Arap Sabunu temizlii

bende alacagim camasirmakinasina atabilirmiyiz camasir yikamak icin:KK53:deterjan zararliymis yaa:KK53:

Bende arapsabununu duvar silmede kullanmıştım, mis gibi olmuştu duvarlar, evde mis gibi koktu, ama halıda kullanıldığını yeni duydum, ordada deneyim bakalım.

bende denicem yanlız yerleri fln sildikten sonra durulama gerekiyormu onu bilmiyorm nasıl uygulanıyor:KK36:
benim bildigim suya katip normal siliyorsun digerleri gibi...önce deterjanla...sonra durula....sonra kurula canim aksamaca bir silmeden cikamayiz alimallah....

duvarımda oluşan yer yer bazı lekeler vardı oturma odasında, ben de arap sabunuyla hemen siliverdim ama kuruyunca sildiğim yerin parladığını ve sanki ıslakmış gibi göründüğünü farkettim...çok çirkin görünüyor şimdi sanki yağlı bir leke olmuş gibi:KK43: nasıl geçirebilirim acaba fikri olanlar paylaşsın lütfennn...

arap sabunu ile haftada bir hol banyo odalardaki zeminleri siliyorum banyoyu taşları fırçalayıp ardından duru su ile siliyorum kuru bezle kurutuyorum ışıl ışıl oluyo kokusuda çok güzel haftada bir yapınca çabuk kirlenmiyor zemin diğer günler sadece süpürüyorum ama lavoboda kullanmayın yapış yapış oluyo mutfak dolabı tezgah fayans halı koltuk tül temizliği için sadece arapsabunu kullanıyorum:KK51:

arap sabunu gerçekten çok iyi temizliyor. hem de doğal . eller için bile çok iyi. soda arap sabunu karışımında elleri bekletmenin çok iyi geldiğini okumuştum bir tarifte.
ben de dün halılarımı sildim. ama öyle bezi ıslatarak değil. bir kutu arap sabununa su ilave edip çözülmesini sağladım.az miktarda su ile bir kovaya döküp köpürttüm. hani balkon yıkadığımız saplı fırçalarla köpük kısmından alıp halıları fırçaladım. gece 11 de yaptım; sabaha kurumuştu. üstelik mis gibi kokuyordu. halının krem renkli kısımları ağarmıştı. bundan sonra hep böyle temizlicem halılarımı.

arkadaşlar arap sabununu nerede kullanırsak kullanalım mutlaka sulandırmamaız gerekiyor değil mi.en iyisi jel olanı mı sıvı olanı mı acaba:nazar::KK71::KK71::KK71::KK71::KK71:

arkadaşlar merhaba, konuyu okuduktan sonra hemen gittim arap sabunu aldım. katı ve hani alfabemizin ilk 3 harfi olan marka. yerleri silme kovama 1 tatlı kaşığı koydum ama ıslak zemini sildikten sonra sanki buğulu gb oldu. parkelerimde de izler kaldı. acaba fazlamı koydum ? kullanan arkadaşlarımdan yardım istiyorum.

Yüzey temizleyici olarakta arap sabunu hem doğal hemde mükemmel bi sonuç ortaya çıkartıyor

bulaşık makinasında iz kalıyormuş

ölçü veya başkaca birşey katmak gerekiyorsa yazar mısınız hanımlar?

marka da verin lütfen, hangisi uygun bilelim, firmaların ürünleri arasında fark olabilir normaldir

saça sürülür mü bu?

doğal deniyor sürekli merak ettim

slm kızlarr topiğe ilk göz atma sebebim arap sabununun çamaşırlarda kullanımına dair bilgi edinmekti ama halılarda kullunımından bu kadar bahsedilince dayanamadım hemen gidip hazırladım sildim halı ve koltuğumunun üzerindeki lekeleri daha kurumadı ama lekeler gitti sanırım :KK9: peki renkli çamaşırlarda deneyen var mı kızlar renkleri solar mı yada beyazlar mı acaba? bilgisi deneyimi olan bilgilendirsin lütfenn :KK34:

ben 4 aydır kullanıyorum parkeleri silerken içine bir deterjan ölçüsü kadar da çamaşır sodası katıyorum arap sabununu az katıyorum ç,nk, yağlı gibi oluyor sildiğiniz yönler bile belli oluyor hare hare kalıyor :KK70: içine birkaç damla çam yağı ve sirke de damlatıyorum bazen çok da güzel parlıyor tecrübeyle sabit :KK9::KK9::KK9::KK34:

bende sıvı arapsabununu bulaşıktan tutunda çamasır yer silme temizlik halı cam silmede özellikle cok basarılı kullanıyorum
hem dogal bitkisel hemde ucuz
ellerimizde yıpranmıyor yada kokudan etkilenmiyorz
mis gibi sabun kokusu
eski günleri hatırlatıyor annem elinde camasır yıkarken gelior aklıma

Ben arap sabununu kase olandan alip biraz suda cozdurup sampuan gibi olunca bulasik mk koydum. Parlatici gozunede elma sirkesi sonuc piril piril ama arap sabunu kokusu midemi bulandiriyor. Koku icin ne yapsam sonuc iyi olur. Bunu camasir makinaindada kullandim guzel yikiyor tabi baxi lekelere takviye leke sokucu gerekebilir. Beyaz sabunu rendeleyip tül keseye koyup yikiyorum oda cok guzel.

