Sezeryanla Doğum Yapanlar

Merhabalar. bende 27. haftamdayım yorumları okuyorum malesef bende aşırı hastane ve iğne korkusu olan bi insanım hamileliğimi ilk öğrendiğide aklıma gelen tek şey ben nasıl doğum yapıcam oldu sevinemedim bile taki ilk muayeneye gidip kalp atışlarını duyana kadar sonra doktorumla anlaşma yaptım başından beri genel anestezi ile sezeryan istedim.Normal zamanda bile iğne vurulacağında ailemden 4 kişi beni zorla tutar öle vurulurdum aksi halde fırsatını bulup hastaneden kaçan biriydim. Şimdi ise doğumumun nasıl olacağını biliyorum ancak hala çok fazla korkularım var.Mesela genel atestezi ile sezeryanda sonda takılması ve sonrasında kanın atılması için karnına bastırılması bu ikisinden deli gibi korkuyorum birde hastane fobim oldugu için bayıltılana kadar kendimi nasıl sakinleştirebilirim :)
Bende senin gibiydim. Sakın ol ve hiç birşey düşünmeden git hastaneye yoksa daha kötü oluyor ben spinal sezeryan oldum. Keşke olmasaydım. Keşke normal olsaydı. Sezeryan da ağrıların geçmesi 1 ayı buluyor. Tabi normalde zor ama sezeryan a benzemez ağrı sizi masada kalıyor geçiyor gidiyor. Sezeryan da uyuşturuyorlar birşey hissetmem diyorsun ama sonrası çok zor.

Bende senin gibiydim. Sakın ol ve hiç birşey düşünmeden git hastaneye yoksa daha kötü oluyor ben spinal sezeryan oldum. Keşke olmasaydım. Keşke normal olsaydı. Sezeryan da ağrıların geçmesi 1 ayı buluyor. Tabi normalde zor ama sezeryan a benzemez ağrı sizi masada kalıyor geçiyor gidiyor. Sezeryan da uyuşturuyorlar birşey hissetmem diyorsun ama sonrası çok zor.

Normali hiç düşünmüyorumda şuanki gidişatta neler yapabilirim ona bakıyorum birde sonda ve bu sezeryan sonrası kanın atılması için bastırmaları hakkında bilgi verebilicek varmı ?

Sonda takmalari senin icin daha iyi. Doktorun ona gore hareket ediyor. Bana takildi epidurel vurulduktam sonra hicte hissetmedim. Kanama gelsin diye dogumda bastırıyorlar karnina bitaz aciyor ama bebisin olcak onun icin katlanabilirsin. Korkma hepsi geciyor bebegini kucagina alinca.Allahim kucagina sağ saglim almayi nasip etsin

Kızlar epidıral sezeryan oldum sonda takılmıştı ameliyat öncesi.. Bi kaç gün kanamadan sonra şimdi sadece idrarımı yaptığım yerden pembe sulu akıntı geliyor pede aynı adet olmuşum gibi..
Birde doktor SEF marka antibiyotik verdi yeni aklıma geldi emziren anneler içebilir mi.
Yardımcı olursanız sevinirim erken doğum yaptım bebeğim Küvezde kaldı yeni eve geldi yeni yeni kafamı toplayabildim..

Ben ilk çocuğumda normal doğum yaptım çok zor oldu.bebek çatıma göre Büyükmüş.dr.bunu anlamamş.bir sürü dikisim vardı 1 ay zor yürüdüm.şimdi de bebeğim önden gidiyor kilolu olacak gibi ve kesinlikle sezeryan düşünüyorum.tabiki doktorumu da değiştirdim.

Ben de 17 haziranda spinal anesteziyle sezeryan oldum. Ultrason ölçümlerinde bebeğim hep haftasından daha iri çıktığı için doktorum riske atmak istemedi en son kontrolünde kesinlikle sezeryan olcaksın deyince 38+5te sezeryana girdik. 2.kez anne olmayı düşünürsem bi daha kimse beni sezeryana ikna edemez. Ağrılardan duramıyosun doğum öncesi bi ağrı yaşamadığın için doğumdan sonra kasılmalar oluyor ayrıca spinal anestezinin geyirdiği başağrısı ve boyun tutulması sonucu bebeğinle ilgilenemiyosun. 5 günlükken bebeğim sarılık ve sıvı kaybından ötürü hastaneye yattık. Sıkıntılı bir süreç sonucunda şimdi çok şükür iyiyiz
Canım bidaha anne olursam sezeryan olmam diyosun ama daha senin normal dogum yapma sansın yok ki onu normal dogum yapsaydjn olabilrdi ama suan oyle bişey yok imkansız daha sezeryan olursun onunda belli bi hakkı war

Sezeryan dikişleri ne Zaman tam olarak kapanır ? Benim 38 gün oldu ama hala Ağrı'm oluyor bazen normal mi

Canım bidaha anne olursam sezeryan olmam diyosun ama daha senin normal dogum yapma sansın yok ki onu normal dogum yapsaydjn olabilrdi ama suan oyle bişey yok imkansız daha sezeryan olursun onunda belli bi hakkı war
Yanlış düşünüyorsun imkansız diye bir şey yok sezeryan olunca da 2. Yi normal yapabilirsin. Ssvd diye bir şey var (sezeryan sonrasi vajinal doğum ) hatta facebook üzerinden bi grup var takip bile edebilirsin yapanlar anlatiyor. Bende 1. Sini sezeryan yaptım güzel Allahım kısmet ederse 2.sini Ssvd düşünüyorum.

Sezeryan dikişleri ne Zaman tam olarak kapanır ? Benim 38 gün oldu ama hala Ağrı'm oluyor bazen normal mi

Haklısınız ağrı oluyor, ama zamanla geçecektir. Benim 1 yılı geçti hiçbir şey hissetmiyorum, darısı size :) Yine de doktorunuza görünün, ağır iş kesinlikle yapmayın.

Merhabalar. bende 27. haftamdayım yorumları okuyorum malesef bende aşırı hastane ve iğne korkusu olan bi insanım hamileliğimi ilk öğrendiğide aklıma gelen tek şey ben nasıl doğum yapıcam oldu sevinemedim bile taki ilk muayeneye gidip kalp atışlarını duyana kadar sonra doktorumla anlaşma yaptım başından beri genel anestezi ile sezeryan istedim.Normal zamanda bile iğne vurulacağında ailemden 4 kişi beni zorla tutar öle vurulurdum aksi halde fırsatını bulup hastaneden kaçan biriydim. Şimdi ise doğumumun nasıl olacağını biliyorum ancak hala çok fazla korkularım var.Mesela genel atestezi ile sezeryanda sonda takılması ve sonrasında kanın atılması için karnına bastırılması bu ikisinden deli gibi korkuyorum birde hastane fobim oldugu için bayıltılana kadar kendimi nasıl sakinleştirebilirim :)
Canım ben 25 Ağustos'ta spinal sezaryenle doğum yaptım. Sondayı uyuşturduktan sonra taktılar. Ertesi gün 10 gibi çıkardılar. Galiba daha erken çıkarmaları gerekiyordu her gelen hemşire dr daha almadılar mı diye sordu. Sondanın varlığını hiç hissetmedim. Ameliyattan yaklaşık yarım saat sonra hemşire kanamanı kontrol ediyorum diye birkaç defa karnıma bastırdı evet acı hissediliyor ama dayanılmayacak bir şey değil elini çeker çekmez geçiyor zaten ağrı değil. Bir de aynın günün akşamı emin değilim ama birkaç saat sonra dr aynı şeyi yaptı ama hiç acımadı bu sefer.

X