Vajinal kokuyu gidermenin yolu ?

sipru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2007
209
1
39
Sevgili arkadaşlar... Benim sorunum vajina kokusu :eek: 2 günde bir banyo yapıyorum, sebamed'in vajinal bölge temizleyici jelini kullanıyorum, banyo yapmadığım her gün, sabah, gün içinde, akşamları yatmadan önce ıslak mendille devamlı silmeme rağmen, mesela külot değiştiriyorken falan burnuma bi koku geliyor senağlama vajinadan gelen akıntı gibi bir sorunum da yok, siğil falan da hiçbir şey yok ama bu kokunun nedenini bulamadım. Sizce çözüm yolu var mıdır??? :uhm:

Ben günlük pedlerden kullanıyorum, her değiştirdimde temiz hissediyorum kendimi, vajinanın doğal bir salgısı ve kokusu olması normal bence, çok fazla temizlemek de vajinanın ph dengesini bozar ve bakterilere karşı savunmasız bırakır. Uzmanlar çok sık olmamak şartıyla sabun ve suyla yıkamanın, bazen de suyla karıştırılmış sirkeyle yıkamanın iyi olduğunu söylerler.

günlük pedlerin kokulu olanları var. mesela kotexin var,lavantalı falan.çok güzel kokuyolar ama 1-2 saat. sonrasında gidiyo,pek bi işe yaramıyo. bide zararlılar,mantar falan yapıyolar.. ben kullanmıyorum walla..

Slm Miss, Rebacıd diye bi sıvı sabun var eczanede. Onu kullan bakterilere karşı çok ii. Zaten sanırımkokuyu da bakteriler yapar. Bi de pamuklu çamaşır giy. Hergün değiştirmek kaydıyla. Sakın naylon çamaşır giyme olur mu? Hoşçakal...

bendede bir ara ole bir sorun vardi .doktora gitmistim bana bir fitille bide antibiyotik vermisti kullandiktan sonra kokudan eser kalmadi. fitilin adi neo-penatron ole bisiydi antibiyotikte hatirlamiyorum.

Slm Miss, Rebacıd diye bi sıvı sabun var eczanede. Onu kullan bakterilere karşı çok ii. Zaten sanırımkokuyu da bakteriler yapar. Bi de pamuklu çamaşır giy. Hergün değiştirmek kaydıyla. Sakın naylon çamaşır giyme olur mu? Hoşçakal...

Ben sebamed'inkini kullanıyorum ama bir de senin dediğini denerim tabii... Naylon çamaşır dedin de ben de hep öyle giyiyorum acaba ondan mı oluyor? Şu korseli külotlardan giyiyorum. Pamukluya mı dönsem acaba yine kafamçokkarıştı

Ben sebamed'inkini kullanıyorum ama bir de senin dediğini denerim tabii... Naylon çamaşır dedin de ben de hep öyle giyiyorum acaba ondan mı oluyor? Şu korseli külotlardan giyiyorum. Pamukluya mı dönsem acaba yine kafamçokkarıştı

Canıııımmm! Onları sakın giyme. hem mantar olur,hem nemini almaz o çamaşırlar. terlersin terini almaz ve koku yapar. onları kullanmayı hemen kes. Penye-pamuklu çamaşır giy..

koku için değil ama o bölgenin temizliği için doktor numis med yazmıştı ben duşta onu kullanıyorum diğer zamanlar sadece su

Canıııımmm! Onları sakın giyme. hem mantar olur,hem nemini almaz o çamaşırlar. terlersin terini almaz ve koku yapar. onları kullanmayı hemen kes. Penye-pamuklu çamaşır giy..

Evet haklısın galiba... Ter olayı hakikaten doğru, bacak aralarım hep terli oluyor, bugünden itibaern bıraktım zaten bakalım bi gelişme olacak mı :)

canım kesinlikle pamuklu iç çamaşırı giy.
ve priflamenin intimate yıkama jeli ile temizleme mendili var annemde de vardı bire bir geldi kesinlikle tavsiye ederim hem indirime girdimi 10 ytl felan çokta uygun hemen kulanmaya başla şiddetle tavsiye ediyorum....

