hamile kalmak.....

NaZaR_BoNCuGu

Güneş topla benim için!
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2007
930
18
bende hamile kalmak istiyorum ama 1 senedir yok bisey cok uzuluyorum bu duruma senağlama 3 senelik evliyim ve millet durmadan soruyo dusunuyomusun olmuyomu onlarin yuzunden hep aklima o geliyo olsun artik diyorum cok sikildim bu durumdan doktorada gittim halada gidiyorum aylik kontrol yapiolar ama her ay git gel gicik oldum biliyorumki allah herseyin hayirlisini verir ne zaman olacaginida o biliyo bi umutla bekliyorum her ay ... sonucda doktor bi problemin yok dedi bunada sukur diyorum ...elimdende bisey gelmiyo zaten ... duanizi esirgemeyin bana ve tum cocuk isteyenlere umarim bi bebis nasip eder yuce rabbim...

üzülme canım:1hug:
herşeyin bir günü var.bende 1 yıllık maratondan sonra o kadar basit bir tedavi ve işlemle hamile kaldımki.sadece iyi bir doktor bulmak gerekiyor.seninle her konuda ilgilenen ve mesleğini sevmiş benimsemiş olması gerek.
2008 de her isteyenin anne olması dileklerimle.dualarım sizler için.a.s.

canım sakın kendini üzme.herşeyin bir zamanı vardır ve zamanı gel,nce Allah sizede bir bebiş verir.ama sakın stres yapma bu gerçekten çok etkiliyor.hele o münasebetsiz insanların sürekli ayyyyy daha bebek yokmu diye sormaları insanı deli ediyor.bizde evlenince hemen istedik ama 7 aykadar bekledik olmasını ozamanda bile soruyorlardı.ama ben herkese istemiyruz diyordum sormayı bıraksınlar diye.sende öyle söyle böylece sorulardan kurtulursun ve sakın ama sakın stres yapma.inan hiç ummadığın anda geliyor bebişler.buradaki bütün arkadaşşlar bunu gördük.

canım
sen rahat ol ki tedavi sürecin rahat geçsin
milletin lafı bitmez, boşveeerrrrrr

bende hamile kalmak istiyorum ama 1 senedir yok bisey cok uzuluyorum bu duruma senağlama 3 senelik evliyim ve millet durmadan soruyo dusunuyomusun olmuyomu onlarin yuzunden hep aklima o geliyo olsun artik diyorum cok sikildim bu durumdan doktorada gittim halada gidiyorum aylik kontrol yapiolar ama her ay git gel gicik oldum biliyorumki allah herseyin hayirlisini verir ne zaman olacaginida o biliyo bi umutla bekliyorum her ay ... sonucda doktor bi problemin yok dedi bunada sukur diyorum ...elimdende bisey gelmiyo zaten ... duanizi esirgemeyin bana ve tum cocuk isteyenlere umarim bi bebis nasip eder yuce rabbim...

Aynı dert bende de var canım yalnız değilsin evleneli 2 yıl oldu ve 1 yıldır da bebiş istiyoruz ama olmuyor bize kalsa en doğru zamanı Allah bilir diyerek kendimizi rahatlatıyoruz ama şu meraklı sorular insanı çileden çıkartıyor umutsuzluğa kapılmamıza neden oluyor senağlama
örneğin birisinin hamilelik ya da doğum haberini alınca eee sen ne zaman düşünüyorsun ya da ''Allah size de nasib eder inşallah '' gibi moral bozucu bir sürü laf senağlama

mıllete neyse sinir oluyorum bende 2 yıl bekledim insanlar sordukca dahada sinir oluyosun dahada üzülüyosun hırslanıyosun ama sen kulaklarını tıka hayatım kımseyı duyma 1 yıldır denedıgınızı soylemıssın sende hersey normalde eşıne bakıldımı belkı onda bı prob vardır ben 2 yıl bekledım en son esımde sorun olduu ortaya cıktı esım dr a gıtmeyı reddetti bende artık ümidi kestim nasıl olsa olmayacak eşim tedavi olmadığı için dedim ve hıc beklemediğim o ayda hamile kaldım biliyorum çok zor ama başka işlere yönel bebek fikrini çıkar aklından umarım en kısa zamanda hamıle kalırsın

merhaba canım ben 3 yıllık evliyim daha 2 aylık evliyken başlamıştı milletin lafı artık sırf laf olmayım diye istemediğim halde çocuk düşündüm ama molar gebelik yani üzüm gebeliği geçirdim 2 yıl önce 1 sene ara verdikten sonra 5.ayımda hamile kaldım.sakın strese girme gerçekten stres büyük engel hamileliğe ve şu anda 38. haftalık bir gebelik yaşıyorum sorunları sıkıntıları kafandan atarsan benim yaşadığım mutluluğu sende yaşarsın.allah gönlüne göre versin canım.:nazar:

canım sakın kendini üzme.herşeyin bir zamanı vardır ve zamanı gel,nce Allah sizede bir bebiş verir.ama sakın stres yapma bu gerçekten çok etkiliyor.hele o münasebetsiz insanların sürekli ayyyyy daha bebek yokmu diye sormaları insanı deli ediyor.bizde evlenince hemen istedik ama 7 aykadar bekledik olmasını ozamanda bile soruyorlardı.ama ben herkese istemiyruz diyordum sormayı bıraksınlar diye.sende öyle söyle böylece sorulardan kurtulursun ve sakın ama sakın stres yapma.inan hiç ummadığın anda geliyor bebişler.buradaki bütün arkadaşşlar bunu gördük.

