskli gebelik uzmanı araştırıyorum ama 400 tl muayene ücreti çok fazla istanbul da önerebileceğiniz bi doktor varmı acaba
allahım bir daha yaşatmasın aynı acıyı ben istanbulda yaşamıyorum ama gebe forumları varya kk oraya konu açın ve sorun isterseniz araştırma hastanesine gidin bence özelden ziyade üni. araştırmaları daha iyi ilgileniyor umarım istediğin anne olursun sağlıkla canım.

canım mrb bi kaç yerde yazdım sanada yazayım benim bi tanıdığım 4 buçuk yılda 4 sezeryan oldu gecen yıl gördüm en büyüğü 4 buçuk en küçüğü 6 aylıktı hiç sorun yaşamadığını söylüyor bende sezeryan oldum ve kasım ayında inşallah martta düşünüyorum Allah verirse tabi Allah hayırlısını, akıllısını ,fikirlisini,uzun ömürlüsünü verir hepimize inşallah

amin teşekkür ederim inşallah sağlıklı evlatlarımız olur hepimizin. bende bu ay korunmayı bırakacagım inşallah. ama doktor bulamıyorum malesef istanbulda yaşıyorsanız doktor önerebilir misiniz acaba?

merhaba,
sezeryan yapan annelere bir sorum olacak. doğum sonrası karnınıza kum torbası koydular mı ya da karnınızı sardınız mı? göbeğiniz kaldı mı sarktı mı ya da herhangi bu tür sorun yaşayanınız oldu mu?

merhaba,
sezeryan yapan annelere bir sorum olacak. doğum sonrası karnınıza kum torbası koydular mı ya da karnınızı sardınız mı? göbeğiniz kaldı mı sarktı mı ya da herhangi bu tür sorun yaşayanınız oldu mu?
benım doktorum korse gıymemı söylemıstı 1ay korse gıydım ayrıca cok mekıkk çektım bende göbek kalmamıstı:KK52:

6ay sonra zaten 3 ay sonra bayagı unutuyorsun sezeryan oldugunu
ben de hamilelik öncesi hep mekik çekerdim hiç karnım yoktu da şimdi ikiz olacağı için sezeryan olacak göbek bölgesi kalır mı diye düşünüyor insan ister istemez...

X