Göz Çevresi Bakımı Göz altı bakımı ve Morlukları

gözaltı morluğu sorunu bendede var..bi sürü şey denedim hiçbiri çare olmadı...genetik olunca zaten yapcak fasla bişide yok...
en sonunda çareyi solaryumda buldum..haftada 1 yada 10 günde bir solaryuma giriyorum...10-15 dakika kadar..göz çevremi gözlükle kapatıp yanıoyrum...bölece ten rengimle gözaltlarımın rengi eşitleniyor..solaryumda cilde zararlı fln ama başka bişi bulana kadar tek yapabiliceğim bu...

Zambak, papatya, ıhlamur ve lavanta çaylarıyla yapılan güzellik kürleri gözlerdeki yorgunluk , şişlikleri ve morarmaları gideriyor.
Bunun için örneğin bir tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzüp soğumaya bırakın. 2 makyaj pamuğunu çaya batırıp göz kapaklarınıza uygulayın. 10 dakika bekleyip, yıkayın.

Papatya çayı ya da lavanta çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınıza uygulayın. ayrıca muhakkak 25 yaşından itibaren göz çevresi için krem kullanılması gerekir…

Son düzenleme:
jojova yağı etkili olduğunu duymuştum ama kullanmadım.ben de aynı dertten müzdaribim kozmetikler çok pahalı faydası olucakmı bir garantiside yok zaten

benim de doğuştan gözlerimin altı çukur ve mor...yaşım da genç ve kötü gözüküyor kapatıcım var ama pek sevmiyorum kullanmayı pek bir fark olmuyor bir de hergün hergün kullanmak cildi çabuk yaşlandırır. hani kurbağa gözlü derler de dalga geçerler ama ben keşke öyle kurbağa gözlü olsaydım valla senağlama Faydalı ve doğal olan bir yöntemi yok mu bu çukur ve morlukların?? belki de en kesin yöntem ameliyat olacak :çok üzgünüm:

benim sorunum da aynı micracım, ne yapmak lazım hiç bilmiyorum, biri bize de yardım etsin ya, herkes bana sen çökmüşsün diyor gıcık oluyorum, insanın kendini kabullenmesine de izin vermiyorlar, ya ben hep böyleyim her seferinde de söylenmezki senağlama delircem , bir çare :1no2:

evet ya bende nefret ediyorum su cukurlar vede morluklardan . gecmiyor kılo alınca biraz kayboluyo. ama kılo almak istemiorm. cok yaslı gösterio morluklar insanı cukurda gözüne kalem cekmeni engellio. yakısmıo. bende üste cekiyorum silerken daha cok yıpranıo.

merhaba :) bende aynı dertten dolayı çok sıkıntı çekiyorum:KK43::KK43: daha yirmi yaşındayımbide üf bi çare bulursanız lütfen buraya yazın:KK43:

slmm kızlar, ben çok iyi bir doktordan ısırgan otunun iyi geldiğini duydum.. ısırgan otunu kaynatım suyunu bi bezle yavaş yavaş sürmeyi önerdi denemekte fayda var :)

kızlar bende sizin gibi dertliyim göz altı morluklarım çok fazla ve gerçekten kremler kullandım ama hiç faydası olmadı yüzüme sivilce yaptılar malesef kim neler yapıyo göz altı morlukları için çözüm oluyomu paylaşırmısın teşekkürler

gozlatı morlugu ıcın papatya cayı veya lavanta cayını kaynatacaz sogunca pamukla gozumum cevresıne surecez suna duman nın tavsuyesı

slm kızlar doğal seyler patates kıvı harıcınde neostrata dıye bi ilaç var duzenlı kullanılırsa bir sure sonra etkılı oluyo cildıye dr ları yazabiliyo sanırım ben kendım almıştım masajla düzenlı uygulayın etkısını görürsunuz.ama bu morluklar aileden gelen birsey ve ordakı kan dolaşımının da az oldugunu gösterıyo bol bol masaj yapmak lazımmm.....kolay gelsınn....

