Bebek Beslenmesi imdaat bebeğim uyumuyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

littlefairy

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.929
8
45
merhabalar anneler, benim durumumu yaşamış tecrübeli annelrden yardım talep ediyorum. kızım 3,5 aylık oldu. son bir haftaya kadar nerdeyse hiç ağlamamış olan bebeğim ki aşılarda bile azcık mıkırdanırdı o kadar geceleri ağlayarak uyanıyor gündüzleri anakucağına bırakınca ağlıyor ağlıyor ağlıyor. gece uykularımızın normalde artık en aşağı 4-5 saat sürmesi gerekirken artık 50 dk uyuyoruz . sürekli emmek istiyor. sütüm mü yetmiyor dedim mama verdim ama gene nafile. gzıda yok artık. bu çocuk nedne uyumuyor. eli sürekli ağzında.e süt de gelmeyince basıyor yaygarayı. şu doktorların tavsiye ettiği bırakın ağlasın kendi kendine uyur öneriisni dinledim . yok yok uyumuyor. ağlıyor ağlıyorr.. aç olduğunu zannetmiyorum. her gece banyosunu yaptırıp egzersiz yaptırıp yorup, karanlık odada uyutmaya çalışıyorum.ilk uyuduğunda max. 2 saat uyuyor. sonra 50. dk da bir uyanıyoruz. ve ağlıyoruzz. diş için çok erken dedi doktor. benimle aynı kaderi paylaşan varmı? gündüzde hep gezmek dolaşmak istiyor. ancak biberonla ana kucağında tutabiliyorum. emziğe bir türlü alışmadı reddediyor. almak istemeiyor. ne yapacam ben yaaa?. gündüz işteyim geceler uykusuz. gidrek dahada kötüye gidiyorrr.:1no2:

cnm senın kı yıne 50 dk uyuyor benımkı aksam 4 5 gıbı bı kalkıyo te sabaha karsı 6 da uyuyor gece 10 dk bıle kestırmıyor.oturunca aglıyor gezınce susuyor hıçbırımız uyutamıyoz cocugu ben cok korkuyorum bunalıma gırıp çocuga zarar verecem dıye gecelerı bagıra cagıra aglıyorum gece uykum hıç yok hasretım

merhabalar anneler, benim durumumu yaşamış tecrübeli annelrden yardım talep ediyorum. kızım 3,5 aylık oldu. son bir haftaya kadar nerdeyse hiç ağlamamış olan bebeğim ki aşılarda bile azcık mıkırdanırdı o kadar geceleri ağlayarak uyanıyor gündüzleri anakucağına bırakınca ağlıyor ağlıyor ağlıyor. gece uykularımızın normalde artık en aşağı 4-5 saat sürmesi gerekirken artık 50 dk uyuyoruz . sürekli emmek istiyor. sütüm mü yetmiyor dedim mama verdim ama gene nafile. gzıda yok artık. bu çocuk nedne uyumuyor. eli sürekli ağzında.e süt de gelmeyince basıyor yaygarayı. şu doktorların tavsiye ettiği bırakın ağlasın kendi kendine uyur öneriisni dinledim . yok yok uyumuyor. ağlıyor ağlıyorr.. aç olduğunu zannetmiyorum. her gece banyosunu yaptırıp egzersiz yaptırıp yorup, karanlık odada uyutmaya çalışıyorum.ilk uyuduğunda max. 2 saat uyuyor. sonra 50. dk da bir uyanıyoruz. ve ağlıyoruzz. diş için çok erken dedi doktor. benimle aynı kaderi paylaşan varmı? gündüzde hep gezmek dolaşmak istiyor. ancak biberonla ana kucağında tutabiliyorum. emziğe bir türlü alışmadı reddediyor. almak istemeiyor. ne yapacam ben yaaa?. gündüz işteyim geceler uykusuz. gidrek dahada kötüye gidiyorrr.:1no2:

canım benim oğlumda 6 aylık 2 tane diş çıkarttı.ama diş sancıları 3,5 aylık başladı.bebeğinin huysuzluğu diş sancısı bence.annesi çoook canı yanıyor o dişleri çıkarırken.biraz sabır diğcem ama olmuyor işte benim oğlanda 14 aylık gene diş çıkaracak çok huysuz yatağına koyamıyorum hep beni istiyor.haaa bu arada bebeğin dişlerini rahatlatmak için ben bi jel kullandım.eczanede bulabilirsin çok rahatlatıyor.bi sakıncası yok.diş jeli diyeceksin

