Örgü Tunus işi ,çocuk battaniyeleri..

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

Daxgx Çiçexgxim

hayat gezince güzel::
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2007
5.053
4
53
aylbattaniye1rq4.jpg

ayulbattanye2kb7.jpg

modellerin tamamı net'den alıntıdır..

aylbattaniye6tp4.jpg

ayulbattanye4pt7.jpg

aybykuq3.jpg

aylkrlent2nm4.jpg

aylkrlent3vc7.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar.tek kelimeyle bunlar harikaa.ama şablonlarını nasıl bulcam.merak sardı beni şu an bi bebeğim yok ma ilerde inşaallah olur.şimdiden örsem olmaz mı dersiniz?hem bu tekniği biliyorum çok zevkli

Resimleri aldığınız yeri link olarak belirtiniz..
Teşekkür etmek, emeğine sağlık demek yerine teşekkür butonu kullanınız...

Resim009.jpg

Resim011.jpg

Tunus işi örgüyü yeni öğrendim,motifli olarak değil ama sade bir model buldum bu örneği doğacak olan yiğenime yapmayı düşünüyorum.

bn bugün başadım bişeyler biraz zor buldum yapacağımı ama bakalım nasıl olacak.bitince koyarım resmini :)

Sevgili Ören Bayan müdavimleri, alıntı koyduğumuz örneklere sadece 'Alıntı' yazmak yeterli değildir..Sitemize yakışan hangi siteden, hangi blogdan alıntı olduğuna dair bilgi vermektir..Emeğe saygı düşüncemizle hoş paylaşımlar diliyorum..Kolay gelsin.

Sevgili Ören Bayan müdavimleri, alıntı koyduğumuz örneklere sadece 'Alıntı' yazmak yeterli değildir..Sitemize yakışan hangi siteden, hangi blogdan alıntı olduğuna dair bilgi vermektir..Emeğe saygı düşüncemizle hoş paylaşımlar diliyorum..Kolay gelsin.

hülyacım.. aldığım adresi kaybettim.çok haklısın bidakine daha dikkat ederim..a.s.

bn bugün başadım bişeyler biraz zor buldum yapacağımı ama bakalım nasıl olacak.bitince koyarım resmini :)

canım, bu battaniyeler tunus işi değil sıkiğne tekniği ile yapılıyormuş. başka bir arkadaş yaptığı battaniyenin resminide koyarak konu açmıştı ondan bildiğim kadarıyla sık iğne ile yapılıyor vede battaniyenin her iki tarafıda aynı oluyor. bir renkten diğerine geçerken ipliği arkada uzatarak getirmiyormuşmesela beyazdan maviye geçtiğinde beyaz ipi arada bırakarak örüyormuş. yani maviyi örerken beyazı ilmeğin arasında saklıyormuş. umarım anlatabilmişimdir. istersen linkini bulmaya çalışayım. resmini kaydetmiştim. ama tunus işi olmadığı kesin. ona göre örersin.

X