yürütec en erken ne zaman kullanılır

ASYAA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2007
181
1
40
benım 6 aylık bı oğlum var ve cok hareketlı sureklı kucakta olup gezmek istiyor.e kılosuda yerınde onu tasıcam dıye bel agrısından ölüyorum.acaba yürütece koysam dıyorum.ona bı zararı olurmuufisfisfis

YÜRÜTEÇ BEBEĞiN KLASLARININ GÜÇLENMESiNİ OLUMSUZ ETKİLİYOR.
BUNU İNTERNETTEN DE ARAŞTIRIP, DOĞRULAYABiLİRSİN.

SEVGİLER...

benım kızımda hareketlıydı.doktoruna sorduk 6ayı bıttıgınde yurutece artık oturta bılırmıyız dıye.
kullanmanızı tavsıye etmem dedı.yurutec kullanan bebekler de yuruyurslerı gecıkıyor.parmak uclarında yuruyorlar dedı.bu bazen ılerıkı yaslara kadar alıskanlık olabılıyo dedı.buyukte kullanmamıstım.mama sandalyesıne oturtuyordum.bunuda oyle yaptım.uyanık oldugunda yanıma koyup yemek yerkende mama sandalyesıne atıyorum.onune oyuncak yıyebılecegı bır ıkı sey vakıt gecııyor.
bıraz oturmayı ogrensınşler bosver.:)))))))))))))

ızlar bende 6 aylık hamıleyım ama çok yakın b ır arkadaşımın 14 aylık kız bebeği var ve 11 aylıkken ürümeye başladı.ve 6 ayında yürüteç kullanmaya başladılar.bence bazı şeyler kulaktan duyma oluyo.bebğimiz hiç emeklemeden yürümeye başaladı.yürütec bence erken yürümesını engellemıyor.sizlerle paylaşayım dedım.sevgılerle.

asyaa;
kulaktan duyma bılgı olarak goren bazı arkadaslar var.nette anneler grubu dıye bır sıte var oradanda baka bılırsın zararları dıye aratırsanda bırsuru yazı cıkacaktır.
ben doktor soyledı dıyorum bunu.onların dedıklerınede kulaktan duyma dersek kımın fıfkırlerını alacagız merak edıyorum yanııııı.
sen ıyıce arastırmadan ıcıne sınmeden bındırme canım

yuruteci hic kullanma istersen ...doktorlar tavsiye etmiyor yok eger kullanacaksan tam yurumeye basladiginda ;bunun icin cabaladiginda kullan( en fazla 1 ay ) simdi cok erken bence ....

7. aydan itibaren kısa sürelerde kullanmıştık.Bir zararını görmedim.11.ayında sorunsuz yürüdü oğlum.

valla bende bu soruyu sormak istiyordum..yürüteç bebeklerin yürümesini geciktiryor diye bende duymuştum ama ilginçtir tam 13 yiğenim var hemen hemen hepsi yürüteç kullandı ve hepsinde normal zamanlarda yürüdü..sadece çoğunun emeklemesine engel oldu..ve bi ilginç olanıda geçen doktoruma ağırlaştı kollarım ağrıyor onu taşırken dedim bana az kaldı yakında al bi yürüteç koy içine rahatlarsın dedi..zaten kendi adımlamaya başlayınca bırakırsın bencede uzun bi süre kullanmazsan bi zararı olmaz..

kızlar yürüteci hiç bir doktor önermiyor,yürümeyi geciktirmesinden çok ılerıde kalça çıkıklığı,içe dönük basma gibi sorunlar doğurabıleceği için önermiyorlar..bilginize

kızlar benimde 5 aylık kızım var belinden tutup yürütüyorum çok hoşuna gidiyor uyanık kaldığında zamanımız genellikle bu şekilde geçiyor çokta hareketli benim için oldukça zor bir durum.
bende yürüteç düşünüyordum ama kafam karıştı :KK43: CADIARZU