cnm senın kı yıne 50 dk uyuyor benımkı aksam 4 5 gıbı bı kalkıyo te sabaha karsı 6 da uyuyor gece 10 dk bıle kestırmıyor.oturunca aglıyor gezınce susuyor hıçbırımız uyutamıyoz cocugu ben cok korkuyorum bunalıma gırıp çocuga zarar verecem dıye gecelerı bagıra cagıra aglıyorum gece uykum hıç yok hasretım

sen benden de betermişsin. allah bize sabır versin valla. şöyle bebkleri uyuyan ağmalayn annelere nasıl gıpta ediyorum bi bilsen. yok sen annesin zarar vermessinde ben odayı terkediyorum ağlarken dün inat ettik eşimle almıcaz diye bu sefer dahada yüksek sesle hırslanarak ağlıyor. sonra ağlamaktan boğulur gibi oldu da aldık. ama gerçekten sinir bozucu.

canım benim oğlumda 6 aylık 2 tane diş çıkarttı.ama diş sancıları 3,5 aylık başladı.bebeğinin huysuzluğu diş sancısı bence.annesi çoook canı yanıyor o dişleri çıkarırken.biraz sabır diğcem ama olmuyor işte benim oğlanda 14 aylık gene diş çıkaracak çok huysuz yatağına koyamıyorum hep beni istiyor.haaa bu arada bebeğin dişlerini rahatlatmak için ben bi jel kullandım.eczanede bulabilirsin çok rahatlatıyor.bi sakıncası yok.diş jeli diyeceksin

valla doktora sordum gizemcim direkt bana YOK ARTIK DAHA NELER dedi.kaybetme fobismiymiş neymiş. ona giriyolarmış bebekler.3,5 aylık bebkte fobi olursa işim var benim yaaa. bide doktorun dediği mizacı böleee.yandım ki ne yandım ben. jeli alayım deneyeyim inşallah rahat eder. bazen uyku ilacı versem mi diye bile düşünüyorum

Merhaba anneler.Yaşlı ve de tecrübeli anneden öneri ister misiniz?Bence bebişlerimiz şımarıklık yapıyor.Altı temiz,karnı tok,bildiğiniz herhangibir rahatsızlığı da yoksa (Allah korusun),sadece ve sadece kucak istiyorlardır bence.Hani kucağımıza alıp sıkı sıkı sarılır koklarız ya habire.Alışıyorlar işte.Karanlıkta uyutmak konusuna gelince;bence karanlığa ve sessizliğe alıştırmayın bebişlerinizi.Hafif bir ışık ve kısık bir radyonun gelecekte çok işinize yarayacağını göreceksiniz.19 ve 14 yaşındaki 2 oğlumcuğumu radyoyla büyüttüm.Onları götürmek zorunda olduğum,kalabalık ve gürültülü ortamlarda hiç huysuzluk etmediler.Ve çevredekilerin şaşkın bakışları altında mışıl mışıl uyudular.Bir de şu emzik ve ayakta ya da anakucağında sallamak var ya....Sakın ha,alıştırmayın.Kendiniz için öneriyorum.Kolay gelsin.Sevgiler.

bencedee haklısın. ama ilk aylar ağladıkça emzirin diyorlar ya doktorlar. bende aynen uyguladım ağladıkça emzirdim ağladıkça emzirdim. emzirirken uyuya kaldı. ne oldu buna alıştı. şimdi illa dolaşcak etrafa bakacak. televizyon hep açık sese alışsın diye hep açtım tvyi. ışığı loşlaştırdım. öle dirakt karanlık sessiz odaya koymadım yani

valla doktora sordum gizemcim direkt bana YOK ARTIK DAHA NELER dedi.kaybetme fobismiymiş neymiş. ona giriyolarmış bebekler.3,5 aylık bebkte fobi olursa işim var benim yaaa. bide doktorun dediği mizacı böleee.yandım ki ne yandım ben. jeli alayım deneyeyim inşallah rahat eder. bazen uyku ilacı versem mi diye bile düşünüyorum