arkadaşlar göz altında kırşıklık başladı bende.....:çok üzgünüm:senağlama

daha 22 yasındayım... olcak işmi.. gözüme evet cok kalem cekiyorum cok far sürüyorum ve koyu makyaj yapıyorum ama erkenden makyajımı cıkarıyorum.. cizgiler incecikti.. şimdi daha belirginlesmiş.. kırış kırış... yukarı bakarken geriliyo kırışık görünmüyo.. ama basımı dik tuttugumda ve biraz egdigimde görünüyolar...senağlama erken yasta normal mi bu.. ne kullanmalıyım kozmetik medikal bişey kullanana kadar nasıl maske yapmalıyım.. eminim bi cogumuzda var bu problem yardımcı olun lütfensenağlama:a015:

Göz altı torbalarına ve morluklarına kalıcı çözüm
Göz altı morlukları için bir ilk olan Hylexin™ sahip olduğu etken maddeler sayesinde, kozmetik dünyasında bir ilki gerçekleştirmiştir. Hylexin™ gün boyu göz çevrenizde yer alan, sizi yaşlı, yorgun, bitkin gösteren, endişe veren ve giderilmesi güç olan göz altı morluklarınızdan (siyah halkalardan) kurtulmanız için özel olarak formüle edilmiş ilk üründür.

Göz altı morluklarınız sabahları, belli bir süreden sonra yok oluyorsa büyük olasılıkla Hylexin™’e ihtiyacınız yoktur. Fakat göz altı morluklarınız kalıcıysa, basit bir göz kreminden daha fazlasına ihtiyacınız var demektir. Bu sorununuz için Hylexin™’i kullanmalısınız.

HYLEXİN™ normal bir göz kremi veya kapatıcı değildir

Çoğu insan göz altı morlukları nedenlerinin yoğun gece hayatı, geç saatlere kadar çalışma, yorgunluk veya basit alerjiler olduğunu düşünür. Fakat yapılan dermatolojik araştırmaların birçoğu gösteriyor ki; siyah halkalar göz çukurlarındaki kılcal damarların içinde yer alan hemoglobinin oksidasyonuna bağlıdır.

Başka bir deyişle göz çukurundaki kılcal damarlar, kanı sızdırarak oksijene maruz kalmasına (hemoglobin degradasyonu) yol açarlar. Bu sızıntıyla meydana gelen oksidasyon göz çevresinin mor hatta siyah renge bürünmesine neden olur.

Bilimsel araştırmalar

Bilimsel araştırmalarda Hylexin™’in, içeriğiyle enzim aktivitesini ayarlayarak hemoglobin degradasyonunu düşürmeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bunun sonucunda mor rengin daha açık olan normal ten rengine bürünmeye başladığı gözlenmiştir. Ayrıca Hylexin™’in kılcal damarları güçlendirerek bu bölgeye hücum eden hemoglobin sızıntısını durdurmaya yardımcı olduğu bilimsel çalışmalarca ispatlanmıştır. Bu sayede göz çukuru bölgesinin daha fazla zarara uğraması önlenmiştir.

Double-Blind* klinik deneyler

Double-blind klinik deneylere katılan, kalıcı göz altı morluklarına sahip kadın deneklerin %72’sinden fazlasında Hylexin™’le birlikte göz altı morluklarının renginde açılma ve yoğunluğunda somut bir şekilde azalma görülmüştür. Bu sonuçlar yüksek çözünürlüklü laboratuar fotoğraflarıyla da doğrulanmıştır.

*Modern bilimsel araştırmalarda kullanılan, sonuçların daha objektif alınmasına imkan sağlayan bir araştırma tekniğidir. Bu teknikte testi uygulayan ve de teste tabi tutulan kişi ürünlerden hangisinin gerçek ürün hangisinin plasebo (sahte ürün ya da ilaç) olduğunu bilmiyor.