Sivi arap sabununun limonlusunu aldim. Bulasik makinasinda sonuc berbat bugulu oldu bulasiklar. Tekrar deterjanla yikadim.

Yerleri hangi arap sabunuyla siliyorsunuz. İz kalmamasi icin icine ne kattiniz.

Benim hep uyguladim bir formulu sizlerle paylasmak istedim eger acik renk haliniz koltugunuz varsa ve ustundeki leker zor cikiyorsa iste formul bir miktar suya biraz arap sabunu ilave edip iyce kopurtulecek kirli bolgeye sadece kopuk surulecek suyu degil biraz bekleyim sildigimizde lekenin gittini goreceksiniz benden tavsiye uygulamada butun bolegeye yaparsaniz iyi olur benim koltugum beyaz deri ben onla halima kullaniyorum ve gercekten kopuk sonunce fark acayip beli oluyor.

çoğunlukla kullanılmış yağlarla üretilen arap sabunları pek tercih edilmez çünkü atık yağ ile yapılan sabunun temizleme özelliği azalır üstelik çamaşırlarda leke bırakabilir. Bunun yanı sıra yanık kokusunun kamufle edilmesi için sentetik aromalar eklenir ki bu aromalar zararlı olmalarının yanı sıra yanık kokusuyla birleşince daha kötü kokular oluşturur.
SİZLER HANGİ MARKAYI KULLANIYORSUNUZ ?

çoğunlukla kullanılmış yağlarla üretilen arap sabunları pek tercih edilmez çünkü atık yağ ile yapılan sabunun temizleme özelliği azalır üstelik çamaşırlarda leke bırakabilir. Bunun yanı sıra yanık kokusunun kamufle edilmesi için sentetik aromalar eklenir ki bu aromalar zararlı olmalarının yanı sıra yanık kokusuyla birleşince daha kötü kokular oluşturur.
SİZLER HANGİ MARKAYI KULLANIYORSUNUZ ?

Arap sabunu bu kadar tavsiye edilince bende alıp denemeye karar verdim.vapurcu marka denk geldi.daha kullanmadım.cünkü burada biri Nazar iyi demiş.bugün alıp kullandim.mutfak dolaplarımı sildim.gerçekten çok güz3l.krem yerleri daha da berrak oldu.kurulamaya bile ihtiyaç yok gibi.ama biraz sonra durulayıp kurulucam.:21:
Benim de aklıma takılan bu; durulamam gerekiyor mu? Parlaklığı yine aynı kalır mı?:26:

konunu hepsini okudum da yerlerı silerken ne kadar ölçü koyuyoruz arap sabununu,katı ve sıvısı var sanırım hangısını alıcaz? durulamak gerekıyormu acaba?
aynı şekilde koltuk silerken ne ölçüde konuluyor, bir kere mi durulanıyor?

Kızlar gene temizlik yapıyoum.bu arada evin her köşesind arap sabunu denemeleri yapıcam.deneyimlrimi de sizinle paylaşmak istiyorum..burdan beni izleyebilirsiniz:KK51:
Fakat evdecyaramaz bi cocuk olunca mutfak temizligi 3 gun sürebilityo)r. (Önceden de 2 gün surüyordu.nerdeyse salon kadar mutfağım var.boydan boya fayans.):KK53:

Mutfak dolaplarimı yağ çözücüyle sildim.sonra arap sabunuyla sildim.en son sirkeli suyla durulayıp kuruladim.arap sabununu her yüzeyde durulayin.durulamayınca mat kalıyor.dolaplarim krem, kahverengi mdf.çok cok cok daha güzel oldu.kesinlikle kullanın.

Gelelim duvar fayanslarına.cifle ovala, sonra saatlerce durula.yok deterjanlı kaldı kalmadı.:KK53: tam bi işkenceydi bana.al arap sabununu sil geç.sirkeli suyla .bi guzel durulayıp kurula .al sana ışıl ışıl ayna.fayanslarda kesinlikle deneyin
.ciften çok daha iyi.doğal zahmetsiz ve sonuç daha iyi.

Buz dolabıni icini dışını karbonatli ve sirkeli suyla siliyorim.bu sefer dısinı tekrar arap sabunuylacsildim.ve yine sirkeli suyla durrulladim.

Cam silip memnun olanlar vardi.hava yağmurlu olduğu için icten sildim ama hare hare yaptı.havalar düzelince adam akıllı silip sonucu yazarim.camlardaki etkisi şüpheli şimdilik.:26:

Mutfağima bakmaya doyamıyorum valla:KK1: ışıl ısıl oldu.oh be:21:
Şimdi bulasık makinesinde denicem.bakalımm nasıl olcak.
Sırada krem koltuklarım, çay lekesini geçiremedigim krem-siyah halım var.yıkamaya gondermek icin kaldırdim.lekeyi cıkarırsam göndermem.zaten temizdi.

X