yürütec en erken ne zaman kullanılır

arkadaşlar benım 3 çocuğum var.benım kızım da yürüteç kullandı.8 aylıkken urudu.oğlum çok hareketlıydı hiç durmuyordu mecburen çok erken onne arkasına yastıklar koyarak yürüteçe koydum yanı 4 aylık falandı hiçbir sorun yaşamadım 10 aylıkken yurudu .şimdı kızım çok küçük ama zamanı gelınce yıne kullanmaya duşunuyorum.bide ılgınç olan çevreme yürüteç kullanmayan çok bebek var ve hiç biri erken yürümuyo.

baya ihtilaflı bir konuymuş bu yürüteç konusu, sadece eşimle biz birbirinin tersini iddia ediyoruz zannediyordum :KK22:

nedir şimdi son durum, tecrübeli anneler yardımcı olun lütfen.
Erken olmamak koşuluyla, bebek emekleme ile yürüme arasındayken sağa sola çarpmasını engellemek için yürüteci kullanmayı düşünüyordum.
bi de bebekler azıcık hareketlendi mi ne çekmece koyuyor ne dolap biliyorsunuz, hatta dokunmaması gereken şeylere daha çok ilgi duyuyorlar, o zaman için kurtarıcı olur diyordum ama ne yapsak ki:26:

baya ihtilaflı bir konuymuş bu yürüteç konusu, sadece eşimle biz birbirinin tersini iddia ediyoruz zannediyordum :KK22:

nedir şimdi son durum, tecrübeli anneler yardımcı olun lütfen.
Erken olmamak koşuluyla, bebek emekleme ile yürüme arasındayken sağa sola çarpmasını engellemek için yürüteci kullanmayı düşünüyordum.
bi de bebekler azıcık hareketlendi mi ne çekmece koyuyor ne dolap biliyorsunuz, hatta dokunmaması gereken şeylere daha çok ilgi duyuyorlar, o zaman için kurtarıcı olur diyordum ama ne yapsak ki:26:

bende aynen öyle düsünüyorum.kizim 7 bcuk aylik emeklemeye baslayana kadar kesinlikle bende yürüteci söz konusu bile etmiyordum.ama simdi emeklemeye basladi 1 aydir sürünüyordu ve sivri nekadar mobilya varsa oraya dogru emekliyo kafasini carpma riski oldugu icin dün yürütec aldim.ama yürüteci sadece onu odada yanliz birakmam gerektiginde kullaniyorum (yemek yaparken, tuvalet ihtiyaci gibi zamanlarda.)sonra hemen cikarip sirt üstü yatiriyorum oyun battaniyesine o kendisi istedigi zaman dönüp emeklemeye basliyor..onun haricinde yürüteci kullanmiyorum ve emeklemesini istiyorum cünki emeklerkende kendini deneyip bazi yerlere tutunup kalkmaya calisiyor..bence cocuklari kendimiz rahat olalim diye dogalliktan mahrum etmeyelim..yaninizda oldugumuz zaman yürütec kullanmadiktan sonra bi kac dakikanin zarari olacagini düsünmüyorum..ama bütün gün icine oturtursaniz cocugu tabiki zarari olur düsünsenize sizin gün boyu bi yerde oturdugunuzu...beliniz kalcaniz ne hale gelir.

Son düzenleme:
yürütecin kalça çıkıklığına yada geç yürümesine sebep olduğunu da ilk kez duyuyorum:44:
çevremde ve ailemde o kadar çocuk var hepsi yürüteç kullandı hiç birinin sağlık sorunu yada geç yürümesine sebep olduğunu görmedim bende oğlumda kullandım doktor bu konuda olumsuz birşey söylemedi bize...bence saatlerce bırakmak illa ki sakıncalı bir durum ama günde toplam 1-2 saat gezinirse hiç bir zararı olmaz diye düşünüyorum...oğlum 6,5 aylık emeklemeye başladı ve 10 aylık yürüdü şimdi 5 aylık kızım var 2 ay sonra ona da yürüteç almayı düşünüyorum... bu arada yürüteç kullanmayan bir arkadaşım ve bir komşum var onlarında bebeği aksine geç yürüdü bu tesadüf mü bilemedim ben:KK31:

