Örgü Kasnak işi şık bir şal örneği...

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,
Yap tabi şekerim ama altınada kumaş geçirirsin bide kenarlara fırfır valla çok güzel olur..

hııı şimdi böyle ışıltılı ışıltılı şeyler var, mesela bu modeli yapsam kumaşını geçirsem kenarlarına o ışıltılı banltardan geçiriliyo müthiş duruyo, du ben girişiym bu olaya, tabi benim sıpadan fırsat bulabilirsem

Bekliyoruz resimlerini gözek.. şal mı yapıyorsun sende???

arkadaşlar ben motifleri tamamladım birleştirmeye geçeceğim motif yapmayı da birleştirmeyi de netten öğrendim herkese teşekkürler

Resimlerini bekliyoruz canım hangi iple yaptın?

iyi akşamlar filiz kanak işi şaldan ördüm. boyna gelen kısmını bir türlü düz çıkamıyorum eklemelerini nasıl yaptın

Canım resimlermisin nerdesinde talıkdın bakayım.Örümceklerle birleştiriliyor...

Bir üç beş diye çıktım en son bitimi girintili çıkıntılı oldu.

Eklentiler

• $Resim 002.jpg
    $Resim 002.jpg
    15,1 KB · Görüntüleme: 66
Canım resimden tam anlayamadım ama o kalan boş kısımlarıda örümcekle doldur..

pek yardımcı olamadım canım sanırım kusura bakma..

merhaba ben bu kış bu örnekten şal ve atkılar çok yaptım.sizlere resimlerini çekip yardımcı olmak isterim.şal için ince ip kullanırsanız motifin üzerine 6 veya 7 kez dolayın orta kısmınıda 3 kez dolayın.kalın ipte ise kenar kısımları 4 kez iç kısmı ise 2 kez dolayın.motife başlarken ipi motife sabitleyin.daha sonra motifin üzerinde numaralar var.önce 1 numaradan 12 ye geçip çarprazlamasına bu şekilde devam edin.daha sonra içi kısmı aynı dış kısımdaki gibi uygulayın.iç kısımda bittimi ipinizi motifin alt bölümüne geçirin.ipinizi uzun bir şekilde kesin.içinden çıkan iğneyi ipe geçirerek başlangıç ipinizle sıkıca başlayın.şimdi motifin orta kısmını yapmış olacaksınız.bağladığınız ipi motifin orta kısmına çıkarın.iğne arkası yapar gibi bir alttan bir üstten dikin.en son dikişi motife sabitleyin.ipinizi düğümleyin ve kalan ipinizi kesin.motifi bitirmiş oluyorsunuz.daha sonra motifleri birleştirin.ben örümcek olarak birleştirmedim.köşelerine 14 diğer kısımlara 7 zincir çekerek birleştirdim.şuan elimde yarım olan şalım var bitmiş halini sizinle paylaşmak isterim.inşallah yardımcı olmuşumdur.

ben hic kasnakla bisey yapmadim ilk is bi kasnak alyim deniyeyim bakalim:uhm:
ama gercekten harika görünüyo ellerine emegine saglika.s.

aaa, bundan bana teyzemin kızı yapmuştı. çok güzel bi ipten, kendinden parlak bişiydi. her motifin ortasına da inci dikmişti tek tek. gerçekten çok şık oluyo arkadaşlar. kesinlikle tavsiye ederim.

slm yorumlarınızı okudum bende bişey sorabilirmiyim
motifleri yaptım ama eklemesini yapamadım
yani eklerken ipi kopartmam gerekiyo
ipi kopartmadan ekleme yapalıyomu yapılıyosa anlatırmısınız

bu ekleme nasıl olacak biri anlatsın ama ilk kez yapan birine göre anlatsın.............hiç bilmiyorum ben..............

X