Sezeryanla Doğum Yapanlar

ASYAA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2007
181
1
40
merhaba arkadaslar ben doğumumu sezeryanla yaptım.yanı hıc acı cekmeden we bebek karnınızdan cıkarken hıc bısey hatırlamamak değısik bı duygu ameliyathaneye gırerken ve cıktıktan sonra sız neler hıssettınız yazarsanız sewınırım..

ilk dogumumda hiç bişey hisetmedim çünki dogumla ilgili hiç bişi bilmiyordum amaliyat haneden çıkarken yarı narkozlu cinsiyetini saglıklı olup olmadıgı sordum
ikinci dogumumda çok korktum doktor gün verdi o gün gittik hazırlıklar oldu amaliyathanenin kapısından girerken sanki ordan hiç çıkamıycak gibi sandım kendimii çünki resmem ölüyorsun ve yenden canlanıyorsun allahın izniyle am narkosdan aydıktan sonra bebişimi gördügümde tüm çektiklerim kocaaaaa bir hiç gibi geldi onlar için heracıyı çekmeye deger bence ogluşlarım benim için çok önemli benim hikayem böyle canım sevgiyle kal

canım ben suyum geldiği için gece saat ikide gittim ertesi gün saat dört buçuğa kadar suni sancı verdiler çok kötüydü son anda masaya çıkardılar kafası inmediği için sezeryana aldılar keşke ilk başta sezeryan olsaymışı o acıları çekmezdim sezeryan daha güzeldi girerken zaten sancıdan ağlayarak girdim pek hatırlayamıyorum ses bile kalmamıştı bağırmaktan ama çok güzel ayıldım ve pek ağrım olmadı

merhaba.benim ilk doğumum normal oldu ama normal demeye dilim varmıyor o yüzden a normal diyorum.2. doğumum ise sezeryan oldu iyiki de öyle oldu çok memnunum boşuna o kadar sıkıntıyı çekmişim lohusalığım bile burnumdan gelmişti ilk doğumumda.ama sezeryanda sadece ilk gün biraz sıkıntı çektim ama öbürüne göre hiç, ve melek kızıma kavuştum kızlarıma daha doğrusu herkese acısız ve sağlıklı doğumlar dilerim.

merhaba.benim ilk doğumum normal oldu ama normal demeye dilim varmıyor o yüzden a normal diyorum.2. doğumum ise sezeryan oldu iyiki de öyle oldu çok memnunum boşuna o kadar sıkıntıyı çekmişim lohusalığım bile burnumdan gelmişti ilk doğumumda.ama sezeryanda sadece ilk gün biraz sıkıntı çektim ama öbürüne göre hiç, ve melek kızıma kavuştum kızlarıma daha doğrusu herkese acısız ve sağlıklı doğumlar dilerim.

aynen canım benimde ilk doğumum normal ama bende senin gibi aynen a normal diyorum, ikincisi sezeryan oldu, bende sezeryanda çok rahat ettim, ama kişiden kişiye değişir tabi bu

aynen canım benimde ilk doğumum normal ama bende senin gibi aynen a normal diyorum, ikincisi sezeryan oldu, bende sezeryanda çok rahat ettim, ama kişiden kişiye değişir tabi bu

bende sezeryan oldum.. dediğin gibi gerçekten rahat.. o kadar acı çekmenin manası yok bence de .. Artı ve eksileri her nekadar tartışılır olsa da iyi yaptım dioorum bende ..:)

sevgiler

merhaba benim üc tane dogumum da sezeryanla oldu birincisin de tam narkozla yaptim kizim oldugunda daha ayilamamistim sonrada ameliyat yerim intap tutdu dikislerimi actilar 5 gün 40 derece atesle yattim o sirada kizimla ingilenemedim tabikide cok aci cektim dikislerimden dolayi ikinci dogumum yari narkozla yaptim o cok güzel gecti oglum oldugunda kocagima aldim yarim narkoz tabikide cok iyi cünku olan biteni göruyorsun tüm narkozda gunlarce kendime gelememistim ucuncu dogumumda cok iyidi burada benim kalca kemiyim dar oldugundan sezeryanla dogum etmek zorundaydim sezeryanla dogumu savsiye ederim cunku aci cekmeden yarim satt icinde dogum gerceklesiyo.