VALLA BEN DOKTORA GETİRDİĞİMDE DİŞ DEMİŞTİ 3,5 AYLIKTI AMA BU HEMEN DİŞ ÇIKARACAK ANLAMINA GELMEZ.6 AYA KADAR BU DEVAM ETTİ.JEL VERDİ O BİRAZ RAHATLATIYORDU.UYKU İLACI DEĞİLDE RAHATLATMAK İÇİN Bİ İLAÇ İSTEMİŞTİM DOKTORDAN BANA TERS TERS BAKTI.ÖĞLE ŞEY OLURMUYMUŞ NE SAÇMA BİR DÜŞÜNCE BU DEDİ BANA.BENDE SIK SIK İSTANBULA GİDİYORUM BENİMKİDE ÇOK UYKUSUS YOLDA ETMEDİĞİNİ BIRAKMIYOR BANA O YÜZDEN İSTİYORUM DEDİM.OTUR EVİNDE BİR YERE GİTME O ZAMAN DEDİ BANA.Bİ AZARLADI SAKİNLEŞTİRİCİ İLAÇ VERİRMİSİNİZ DİĞİNCE.

VALLA BEN DOKTORA GETİRDİĞİMDE DİŞ DEMİŞTİ 3,5 AYLIKTI AMA BU HEMEN DİŞ ÇIKARACAK ANLAMINA GELMEZ.6 AYA KADAR BU DEVAM ETTİ.JEL VERDİ O BİRAZ RAHATLATIYORDU.UYKU İLACI DEĞİLDE RAHATLATMAK İÇİN Bİ İLAÇ İSTEMİŞTİM DOKTORDAN BANA TERS TERS BAKTI.ÖĞLE ŞEY OLURMUYMUŞ NE SAÇMA BİR DÜŞÜNCE BU DEDİ BANA.BENDE SIK SIK İSTANBULA GİDİYORUM BENİMKİDE ÇOK UYKUSUS YOLDA ETMEDİĞİNİ BIRAKMIYOR BANA O YÜZDEN İSTİYORUM DEDİM.OTUR EVİNDE BİR YERE GİTME O ZAMAN DEDİ BANA.Bİ AZARLADI SAKİNLEŞTİRİCİ İLAÇ VERİRMİSİNİZ DİĞİNCE.

eee ben hiç sormayayım o zaman :))). arkadaşım crpol ver dedi sonrada jeli sür dedi bide öle dene dedi. bakalım ne olcek

canım 3,5 ayylıkken diş sorunu başlayan bebek çok.seninkide sanırım öyle.
eczanede CALGEL adında diş jeli var.biraz diş etlerine sür.rahatlarsa anlarsınki dişten ağlıyor.
bide dualar başlığında gece uyumayan çocuğa okunan dualar var.istersen oku üfle bebeğine.ben kızıma abdestli dua okuyunca çok rahatlar dene istersen canım geçmiş olsun.inşallah tez zamanda bebeğin eski düzenine kavuşur.

arkadasım senı cok ıyı anlıyorum.oglum6 aylık oldu uyumuyoo.gündüzlerı 10 dak uyuyoo.sabaha kadar oturuyoruz..sana tavsıyem bebekler ıcın baybay dıye bıtkısel bı ılac var.onu dene,ben denedım ıyı geldı.

uzgunum canim eger buyume sorunu yoksa yandin,uyku su o kadar yani benim oglumda 2,5 yasina kadar gece gunduz uymadi ayagimda sallamaktan belim ayagim sakatlandi,ALLAH yardimcin olsun gunde 2-3 saat uymaya alis

arkadasim bnce normal,benimde yigenim ufakken yatmiyordu ama simdi 2yasina girecek duzeldi sen sabret ins gecer,bir arkadasin dedigi gibi sakin ilac alma,sevgiler

