Çocuk Hastalıkları Bronşitle başa çıkmayı başaranlar var mı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

seyhanaydogdu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2007
25
0
oğlum geçen sene bronşit oldu.duyduğum her şeyi denedim.ayda iki kere antibiyotik kullanıyoruz ama çok zararlı olduğunu biliyorum eğer bildiğiniz farklı yöntemler varsa paylaşırsanız sevinirim.selemlar.:nazar:

slm canım benim iki oglumda bronşit bizde antibiyotikleri kullanıp duruyorduk ayda iki şişe bitiyodu ama öksürük hiç gecmiyordu bebişini başka bir doktora götür alarji testi yapsınlar bizimkiler alerjik bronşit çıktılar fıs fıslarımız var onları kullanıyoruz sürekli kontrol altındayız çok şükür biraz rahat ettik yoksaki iki günün biri doktorlardaydık

Benim oğlumda malesef bronşit geçirdi 8 aylıkken ve biz hastenede yattık 15 gün kadar bu hastene dönemi bize çok iyi geldi gerçekten dokturumuz çok iyiydi başka bir doktor olsa bize antibiyotık verip gönderirdi bu kesin.Ve çocuğum o günden sonra az hasta oldu ve gelip geçiciydi.Yanlız şunu unutmamak lazım gerçektende bronşite yakalanmış bir çocuğu iyi korumak gerekli yoksa sürekli bu hastalık nükseder.Biz yoğurtu çok veriyorduk birde közlenmiş patates ayrıca ballı turp suyu çok iyi geliyor bunudu tavsıye edebilirim.Çocuğu terletmemek üşütmemek en önemli kural.Ayrıca biz sardunya yağından yapılan bir bağışık güçlendirici ilaç kullandık onunda faydası çok oldu

teşekkür ederim arkadaşlar.allerji testi yaptırdık,normal değerlerde olduğunu söylediler.hep kontrol ediyorum ama okulda koruyamıyo kendini sanırım,ballı turpu deniycem.hoşçakalın

benimde bebişim şimdi 7 aylık yaklaşık 4 ay önce üşüttük o gün bu gündür sık sık hastalık tekrarlıyor dr enfeksiyon vucuda bir kez yerleştimi ara ara tekrarlar dedi şimdi yine hasta ilaçların yanı sıra doğal yöntemler kullanıyorum bitki çayı ve balla soğanla bayağı rahatlıyor

benimkilerde 1 yaşlarında bronşite yakalandılar başlangıç dedi doktorlar antibiyotik verdiler kullandım ama
ondan hariçinde gece sütlerine bıldırçın yumurtası katıp verdim
birkaç ay devam ettim ve yok oldular bronşitleri
dr demedi bıldırçın yumurtası ver diye köylerde büyüklerimizden duyduklarımdan bi deneyim dedim ve sonuç olumlu çıktı iyleştiler
arada veririm

selam arkadaşlar benimde kızım bronşit iki senedir
aynı zamanda geniz eti var çok doktorlara götürdüm en son profesöre gittik buronşit üzerine üstüne yok benim kızım çok antibiyotik içmişti kesinlikle karşı sadece fısfısları var onlarla tedavi ediyoruz şimdi daha iyi tavsiye ederim

aslında bazen ilim bazen bilim diyorum ben bıldırcın yumurtasını duydum amakızm 11 aylık agır gelirmi ve nasıl vericem bronşiti atlatır gibi olduk şimdi burun akıyor napıcagımı bilmiyorum cok terliyor degiştiriyorum yün atlet dediler aldım tulum dediler aldım onu bunu hep yaptım ama defnem hala hasta iyi bir doktor bulmam lazım ilk önce doktorumuzada alıştık ayrılmakda zor ilaçlı tedaviye karşı ama aksıne kızma bir fiil ilac dayıyoz tezgahta ilac dolu napa bilirim arkadaşlar benmi bakamıyorum psikolojisine girdim.

benim bir tavsiyem olacak maglum turpun faydalarini biliyoruz siyah turbun icini oy iyice temizle gercek bali oydugun turpun icne doldur ve bir gece disarida beklet turp ve bal surup haline geliyor her sabah cocuguna bir tatli kasigi kahvaltitan once icir ben bir ay boyle yaptim bronsidi kalmadi ins sende faydasini gorursun arksim gecmis olsun