merhaba benim üc tane dogumum da sezeryanla oldu birincisin de tam narkozla yaptim kizim oldugunda daha ayilamamistim sonrada ameliyat yerim intap tutdu dikislerimi actilar 5 gün 40 derece atesle yattim o sirada kizimla ingilenemedim tabikide cok aci cektim dikislerimden dolayi ikinci dogumum yari narkozla yaptim o cok güzel gecti oglum oldugunda kocagima aldim yarim narkoz tabikide cok iyi cünku olan biteni göruyorsun tüm narkozda gunlarce kendime gelememistim ucuncu dogumumda cok iyidi burada benim kalca kemiyim dar oldugundan sezeryanla dogum etmek zorundaydim sezeryanla dogumu savsiye ederim cunku aci cekmeden yarim satt icinde dogum gerceklesiyo.

slm..

neden iltihap olduğunu öğrenmediniz mi peki?dikişlerinizi nasıl açtılar ? çok kafam karıştı.. yani bahsetiiğiniz şeyler çok ilkel geldi lütfen yanlış anlamayın..üstelik Almanya gibi yerde:uhm:yarı narkoz olayını mesela hiç duymadım o nasıl oluyor cidden lütfen beni yanlış anlamayın ..

sevgiler

merhabalar...hepimizin yavrularını Allah bağışlasın.benim kızımda 8 aylıktı kordonu boynuna dolamıştı doktor uyardı yanlış bir hareketinde boğulabilir dedi yüreğim ağzımda yatıp kalktım ve çok korktum hareketlerime çok dikkat ettim.kordon doğuma kadar kızımın boynundaydı normal doğumu aklıma bile getirmedim sezeryanla doğum yaptım ve hayal ettiğim gibi kızımın sesiyle ayıldım yavrumu kucağıma aldım.ayıldıktan sonra karnıma taş bağlamışlar gibiydi ama küçük meleğim için çektiğim her acı tatlı geldi.Allahıma şükürler olsun şimdi kızım 7,5 aylık benim dikiş yerimin sağ tarafı bazen sızlıyor özellikle sabah sağa dönük uyandığımda ve o taraf biraz daha fazla ele geliyor.umarım yakında geçer herkese sağlıklı günler a.s.

selamlar... ben kesinlikle normal doğum olmasını istiyordum fakat artık son günlerimde gittiğim kontrolde sancı makinesi bağlandığım ve sancılarımın başladığını söylediler ben hiç bişey hisstemiodum hastaneye yattım ikinci gün hiç sancı çıkmadı:) 3 gün taburcu edileceğimi söylediler fakat gece inanılmaz derecede şişmeye başladım zaten ödem vardı doktorum bi ilaç verdi ve sabah erkenden doğum için hazırlıklara başlandı serumla suni sancı verdiler fakat çatı bi türlü açılmadı:S suyum geldi ve bebeğimin tapeyle değil alınla geleceğini öğrendik hemen sezeryan a aldılar yarım saatte herşey bitti ama sonrasında 3 gün aşırı ağrı çektim bilmiorum belkide suni sancının etkisiydi!! şimdi kızım 2 yaşında ve herşeye değer:))

bayanlar ben doğum yapalı 20 gün oldu, dikiş yerim arada bir acıyor, ne zaman tam olark geçer acaba???

bayanlar ben doğum yapalı 20 gün oldu, dikiş yerim arada bir acıyor, ne zaman tam olark geçer acaba???

40 ın çıktığında muhtemelen acıların büyük bi farkla geçmiş olacak cnm... ama tabii bu kişiden kişiyede değişiofisfisfis

bende sezeryanla doğum yapanlardanım normal doğumu çok istememe narkoz almaktan çok korkmama rağmen suyumun artmasından dolayı sezeryan oldum ama iyikide olmuşum ne bir korku ne bir ağrı hiç bir şey hissetmedim şu anda bile karnım hala uyuşuk hiç hissetmiyorum ama bana göre sorunsuz bir doğum şekli bence

a.s.