Naylon karışımlı çamaşırlardan uzak durmanı tavsiye ederim.Benim de aynı problemim vardı. İç çamaşırı hastasıyım. Tamamı değilse de en azından ağ bölgesi pamukluları alıyorum. Doktora gittim vaginal akıntım varmış ama ben bunun farkında değildim. Çünkü dışarı sızma olmuyordu. Antibiyotik iğne ve fitil verdi. Hem içten hem dıştan müdahale etmek gerekiyormuş. Bir de o bölgedeki tüylerin uzun süre kalmasına izin verme. Nem tutar, ıslaklık da bakteri üremesine neden olur. Kokuyu yapan onlar zaten. Çok da sabunlama, iyi değildir. Vaginanın asit seviyesi birayla eş değerdir diye okumuştum. Kimyasal temizlikler bu dengeyi bozup bakteri üremesine neden oluyormuş. Ayrıca evliysen ya da bir cinsel partnerin varsa bir süre ara vermek ve tekrar başladığında onun da senin kadar temizliğine özen göstermesi gerekiyor. Bunun ilerlemiş aşaması daha bir iğrenç.Şimdi kokuyla uğraşırsın sonra asit salgısı yüzünden kaşıntı ve yanma başlar. Aman dikkat! Geçmiş olsun.

Naylon karışımlı çamaşırlardan uzak durmanı tavsiye ederim.Benim de aynı problemim vardı. İç çamaşırı hastasıyım. Tamamı değilse de en azından ağ bölgesi pamukluları alıyorum. Doktora gittim vaginal akıntım varmış ama ben bunun farkında değildim. Çünkü dışarı sızma olmuyordu. Antibiyotik iğne ve fitil verdi. Hem içten hem dıştan müdahale etmek gerekiyormuş. Bir de o bölgedeki tüylerin uzun süre kalmasına izin verme. Nem tutar, ıslaklık da bakteri üremesine neden olur. Kokuyu yapan onlar zaten. Çok da sabunlama, iyi değildir. Vaginanın asit seviyesi birayla eş değerdir diye okumuştum. Kimyasal temizlikler bu dengeyi bozup bakteri üremesine neden oluyormuş. Ayrıca evliysen ya da bir cinsel partnerin varsa bir süre ara vermek ve tekrar başladığında onun da senin kadar temizliğine özen göstermesi gerekiyor. Bunun ilerlemiş aşaması daha bir iğrenç.Şimdi kokuyla uğraşırsın sonra asit salgısı yüzünden kaşıntı ve yanma başlar. Aman dikkat! Geçmiş olsun.

Sanırım en doğrusu doktora gitmek olacak, belki benim de aynı problemim vardır :s tüyleri falan uzun süre tutmam zaten, cinsellik desen o da yok çok uzun zamandır... :eek: ben önce işe iç çamaşırımı değiştirerek başlayayım, gene aynı problem devam ederse de artık doktora giderim. Yardımlarınız için teşekkürler :1hug:

bencd eğer akıntı yok sa iltihap kapmış olabilir bir dokrata git sana bir fitil bir de antibiyotik verir. Ben her duşta intimate jelle yıkıyorum. Ayrıca da akşam ve sabahları intimate wipeslerle siliyorum. Özel oluyo onlar ben uni kullanıyorum. Ayrıyetten de günde 3 kez günlük pedimi değiştiriyorum.Ben ce çok önemli bir konu. Biraz abatmışta olabilirim

ben jel kullanmıorumböle bi durumda yasamadım ama yinede kullanmalıyım acaba..ama sık banyo yaparım ve her gün çamasırımı degstrrim ve ıslak mendil kullanırım..jel hiç kullanmadım?

bencd eğer akıntı yok sa iltihap kapmış olabilir bir dokrata git sana bir fitil bir de antibiyotik verir. Ben her duşta intimate jelle yıkıyorum. Ayrıca da akşam ve sabahları intimate wipeslerle siliyorum. Özel oluyo onlar ben uni kullanıyorum. Ayrıyetten de günde 3 kez günlük pedimi değiştiriyorum.Ben ce çok önemli bir konu. Biraz abatmışta olabilirim

unının onun ıcın ozel temzleme mendıllerı oldgunu bılmıyordm.bakacgm.tesekkrler.....