Hylexin™ sadece yetkili eczanelerde

Güçlü bir antioksidan olan Hylexin™ göz altı morlukları için bir ilk olmasının yanı sıra hem kadınlara hem erkeklere hitap eden ilk göz kozmetik ürünüdür.

Hylexin™, göz altı morluklarının, şişliklerinin ve torbalarının oluşmasına yol açan faktörlere yönelik, göz çevresi görünümünü iyileştirdiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir bileşim içerir. Günde iki kez hafif dairesel hareketlerle az miktarda kullandığınız Hylexin™ sayesinde göz çevrenizde değişim yaşanacaktır. Göz çevrenizdeki kronik şişkinliklerin ve göz altı morluklarının azalmasına yardımcı olur.
Hylexin™ bir kapatıcı değildir, kalıcı bir çözümdür.

Hylexin™ bileşiminin etken maddeleri

Hesperedin metil kalkon; göz çevresindeki kılcal damar geçirgenliğini azaltarak kılcal damarların sıvı ve hemoglobin sızdırmasını en aza indirmeye yardımcı olur.
Dipeptide valyltrytophane (VW); lenf bezlerinin dolaşımını düzelterek göz altı morluklarına neden olan renk hücrelerinin bir yerde toplanmasını engellemeye çalışır, şişkinlikleri azaltır.
Lipopeptide Pal-GQPR; göz çevresine sıkılık ve elastikiyet sağlar.

Hylexin™ sıkça sorulan sorular

Hylexin™ nedir?

Hylexin™ göz altı morluklarının azalmasını sağlamak amacı ile özel olarak geliştirilmiş ilk üründür. Hylexin™ bir kapatıcı değildir, kalıcı bir çözümdür. Göz çukuru çevresindeki rengin belirginliğini yitirmesini ve göz altı morluklarının azalmasını sağlayan ilk üründür.

Hylexin™ nasıl uygulanıyor?

Temiz ve kuru cilde, sadece göz çukuru bölgesine, günde iki kez hafif dairesel hareketlerle Hylexin™'i uygulayınız. Hylexin™ yoğun bir formüle sahip olduğundan ürünü az miktarda kullanmanız yeterli olacaktır. 24 saat içinde üç defadan fazla kullanmayınız. Hylexin™'i kullandıktan sonra hafif bir sıcaklık hissedebilirsiniz, bu durum Hylexin™'in etki etmeye başladığını gösterir ve normaldir.

Hylexin™ nasıl etki ediyor?

İçeriğindeki bileşenlerle göz çukuru dokusunun enzim aktivitesini en iyi duruma getirerek göz altı morluklarının oluşmasına neden olan hemoglobin degradasyonunu düşürmeye yardım ediyor. Böylelikle göz altı morluklarının azalmasını sağlıyor.

Hylexin™'in etkisini kanıtlayan klinik deney var mı? Sonuçları nelerdir?

Hylexin™ üzerinde double-blind klinik araştırma yapılmıştır. Bu araştırmaya katılan kalıcı göz altı morluklarına sahip ve Hylexin™ bileşenini kullanan kadın deneklerin %72’sinden fazlasında göz altı morluklarının renginde açılma ve yoğunluğunda somut ve gözle görülür biçimde azalma görülmüştür.

Sonuçları ne zaman görmeye başlarım?

Kişilerde oluşan göz altı morlukları birbirinden farklıdır. Hylexin’in etkisini göstermesi bazı kişilerde daha uzun sürebilir. 30 gün içerisinde göz altı morluklarınızda belirgin bir değişiklik görülmesi beklenir.

Hylexin™'i diğer cilt bakım ürünleriyle kullanabilir miyim?