Son düzenleme:
birçoğumuzun annesi bize yürüteç kullandırmıştır.çok arada bir konu ama son zamanlarda yürütecin zararlı olduğu meselesi dolaşıyor.benım kızım 6 aylık zaten daha erken oldugunu dusunuyorum ama yınede doktoruma sormustum.asla tavsiye etmediğini yürüyüş ve ayak bozukluklarına neden olabileceğini hatta avrupada yasaklandıgını söyledi.tabiki her yurutec kullananda problem olacak dıye bır sey yok.ama yinede uzmanlar cok sıcak bakmıyorlar.karar anne babalara kalmıs durumda

Yürüteci 4 aylık bebeği için kullanan aileler var. Fakat pek sağlıklı değil. İdeali 6. aydan itibarendir. O da günde 2-3 saati geçmemesi en uygunudur. Eğer yürüteç ihtiyacınız varsa Oyuncak :: Yürüteçlinkini tıklayıp yürüteç çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca kapıda ödeme seçeneği de mevcuttur.

arkadaşlar bu gibi şeylere hiiiç kulak asmayın çook emin konuşuyorum sonradan sonradan birsürü şey çıkarıyolar asla böyle bişey yok benim doktorum çok kaliteli bi doktor ve 4. ayda eğer başını tutuyor ise kısa süreli koymaya başalayabilecğimi 6. aydan sonra ise uzun süreli durabileceğini söyledi

Benim kızımda altı aylık ama fazla olmamak şartıyla yürütece bindiriyorum yürüyor bende dokuz aylıkken yürümüşüm kızımda koltuk kenarını tutup ayakta duruyor oğlumda bir yaşında yürümüştü

Yeni çıkan hoppalalari gördüyseniz ve aldiysaniz yürütecide alabilirsiniz çünkü ayni mantikla yapılmış bi tek tekerlekleri yok eski hoppaladan günlerce aradım bakmadigim yer kalmadi en sonunda ara sokakta küçük bi dükkanda tesadüfen buldum yani diyeceğim madem hu tarz ürünler zararlı neden ayni tarzda üretip süsleyip başka bebek ürünlerini ayni model yapiyorlar sağlık Bakanlığının görevi sadece hastane ve ilac kontrolü mü bu gibi ürünleri de toplatsin o zaman yürütec modeli zararlı hoppala modeli yararli mi.?
Doktorlar kısmen haklı kısmen haksız bazi rahatsızliklar irsi olur anne baba teyze hala yakin akrabasına çeker çocuk

Evet benim doktorumda yuruteci tavsiye etmiyor ama cevremdeki butun anneler yinede doktorlari tavsiye etmedikleri halde kullandilar ve hicbir zararini da gormediler...ona bakarsaniz doktor 6-7 ay olana kadar bebege tereyagi v.s gibi seyleri vermiyorlar ama tum anneler kendi annelerinin de yaptiklari gibi pure halinde herseyi veriyorlar...alerjen olmayan seyler disinda...bal...domates gibi seyler...kullanin yuruyeci bende kullaniyorum ve hepside erkenden yurumeye basliyor...

yurutec sayesinde kizim erkenden yurudu hic bir zarari yok sacmalik gerisi.cok yararli birkere amma da sallama yorumlar yapilmis.yurutecin hic zarari yoktur aksine bebek erken yurur ve hic bir kalca cikik ligi gibi seye neden olmaz.kizim turp gibi masallah

Bende ilk kızımı 6 aylıktı koydum yürütece 10. Ayda lendiiğinden yürümeye başladı kuzum. Şimdi 9 yasında. 5 aylık yeni bebeğimde 6. Ayına girsin onuda koycam. RABBİM esirgesin bütün meleklerimizi inş.

X