Göz Çevresi Bakımı Göz altı bakımı ve Morlukları

Benim morluklarım için burdaki yazan kremler vb geçerli mi acaba.ben 10 yılı aşkın süredir gözlük kullanıyorum.gözlük camlarım,güneş ışınlarını yansıtan cam türlerinden oluyor ama son yıllarda iyice farkettim ki göz altı morluklarım çok belirginleşti.ayrıca güzellik uzmanı olan arkadaşlarımızdan bir gözaltı kremi tavsiyesi bekliyorum.25 yaşını geçtim ama hala bu morluklara rağmen hiçbir ürün kullanmıyorum.kendimi ihmal mi ediyorum acaba...

neyra krem etkisini göstermeye başladı mı? paylaşımlarını bekliyoruz.yerimseniben

ben herhangi bir cilt bakım ürünü kullanmıyorum. sadece haftada 2 kez soda ile yıkıyorum yüzümü çok iyi geliyor tavsiye ederim arkadaşlar

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin

Bir çorba kaşığı badem yağı, bir çorba kaşığı soya yağı ve bir çorba kaşığı avokado yağını karıştırın. Her gece yatmadan önce göz çevrenize yumuşak hareketlerle masaj yaparak karışımdan sürün. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın.
Göz Altındaki Torbalar İçin
Bir adet patatesi halka şeklinde kesip gözlerinizin üzerine koyun ve 15-20 dakika gözlerinizi bu şekilde dinlendirin. Hem göz altlarınızdaki torbaların giderilmesinde hem de gözlerinizdeki kızarıklıkların geçmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca gözlerinizdeki kızarıklıklar için bir parça pamuğu şekersiz çaya batırıp gözlerinize kompres yapabilirsiniz.
Göz Altındaki Şişlikler İçin

Bir parça buzu gözlerinizin altında sabit tutmadan yani gezdirerek 5 dakika kadar bekletin.
Göz Altındaki Morluklar İçin
Bir adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin. Faydası olacaktır.

Bir adet patatesi rendeleyip suyunu çıkartın. Bu suya batırdığınız bir parça pamukla göz çevrenize kompres yapın.

evet canım şu marketlerde satan maden suyu varya camaşır sodası degil ha:) işte o sanki yıkayınca yüzün nefesalıyormuş gibi oluyor.. hemde parlıyor gözenekleri açıyor

merhaba cvp vermek ıstedım orıflame göz altı kremlerını kullanmlısın kesın sonuç alırsınız ve her yas grubuna hıtap edıyor

eşimde de aynı sorun var arkadaşlar aktardan rezene yağı aldık onu kullanıyor işe yarıyor tavsiye ederim::laugh:

şükocugum bende rezene yagı aldım kullanacagım ama sabah akşam mı yoksa sadece akşam mı eşin kullanıyo ve herhangi bir yag ile karıştırıyo mu eger geçtiyse ne kadar süre kullandıktan sonra geçti.sanırım çok soru sordum ama cevaplarsan sevinirim.tşk.:eek:

Canım edanazz bir topik açmış güzellik uzmanının tavsiyesini paylaşmış şöyle ki
Nivea göz altı kreminin içine eczaneden alınan e vitamini kapsülünün içindeki yağı çıkartıp kreme karıştırıp göz altına sürüyormuşsun iyi geliyormuş aklına yatarsa bir dene derim

herkese selam , ben de göz altı morluklarından şikayetçiyim . eğer morluklarınız sürekli ise hiç bir şeye yapamazsınız üzgünüm.sürekli morluk ; göz altındaki kılcal damarların kan sızdırmasıyla meydana geliyormuş ve sürekli mor mor mor...bir çok kür denedim yağplar meyveler hiçbiri işe yaramadı...sadece yazın daha az belli oluyor cilt renginden kaynaklanıyor sanırım :) ama yine de bir çözüm bulmayı hedefliyorum

hepinize selam kizlar benimde ayni sorunum var acaba bu bizdeki uykusuzluktan olmasin bu güzel sohbetleri birakip kalkamiyor insan

slm canım bendede var gözaltı morlukları t v de izledim genetik olabiliyomuş o zaman geçmezmiş sendeki genetik değilse elmanın suyuna pamuğu batır morlukların üzerine koy birde kivinin ve elmanın kabuklarını göz çevresine koy beklet yarım saat kadar iyi geliyor denemeni tavsiye ederim

benim de göz altlarım hep mor, mor ve mor...:çok üzgünüm:

arkdaşlarım hep bana bunu soruyor..nedn gözlerinn altı mor diye ne diyeceğimi bilemiyorum..ölü gibiyim aynı...yorgun gibi duruorum..esmer tenli oldğum halde bu farkediliyor..

buğday yağının kullanmk istiyorum ama nerden bulabilirim...:sm_confused:

Selam arkadaslar benimde göz altlarım şiş hicde gecmiyor .offf cok kötü duruyor .yuzunuz ne kadar güzel olursa olsun göz bozuyor işde:KK43:((

bana bir arkadaşım yoğurdun sarımsı sıvısıyla göz altlarımı temizlememi önerdi..
bende bugünden itibaren deniyorum..umrm geçer..

doğrusunu söylemek gerekirse kullanmadığım krem kalmadı. hylexin de kullandım. bir de o krem için kesin çözüm diyorlar. Yalannnnn.

diyelim ki morluklar bir takım bitkisel ürünlerle geçti (geçmez ama neyse). hafifledi diyelim. göz altı çukurlatı ne olacak??? bu konuda kesin çözüm diye şimdi de lazer peeling öneriliyor. göz altları için de dolgu. aranızda yaptıran var mı? lütfen bilgi verin............

Herkese merhaba,

Ben de gözlerinin altındaki morluklarla başetmeye uğraşan biriyim. Ama geçmiyor. Yıllardır vardı. Ama çalışmaya başlayınca düzensiz uyku, stres , gerginlik vb. nedenler yüzünden iyice sivilcelenmeyle birlikte gözlerimin altı hem çöktü hem de morarmaya başladı. Düzenli uyusam da artık geçöiyor ve insanlar sürekli soruyorlar , bu sorular insanı sahip olduğu olumsuzluktan daha çok sıkıyor. Şu an sivilcelerimle ilgili tedabvim devam ediyor ve gözaltı morluğu tedavisi için biraz sabretmem gerekiyor. Sonrasında cilt doktorum bir krem verecekmiş. Bakalım. İnşallah şu sorunlarımızdan uzaklaşırız.

ben morluklarımı o kadar dert emiyorum ama benim daha ciddi bi sorunum var

gözlerimin altı çökük..yani çukur...hadi morlukları kapatıcıyla kapatsam bile çukuru dolduramıyorsun 10 kat da sürsen dolmaz...o kısımların etlenmesi yada yağlanması bi şekilde şişmeleri lazım :KK43:

gözlerimin altında yarım daire şeklinde çukurlar var :KK43:

canım cokme onlar bendede var bıde ben tıyatrocuyum kamerada ıgrenc gorunuyor sana tek ısım verıcem eger maddı durumun ıyıyse ve cok kafaya taktıysan dr nacı celık gıt bır gorus bak nasıl cozum bulucaksınsengözlerimebaksanab

X