Vajinal kokuyu gidermenin yolu ?

kızlar günlük pedleri jinekologlar pek önermiyor. onun yerine sık sık çamaşır değiştirmek daha sağlıklı. ayrıca özel bölgeyi sabunla değil sadece suyla temizlemek lazımmış, çünkü sabun o bölgenin doğal ortamının bozulmasını sağlarmış. dolayısıyla enfeksiyon kapma riskiniz de artarmış. sağlıklı günler bayanlar :) :128:

Ben hergün duş alırken o bölgemi de duş jeliyle yıkıyodum daha temiz oldugunu düşünüyodum yanılmışım dediğin gibi kötü bi enfeksiyon kaptım suan bi sürü antibiyotik kullanıyorum malesef :KK43:

kızlar kokunun sebebi mantar türü enfeksiyonlar olabilir, öncelikle doktora görünmenizde fayda var.
kullanılacak ürün olarak da ben Avon Simply Delicate özel bölge temizleyicisinden kullanıyorum, 2-3 yıl olmuştur, çok memnunum. ve U-talk antibakteriyel pudra sürüyorum (eczanelerde bulunuyor) geceleri yatmadan önce ve bazen de gündüzleri. özellikle yazın kuru tutuyor ve rahatlatıyor, tavsiye edilir :KK34:

Bir yandan günlük pedin orayı biraz havasız bıraktığı için kokuyu arttırdığını düşünüyorum ama bir yandan da kullanmayı bırakamıyorum, çünkü kendimi bildim bileli kullanırım. Öbür türlü her akıntıda çamaşırımı değiştirmem gerekecek yani neredeyse günde 3 sefer falan -ki pek pratik değil.:KK45:

Merhaba, annem hayatının çoğunu kozmetik hayatının içinde geçirdi ve camiasında hatrı sayılır :) sevilir. Almanyada bulunmuş uzun yıllar ve istanbula 2 kozmetik markanın distrübütörlüğünü alarak gelmiş.

Şimdi bu vesileyle benim elime vajinadaki kötü kokuyu geçirmeye yardımcı 4 ürün geldi. Yıkama için şampuanı,2 çeşit krem (yoğunluğa göre) ve depdorantı var. Ben arkadaşıma verdim,ertesi gün koku olayı geçti. Zaman zaman bu problemi yaşıyodu ve bir türlü kokuyu geçiremiyodu. Kemdimden iğreniyorum diyordu. Ürün Almanyadan geliyor ve avrupada eczanelerde satılıyor.
Bende getirmeyi düşünüyorum ama bu konuda çok dertli olan birine hediye etmek istiyorum. Ve gerçekten yorum almak isterim.

Koku varsa bi sıkıntı vardır! Doktora gidilmelidir, ürünlerle ancak sorunu maskelersiniz!

bende anlamadım

o kişideki hastalık sana geçiyor diye biliyorum büyüklerim hep söyler , mesela hastanede oturma yerlerinden kalkmış bi kadının peşine hemen sıcağı ıcağına oturma ondaki hastalık sana geçermiş öle diyorlar :)

Benim jinekoloğum bebek sabunu ile (sadece dışını asla içini değil) yıkamamı önermişti. Ph dengesine uyumlu olurmuş bebekler için ya.. Senelerdir yıkarım bi zararını da görmedim. İçine su tutarım sadece asla sabun köpük jel vs sürmem. Koku olmasa olur mu yahu :KK70: illa olacak az da olsa

Sevgili arkadaşlar... Benim sorunum vajina kokusu :eek: 2 günde bir banyo yapıyorum, sebamed'in vajinal bölge temizleyici jelini kullanıyorum, banyo yapmadığım her gün, sabah, gün içinde, akşamları yatmadan önce ıslak mendille devamlı silmeme rağmen, mesela külot değiştiriyorken falan burnuma bi koku geliyor senağlama vajinadan gelen akıntı gibi bir sorunum da yok, siğil falan da hiçbir şey yok ama bu kokunun nedenini bulamadım. Sizce çözüm yolu var mıdır??? :uhm:

canım ne kadar doğal denirse densin vajinana vajina sabunlarından kullanma doktorum kesinlikle kullanmamam gerektiğini söylemişti..o bölgeyi koruyan bakterileri bir müddet sonra yıpratıyomuş ..iyi bi markanın lavanta yağını al ..parabensiz doğal bişi olmasına dikkat et 2-3 ay gidiyo. vajinanı yıkadıktan sonra bir damlayı bölgene yedir (fazla olmasın) lavanta yağı hem antiviraldir.. bölgedeki virüsleri temizler hemde mis gibi kokarsın bütüüüüün gün.. ben kullanıyorum hem akıntılarımdan kurtuldum hemde tüm gün misssler gibi kokuyorum ..şiddetle tavsiye ederim ...sistit yanmalarımdan ve sorunlarımdan bu şekilde kurtuldum

Eşiniz sorun etmiyorsa, görmezdwn gelin. Herkesin kokusu farklı olabiliyor, hiçbir sorun yokken bile ağır kokular oluşabilir. Günlük temizliği suyla yapın yeterli oluyor. Bana iğrenç kokuyor eşim oradan kendisini alamıyor, demekki rahatsız edici veya kötü kokmuyor.

ne kadar suya ne kadar karbonat koyuyorsunuz tarif verebilir misiniz
Normalde karbonatlı suyu küvete doldurun oturun deniyor,bi tutam yeterli olur. ama benim öyle bir imkanım yok banyo tasının içine bir tatlı kaşığı kadar katıp ılık suda eritiyorum onu sürüyorum duştan çıkmadan koltuk altıma da sürüyorum genel bütün kokulara iyi geliyor.

Normalde karbonatlı suyu küvete doldurun oturun deniyor,bi tutam yeterli olur. ama benim öyle bir imkanım yok banyo tasının içine bir tatlı kaşığı kadar katıp ılık suda eritiyorum onu sürüyorum duştan çıkmadan koltuk altıma da sürüyorum genel bütün kokulara iyi geliyor.
çok teşekkür ederim

canım yediğin besinlerden de kaynaklanıyor olabiliyormuş koku

Genital bölgeyi temizlemek için mendiller, yıkama jelleri ve deodorantlar var. Temiz tutmak en önemlisi en başta, ürünlerle de desteklenebilir.

Ama bence ıslak mendille silmek doğru olmayabilir, alkol vs olabiliyor içlerinde, genital bölge de hassas olduğu için kafamıza göre ıslak mendil gibi şeylerle silmemeliyiz bence. Yarardan çok zararı olabilir.

Bu arada kötü koku, enfeksiyonun da habercisi olabilir, jinekoloğa görünmeli arada, mantar gibi şeyler de koku yapıyor.

X