Arap Sabunu temizlii

Kızlar gene temizlik yapıyoum.bu arada evin her köşesind arap sabunu denemeleri yapıcam.deneyimlrimi de sizinle paylaşmak istiyorum..burdan beni izleyebilirsiniz:KK51:
Fakat evdecyaramaz bi cocuk olunca mutfak temizligi 3 gun sürebilityo)r. (Önceden de 2 gün surüyordu.nerdeyse salon kadar mutfağım var.boydan boya fayans.):KK53:

Mutfak dolaplarimı yağ çözücüyle sildim.sonra arap sabunuyla sildim.en son sirkeli suyla durulayıp kuruladim.arap sabununu her yüzeyde durulayin.durulamayınca mat kalıyor.dolaplarim krem, kahverengi mdf.çok cok cok daha güzel oldu.kesinlikle kullanın.

Gelelim duvar fayanslarına.cifle ovala, sonra saatlerce durula.yok deterjanlı kaldı kalmadı.:KK53: tam bi işkenceydi bana.al arap sabununu sil geç.sirkeli suyla .bi guzel durulayıp kurula .al sana ışıl ışıl ayna.fayanslarda kesinlikle deneyin
.ciften çok daha iyi.doğal zahmetsiz ve sonuç daha iyi.

Buz dolabıni icini dışını karbonatli ve sirkeli suyla siliyorim.bu sefer dısinı tekrar arap sabunuylacsildim.ve yine sirkeli suyla durrulladim.

Cam silip memnun olanlar vardi.hava yağmurlu olduğu için icten sildim ama hare hare yaptı.havalar düzelince adam akıllı silip sonucu yazarim.camlardaki etkisi şüpheli şimdilik.:26:

Mutfağima bakmaya doyamıyorum valla:KK1: ışıl ısıl oldu.oh be:21:
Şimdi bulasık makinesinde denicem.bakalımm nasıl olcak.
Sırada krem koltuklarım, çay lekesini geçiremedigim krem-siyah halım var.yıkamaya gondermek icin kaldırdim.lekeyi cıkarırsam göndermem.zaten temizdi.

Halıdaki çay lekesi için dört gözle bekliyorum. :KK66:bnde geçireedim çay lekesini

Halıdaki çay lekesi için dört gözle bekliyorum. :KK66:bnde geçireedim çay lekesini[/QUTE]

Canim benim halıma 1 demlik cay dökülmüştü:KK50: hem de yeni halim .nasil çıkarırım diye epey bi araştırdim.seninde aklında bulunsun.cay döküldüğü zaman fazla suyu emici bi bezle( havlu gibi yani) fazla suyunu tampon yaparak alman gerekiyormuş.yani kesinlikle ovalamıcan.kuru bezi hafifce bastirip fazla suyu alcan.daha sonra ttemizlicekmişsin.kolonya fakan da işe yaramamıstı
Tabi bizim leke 2 haftalıktı.ben de lekenin altina eski bi havlu koydum.sonra ilik su döktüm.biraz bekledim.sonra üstunden de başka bi havluyla suyunu çektim.tampon yaparak.havlu sarı sulari çekti.hatta havlu epey ıslandi.bu sefer polar örtu vardi onunla devam rttim suyunu almaya.arap sabunlu su hazırlidam.bi de aspirin+revü kirçöz+beyaz sabun karışımı da denemek istedim
Bi tarafini arap sabununla bi tarafinni karışimla sildim.reklamlardaki gibi:KK9:

A.sabunu ile bayaği bi ugrastim..hafif belirgin.
Karışim ise iki dk da cıkardı.düşün yani koca demlik dokuldü.bence bu karısımi dene.koltuklarımi da bununla sildim.senelik lekeler çiktı.beyaz sabun olarak hacci şakirin toz sabununu kullandim.elde yikama icin.1 saat önceden1 ltlik şicak suya hepsinden yarim bardak koy.sonra muhallebi gibi oluyor.bun suyunu çektigin yerlere banyo lifiyle sürt.durula durulama suyunu da tamponlayarak al bence.harika oluyor:21:

Arap sabunu deneyimlerune devam.:KK51:

A.sabunun7n iyi sonuclar vermesini diliyor7m.çunku bu kimyasalzehirli deterjanlar çılginlığından uzaklaşmak istiyorum.
Özellikle bebeğim için:emir_bebek:
Dün yaptıklarim.
1.bulaşik makinesi tam bi fiyasko.kesinlikle denemeyin:KK50: :KK20:
2.beyaz vestiyeri sildim guzel:21:
3.yerleri sildim.koluna guvenen silsin.duruladiktan sonra.eline alcan bezi.ha babam ha sileceksim bi güzel.tabi bayagı yoruyor yani.yoksa hare hare kalır.
Neyseki benim buharl süpurgem va4.:KK23: tavsiye ede4im.kokulu yüzey yemizleyicilerinin kokusu en fazla 1 saat sürüyor zaten.

Koltuklarda leke pek yoksa a.sabunul.leke varsa aspirin+kirçöz+beyaz sabun karışımı.
Umarim bunlar ışinıze yarar.

Kızlar gene temizlik yapıyoum.bu arada evin her köşesind arap sabunu denemeleri yapıcam.deneyimlrimi de sizinle paylaşmak istiyorum..burdan beni izleyebilirsiniz:KK51:
Fakat evdecyaramaz bi cocuk olunca mutfak temizligi 3 gun sürebilityo)r. (Önceden de 2 gün surüyordu.nerdeyse salon kadar mutfağım var.boydan boya fayans.):KK53:

Mutfak dolaplarimı yağ çözücüyle sildim.sonra arap sabunuyla sildim.en son sirkeli suyla durulayıp kuruladim.arap sabununu her yüzeyde durulayin.durulamayınca mat kalıyor.dolaplarim krem, kahverengi mdf.çok cok cok daha güzel oldu.kesinlikle kullanın.

Gelelim duvar fayanslarına.cifle ovala, sonra saatlerce durula.yok deterjanlı kaldı kalmadı.:KK53: tam bi işkenceydi bana.al arap sabununu sil geç.sirkeli suyla .bi guzel durulayıp kurula .al sana ışıl ışıl ayna.fayanslarda kesinlikle deneyin
.ciften çok daha iyi.doğal zahmetsiz ve sonuç daha iyi.

Buz dolabıni icini dışını karbonatli ve sirkeli suyla siliyorim.bu sefer dısinı tekrar arap sabunuylacsildim.ve yine sirkeli suyla durrulladim.

Cam silip memnun olanlar vardi.hava yağmurlu olduğu için icten sildim ama hare hare yaptı.havalar düzelince adam akıllı silip sonucu yazarim.camlardaki etkisi şüpheli şimdilik.:26:

Mutfağima bakmaya doyamıyorum valla:KK1: ışıl ısıl oldu.oh be:21:
Şimdi bulasık makinesinde denicem.bakalımm nasıl olcak.
Sırada krem koltuklarım, çay lekesini geçiremedigim krem-siyah halım var.yıkamaya gondermek icin kaldırdim.lekeyi cıkarırsam göndermem.zaten temizdi.
sirkeli suyla duruladım derken en son sırkelı suylamı sıldınız tekrar durulamadınız sanırım. sirkeli suyla durulama yapılmış oldu galıba benım anladıgım. fayansalar da aynı şekilde oldu heralde. arap sabunu nerden aldınız ne oranda karıstırdınız? yerlerı duru suyla mı durulanız ,sirkeyle mı ve üstüne kuruladınız mı çok sordum ama valla bende bu kımyasallardan bıktım da :18::18::18:

sirkeli suyla duruladım derken en son sırkelı suylamı sıldınız tekrar durulamadınız sanırım. sirkeli suyla durulama yapılmış oldu galıba benım anladıgım. fayansalar da aynı şekilde oldu heralde. arap sabunu nerden aldınız ne oranda karıstırdınız? yerlerı duru suyla mı durulanız ,sirkeyle mı ve üstüne kuruladınız mı çok sordum ama valla bende bu kımyasallardan bıktım da :18::18::18:

Evet canim tekrar durulams yapmadım.fayanslari dolaplari ayni sekilde a.sabunuyla sidim.sadece folaplarda çıkmayan bazi yağlara yağçöz fısfısladım.sonra sirkeli suyla durulayip kuruladim.ben zaten nerdeyse herşeyi durularken sirke katarim.mesela 1 kovaya yarim cay bardagı.hiçte sirke kokusu kalmaz.çünkü sirke dezenfekte eder, parlatır ve gec tozlanmasıni sağlar.hiç korkma koku da kalmaz.tabi dediğim kadar koyarsan.hatta eti pişirmeden önce de sirkeli suda bekletirim.

Yerleri silmeyi düşünürsen çok az kat.durulaması zor.yoksa buz pisti gibi olur ev:KK1:.Yerleri durularken sirke katmayi unuttum.:KK1:
Belki o yüzden Hare hare kaldi.:26: bilmiyorum.
Hepsinde a.sabununu 1 kova için 2 corba ka§iği kadar kattim.fayans icin biraz daha fazla.
Dolaplarina zarar verir diye korkma.benim k.v. 25 senedir a.sabunuyla silmiş hep.eşyaları ise daha dun alınmıs sanki.
A.sabununu tansaştan aldım.Nazar marka jöle kıvamında.sivısını tavsiye etmem.

Arap sabunu deneyimlerune devam.:KK51:

A.sabunun7n iyi sonuclar vermesini diliyor7m.çunku bu kimyasalzehirli deterjanlar çılginlığından uzaklaşmak istiyorum.
Özellikle bebeğim için:emir_bebek:
Dün yaptıklarim.
1.bulaşik makinesi tam bi fiyasko.kesinlikle denemeyin:KK50: :KK20:
2.beyaz vestiyeri sildim guzel:21:
3.yerleri sildim.koluna guvenen silsin.duruladiktan sonra.eline alcan bezi.ha babam ha sileceksim bi güzel.tabi bayagı yoruyor yani.yoksa hare hare kalır.
Neyseki benim buharl süpurgem va4.:KK23: tavsiye ede4im.kokulu yüzey yemizleyicilerinin kokusu en fazla 1 saat sürüyor zaten.

Koltuklarda leke pek yoksa a.sabunul.leke varsa aspirin+kirçöz+beyaz sabun karışımı.
Umarim bunlar ışinıze yarar.

merhaba .buharlı supurge hangi marka*memnunmusunuz*

Evet canim tekrar durulams yapmadım.fayanslari dolaplari ayni sekilde a.sabunuyla sidim.sadece folaplarda çıkmayan bazi yağlara yağçöz fısfısladım.sonra sirkeli suyla durulayip kuruladim.ben zaten nerdeyse herşeyi durularken sirke katarim.mesela 1 kovaya yarim cay bardagı.hiçte sirke kokusu kalmaz.çünkü sirke dezenfekte eder, parlatır ve gec tozlanmasıni sağlar.hiç korkma koku da kalmaz.tabi dediğim kadar koyarsan.hatta eti pişirmeden önce de sirkeli suda bekletirim.

Yerleri silmeyi düşünürsen çok az kat.durulaması zor.yoksa buz pisti gibi olur ev:KK1:.Yerleri durularken sirke katmayi unuttum.:KK1:
Belki o yüzden Hare hare kaldi.:26: bilmiyorum.
Hepsinde a.sabununu 1 kova için 2 corba ka§iği kadar kattim.fayans icin biraz daha fazla.
Dolaplarina zarar verir diye korkma.benim k.v. 25 senedir a.sabunuyla silmiş hep.eşyaları ise daha dun alınmıs sanki.
A.sabununu tansaştan aldım.Nazar marka jöle kıvamında.sivısını tavsiye etmem.

