Temmuz anneleri. 2li tarama testleri..

Cullen

̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç&
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2007
2.647
7
Selam Temmuz Anneleri...

temmuz annelerinin mutlaka ya yaklaşmış yada yeni tarama testi yapmışlardır kızlar sonuclarımızı paylaşalım 2li tarama testinde ne sonuc aldınız?fisfisfis

ben daha dün yaptırdım dolu test idrar ve kan 107 ytl ödedim toplam testlere sonucuda hayırlısıyla haftaya alıcam sonucu almış temmuz annelerimiz varmı paylaşalım
:emir_bebek:

Selam Temmuz Anneleri...

temmuz annelerinin mutlaka ya yaklaşmış yada yeni tarama testi yapmışlardır kızlar sonuclarımızı paylaşalım 2li tarama testinde ne sonuc aldınız?fisfisfis

ben daha dün yaptırdım dolu test idrar ve kan 107 ytl ödedim toplam testlere sonucuda hayırlısıyla haftaya alıcam sonucu almış temmuz annelerimiz varmı paylaşalım
:emir_bebek:

hayırlı olsun canım inşallah güzel sonuçlarla gelirsin benimde salı günü 8 ocak yani sonuçlarınıda 12 ocakta muayeneye gidince alacağım çok heyecanlıyım canım cnisiyeti ile ilgli bir sey dedimi doktorun ?

yok yaa demedi malesef :KK43: cok istedim ama anlaşılmıyor dedi 16 haftada daha net olur dedi sadece napalım bekliycez..

valla bende cok merak ediyorum test sonucunu hayırlısıyla bir atlatsak bende 9 ocakta ögrenicem bakalım sonucu inşallah güzel haberler alırız. :)

hayırlısı olsun canım inşallah sonuçların güzel olur bende 20ocakta gitcem 107ytl fazla değilmi yani muane ücretinden farklımı oluyo test ücreti anlamadımki benim doktorum kan ve idrar testleri hastanede yaptırıyo ama anlamadım.bu arada ben folik asittin başka ilaç kullanmıyorum aranızda vitamin falan kullanan varmı birde günlük nasıl besleniyosunuz kızlar mesela bugün gün boyu neler yediniz bana yazarmısınz

Kizlar Bende Henüz Yaptirmadim 2 Li Testi.henüz 12. Haftamdayim.en Son Bebişimi 9. Haftasinda Görmüştüm.çok özledim:)bir Hafta Sonra Test Için Gidicem Bende Inş.bu Arada Hiç Bulantim Olmadi şimdiye Kadar Ama Iki Gündür Sabahlari Yediğimi Afedersiniz Geri çikariyorum.valla Hiç Beslenemiyorum Ben Doğru Düzgün Ne Süt Içiyorum Ne Yumurta Yiyorum.ezeldende Sevmezdim Zaten.sadece Aşermelerim Kivi Portakal Ve De Tatlilardan Browni Konusunda Oluyor.başaka Bişey Canim çekmiyo Valla Ne Yapicam Bilmiyorum:)

Bu Arada Doktorumun Yaptiği Test Sonucu Kanim Düşük çikmişti Ferro Sanol Verdi Onu Kullaniyorum.birde C Vitamini Verdi O Kadar.başka Kullandiğim Bi Ilaç Yok.

hayırlısı olsun canım inşallah sonuçların güzel olur bende 20ocakta gitcem 107ytl fazla değilmi yani muane ücretinden farklımı oluyo test ücreti anlamadımki benim doktorum kan ve idrar testleri hastanede yaptırıyo ama anlamadım.bu arada ben folik asittin başka ilaç kullanmıyorum aranızda vitamin falan kullanan varmı birde günlük nasıl besleniyosunuz kızlar mesela bugün gün boyu neler yediniz bana yazarmısınz

canım sagol inşallah iyi sonuclar alırım 107ytl ödedim hemde ssk la ama benim hamileligim boyunca yaptırmam gereken tüm testleri yaptırım bence normal folik asit kulanıyorum bende ama onu degiştirdi ve cigneme tableti verdi demir olarak bide grip oldugum icin vitamine başlamıycaktık ama başlıyalım dedi onada başladım

hamilelik kıyafetleride giyiorum bu arada :asigim:

Merhaba tub83 benim 250 tutacak testim öğrendim
ben adetim geçikince gittim doktora ve folik asiti daha 5 haftalıkken kesti
bu saatten sonra artık folic asit almanın bir anlamı yok dedi ,vitamin ve minaral kominasyonu elevit pronatal verdi onun içinde zaten folic asit var fazlasına gerek yok dedi.Ben herseyi yiyiorum yani hiç mide bulantısı çekmedim tatlı hiç yemezdim gene yemiyorum pek bir sey değişmedi yani onun dışında kahvaltı yapıyorum peynir mutlaka yiyiyorum yoğurt hergün meyva 2 porsiyon çiğ 3 bardakta portakalın suyunu sıkıp içiyorum grip olmamak için haftada bir et ,tavuk ,kuru baklagil ,balık salata mutlaka her öğün yiyiyorum yemediklerim makarna ,pilav ,tatlı ,birde hazır yiyecekler çay ve kahve birde günde 8 bardak su içmeye çalışıyorum içemediğim günlerdede meyve suyu ile tamamlıyorum aman kızlar bu beslenme işini çok ciddiye alın yiyemesinizde zorlayın kendinizi
14 haftadan itibaren bebek besin ve oksijeni bizden alacak mesela ben çok et yerim :)))) doktorum kanlı canlısın maşallah dedi demir hapı vermedi 26 haftalarda verelim sana şimdilik gerek yok dedi

selaaaaaammmmm
kızlar yaa bende bebeğimi en son 6+4 günlükken görmüştüm drum bi sorun olmaazsa ocak ortalarında gel demişti.çok özledim yaa bebişimi neye benziyo kızlar anlatın lütfen büyümüş oluyomu herşeyi eli kolu görünüyomu çok merak ediyorummm.ocak 15de gidicem bende testler için.umarım hepimizin bebişleri sağlıkla gelir...

Benim ikili testim de Ocak'ın 15'inde... heyecanla bekliyorum... inşallah herkesinki çok iyi çıkar...

selaaaaaammmmm
kızlar yaa bende bebeğimi en son 6+4 günlükken görmüştüm drum bi sorun olmaazsa ocak ortalarında gel demişti.çok özledim yaa bebişimi neye benziyo kızlar anlatın lütfen büyümüş oluyomu herşeyi eli kolu görünüyomu çok merak ediyorummm.ocak 15de gidicem bende testler için.umarım hepimizin bebişleri sağlıkla gelir...

çiğdem ben en son 10 haftalıkken gitmiştim. kollarını ve bacaklarını görebiliyorsun. hatta kıpır kıpır oynatıyor. kalp atışlarını da görebiliyorsun... evet görüyorsun, orda bir noktada pır pır birşeylerin attığını görüyorsun. inanılmaz birşey... bizim ikili testlerimiz aynı gün olacak. kaç haftalık seninki?

kızlar ben 11 haftalık hamileyim ne zaman 2 li test yapmam gerekiyor bilen var mı?

13 haftalık hamileyim ben de:))Ocak ayının 26 da ikili tarama testim var:)
Bakalım umarım herşey yolundadır.

13 haftalık hamileyim ben de:))Ocak ayının 26 da ikili tarama testim var:)
Bakalım umarım herşey yolundadır.
ben cok seviyorum bu hamile haberlerini yaa..:sm_cool:..
cok sevindimmm
kutlarimm canimmm:1hug::asigim:
Allah sag salimm eline kavustursunnn...
darisi bütün isteyenlerin basinaa..

ben cok seviyorum bu hamile haberlerini yaa..:sm_cool:..
cok sevindimmm
kutlarimm canimmm:1hug::asigim:
Allah sag salimm eline kavustursunnn...
darisi bütün isteyenlerin basinaa..

Seninde bu pozitif enerjin ve iyi dileklerin beni ve bebişimi acaip mutlu ediyor teyzesi..Allah bebek bekleyen kardeşlerimiz de sevindirsin en yakın zamanda..ÇOK TEŞEKKÜRLER:))

arkadaslar bende haftaya gidicem 2 li teste
özel muayenehanesine gidiyorum doktorun orada yapabilir mi ki acaba?
birde 250 ytl falan demissiniz bana cok geldi dogrusu benim arkadaslarım 60 ytl ye yaptirdilar burada

ya arkadaşlar illa 250ytl 107 ytl diye bişi yok doktor sizin durumunuza göre testleri yazıyor bana hamilelik boyunca olması gereken testler bunlar dedi daha sonrada yapabilirsiniz dedi ama ben hic beklemeden hemen yaptırdım

hatta 2li tarama testi ense kalınlıgı ölcümü biliyosunuz ultrasonla ölcüyor yani ek maliyet degil sadece bunlar hamilelik boyunca gereken testlerin parası bazı doktorlar gerek duymuyor bir kac test istiyolar okadar.

kızlar ben 11 haftalık hamileyim ne zaman 2 li test yapmam gerekiyor bilen var mı?

12 haftadan itibaren başlıyo bence hemen doktoruna danış 12 haftalıkken git 1 haftan kalmış

kızlar ya ben de ikili test için gittim ultrasyonda baktı teste gerek duymadı bır prebleemyok dedı 1 ay sonra gel 3lü test için dedı onda kan alınacak

X