merhaba leylom yavrularınızı allah bağışlasın 3 kez sezeryan olan duymamıştım bireşeyi merak ediyorum benimde kızım sezeryanla doğdu 2. ve 3. sezeryan doğumda aynı yerin üzerinden mi kesiyorlar ve ilk kesiğe göre çabuk iyileşiyor mu? benim 7,5 ay oldu ama dikişimin sağ tarafı bazen sızlıyor ve ele geliyor.aynı yerin tekrar kesilmesi aklıma gelince biraz korkutuyor.cevaplarsanız çok sevinirim.sağlıklı günler a.s.

ben normal doğum düşünüyordum ama cumartesi doktora gittiğimizde biz zor bulunana bebekler için her ihtimale karşı sezeryan öneriyoruz ama sen bilirsin dedi.ben aşılama ile hamile kaldığım için riske atmak istemiyor.ama ben korkuyorum sezeryandan.çünkü bir apendisit birde laparoskopi ameliyatı geçirdim ve narkoz sonrası ben çok kötü oluyorum.hem çok sayıklıyorum ve karın ağrısı çok çekiyorum.sayıklarkende olmadık şeyler söylüyorum:)ne yapacağımı şaşırdım yani

ben sezeryanla oldum.benim cocugum bir ay önce dogdu.saglik sorunu oldugu icin almak zorunda kaldilar.aksam hastaneye gittim ve bana sabah bu cocuk dogmak zorunda belkide bir aksilik olursa gecede alabiliriz dediler.beni aldilar hastaneye ben heyecandan sabah kadar uyumadim zaten ve bebegimin hareket edip etmedigini kontrol ettim sürekli.sabah yapilmasi gereken yapildikdan sonra ameliyeta girdim on dakika sonra ameliyat masasindan asagi sular akmaya basladi suyum patlamiti doktorlar cok komik duruyorlardi sakinarak su ayaklarina degmesin diye.sonra sallanmaya basladim megerem cocumumu cikariyorlarmis.bebegim cikti agliyorlar yüzüme dayadilar yüzünü sonra hemen götürdüler.nefes alamiyordu.ben bir sey anlamdim tabi annelik hissi falan olmadi.kuveze almislar nefes almayi beceremiyormus birde kaninda mikrop varmis serum falan baglanmsi her yerinde kablolar ebe resmini cekmis getirdi bana ben bu suirada odama ciktim artik.esim gitti gördü bebegimi fakat ilk gunu bana yatakdan kalkmasin dedilerben bu arda anne oldugmu anlamiyorum öyle bir his yok bende.ertesi sabah esim geldi berber oglumun yatti bölüme gittik.kucucuk elleri kollari ayaklari insan kucagina almaya korkar.saskindim hemsire kucagima verdi.bu arada bebegim emmeyi bilmiyor burnundan besliyorlar.o gunde pek bir sey anlamadim arkadaslar.3.gunu sütüm geldi pumpa ile sütümü cektim hemsire bebegime götürdü hemen ilk süt önemli dedi.esim geldi esimle birlikde gittik ve orda ben aglamaya basladim hemsire kucagima verdi kokladim oksadim ellerini öptüm yavrumda gözlerini acti bana bakti.o kadar cok agladim ki aksama kadar.ben bes gun sonra hastaeden ciktim cocugum kaldi tedavi görüyordu daha kilosu cok azdi eve gidene kadar agladim canimdan can aldilar sanki.uc hafta hastanede kaldi sonra eve geldi bebegim ama o uc hafta bana gecmek bilmedi allah kimsenin yavrusunu ayirmasin.annelik cok guzel bir duygu ben dogumdan sonra 3.gün anladim ama ebeler böyle hissetmen normal dogumdan sonra kucaguna alsaydin olurdu sen alamadin dediler.allahim ikinci bebegime de saglik versin onunda saglikli bir sekilde dünyaya getireyim

sezeryanla doğum yapan arkadaşlar dikişleriniz ne durumda,
benimki hala aynı uzunlukta ve kırmızı çoğu...

sezeryanla doğum yapan arkadaşlar dikişleriniz ne durumda,
benimki hala aynı uzunlukta ve kırmızı çoğu...

canım senin kaç ay oldu doğum yapalı, benim 26 gün oldu pek kırmızı değil ama uzunluğu aynı ani hareketlerde acıyor özellikle uçları

X