arkadaşlar dün olanı anlatayım size içimde kalır yoksa. sinirden çenemi sıkmaktan dişlerim ağrıyor şu anda.
dün akşam eve gttiğimde bi baktım benim zillim uyuyor. yarım saat sonra mokurdanmaya başladı. gititm normalde kucaklayıp severdim dur bi bakayım dedim deneyeyim. karnını başını okyaşaraktan kucağıma almadan annecim ben burdayım korkma dedim bütün dualrı okudum kısık sesle ben burdayım burdayım diye diye uyudu tekrar . sonra kayınvalidem hazır çocuk uyurken sende yat dedi saolsun. eyvallah dedim ama uyurmu insan kendimce yönetmi deneyeceğim yaa. yaklaşık 1 saat sonra bu gene mokurdandı dedimki acıkmıştır bundan sonra emzirme yok gititm emzirdim uyudu yeniden sonra babsı yatarken gene mokurdandı gittim gene okşayarak sakinleştirip uyumasını sağladım. sonra ne olduysa ondan sonra oldu o ara dalmışım herhalde uykusuzluktan yoksa çıt sesine uyanır olduma rtık. kızın odasının kapısının açıldığını duydum kayınvalidemşn sesi kucağında bizim kız falataşı gibi gözlerle bana bakıyo. uykusu açılmış . altını değiştirdim emzir istersen dedi. o an akşam boyunca yaptığım bütün şeyelr bütün savaşım bir anda hezimetle sonuçlandı.çocuğu yatağından niye kaldııyorsun hadi kaldırdın niye altını değiştiryosun. altı değişince uyku falan kalmaz benim kızda çünkü. gecenin 1,5 unda gözleri cin gibi bakan bir çocuk. dolaştık dolaştık odanın için vzıldanıyo durmuyoç. bende o sinirle koydum yatağına bakalım ne kadar ağlayacak dedim kendi kendime. odadan çıktım bekliyorum yan tarafta yatak odasındayım. sesi giderek azaldı gözleirni ovuşturmaya başladı uykuya geçti geçecek. o sırada gene kayınavalide gene odaya dalmasın mı? dalıp doğru kızı kucaklamaya kalkmasın mı?kız bunu görüp bu sefer daha bi yagarayı basmasın mı? nasıl odadan çıakrttığımı bilemedim. ağlatma çocuğu diye gelmiş. ben çocucğuu düzene oturtmaya çalışıyoruöm. sen yerlebir ediyosun. sonra ağladı durdu. eşim dayanamdı al çocuğu dedi. bir iki dakka alıp tekrar koydum yatağına. inat ettim kendi kendine uyumayı öğrenecek. sonra kendi kendine dalıverdi yavrum. sonra gene aynı şekilde okşayarak her uyandığında kucağıma almadan emzirmeden devam ettirmeye çalıştm . işe giderken emzirdim bırakrım. biraz önce açmış tel kayınvalidem çocuğu niye ağlatıyosun diye bana kızıyo. yoksa ben bunun hakkından gelemem kiii. çocuk tam uyanmamış oluyor bunlar uyandı diye hoop kucakalrına hop abudik gubudik hareketler hanişler falan. tamam çocuğu bütün gün zaten görüp seviyosunuz. gecenin bi vakti çocukla oynamanın ne manası var ki. emziriyorum hemen yanımda bitiyorlar emzirirken bile çocuğun orasını burasını çekiştiryolar. ya bırakın rahata rahat emsin çocuk. ya tamam onlarda çocuklarını büyüttüler eyvallah ama sallayarak batatniyeye koyayarak falan filan. ben yaptıkları yanlışları tekrarlamak istemedikçe zalim anne oluyorum. çocuğu kat kat giydiriyolar 22-23 derce sıcaklık olan evde . yok benim savaşım aslında bebkle değil resmen aile büyükleriyle. tamam seviyolar ama bunun eziyetini çeken benim. yanlış mı düşünüyorum

merhabalar anneler, benim durumumu yaşamış tecrübeli annelrden yardım talep ediyorum. kızım 3,5 aylık oldu.... sürekli emmek istiyor. sütüm mü yetmiyor dedim mama verdim ama gene nafile...bu çocuk nedne uyumuyor. eli sürekli ağzında.e süt de gelmeyince basıyor yaygarayı. şu doktorların tavsiye ettiği bırakın ağlasın kendi kendine uyur öneriisni dinledim . yok yok uyumuyor. ağlıyor ağlıyorr.. aç olduğunu zannetmiyorum. her gece banyosunu yaptırıp egzersiz yaptırıp yorup, karanlık odada uyutmaya çalışıyorum.ilk uyuduğunda max. 2 saat uyuyor. sonra 50. dk da bir uyanıyoruz. ve ağlıyoruzz. diş için çok erken dedi doktor. benimle aynı kaderi paylaşan varmı? gündüzde hep gezmek dolaşmak istiyor. ancak biberonla ana kucağında tutabiliyorum. emziğe bir türlü alışmadı reddediyor. almak istemeiyor. ne yapacam ben yaaa?. gündüz işteyim geceler uykusuz. gidrek dahada kötüye gidiyorrr.:1no2:

Seni çok iyi anlıyorum.Ben de aynı şeyler yaşıyorum.Kızım 3,5 aylık oldu ve uykusu yok artık.Gündüz gece hep ağlıyor gündüz 10 dak uyuyor sonra 1-2 saat kucağımda...kızım sadece dısarda iyi uyuyor.Biliyorum Türkiyede bebekle dışarı pek çıkmazlar ama burda Rusyada biz her gün (ilk kez 9-10 günlük) bebekle dışarı çıkıyoruz her havada.Temiz hava bebekleri hemen uyutur.Geceleri kızımı yanımda yatırmayı başladım ve son üç gece o fazla ağlamadi.
Doktora biz de gittik.Yakında diş çıkacak dedi....Oğlumda 4 aylıkken ilk diş vardı.

Seni çok iyi anlıyorum.Ben de aynı şeyler yaşıyorum.Kızım 3,5 aylık oldu ve uykusu yok artık.Gündüz gece hep ağlıyor gündüz 10 dak uyuyor sonra 1-2 saat kucağımda...kızım sadece dısarda iyi uyuyor.Biliyorum Türkiyede bebekle dışarı pek çıkmazlar ama burda Rusyada biz her gün (ilk kez 9-10 günlük) bebekle dışarı çıkıyoruz her havada.Temiz hava bebekleri hemen uyutur.Geceleri kızımı yanımda yatırmayı başladım ve son üç gece o fazla ağlamadi.
Doktora biz de gittik.Yakında diş çıkacak dedi....Oğlumda 4 aylıkken ilk diş vardı.

ne kadar güzel dışarı çıkarmanız. ben fırsat buldukça çıkartıyorum. evet sışarıya çıkmak iyi geliyor çocuğa. dişten miş demek

nimetciim bu sevimli zilli şimdiden havlu attırmış sana bakıyorum..
üzülme bunların hepsi geçici..
birincisi mızıldanmaları diştendir büyük ihtimalle.bu aylarda diş sancısı olmaz diyen doktorun diplomasını sevimm.benim oğlum ilk 2 dişini 5,5 aylıkken çıkardı ve 3 aylıktan itibaren ağzı akmaya,mızıldanmaya başladı.
ben 5,5 ay boyunca sürekli emzirdim.başka hiç bir şey vermedim.her istediğinde emzirdim.şimdiden memeyi kısarak terbiye etmeye çalışma sakın.hele uzun süre emzirmeyi düşünüyorsan bu yaptığın tam tersi etki yapabilir ve kızın memeden soğuyabilir.(benim oğlum 22 ayını bitirdi hala emziriyorum:asigim:)emzirmek şu anda çok yorucu gelebilir ama inan faydasını ilerde çok göreceksin...
sürekli ağlama nöbetlerini ciddiye al.şöyle ki...mesela 5-10 dk ağlasın alma ama yanında dur.susmuyorsa al kucağına bi sakinleştir.eğer kucağında hemen susuyor ve mutlu mesut sana gülümsüyorsa velet numaradan ağlıyo demektir.
sakın kucağına hiç almadan susmasını bekleme.başka bir problemi olabilir.hunutma annesi henüz çok küçük olduğu için her derdini ağlayarak anlatmaya çalışıyor...:)
düzen oturtma konusuna gelince kayınvalideni kırmadan anlat ona güzelce.yoksa ilerde cidden seni çok zorlar...
ben akşam saat 8 gibi odasına götrüyordum ve emzirerek uyutuyordum.kazara yatağına koyduktan sonra uyanırsa eğer almıyodum ama konuşup yanında olduğumu hissettiriyordum.ilk başlarda saatlerce direndi uyumamak için ama pes eden taraf o oldu...
eminim kayınvalidenle konuşursan sana yardımcı olacaktır.(benimki ık-mık falan etmişti ama anne valla geceyarısları uyumassa sana getiririm uyutursun demiştim.deli olduğumu bildiği için gözü korktu sanırsam:roflol:)
ama mutlaka ve mutlaka emzir.sakın emzirmekten vazgeçme....

