Arap Sabunu temizlii

songul27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2007
25
2
Benim hep uyguladim bir formulu sizlerle paylasmak istedim eger acik renk haliniz koltugunuz varsa ve ustundeki leker zor cikiyorsa iste formul bir miktar suya biraz arap sabunu ilave edip iyce kopurtulecek kirli bolgeye sadece kopuk surulecek suyu degil biraz bekleyim sildigimizde lekenin gittini goreceksiniz benden tavsiye uygulamada butun bolegeye yaparsaniz iyi olur benim koltugum beyaz deri ben onla halima kullaniyorum ve gercekten kopuk sonunce fark acayip beli oluyor.

Evet Acik Renk Hali Ve Koltuklarda Gercekten Ise Yariyor.bende öyle Yapiyorum

ben de tüllere sıcak suda erıtıp makına deterjanı alırken dokuyorum, eger suda bekletırsem bolca heryerıne surup bır guzel kopuk kopuk olana kadar ovusturuyorum. ayrıca butun kıyafetlerı yıkarken de kullanılabılır....

aaa ise yarıyomu gercekten benimde halılarımın bir kısmı beyaz ve koltuklarım turuncu koltuklarda denesem ise yararmı cunku istedigim gibi temizleyemedim hic fisfisfis

hay allah razı olsun, denemeliyim hemen halıma kahve döküldüydü, sildim sildim çıkmadı bunu deniycem

mutfak tezgahınızı temizledikten sonra parlamasını isterseniz arap sabunuyla bir kat silin....

saolasın canım benimde koltugum halım açık renk çok çabuk kirleniyo.malum bide cocuklar olunca
mutlaka denicem

ben de tüllere sıcak suda erıtıp makına deterjanı alırken dokuyorum, eger suda bekletırsem bolca heryerıne surup bır guzel kopuk kopuk olana kadar ovusturuyorum. ayrıca butun kıyafetlerı yıkarken de kullanılabılır....

bende tüllerimi makineye attığımda arap sabununu tüllere bir parça sürüp kapıyorum ve sonra programı çalıştırıyorum gayetde iyi sonuç alınıyor gerçekten..:dance:

arap sabununun iyi bir temizleyici olduğunu annem hep söyler hatta saçlar için bile iyi olduğu söyleniyor.

Ben şunu merak ettim arap sabunu ile deterjan birleştiği zaman deterjanın etkisini kesmez mi? bazı ürünlerle deterjan birleşirse temizleme etkisini kaybeder diye duymuştum. bilen varsa açıklayabilirmi lütfen.

bir doktordan duymuştum tv de.diyordi ki oda sipreyleri,kokulu temizlik malzemeleri sayesinde bir çok kimyasal maddeyi solumak zorunda kalıyoruz.ben evimi baştan aşağı arap sabunuyla temizletiyorum çok daha sağlıklı.
ben de aradım ama arap sabunu bulamadım markette yok,aktardan mı almalıyız acaba.bulsam heryeri onunla silecem.diğer tem.malzemeleri sırf koku

Çoook teşekkürler. benim krem rengi halıma da kahve dökülmüştü. bi türlü çıkaramayınca evin şeklini değiştirip üzerini kapatmaya çalışıyodum. ben de hemen deneyeceğim.

Arap sabununun bir faydasını daha gördüm saçımı boyadım ,fakat filme dalınca fazla koyu renk oldu. Arap sabunu ile yıkadıgınız zaman koyu olan saçın rengi açılıyor denedim oldu.(sadece boya fazla koyu oldugu zaman iki kere bu şekilde yıkamanız yeterli)

arap sabunu ile sıldığım krem rengı sandalyelerımde iz kaldı .rengı koyulaştı.ben önermıyorum.

bu aralar ben doğal temizlik malzemelerine kafayı taktım. Arap sabunu ile sadece halı değil ,ben yerlerimide arap sabununu sulandırıp içine 1 kapak sirke ve birazda sıvı sabun koyuppas pasla siliyorum ama arap sabununu sakın fazla koymayın mazallah düşüp sakatlanabilirsiniz. Ama muhteşem oluyor değme yüzey temizleyicilere taş çıkartıyor diyebilirim. Pırıl Pırıl pasparlak oluyor parkeler falan. Bir de ben arap sabunu ile fırınımın ocağını siliyorum ve ocağın parçalarında oluşan lekeleri çifle ovalayarak zor çıkartıyordum ama şimdi bulaşık süngerinin telli yüzeyi ile arap sabunlu şöyle bir sürtüyorum. Oda pırıl pırıl pas parlak oluyor tavsiye ederim.

arkadaşlar halı ve ev temizliğinde arapsabunu en iyisi maddi olarakta uygun zaten şampuan ve temizleme maddeleride arapsabunundan yapılıo sanırım öbür parfümlü ve renkli ürünlere aldanmayın slmlar

arap sabununun ocak üzerini iyi temizlediğini duymuştum.hem çizmiyor hemde o metal kısımları deforme etmiyor(muş)

X