Ben bugün elma sirkesinin böyle şeylere iyi geldiğini duydum.Biraz ılık suyla karıştırılıp tampon yapılmalıymış.Sirkenin özelliği zaten bakterileri öldürmesi.Elma sirkesi diye aratın pek çok şeye faydası var...

arkadslar suanakadar okuduklarıma ok verıyorum ama aklınıza gelmeyen bı sebep daha var:)okudugumda aklıma ılk o geldı!dıkatetysenız sorunu yasayan ark evlı;eeeeeee neolmus demeyın'!cunku ılşkıye gırdıgı sırada erkegın doku kokusuyla bayann doku kokusu bırlesmıs oluyor:KK43:yanı sen nekdr temzlesende temzle tabı tek eslıysen aynı kokuyu sureklı alırsın aynı koku j-hemde:KK43:mesela sıze bı ornek hayat kadınlarında su sorun cok fazla olur:KK43:cunku cok eslıler ve herınsann doku kokusu farklıdr:)bence sen kendını kasma sureklı sureklı yıkayıpta ph nı degstrme cunku vajen asıdıktr:)busefer mantarlarla ugrasrsın.mukozasını degstrms olursun:KK43:bol su ıc.ılışkı onccesı ve sonrası ozellıkle!pamuklu ıccamasrı gy ve mumkunse gymeden sıcak utuyle agını utule ok

Arkadaşım tavsiyelerin için çok sağol ama başka biriyle karıştırdın galiba, başlığı açan benim fakat evli değilim :) Fakat evli arkadaşlar için de bir tavsiyede bulunmuş oldun :) a.s.

avonun bir ürünü var vajina temizliğinde kullanılıyor düzenli kullanıldığında çok etkili ben çok memnunum fiyatıda uygun şikayeti olan hanımlar denesinler.

arkadslar suanakadar okuduklarıma ok verıyorum ama aklınıza gelmeyen bı sebep daha var:)okudugumda aklıma ılk o geldı!dıkatetysenız sorunu yasayan ark evlı;eeeeeee neolmus demeyın'!cunku ılşkıye gırdıgı sırada erkegın doku kokusuyla bayann doku kokusu bırlesmıs oluyor:KK43:yanı sen nekdr temzlesende temzle tabı tek eslıysen aynı kokuyu sureklı alırsın aynı koku j-hemde:KK43:mesela sıze bı ornek hayat kadınlarında su sorun cok fazla olur:KK43:cunku cok eslıler ve herınsann doku kokusu farklıdr:)bence sen kendını kasma sureklı sureklı yıkayıpta ph nı degstrme cunku vajen asıdıktr:)busefer mantarlarla ugrasrsın.mukozasını degstrms olursun:KK43:bol su ıc.ılışkı onccesı ve sonrası ozellıkle!pamuklu ıccamasrı gy ve mumkunse gymeden sıcak utuyle agını utule ok

ben bekarım
ilişki öncesi ve sonrasında su içilmesi gerketiğini ilk defa okudum.

yaşaki daha neler öğrenecegiz

Bence genital bölgeye mümkün olduğunca kozmetik ürünler kullanılmamalı arkadaşların da söylediği gibi hassas yapısını bozar ph'ını değiştirir en iyisi hergün ılık suyla iyice yıkamak., ve asla ıslak mendille falan silmeye kalkmayın bu en zararlısı. Benim yengem bile bebeğin altını değiştirirken ıslak mendili önce su dolu bir tasın içine batırıp sıkıyor, çözdürüyor yani,sonra bebeğin altını siliyor. Normal olmayan bir kokuyla karşılaşmışssan doktora git derim

X