Göz Çevresi Bakımı Göz altı bakımı ve Morlukları

pardon krem dışında demişsin ama ben gözaltı morluğu sorununu görünce aynı dertten müzdarip olduğum için bulduğum çözümü yazdım..

Elma kabuğu,kivi,yada yoğurt suyunun iyi geldiğini duydum gerçi ben krem dışındaki alternatiflerle uğraşmaktan sıkıldığım için denemedim ama bunların iyi geldiğini biliyorum.

Aynı sorun bendede var güzelim.
Ama bu morluklara çok krem kullandım banamısın demedi.Bulursan bi çözüm haberim olsun

DDf yı kullandım,hıc memnun kalmadım,aslında bırcok krem denedıgım ıcın,krem dısında yazmıstım,yınede tesekkurler:)

o sorun bendede var ama hicbirsey kulanmadim sadece kaptici kulaniyorum ama tabi tam etkisini gormuyorum ama ne yapabilirimki

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Göz altı morlukları ve BAL[/FONT]Göz altı morlukları genel olarak yorgunluktan olabileceği gibi, genetik de olabilirler.

Ayrıca, göz altlarına sürülen kozmetik ürünlerden de kaynaklanabileceği gibi, bazı hastalıklar da göz altı morluklarına neden olabilirler.

Göz altı morlukları için tavsiye edilen pratik bir yöntem vardır :

1 çorba kaşığı kaliteli bir balı, 1 su bardağı su ile iyice eritin. Bu karışımı kaynatıp soğuttuktan sonra, temiz bir tülbent veya pamuğu bu karışıma batırarak, sabah - akşam göz çevrenize kompres yaparak tatbik edin.

Bu şekilde göz altı morlukları hafifletilebilir.

-------------------------

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Göz altı morlukları için "bal" dışındaki etkili tarifler..
Morluklar genelde uykusuzluk, yorgunluk sorunu yaşayan alerjik yapıdaki insanlarda olabileceği gibi genetik de olabilir.

Ayrıca, göz altlarına sürülen kozmetik ürünlerden de kaynaklanabileceği gibi, bazı hastalıklar da göz altı morluklarına neden olabilirler

Gözaltı morlukları için;

Sayın Dumankaya’nın vermiş olduğu şu ektkili tarifleri uygulayabilirsiniz :

Cildiniz ayrıca yağlı ve çok sivilceli ise; alkol, sigara ve hayvansal gıdalardan uzak durun. Haftada bir kez hamama gidiniz ve kese yaptırınız.

Bir tatlı kaşığı bira mayası, bir kapsül herhangi bir antibiyotik tozu, bir tatlı kaşığı oksijenli suyu karıştırarak sivilceli bölgelere sürünüz ve sabaha kadar kaldıktan sonra sabah cildinizi yıkayınız. Göz altınız içinse patates rendeleyin ve pamuğu suyuna bastırıp, kompleks yapın.

Kuru cilt için zeytinyağlı sabun kullanın

Başka bir formül : Kivinin kabuğunun ıslak kısmını göz altınızda bekletin. Ayrıca patates suyu ile göz altınıza kompres yapın. Elma suyu kompresi de faydalıdır.

[/FONT]

Bu arada Karaciğer fonksiyon testi ve böbrek için tatlil yaptırıp..
Sağlık sorunundan kaynaklanmadığından emin olmanızda yarar var.

selam arkadaslar gecenlerde gordugum kırısıklık kremı ile ilgili kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra aynı markanın Gözaltı bakım kremını aldım, dermotologa danısarak , gözaltı morluk ve kırışıklık ile ilgili basım dertteydi ve sonunda cok etkılı ve kullanımı kolay ekonomık bır stıck seklinde bır bakım kremi aldım . Dünyada tek , hem bakım kremi hem kapatıcı ,,,ilgilenenler detaylı bilgi almak isteyenler için
Under-i- Rejuvenator

Antioksidantlar, Gynostemma, Peptide ve Ceramide içerir.

Gözaltı torbalanma ve morluklarını yokeder.

Hem bakım ürünü hem de kapatıcıdır. (dünyada ilk)

48 saatte gözle görülür sonuçlar, 2-4 haftada maksimum etkiler görülür

Üzerine makyaj uygulanabilir.

Uygulama:

Adım 1: göz çevresini temizleyin

Adım 2: sabah akşam gözaltına uygulayın.

Eklentiler

• $Gözaltı Kapatıcı.jpg
    $Gözaltı Kapatıcı.jpg
    10,6 KB · Görüntüleme: 554
Son düzenleyen: Moderatör:
ya kızlar gözlerim altındaki morluklar berbat gözüküyor resmen ölü gibi oldum ya ne yapmalıyım dün cilt bakımı yapayım dedim ve makyajsız suratımda dahada fazla farkettim morlukları kardeşim zombiye benziyorsun dedi neyapmalıyım çok üzülüyorum çok çirkinim yaaaaaaaaaaa............yardım edin lütfen...

pamukum canım keşke sana yardım edebilsem
ama bildiğim kadarıyla yorgunluk,stress artırıyormuş.
bir de annem biz küçükken gözlerine salatalık kabukları koyardı,işe yarardı sanırımki onda benim kadar morluk bile yok şimdi:)

geçen eczanenin önünden geçerken gördüm bu morluklar için krem varmış.internetten araştır canım.bde takma kafana makyajla kapanan her hata hata olmaktan çıkarmış:)

Hylexin adlı bir krem gerçi biraz pahalı ama meg ryan kullanmış sonuç tabi mükemmel ama evde yapılacak neler var dersen elma kabuğu ve kivi iyi gelir diyorlar.

kızlar saolun ama sanırım düzensiz uyku ve stres sebebi önerileriniz için çoook teşekkürler öptm hepinizi....

yok cnm çirkin deilsin ama göz altına patates iyi geliyomuş yatarken koy bakalım denemekten bişi olmaz doğal nasılsa

Bildiğim kadarıyla göz altı morluğunun en büyük nedeni su içmemek, ben de birkaç gün su içmediğim zaman göz altı morluklarım çıkıyo ortaya, bir dene derim :KK66:

canım istersen bikaç doğal yol bildiğim ben denedim ve faydasını gördüm.

1-bir çorba kaşığı balı 1 su bardağı su ile iyice erit.bunu kaynatıp karıştırdıktan sonra bir pamuğu bu karışıma batırarak sabah akşam göz çevrene kompres yap.

2-papatya çayı yada lavanta çayınıda uygulayabilirsin.bu çayları soğut iki pamuk parçasını bu çayla ıslat sık ve göz altlarına koy.

pamukcum ben patates koyuyorum gözlerime hem yorgunluğumu alıyor hemde morlukları tavsiye ederim ayrıca arkadaişların dediği gibi salatalık ve papatya çayı kompreside çok etkili..

KIZLAR , BELKİ SİZLERDE DUYMUŞSUNUZDUR , HEMEROİD (basur) KREMİ GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN BİREBİRMİŞ.

kızlar patates iyi geeldi biraz ama her hemeroit kremi olmuyormuş ama onuda araştırıca çok saolun kızlar sizi çoooooook seviyorum...

X