Hylexin™ diğer tüm yüz ürünleriyle kullanılabilir. Ancak kullanmadan önce kolunuzun iç kısmında, Hylexin™'le diğer ürünün karışımını denemenizi öneririz. Eğer reçeteli bir cilt bakım ürünü kullanıyorsanız Hylexin™'i kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz. Her zaman önce Hylexin™'i kullanınız sonra diğer kozmetik ürünlerinizi Hylexin™'in üstüne uygulayabilirsiniz (nemlendirici, güneşten koruyucu vb...).

Hylexin™'i ne miktarda kullanmalıyım?

Hylexin™ son derece yoğun bir formüldür. Göz çevresindeki problemli bölgeyi tamamen kaplayacak en az miktarı kullanmalısınız. Bezelye tanesi büyüklüğüne eşit miktar yeterli olacaktır.

Hylexin™ güvenli midir?

Hylexin™'in içeriği güvenli ve etkilidir.

off aynı sorun bendde de war göslerimin etrafı böyle siyah mor gbisenağlama bıktm yha hergün kapatıcı sür sür :1no2: yhaa denenmiş bi çözümünüz varmı yardım edin nolrrsenağlama

BENDE BU MORLUKLARLA UZUN ZAMANDIR UGRAŞIYORUM :biggrin: EGER UYKUSUZLUK ,YORGUNLUK VS. SEBEPLERDENSE ÇÖZÜMÜ VARMİŞ AMA BENİM GİBİ GENETİK SEBEPLERDENSE YANİ DİNLENMENE RAGMEN GEÇMEYEN TÜRDENSE ÜZGÜNÜM AMA ÇOK KAYDA DEGER BİR ÇÖZÜMÜ YOK ARAŞTIRMADIK YER ÜRÜN BIRAKMADIM MAALESEF ÇÖZÜM OLMUYOR ÇÜNKÜ BU TİP GÖZALTI MORLUKLARI GÖZALTINDAKİ KISIMDA BULUNMASI GEREKEN YAG MİKTARININ AZ OLMASINDAN KAYNAKLANIYOR:dead: AMA SON 6 AYDIR ROC un GÖZALTI MORLUKLARI İÇİN OLAN KREMİNİ KULLANIYORUM ACIKCASI BEN ÇOK DÜZENLİ KULLANMIYORUM AMA O NA RAGMEN ÇEVREMDEKİ İNSANLAR BU KREMİ KULLANDIGIMI BİLMEMELERİNE RAGMEN MORLUKLARIMA NASIL ÇÖZDÜGÜMÜ SORDULAR DEMEKKİ ETKİLİ OLMUŞ:biggrin: DEVRİK CÜMLELERİM İÇİN KUSURA BAKMA BİR YANDAN OGLUŞUM ÇEKİŞTİRİYOORR
canım genetik olmayanlar için olan çözümleri yazabilirmisin lütfen benim sinirden cıktı yaa bi de üzüntüden bi de stresten mirmirmirmir

bende de var son bı kac ayda olustu mor mor bır de kırısıklık olustu ya 21 yasındayım offfffffffffff

Göz kapakları vücudumuzun en ince ve yumuşak bölgeleridir.Normal cildimiz 2 mm kalınlığındadır, göz kapağımız ise 0.5 mm kalınlığındadır. Bu yüzden bu bölgenin bakımı konusunda daha hassas davranmamız gerekir.

Göz Altındaki Koyu Renk Halkaların Nedenleri

. Uykusuzluk.
. Aileden koyu renk halkara sahip olan varsa genetik de olabilir.
. Yaşlanma etkisiyle göz çevresindeki cilt incelir ve gevşer.