Kizlar Iyi Hos Yazmissiniz Ama Bir Yasindan Once Bebeklere Bal Kesinlikle Yasak
Alerji Yapiyor Ve Cok Tehlikeli Dedi Doktorum
Bi Soyleyim Dedim

slm hepimize geçmiş olsun benim kız 3 yaşında şimdi ama daha 20 günlüktü bronşit oldu.hatta bilen vardır singuler kullandık bir dönem ventolin şurup.ayda 2 defa en az doktr yollu hata zatireye dönmek üzereydi.
sonra 1 buçuk yaşındayken prevenar diye bir aşı çıktı.hemen vurdu doktr 2 doz.ve çok şükür o günden sonra sadece 1 defa 2 ay önce bronşit olduk ve hemen cevap verdi ilaçlara ve geçti.çok şükür doktr bir sorun isterseniz şimdi ponomokok aşısı olara geçiyor .ben sorun doktr derim

ben bide arkadastan soyle bir yontem duymustum
keselerin icine yun doldurmus agzini dikmis
sonra bi dosune bide sirtina gece yatarken koymus
bayada faydasini gormus bilmem denemek isterseniz

asii cok teşekkür ederim duymuştum ama tam bilmiyordum kesin deniyicem şimdide üstüne grip oldu bakamıyorum diye cıldırıcam napcam ben bu cadıyla arkadaşım teşekkür ederim

evet bal yasak kızlar balık gibi atladım ama annem bana kızıyor biz küçükkken size bal verirdik siz yaşıyorsunuz onlara nolur diyor napcam şimdi başka care aramamız lazım...

merhaba arkadaşlar bronşitin tek çözümü soguk buhar makinesi 3 yaşındaki kızımda bronşiti var ama allah razı olsun gittimiz doktorumuzun önerdiği soğuk buhar makinesini aldık ve kurtulduk biliyorsunuz bronşit önce grip gibi başlıyorya baktım ğrip belirtisi var bir gün sabaha kadar çalıştırıyorum makineyi taki grip geçene kadar tabiki ilaç kullanıyoruz bir grip ilacı birde deniz suyu(burun spreyi) antibiyotik tüketimini bitirdik 1 senedir o kadar rahatızki bu kış hiç bronşiti yenilemedi biz izin vermedik aslında doktorumuz bronşit hastası olan tüm hastaların hatta yetişkinlerin bile mutlaka soğuk buhar makinesi alması gerektiğini söylüyor böylelikle gripten dolayı bronşlar tıkanmıyor rahat nefes alıp akcigerlerde balgam birikimi ve tıkanma olmadan kurtarıyoruz çok şükür bir senedir hiç öksürmedi bile allah nazarlardan saklasın sizlerde danışın doktorlarınıza faydasını göreceksiniz

soguk buhar makınası ıse yarıyor ama 2-3 saatten fazla kullanmayın cunku mıkrop uretıyor ortamda,bıldırcın yumurtası faydalı ama 1 yasından kucuklere yedırmeyın agır gelebılır.bıtkısel caylara basvurun.Benım oglum 5 yasında bende cok cektım oksurukten balgamdan cok zor allah sıfa versın .Aslında bakamamaktan degılde daha cok ıyı bakmaktan kaynaklanıyo terlıyo sırtına havlu koy yok usumesın dısarı cıkma dort duvar arasında gecıyo omrumuz hastalıkla 5 seneden berı ne cektıgımı bı ben bılıyom bıde Allah cok zor anne olmak

soguk buhar makınası ıse yarıyor ama 2-3 saatten fazla kullanmayın cunku mıkrop uretıyor ortamda,bıldırcın yumurtası faydalı ama 1 yasından kucuklere yedırmeyın agır gelebılır.bıtkısel caylara basvurun.Benım oglum 5 yasında bende cok cektım oksurukten balgamdan cok zor allah sıfa versın .Aslında bakamamaktan degılde daha cok ıyı bakmaktan kaynaklanıyo terlıyo sırtına havlu koy yok usumesın dısarı cıkma dort duvar arasında gecıyo omrumuz hastalıkla 5 seneden berı ne cektıgımı bı ben bılıyom bıde Allah cok zor anne olmak

merhaba arkadaşım senin yazdıklarını okuduktan sonra hem üretici firmayı hemde doktoruma danıştım mikrop olayınıdoktorumuz bunun imkansız olduğunu ordaki maksatın soğuk buharın ev ortamındaki kalorifer ısısıyla birleşip doğal nem oluşmasını saglamak olduğunu kendisinin yıllardır kullandığını söyledi üretici firma hayatlarında ilk defa benim sorduğumu ve doktorumun anlattıklarını anlattı ve kızım 1 senedir hiç bir şekilde mikrobik bir rahatsızlığa yakalanmadı lütfen insanları yanlış yönlendirmeyelim

Benim kızımda 1 buçuk ay önce alerjik bronşite yakalandı ve 15 günde bir bronşit oluyo :KK43: Bu soğuk buhar makinasını ev tipimi almamız gerek yoksa oksijen verir gibi ağıza takılanlardanmı? Daha dün oksijen tipi geldi Almanyadan ve yarın almaya gidicem arkadaş çünkü şu anda hasta :KK43: Almanyadaki arkadaşımda düzenli şekilde kullandığım için bronşitini atlattı sende düzenli kullan atlatırsın dedi.
Ballı turbu bende deniycem siyah turp ilk defa duydum nerden bulabilirm acaba.

X