bende senin gibi su an dusunmuyoruz dedim ama bakdim millet hala soruyo doktora gidiyoruz dedim artik o sorular gecdi simdide doktor ne diyo napiyo sorun neymis falan filan gibi bir suru sorular.....gelde sinir olmaa:çok üzgünüm:

mıllete neyse sinir oluyorum bende 2 yıl bekledim insanlar sordukca dahada sinir oluyosun dahada üzülüyosun hırslanıyosun ama sen kulaklarını tıka hayatım kımseyı duyma 1 yıldır denedıgınızı soylemıssın sende hersey normalde eşıne bakıldımı belkı onda bı prob vardır ben 2 yıl bekledım en son esımde sorun olduu ortaya cıktı esım dr a gıtmeyı reddetti bende artık ümidi kestim nasıl olsa olmayacak eşim tedavi olmadığı için dedim ve hıc beklemediğim o ayda hamile kaldım biliyorum çok zor ama başka işlere yönel bebek fikrini çıkar aklından umarım en kısa zamanda hamıle kalırsın

canim once burda erkeklere bakiliyo sorun ondami degilmi diye onda hic bi problem yokmus bendede yokmus .... bilmiyorum yaa kafam karmakarisikfisfisfis:çok üzgünüm:

hepinize cok tesekkur ediyorum arkadaslar fikirleriniz beni azda olsa rahatlatti....deniycem aklimdan cikarmayi birazda olsa cikmaz ya neyse...

esim 25 yasinda ve ailesi ondan kucuklerin cocugu oldu ucuncuye basladi daha ne duruyonuz falan gibi laflar etti:çok üzgünüm: daha da usteleyince doktora gittigimi soyledim bazen keske soylemeseydim diyorum ama gecti artiksenağlama okula gidiyorum onu bahane ediyorum uzak tanidiklara uff bilmiyorum ya gercekden cok karisigim dedim yasenağlamasenağlama

Canım milletin ağzı torba değil büzemiyorsun di mi?Çok lazım onlara sanki!!Ben de doğurunca siz mi bakıvereceksiniz?Biz daha istemiyoruz diyorum!!Hele hele bazıları varki her gördüğünde "yoksa hamilemisin?"diye soruyor gıcık eder gibi!!!Hiç düşünmüyorlar karşısındakini!Bir problem olması onları mutlu edecekmiş gibi geliyor yawÇok üzgünüm çoook

canım benim işallah allahım kucaklarımızı kısa zamanda dolduracak!!Sana kafana takma diyemem çünkü bende her an düşünüyordum!Ama şimdi sağ tüpümün tıkalı olduğu anlaşıldı!Laparoskopi olacağım,aklım onda!!Yani bebek 2.plana kaydı.Umarım tüpüm açılırda bende rahatlarım!Senin kanallarında bir problem yok di mi?

Ya Milletin Ağzinaa Tipa Takmam Lazimki Kimsenin Moralini Mozamasinlar Bizde Istemeye Başladik Ve 7. Ayda Kaldim Hamile,onuda Kaybettim 9 Haftalikken Herşeyin Hayirlisi Canim Sen Kendini Ferah Tut Rabbim Zamanini Bilir.üzüleceğin Bi Durum Olucaksa Varsin Biraz Geç Gelsin Ama Sağlikli Gelsin Ben çok üzüldüm Ağladim çok Istiyordum çünkü,ne Yapalim Herşeyde Vardir Bir Hayir Bizimde Sqağlikli Bebeklerimiz Olur Inşallah..dua Edelim Elden Gelen Başka Bişey Yok.

nazar bocuğu arkadaşım sanırım aynı kaderi paylaşıyoruz benim senden tek farkım bir kez anne oldum 8yıllık evliyim7 yaşında bir kızım var ikinci bebeği istememize rağmen olmuyor doktor doktor gezdim her şey normal sorun yok kafana takma dediler milletin ne zaman olacak yapın artık ikinciyi neden olmu demelerinden gına geldi en son olarak başka bir doktora gittim geçen ay rahim filmi çektirdim eşimdende sperm tahlili istendi ikimizde normalmişiz şu an günüm geçiyo inşallah hamileyimdir Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah sende bende ve isteyen herkes hayırlı haberlere buraya yazar dualarınızı esirgemeyin dualarım sizlerle arkadaşlar.... sanırım sizleri okurken sıktım baya uzun yazdım kusura bakmayın...:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

canım bak ne güzel düşünüyosun herşeyin zamanı var diyosun. çok şükürki bi problem yok. hem sen boşver milleti onlar her zaman bu soruyu sorucaktır onlara neyse. sen içini ferah tut. stresten uzak dur.

Canım, insanların soruları zati bunaltıyor hepimizi.yerimseniben
Çok üzme kendini ve kafaya takma.

Benim eşimde varikosel, bende çikolata kisti olmasına rağmen 7 aylık bir deneme sonucu hamile kaldım.

Tek hatamız denemeye başladığımızı söylemek oldu, herkes her gördüğünde soruyordu, noldu oldu mu omadı mı.... Bir daha hayatta kimseye söylemem, artık öğrendim.

Benim önerim ısı takibi ve ovulasyon testi kullanmak olur sana. Ben bu şekilde hamile kaldım. a.s.

biz 9 aylık evliyiz aynı sorular bana da soruluyor hatta geçenlerde bir komşuya merhaba dedim cevap aynen şöylemerhaba bebek yok mu ben şok oldum hayatımda 2 sefer gördüğüm bir insan bile merak ediyor çok sinirlendim kendimi eksikmiş gibi hissettim eşime söyledim takma kafana sorsaydın sizmi bakıcaksınız diye anlayacağınız herkes meraklı allah herkese sağlıklı hayırlı evlat versin isteyen herkese nasip etsin burada okuduğumher kişiye inanın dua ediyorum umarım hayır dualarım sizlereulaşır

X