Gotu Kola (Centella asiatica)Varis için. Bilgi... Paylaşım

selülitleride gideriyor diye biliyorum
kullanmaya başlamayı düşünüyorum
bakalım faydasını görecekmiyim..

merhaba arkadaslar,
gotu kola kullanımım 2 ayı gecti sanırım. düzenli bi şekilde kullandım. Ama varislerim de hiç bi gelişme olmadı, haberiniz olsun. selülitte de hiç düzelme yok. Yalnız bacak agrısı olurdu zaman zaman, artık hiç agrımıyo.. hatta benim romatizmam var.. Romatizmaya iyi geliyo gibi geldi bana.. ne zamandır hiç bacaklarım agrımadı.

Gotu Kola ile beraber gunde 400 mg E ve 1000 mg C vitamini kullanmak gerekiyor diye biliyorum, Gotu Kola kan dolaşımını kolaylaştırıp agrıyı sızıyı engelliyor. E ve C vitaminleri, damarları güçlendiriyor. Tabii varislerin durumu çok kötüyse bunlar işe yaramayabilir. Benim teyzem kiloluydu ve bacaklarında çok kötü varisler vardı. Sonra doktor kontrolünde duzenli ve dengeli bir rejime girdi. 2 yıldır düzenli olarak spor yapıyor, kar yağmur dinlemeden hergün yaklaşık 1,5 saat çok hızlı adımlarla yürüyor. (Damarlardan kanın rahat pompalanması için, yani kilolu değilseniz bile spor yapmalısınız) Bacaklarını evde bir duvara yaslayıp kalbinden daha yukarıda olacak şekilde dinlendiriyor. Üstüne de gotu kola ve vitaminleri kullanıyor ve son bir yılda çok büyük ilerleme gördü, özellikle kilo kaybından sonra. Yoksa bu ilaçlar tek başlarına faydasız. Ama dediğim gibi spor yapmadan varisleri azaltmak imkansız. :1no2:

acaba gotu kolanın herhangi bi yan etkisini hisseden varmı?bide acaba ne kadar süre kullanılmalı ,sürekli alınmasının koruyucu olarak bi zararı varmıdır

arkadaşlar dün eczaneye gotu kola almak için gittim ancak eczacı bayan solgarın rutin adlı ürününü önerdi. varis için özel olarak üretilmiş. yeni başladım. sonucunu yazarım size.

acaba gotu kolanın herhangi bi yan etkisini hisseden varmı?bide acaba ne kadar süre kullanılmalı ,sürekli alınmasının koruyucu olarak bi zararı varmıdır

solgarın danışma hattı var. uzmanına sormalısın bence. ne kadar kullanman gerektiğini sana söylerler. geçmiş olsun

solgarın danışma hattı var. uzmanına sormalısın bence. ne kadar kullanman gerektiğini sana söylerler. geçmiş olsun

teşekkür ederim....solgar marka sanırım ,benim gittiğim aktarda vitabin power diye bi markanın vardı,ama bitmişti bende henüz almadım ama o dediğiniz dahamı iyi acaba :uhm:

teşekkür ederim....solgar marka sanırım ,benim gittiğim aktarda vitabin power diye bi markanın vardı,ama bitmişti bende henüz almadım ama o dediğiniz dahamı iyi acaba :uhm:

solgar daha bilindik ve kendini kanıtlamış bir marka. aslında sorun markada deil. inanmak gerekiyor bence. yani bir tedaviye başlayınca olumlu sonuç alacağına inanmalı insan.

hala bu konuyu okuyan varmı bilmiyorum ama gotu kola merhem olarak aşırı kullanınca cilt kanserine neden oluyormuş internetten araştırırsanız bulursunuz. aman dikkat:Saruboceq:

Anneme aktadran önermişlerr...
Kullanmaya başlayııpp 1 ay sonra yazarım diyenler hiç uğramamışş..
Haydii kızlarr...
ıyi geliyosa anacığıma da aleceğim

ikisede hastalıkta kılcal damar çatlaması buyüzden gotu kolayı varis için kullanıpta hemoraitte faydası olanı gördüm arkaşlar ama hemoroit için atkestaneli bi krem gerçekten işe yarar

witamin poverin ürünleri ekstrat oldugu için gayet iyidir rahatlıkla kullanabilirsin cnm

kullanan arkadaşlar ne durumdalar acaba bendede ince ince çıkmaya başladı
varis ailede var önceden önlemimi almak isterim bide pkos için
doğum kontrol hapın kullanıyorum bu haplarda selülit ve
varis yapıyomuş hap kullandıktan sonra ince ince damarlarım çıktı
selülitlerim zaten vardı ama bariz bi şekilde arttı bu ürünü kullanmak istiyorum
ama yan etkisi falan varmıdır ki allah korusun zayıflama hapları tarzında bişeyse kullanmamda bana yardımcı olurmusunuz

kullanan arkadaşlar ne durumdalar acaba bendede ince ince çıkmaya başladı
varis ailede var önceden önlemimi almak isterim bide pkos için
doğum kontrol hapın kullanıyorum bu haplarda selülit ve
varis yapıyomuş hap kullandıktan sonra ince ince damarlarım çıktı
selülitlerim zaten vardı ama bariz bi şekilde arttı bu ürünü kullanmak istiyorum
ama yan etkisi falan varmıdır ki allah korusun zayıflama hapları tarzında bişeyse kullanmamda bana yardımcı olurmusunuz

gotu kola kılcal damar problemlerınde etkılıdır. bırcok ınsan tanıdım gotu kola kullanıp varısınden kurtulan ancak selulıt ve basur ıcın aynı seyı soyleyemıcem cunku varıs ne kdr metabolık bır sorunsada dıs etkenlerden kaynaklı degıldır. ama selulıt ve basur beslenmenın etkısı olan durumlardır. bence varıs ıcın daha hızlı etkı ıcın gotu kola yanına uzum cekırdegı kullanmakta lazım

gotu kola kılcal damar problemlerınde etkılıdır. bırcok ınsan tanıdım gotu kola kullanıp varısınden kurtulan ancak selulıt ve basur ıcın aynı seyı soyleyemıcem cunku varıs ne kdr metabolık bır sorunsada dıs etkenlerden kaynaklı degıldır. ama selulıt ve basur beslenmenın etkısı olan durumlardır. bence varıs ıcın daha hızlı etkı ıcın gotu kola yanına uzum cekırdegı kullanmakta lazım

Tatlım hemoroid(basur) bir çeşit varistir...

sevgili hanımlar,

centella asiatica bitkisi 3000 yıldan fazladır Asya'da kullanılan bir bitkidir. Tedavilere destek olarak kullanılmış ve hala da kullanılmaktadır. Centella Asiatica içeren, evde tüm aile bireylerinin de kullanabileceği dermakozmetik kremi yani Cytolnat markasının bitki içeriği ile aynı olan ürünü Centella'yı incelemenizi öneririm.
Siz kulandınız mı sonuç aldınız mı?

X