nimetciim bu sevimli zilli şimdiden havlu attırmış sana bakıyorum..
üzülme bunların hepsi geçici..
birincisi mızıldanmaları diştendir büyük ihtimalle.bu aylarda diş sancısı olmaz diyen doktorun diplomasını sevimm.benim oğlum ilk 2 dişini 5,5 aylıkken çıkardı ve 3 aylıktan itibaren ağzı akmaya,mızıldanmaya başladı.
ben 5,5 ay boyunca sürekli emzirdim.başka hiç bir şey vermedim.her istediğinde emzirdim.şimdiden memeyi kısarak terbiye etmeye çalışma sakın.hele uzun süre emzirmeyi düşünüyorsan bu yaptığın tam tersi etki yapabilir ve kızın memeden soğuyabilir.(benim oğlum 22 ayını bitirdi hala emziriyorum:asigim:)emzirmek şu anda çok yorucu gelebilir ama inan faydasını ilerde çok göreceksin...
sürekli ağlama nöbetlerini ciddiye al.şöyle ki...mesela 5-10 dk ağlasın alma ama yanında dur.susmuyorsa al kucağına bi sakinleştir.eğer kucağında hemen susuyor ve mutlu mesut sana gülümsüyorsa velet numaradan ağlıyo demektir.
sakın kucağına hiç almadan susmasını bekleme.başka bir problemi olabilir.hunutma annesi henüz çok küçük olduğu için her derdini ağlayarak anlatmaya çalışıyor...:)
düzen oturtma konusuna gelince kayınvalideni kırmadan anlat ona güzelce.yoksa ilerde cidden seni çok zorlar...
ben akşam saat 8 gibi odasına götrüyordum ve emzirerek uyutuyordum.kazara yatağına koyduktan sonra uyanırsa eğer almıyodum ama konuşup yanında olduğumu hissettiriyordum.ilk başlarda saatlerce direndi uyumamak için ama pes eden taraf o oldu...
eminim kayınvalidenle konuşursan sana yardımcı olacaktır.(benimki ık-mık falan etmişti ama anne valla geceyarısları uyumassa sana getiririm uyutursun demiştim.deli olduğumu bildiği için gözü korktu sanırsam:roflol:)
ama mutlaka ve mutlaka emzir.sakın emzirmekten vazgeçme....

ay ne güzel nlatmışsın valla saolasın. valla kucağıma alınca susuyor. numaracı bizim velet işte. ben kayınvalidemi bi tek sallama konusnda korkutabilidm. sallarsa gece kalakr sallarsın dedim. ama evde olmadığım için ne halt ettiğini bilmiyorum. aslında düşünmesi lazım şimdi kolay görünen sonra onun da canını sıkacak. hadi biz genciz dayanıyoruz yorgunluğa ama o. bzimki koridaorda bi aşağı bi yukarı yapmazki sürekli. emizreyim diyorsun yanii.öle yapayım napıyım. saolsın kroo

ay ne güzel nlatmışsın valla saolasın. valla kucağıma alınca susuyor. numaracı bizim velet işte. ben kayınvalidemi bi tek sallama konusnda korkutabilidm. sallarsa gece kalakr sallarsın dedim. ama evde olmadığım için ne halt ettiğini bilmiyorum. aslında düşünmesi lazım şimdi kolay görünen sonra onun da canını sıkacak. hadi biz genciz dayanıyoruz yorgunluğa ama o. bzimki koridaorda bi aşağı bi yukarı yapmazki sürekli. emizreyim diyorsun yanii.öle yapayım napıyım. saolsın kroo

tabiki emzir..kesinlikle emzir.hatta hemen bi süt sağma makinesi al.elektrikli olanlardan tabi...
önce sağ makineyle sonra emzir.(önce emzirirsen makineye süt gelmez fazla.ama makineyle çektikten sonra kızın yine emer. bu cadıların çene kasları makineden güçlü:roflol:)
emmediği zamanlar mutlaka sağ makineyle ve buzluğa koy...hem sütün azalmaz hem de bebeğe yedek süt olur..
dinle beni emzir mutlaka,dua edeceksinyerimseniben
emzirmek kolaylık ayol...gee uyandığında kalkıp mam hazırlamakla nası uğraşacaksın...ver memeyi rahatla..hem ona faydalı hem sana rahatlık...yerimseniben

X