bence her denilene inanmayın benim 10 yaşında bir kızım var.bebekken çok kiloluydu 3-4 aylıkken yürütece oturttum. 9 aylık ken yürüdü.sadece parmak uclarında yürüme denilen şey gerçekleşti şimdi onuda bıraktı.ayrıca 8 yaşında oğlumda bebekken sürekli hastalanıyordu .doktor doktor gezdirdik astım-zatüre-gizli astım neler demedilerki sonunda sadece bademciklerini iri olduğunu ve geniz eti olduğunu öğrendik.şimdi rahatız 4 sene önce aldırdık yani kısaca doktorlarda herşeyi bilemiyor.onun için iyi araştırıp ona göre karar vermek lazım.siz yinede benim kadar erken oturtmayın.opuyorumnanaktan

Arkadaşlar ben kızıma kullandım tam 11,5 aylıktı tam yürüdüğünde gerçekten parmak ucunda yürüyordu halada öyle sayılır.Yalnız yürüteç erkek çocuklarda testislere baskı yaptığından pek tavsiye etmiyorlar kullanırsanız da bence fazla uzun sürelerle oturmasın Ayrıca bebeklerimizi erken bastırmayalım arkadaşımın yeğeni çok küçük sağolsun büyüklerde çok biliyorlarya bebeği bastırıyorlar bebeğin kalçada problem oluşuyor benim doktorum 6 aya kadar herşey yasak demişti uyguladım aksini yapmak isteyene şiddetle karşı çıktım lütfen onların kemikleri daha çok ince 1,5 yaşına kadar zorlamayalım

aynı dertten bende muzdariptim oğlum 6 aylık çok hareketli ve iri bir bebek ben mama sandalyesi aldım çünkü doktorumuz yürüteç tembelleştirir bu çocuğu dedi hatta çok hareketli çocuklar erken yürüyorlamış bunu engellermiş yürüteç,zaten görümcemin oğlunda bacak yapısı bozukluğu yaptı 6. aylıkken koymuş 13 aylık yürüdü her çocukta değişiyor ne olacağı belli olmuyor hepimize kolay gelsin kızlar:)

9 aydan öncesi iyi degil
erken koydugun zaman yüretecde parmaklarinin ucuna basiyor öyle oluncada yürümesi gec oluyor.

9 aydan önce yürüteci önermiyorlar..
9 aydan sonrada günde sadece 10-15 dk öneriyor doktorlar..

arkadaşlar benim kızım 7 ayında kullanmaya başladı fakat bir sorun cıkmadı allaha şükürler olsun şimdi 4 aylık bir kızım daha var ondada kullanmayı düşünüyorum 7 ayında tabiki

valla ben artık herşeye şaşırıyorum önceden hep bebkler iniyolardı yeni çıktıbu yok süt içmesinler bizneyle büyümüşüz acaba bişeyimizmi var hep hazır şeylere yöneltiyolar insanları

arkadaşlar benim kızım 6 ayında kulllandı vede erken yürüdü 11 aylıkken yürümeye başladı şuan 5 yaşında allah şükürde gayet güzel yürüyor

Ben, ablam, ailemdeki tüm bebekler yürütece bindi ve hiçbirimize bişey olmadı. Sadece kuzenim 4,5 yaşında ama hala parmak uçlarında yürüyor. Emeklemeden 1 yaşında yürüdü. Şimdi kızım 6 ayını bitirdi. Yürüteç kullanmak istiyorum çünkü 9.5 kilo ve uyanık olduğunda sürekli gezmek istiyor. Mama sandalyesi falan kar etmiyor. hamileyken 15 kilo almıştım. 6 ayda 16 kilo verdim daha da gidiyor. 52 kilo oldum. Sabahtan akşama kadar tabiki kullandırmam ama günde 20 dk biraz mola vermek de güzel olur

arkadaşlar yürüteci doktorlar kesinlikle tavsiye etmiyolar bacak kasları gelişimi açısından en azından benim doktorum kesinlikle tavsiye etmedi mama sandalyeside çok güzel bi çözüm ben mama sandalyesi kullanıyorum tekerlekli aldım bi tane her yere çekiyorum evin içinde oğlumunda çok hoşuna gidiyo oğlum 6buçuk aylık

X