çok tesekkur ederım vallla butun sorularımı cevaplamışsın:)

merhaba .buhrlı supurge hangi marka*memnunmusunuz*

BendekiPhılıps setam mop 2in1.otomatik gırgırlı süpurge 1500 watt

Olumlu yanları
Çocuk oldugi icin yerler sürekli lekeleniyor ve yiyecek kırikları oluyor.ben de ayni anda o bölgeyi süpürüp silebiliyorum
Şu an evde elime ençok aldığım alet.sabah akşam kesin kullanıyorum.gun arasinda gersktikce.

Süpur su hazırla sil.derdin yok.zzaten mutfakta duruyor sürekli.elimin altında.
Bezi makine de yıkayabilirsin
Özellikle Tüyü,saç kıllarını vs.çok iyi topluyor.
Halıda da hali kızağinla kullanabilirsin
Viledanın pis suyundan daha hijyenik
En önemlisi oğlum yerden bisey alıp yediğinde yok deterjan zehri yok mikrop varmis dite duşünmuyorum:emir_bebek:

Olumsuz yanlari
Süpuurgenin gücu 1500 watt ve benim salonaki halım kabartmslı.halı kızağini da altına takınca yeterince cekemiyor.
Mutaktaki halım düz onda daha iyi mesela.zaten buharı da verince tozunu aliyor
Hâlıdaki değisıkligi fark ediyorsun.Kısacasi süpürgesi genel temizlik için yeterli değil.gündelik kullanima uygun
Ayrıca benimki 1 kere tamiri gitti.markasından yoksa benden mi kaynaklı bilemem

BendekiPhılıps setam mop 2in1.otomatik gırgırlı süpurge 1500 watt

Olumlu yanları
Çocuk oldugi icin yerler sürekli lekeleniyor ve yiyecek kırikları oluyor.ben de ayni anda o bölgeyi süpürüp silebiliyorum
Şu an evde elime ençok aldığım alet.sabah akşam kesin kullanıyorum.gun arasinda gersktikce.

Süpur su hazırla sil.derdin yok.zzaten mutfakta duruyor sürekli.elimin altında.
Bezi makine de yıkayabilirsin
Özellikle Tüyü,saç kıllarını vs.çok iyi topluyor.b
Halıda da hali kızağinla kullanabilirsin
Viledanın pis suyundan daha hijyenik
En önemlisi oğlum yerden bisey alıp yediğinde yok deterjan zehri yok mikrop varmis dite duşünmuyorum:emir_bebek:

Olumsuz yanlari
Süpuurgenin gücu 1500 watt ve benim salonaki halım kabartmslı.halı kızağini da altına takınca yeterince cekemiyor.
Mutaktaki halım düz onda daha iyi mesela.zaten buharı da verince tozunu aliyor
Hâlıdaki değisıkligi fark ediyorsun.Kısacasi süpürgesi genel temizlik için yeterli değil.gündelik kullanima uygun
Ayrıca benimki 1 kere tamiri gitti.markasından yoksa benden mi kaynaklı bilemem

canım detaylı anlatımın için çok teşekkür ederim.kafama yatarsa bende düşünüyorum almayı

arap sabununu nerden alıyorsunuz kızlar hangi marka?

ben bimden aldım lofçalı diye bir marka, ama zor çözünüyor

bulasık makinasında kullanayım dedim, ama olmadı yani kıvamı cok katı kaynar suda bile erimedi, illa süngerle ovuşturmak lazım

arap sabunu artık bulaşık deterjanı ğibi akıcı oalrak var :) metro dan almıstık bizde işyerine heryer bembeyaz plastık cizmler bile :)

X