Koyu Renk Halkaların Bakım ve Tedavisi

. Toz halindeki boyotu ve süt koyu renk halkaları yok etmeye yardımcı olmaktadır. Boyotunu süt ile karıştırarak macun haline getirin ve gece koyu renk halkaların üstüne uygulayın. Sabah yıkayın ve koyu renk halkaların nasıl iyileştiğini görün.
. Rendelenmiş salatalığı dondurun. Dondurulmuş küpleri gözlerinizin üstüne masaj yaparak uygulayın.
. Salatalık suyuna ya da patates suyuna pamuğu batırın ve göz çevrenize uygulayın.
. Göz altı torbalar için herhangi bir çay poşeti, (bitkisel olursa iyi olur) soğutulur ve gözlerinizin üzerine yerleştirilir ve dinlendirilir.
. Göz altındaki mor halkalar için çiğ rendelenmiş patatesi bir beze sarın ve göz kapaklarınıza 15-20 dakika uygulayın. Ilık suyla durulayın.
. En iyi göz toniği özel bir bitki olan eyebright(gözotu, frezya otu)’dır. Çayını yapın ya da çay torbalarını kullanın. Tülü ya da pamuğu çayın içine batırın ve uzanırken göz çevrenize kompres olarak uygulayın.

Göz Altı Çevrenizdeki Koyu Renk Halkalar İçin Öneriler

. Yeteri kadar uyuyun. Normalden daha erken yatmaya özen gösterin.
. Salatalık dilimlerinin gözler üzerinde yatıştırıcı etkisi vardır.
. Her gün güneş koruyucu kullanın ve geceleri göz çevresi kremi kullanın.
. Yeteri kadar su için. Cildinizin nemlenmesini sağlar.
. Soğuk kompresler uygulayın.
. Taze sebze ve meyve yiyin. Demir eksikliği göz çevresi koyu renk halkalara neden olur.

Göz Altı Morluklarını Kapatıcıyla Gizleyin
Koyu renk halkalar için en hızlı kür kapatıcı uygulamaktır. Cilt renginize uyan sarı tonlarda bir kapatıcı seçin ve uygulayın. Sarı, mor rengi kapatacaktır.
Bayanların kapatıcı uygularken yaptığı genel hata çok açık renk kapatıcı uygulamaktır. Bu sadece çok kötü bir etki yaratır. Diğer bir hata ise: kapatıcıyı sadece göz altına uygulamaktır. Kapatıcıyı tüm göz çevrenize uygulamalısınız ve güzelce dağıtmalısınız. Kapatıcınızı şeffaf, renksiz bir toz pudra sabitleyin. Göz altınıza dikkat çekmemek adına alt kirpiklerinize göz kalemi ya da rimel uygulamayın.
Genelde, gözün iç köşesi en koyu kısımdır. Beyaz ışıltılı bir kalem, o koyuluğu kamufle edecektir. Bazı firmaların göz altı morlukları için mavi ya da beyaz göz kalemleri bulunmaktadır.

amanın kızlar dün gözlerimin altına kayısı yağı süreyim bakalım nolacak dedim !!! sabah bi kalktım gözlerim balon gibi şişmiş:'((( ve gözüm kanlanmış gözümü yordu herhalde bu yağ içine de kaçırmadım ama :S bende de bi tek buğday yağı yok bu yaz aktarda ne kadar yağ varsa topladım ceviz yağını bi denerim bakalım cnm ya ama ben bu stresle gıdersem fazla yaşamam zaten teşekkür ediyorum öptüm hepinizi ...............

yeniden merhaba herkese :) uzun süredir kk ya bakmıyordum.bir kaç ay önce benim gözlerimin morluklarımın genetik olduğunu ve yeni krem aldıüımı sonucunu buraya yazacağımı söylemiştim.aldığım kremin adı skincode... ilk1,5 ay düzenli olarak kullandım fakat yazlığa gittikten sonra çok düzenli kullandığımı söyleyemem ama sonuç süper.yazlıktaki arkadslarım hangi kremi kullandıysan çok işe yaramış artık morluk yok diyor.tabiki var ama 2 ton açıldı göz çevrem....bu kremi ben arastırdım tekrar...lighteening özellği olduğu için etkili oluyormuş.sonucu bildirmek istedim :)))baska kullanan var mı varsa sonuç aldımıı?

X